Trainer tavsiyeleri

HexfeT

Daimi Üye
Tepki
477
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisiklet trainer'a sabitlendiğinde arka çatala bisikletin doğasında olmayan şekilde yanal yükler binmesi sorun olmuyor mu? Sürücünün ağırlığı sağa-sola gittikçe çatal bu yanal yükü çekip sürekli esnemek zorunda. Özellikle karbon kadroları yıpratıp zamanla yoran şey esneme hareketi değil mi?

• Beğen
Tepkiler: yusuf_49
Scudo

yusuf_49

Aktif Üye
Tepki
431
İsim
Yusuf Aytaç
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisiklet trainer'a sabitlendiğinde arka çatala bisikletin doğasında olmayan şekilde yanal yükler binmesi sorun olmuyor mu? Sürücünün ağırlığı sağa-sola gittikçe çatal bu yanal yükü çekip sürekli esnemek zorunda. Özellikle karbon kadroları yıpratıp zamanla yoran şey esneme hareketi değil mi?
Karbonun esnemesi alimünyum ve çeliğe oranla çok daha azdır.Ağırlık falan hep ikinci planda.Daha çok sprintlerde ve ayağa kalkışlarda bisiklet sağa sola savrulmasın yani fazla esnemesin diye karbon kadrolar tercih sebebi oluyor.

Sinan H.

Katip
Tepki
368
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben de fiyatı uygunken alsam mı diye düşündüm. Bizde de bir sürü mat var, trainer lastiği ile ses makul gibi gözüküyor.
Fiyat uygunken bende aldım, trainer lastiği ile birlikte, altına da çadırda kullandığım mat kullanıyorum, sanırım trainer lastiği etkisi sesten yana hiç bir şikayetim yok, tavsiye ederim... Hız ve kadans sensör arayışı devam ediyor, Delta'nın ThinkRider hız ve kadans sensörü kullanan varsa yorumları bekleriz

• Beğen
Tepkiler: MutluGezgin

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.599
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Antalya'da Hakan hoca var. Ben ondan uygun fiyatlı almıştım sensörleri.

• Beğen
Tepkiler: CeCeKa

Bıyıkov

Forum Bağımlısı
Tepki
3.089
İsim
Ayhan Bıyıklıoğlu
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Balkon kapalıysa mutfaktan daha iyi olabilir. Trainer yazın Antalyada gündüz sürüş yapmak gibi birşey doğru sıcaklığı ve fan soğutmasını ayarlayamazsanız.
Ben de aldım :)

Bu akşam kurulumunu yapacağım. Balkon çok soğuk mutfakta bisiklete bineceğim diye de hanımla dalga geçiyorum 😃

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.599
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Balkon kapalıysa mutfaktan daha iyi olabilir. Trainer yazın Antalyada gündüz sürüş yapmak gibi birşey doğru sıcaklığı ve fan soğutmasını ayarlayamazsanız.
Sen ne diyorsun. Ben 4.1 wkg'lik pace partner'e girdim. Vantilatörün kapalı olduğunu anladığımda iş işten çoktan geçmişti. 15 km falan sürebildim en fazla. Ondan sonra motor su kaynattı.

RTFM

Forum Demirbaşı
Tepki
1.165
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
1 haftadır vantilatör bozuldu. Bursa da balkon geceleri 4-6 derece civarı. Full zone2’de bile en küçük bi rüzgar esmesi çok iyi geliyor. Fansız olmaz Trainer işi :)

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.173
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben de aldım :)

Bu akşam kurulumunu yapacağım. Balkon çok soğuk mutfakta bisiklete bineceğim diye de hanımla dalga geçiyorum 😃
Balkon ilk çıkınca çok soğuk olsa da kısa sürede ısınırsınız. Tabii biraz tempolu sürmek şartıyla. Rüzgar esiyorsa hafif bir rüzgarlıkla çıkıyorum, normalse formanın önü kapalı titreyerekten başlıyorum. 5 dakika içinde formanın önü açılmış oluyor. Bitişte de sucuk gibi terlemiş vaziyette giriyorum içeriye. Balkon olmasa napardım bilmiyorum.

