Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Tayt veya şort önerileri

@srdrmrs
safkan , pedli bisiklet taytı olmasa da olur. termal olması 1. önceliğim . önerilere açığım

Scudo
@ippon
(link)

@ippon

(link)

Bunu kullandim butun kis. Ruzgar gecirmezligi cok iyi degil fakat yagmura direnci sagnak olmadigi surece gayet iyi. -1 dereceye kadar da ciktim, ici polarli oldugu icin usutmedi. Nefes almasi da cok basarili, kesinlikli terli kalmiyor.

Castelli'nin kendi sitesindeki fiyatlari cok yuksek. Ben yaz sonunda baska sitelerden 80 civarina almistim, su an sezon sonu indirmi oldugu icin daha da ucuza bulunabilir.

@umutcelik
Bu rakamlara çıkılacaksa Aktif pedal'dan specialized kışlık taytları öneririm. Hem deneme şansınız olur hemde gayet başarılı ürünler. Roubaix serisini kullanıyorum 3. kışını başarıyla geçirdi :harika:

Merhaba,

ben de ayakkabı arıyorum yol bisikleti için. bisikletimde r-540 pedal hali hazırda mevcut. kaller de aldım. ama ayakkabı konusunda ciddi sıkıntı yaşıyorum. shimano 065 diye bir model almıştım ve ayağıma çok güzel olmuştu. fakat defolu çıktığı için iade etmek zorunda kaldım ve başka stok da yoktu.

şuan deli gibi ayakkabı arıyorum. makul fiyata satan yerlerde ya numara yok ya da hiç stok yok. olan yerler de fahiş fiyat çekiyor. geçen ay alıp iade ettiğim ayakkabıyı 280 lira civarına almıştım. şuan 500-600 civarına satılıyor başka yerlerde. şaka gibi. gitti gidiyorda 400 liraya 078 modeli buldum. kutusuz vs. ama şuan en makul o görünüyor.

bilgisi olan arkadaşlara sorum şu; muhtemelen sezon değişiminde olduğumuz için pek stok yok. yeni sezon ürünleri ne zaman geliyor genelde? özellikle decathlon. kur artışının stok problemine etkisi ne derecede var? yeni gelen ürünlerde aşırı bir zam olur mu?

yurt dışından almayı da düşündüm. yine en makulü kargo vs. 300 ü buluyor ve geçiyor. bunda sıkıntım yok. ama defolu vs çıkması durumunda iade edemem. ayrıca 22 Euroyu da geçtiği için gümrükteki sıkı denetimden dolayı gümrüğe takılıp vergi çıkma ihtimali de yüksek. vergi çıkınca da yine 400 e yaklaşıyor fiyat.

ne yapsam bilemedim. derdime bir çare dostlar :)

@ippon
(link)

@BerkEvren

Hijyenik sebeplerle tayt denetirler mi bilmiyorum ama kiyafet alirken goz ile gormek, dokunmak her zaman icin daha iyi sonuc verir. Size katiliyorum bu konuda.
Magazada gordukten sonra internet uzerinden daha uygun fiyata siparis etmek ise en iyi cozum tabi ki :)

@umutcelik
İç çamaşırsız denetmiyorlar tabiki. Ama beden konusunda aklınız kalmamış oluyor. Specialized marka alırken internetten alma lüksü olmuyor bu arada. Bulunduğunuz yerde satıcısı varsa kargo yapmıyor specialized size.

@can onur

Benim dikkat ettiğim şu var sizin tabirinizle dünyayı bisiklet ile gezip dolaşan kimse taytmış çorapmış termal içlik miş takmıyor giymiyor kullanmıyor.Bu işe gerçekten gönül vermiş kişiler bu hayatı olabildiğince sade yaşıyor ve bundan keyif alıyorlar.

Adamın bisikletiyle birlikte 30.000 tl lik ekipmanı var daha bisiklete binemiyor bırak sağa sola tura çıkmayı.Ve bu insanlar genelde bu spordan zevk te alamıyor çünkü amacın dışında bir gayret var.

