Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Şu an içinizden ne geçiyorsa yazın

Scudo
Pazar günü hava 15 derece gösteriyor. Tur planlasam mı diyorum ancak malum yaşanan felaketten ötürü vicdanen rahatsız oluyorum. Bilemedim açıkçası..

• Üzgün
Tepkiler: specific
Yazamadım!
Çok şey aklımda ama yazamıyorum, nereden başlasam bilemiyorum.
Yemin ederim bıktım...😒
Yazmış oldum ya la.😅
Silmeyeceğim bu defa! Dursun burada.
Merak etmeyin, hala yaşıyorum.🫤

• Beğen
Tepkiler: Atasoy
Bisiklet Forum üye sayısı 100 binden fazla.Bugün hali hazırda 40 yaşımı doldurdum. 100 bin imza toplayın beni cumhurbaşkanı adayı olarak gösterin. (Eskiden 100 bin imza yeterli idi, şimdi ne oldu bilmiyorum)

Milletvekili seçilebilme yeterliliğine sahibim.
4 yıllık üniversite(lisans) diplomam da var. İsteyene şakkadanak gösteririm.Daha ötesi var mı. Diploma gösteremeyen bile var.:snzdglsn: Ekonomiden anlarım. En azından bundan daha beter yapmam.
'Verin yetkiyi, görün eben*zi" diyesim geldi bir anda içimden. :ssrtcbya:

40 yaşını doldurduğum gün yazmıştım. Hunharca bana gülmüştünüz.
Bunlar cumhurbaşkanı olacağına ben olayım. Hepsine beş basarım. Alem buysa kral benim hesabı. Bunlar böyleyken benden en iyi cumhurbaşkanı olur.

Öncelikle herkese merhabalar arkadaşlar, çok heyecanlıyım çünkü bugün kendime bir bisiklet aldım. Model kron xc75 27.5 jant MTB modeli. en son çocukluğumda bisiklet kullanmıştım 30 yaşındayım şuan o kadar çok özlemişim ki anlatamam. İyi ki karar verip almışım diyorum herkese iyi akşamlar:)

Son bir kaç gündür yemek yedikten sonra karnıma sancılar giriyordu. Geceleri uyurken bir anda uyanıp üzerimdeki kazağı falan çıkarıp atıyordum sanki boğuluyormuş gibi. İçim içime sığmıyordu. Dedim kendi kendime bir doktora mi gitsem. Sonra şöyle bir düşündüm aslında sorun midemde değildi aklımdaydı. Stres yapıyordum. Ve bu bedenimi içten içe yiyordu. Kâinatı içinde barındıran insan kendi kendini mahvediyor. Ne garip

Bazen gözlerimi kapattığımda aslanım dediğini duyuyordum neden şimdi duymuyorum

Eğer bu yorumumu okuyan genç (18 yaş ve altı) ve 60 yaş üstü amcalar... arkadaşlar varsa kendilerini gaza getirmesinler artık. Normal kendi hızımda sürerken doğal olarak hızımı düşürmemek için sahilde gençlerin solundan geçerek gidiyorum ve bir anda bu genç arkadaşlar ve yaşlı amcalar gaza gelip bir abanıyorlar bisiklete zaten seleleri yere yapışık şekilde sürüyorlar, 5 saniye sonra nefes nefese kalıp aşırı yavaşlamak zorunda kalıyorlar. Boşuna kendinizi gaza getirmeyin hem komik duruma düşüyorsunuz hem kendinizi perişan ediyorsunuz.

Ikı gündür ortalık 56. Tosun paşaya döndü. Hakiki tosun paşa benim deyip çıkacak yine

“Ayıdan post , faşistten dost olmaz”.Bu günleri çok iyi anlatıyor

• Muhteşem
Tepkiler: Can Çelik
Siz siz olun aynakolunuzu sürüşe çıkmadan önce bir kontrolden geçirin. Bugün az kalsın büyük bir kaza yapacaktım, sol aynakol birden çıkı verdi az kalsın düşüyordum trafikte.
İlk defa böyle bir şey başıma geliyor.

Siz siz olun aynakolunuzu sürüşe çıkmadan önce bir kontrolden geçirin. Bugün az kalsın büyük bir kaza yapacaktım, sol aynakol birden çıkı verdi az kalsın düşüyordum trafikte.
İlk defa böyle bir şey başıma geliyor.
Hocam aynakol mil yatağının hasar alması da olası bu durumda. Siz bir kontrol ettirin isterseniz.

Hocam aynakol mil yatağının hasar alması da olası bu durumda. Siz bir kontrol ettirin isterseniz.
Bisikletçiye gidip tamir ettirdim, yeni bir vida taktı montaj etti. Cahilliğimi bağışlayın aynakol mili dediğiniz tam olarak ne oluyor? Orta göbeğe monte edilen yer mi? Yoksa pedalın aynakola monte edildiği delik mi?

Düzenleme: Google da aratınca karşıma bu çıktı.
1678121380561.png

Bisikletçiye gidip tamir ettirdim, yeni bir vida taktı montaj etti. Cahilliğimi bağışlayın aynakol mili dediğiniz tam olarak ne oluyor? Orta göbeğe monte edilen yer mi? Yoksa pedalın aynakola monte edildiği delik mi?

301216 dosyayı görüntüle

Trek FX2'deki orta göbek kare mil, aynakol mili değil göbek mili var; göbek, aynakol ve sol kol ayrı parçalar. Aynakol mili dediği hollowtech/press fit göbeklere uygun aynakollarda tümleşik olarak göbeğin içinden geçip sol kola kadar giden mil, o bisiklet için geçerli değil.

1678121835224.png

301216 dosyayı görüntüle
Valla, hocam ben de ne dediğimi bilmiyorum.:D
Bizim bianchi dökme demir bisikletin aynı böyle ayna kolunu gevşetmiştim, 135tl masraf çıkarmıştım yeni ayna kol takmaya mecbur kaldığımız için.

Trek FX2'deki orta göbek kare mil, aynakol mili değil göbek mili var; göbek, aynakol ve sol kol ayrı parçalar. Aynakol mili dediği hollowtech/press fit göbeklere uygun aynakollarda tümleşik olarak göbeğin içinden geçip sol kola kadar giden mil, o bisiklet için geçerli değil.

301218 dosyayı görüntüle
Teşekkür ederim Barış abi beni aydınlattığın için. Anlamadığım şekilde böyle bir şey başıma geldi.

• Beğen
Tepkiler: Spartiat
Niye ki? Döküm bisiklet olamazmı?

Geri