Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Strava günlüğünüz...

Sabah işe giderken:(link)

Akşam eve gelirken:(link)

Scudo
Kızımızı uyutup akşam kahvesine gittik...
(link)

IMG_0553.JPG
IMG_0578.JPG
IMG_0581.JPG

Sabah işe giderken (link)
Akşam eve gelirkenhttps://(link)

@Orhan A

Dönüşte yaklaşık 7 km çıkış var,iş sonrası orayı çıkmak biraz zahmetli olmalı.

@Ömer Ş.
Strava da ortalama eğimi görmenin bir yolu varmı acaba ?

@celikeren

Ben hiç Strava kullanmadım,içeriğini de iyi bilmiyorum ama gördüğüm kadarıyla ortalama eğim bulunmuyor.

@Ömer Ş.
Bence olması gereken önemli göstergelerden birisi bu Olmalı . Gördüğüm kadarıyla sadece segmentlerde var

Standart merida CW100 ile genellikle 16-17 ortalama hızım olurdu
(link)

Sonra önce kalpiye taktım , ardından dişli lastikleri daha slick özellikle continental contact II tur lastiği ile değiştirdim.
Ortalama hızım bayağı arttı 19lara çıktım :)
(link)

Ben rustastic mountain bike pro kullaniyorum. Memnunum ama bence maksimum hizi yanlis gosteriyor.

@celikeren
Eren Bey, yaptığınız turun ortalama eğiminin ölçülmesi çok abes. çünkü sürekli yokuş çıkmıyorsunuz. inişlerde oluyor. eksi eğim ile + eğim toplandığında saçma bir şey çıkar ortaya. yalnızca çıktığınız yokuşun ortalama eğimini görmeniz en mantıklısı. (tıpkı yarışlarda olduğu gibi. yalnızca çıkışların ortalama eğimi verilir.)

@celikeren Ortalama eğim derken başlangıç noktasıyla bitiş noktası arasındaki yükseklik farkının katedilen yola oranını kastediyorsanız, bunu bulmak kolay. Örneğin benim işten eve dönüşümde başlangıç ve bitiş noktaları arasında 347 m yükseklik farkı var, bitiş yüksek; mesafe 10600 m. Buradan, başlangıç ve bitiş noktalarını düz bir çizgiyle birleştirdiğimizi varsayarsak, yani teorik yol, bu yolun eğimi, yaklaşık olarak, 347/10600=0.033, yani %3.3 olur.

Pro Strava rampa eğimlerini ve ortalamaları da veriyor olabilir.

Bugün sabah işe gidiş:(link)

Bu akşam eve geliş: (link)

@Fatih Şengöz
Fatih bey merhaba , tabiki Haklısınız demek istediğim sizin Dediğiniz Gibi zaten ama sanırım yanlış anlaşıldı . Google Earth Uygulaması kullanıyorsanız orda net bir şekilde eklenmiş olan bir parkurdaki ortalama toplam çıkış eğimi ve iniş Eğimini veya istenilen bir Aralık için bu bilgileri anında Görüntüleyebiliyor. Tabi bunu yapmak için yapılmış olan turu gpx olarak dışarı aktar sonra Google Earth' at vs.. Uzuyor.
bende istedimki bir dağ parkuru yaptığımda turu bitirdiğimde ne kadar Eğim Oldugunu zahmetsiz bir şekilde görmekti. Runtastic için örnek ekte olduğu gibi .

Diyeceksiniz ki neden o zaman runtastic kullanmıyorsun?
Garmin Edge 810 kullandığım için strava otomatik senkronizasyon yapması sebebiyle kullanmaktayım :))

ImageUploadedByTapatalk1430423774.223440.jpg

• Beğen
Tepkiler: Fatih Şengöz
@Orhan A
Orhan hocam pratik bilgi için teşekkür ederim. Ancak bu mantık devamlı yükselmekte olan bir güzergah için geçerli Olmalı . Çıkışların ser olduğu ve devamlı iniş çıkış olan rotalarda doğru bilgiyi vermez diye düşünüyorum.

Ben bütün bir güzergah için yaptım eğim hesabını. Runtastic ve/veya Strava gibi programlar istenen aralıklar için de eğimleri verebilir tabi. Benim kullandığım Strava'nın ücretsiz versiyonu, ve görebildiğim kadarıyla aralıklar için eğim bilgisi vermiyor. Ücretli olan versiyonu verebilir, bilmiyorum.

• Beğen
Tepkiler: celikeren
Check out my 22,7 km Ride on Strava: (link)

Geri