Senelerin bisiklet kullanıcısına bakıyorum (aramızda da var) altındaki bisikletle buradaki bir çoğu kimse ilgilenmez yolda atıl görse kafasını çevirip bakmaz ama adam bu bisiklet ile ülkeler arası tura çıkıyor ve turunu tamamlıyor keyfini sürüyor amacına ulaşıyor.

Siz bir tane insan gördünüz mü altında 20000 tl lik bisikleti ile dünya turuna çıkan? Pahalı bisikleti olanlar genelde bisikletini sergiler onu, onun üzerindeyken çok az görürsünüz.

(link)

Ayak numarası uyuyorsa tokalı model çok güzel bir fırsat.

• Beğen
Tepkiler: makaram
@BerkEvren

Yasadigim yerde ic camasiriyla olsa da denetmiyorlar, eski usul ustumuzde cekistirip anlamaya calisiyoruz bedeni uyar mi uymaz mi diye.
Genelde sigmasports.com uzerinden yapiyorum alisveris, scpecialized urunleri var. Burada bir kac saticisi olsa da yolluyorlar diye tahmin ediyorum. Belki scpecialized.com uzerinden satis yoktur ya da ulkelere gore farkli duzenlemeleri vardir, orasini bilemiyorum.

Teşekkür ederim @trainspotting35 önceliğim shimano almak. bu ürünü kullanma deneyiminiz oldu mu?

@OmerKa
Alın size kıtaları aşan taytlı, formalı, pahalı bisikletli insanlar... İnsanları ekipmanla, parayla kategorize etmemek lazım. Hataya düşürür, net.
(link)

(link)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Yahu tamam tebrik ederim seni samanlıkta araya araya iğneyi bulmuşsun gelip burada paralıyosun bize :) Genel olarak durumdan bahsediyorum ben istisnalar her zaman olacaktır tabii sayın berk evren ;)

@umutcelik
Sigmasport bir specialized ürününü Türkiyeden almaya kalkarsanız size şu mesajı veriyor mesela;
We’re sorry, but unfortunately, we’re unable to ship this item to your country.

@OmerKa
TCR'da yarışan onca insan ve Juliana gibi bir rekortmen mi samanlıkta iğne acaba ? İlginç...

• Hahaha
Tepkiler: mariokaldato
@BerkEvren

Sizin de soylediginiz gibi ulkelere gore farkli satis politikalari varmis. Yapacak bir sey yok o zaman, magazanin yolunu tutmak lazim.

• Beğen
Tepkiler: BerkEvren
@can onur

Aha tur kiyafetim. Normal polar mont icinde teri atan elsi vaikikiden alinma koşu tisortu var, ayagimda çakma pazar mali nayk asofman , lastikli paça hafif dar kesim :)
190959

@OmerKa

Merhaba,

Benim gordugum uzun mesafeciler ( Ulke, kita, dunya turuna cikan diyelim ) genelde ekipmanlari cok iyi durumda. Ozellikle bisiklet uzerindekiler. Kiyafet konusunda mevsim ve cografyaya gore daha esnek davrananlar cokca var. Misal Hasan Soylemez butun afrikayi short tshirt ile geciyor hedefledigi sure cok uzun oldugu ve hiz yapmasi gerekmedigi icin.

Sizin bahsettiginiz gibi bu ornekler istisna ise, istisna olmayan cogunluktaki uzun mesafecilerden ornek verebilir misiniz? Bisiklet ve uzerindeki ekipmanlari 20000 tl'nin altinda olan? ( Tekrar diyorum kiyafet baska konu )

• Beğen
Tepkiler: OmerKa
@Hamit E.
Hamit abi gecen yaz pazardan 30 liraya çakma hummel basket şortu aldim. Hayatimda bu kadar rahat ve sifir ter bir sortum olmadi yav 30 lira ama muhtesem rahat ve terletmeyen cins. Napam simdi pahali bisiklete biniyorum diye magazalardan civcikli seyler alip batam mi napam :D

Ben bu zamana kadar 2 adet ayakkabı kullandım. Birisi 190963bu ayakkabı. 190964Bu ayakkabı. Yol bisikletine alışamadığım için MTB ye geçtim.

• Beğen
Tepkiler: makaram
Geri