MutluGezgin

Daimi Üye
Tepki
432
İsim
Ali
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Siftahı yaptım :)

Yorumlarınız üzerine, balkon kapalı ve soğuk ama 5 dakika sonra üzerimde sadece t-shirt vardı.

inride 100 hakkında ise, sesi çok fazla diyenler neden şikayet ediyor anlamadım. Öyle dikkate değer bir sesi yok, umursanacak bir konu değil. Tepe direncindeki güç 550W çok fazla değil, tırmanış antremanı yapacak birisi için belki yetersiz olabilir ama benim 550W'ın hakkını verecek bir fitness seviyem zaten yok.

• Beğen
Tepkiler: Sinan H.

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.599
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Siftahı yaptım :)

Yorumlarınız üzerine, balkon kapalı ve soğuk ama 5 dakika sonra üzerimde sadece t-shirt vardı.

inride 100 hakkında ise, sesi çok fazla diyenler neden şikayet ediyor anlamadım. Öyle dikkate değer bir sesi yok, umursanacak bir konu değil. Tepe direncindeki güç 550W çok fazla değil, tırmanış antremanı yapacak birisi için belki yetersiz olabilir ama benim 550W'ın hakkını verecek bir fitness seviyem zaten yok.
Aşağıda görebileceğin gibi kesintisiz uzun süreli yüksek Watt olayında benim canım 469 Watt'a 1 dakika boyunca yetti. Haa! Anlık, bi'kaç saniyelik basarsın belki 800 900 küsur ama onun yapacağı sesten ne olacak. Çok kısa süre zaten. Önceden buna benzer trainer'ım vardı. Abandığımda üst komşum o süre içerisinde helikopter kalkıyor abi sandım demişti. Hani öyle 500 Watt'lık cihaz yetmez falan diye düşünmeyin.

1672255978903.png

MutluGezgin

Daimi Üye
Tepki
432
İsim
Ali
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hani öyle 500 Watt'lık cihaz yetmez falan diye düşünmeyin.
Öyle bir iddiam zaten yok 😀

Bir kere kullanma ile çok da yorum yapmak istemiyorum ama bu akşam 30dk kullandım. Zaten amacım da ara sıra 30dk antrenman yapmak.

Benim beklentilerimi fazlası ile karşılayacak bir alet. Gayet de memnunum 😃

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.599
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Öyle bir iddiam zaten yok 😀

Bir kere kullanma ile çok da yorum yapmak istemiyorum ama bu akşam 30dk kullandım. Zaten amacım da ara sıra 30dk antrenman yapmak.

Benim beklentilerimi fazlası ile karşılayacak bir alet. Gayet de memnunum 😃
Önemli olan şey;

Sana kazanım sağlayacak verimli bir antrenman yapmak. Hızlı gitmek, saatlerce uzun kilometreler sürmek veya yüksek watt'lar üretmek değil.

orhankou

Aktif Üye
Tepki
407
İsim
ORHAN
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar,

Fan almayı düşünüyorum. Çok fazla değiişik fan çeşidi var.Tavsiyeniz var mıdır ? Normalde pencereyi açıyordum. Fakat yeterli gelmiyor.

Teşekkürler ,

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.599
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar,

Fan almayı düşünüyorum. Çok fazla değiişik fan çeşidi var.Tavsiyeniz var mıdır ? Normalde pencereyi açıyordum. Fakat yeterli gelmiyor.

Teşekkürler ,
(link)

• Beğen
Tepkiler: orhankou

Ceasar Bravo

Forum Bağımlısı
Tepki
1.679
İsim
Sezer
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Arkadaşlar şu an lifeline ın fluid trainer'ıni kullanıyorum ama bana yetmiyor. Her ne kadar hız ve kadans sensörü ile veri alsam da artık watt ölçebilen bir trainer kullanmam lazım. Bu yüzden Suito Elite veya Thinkrider A1 alacağım.

Ikisinin arasında interaktif oluo olmamaları gibi bir fark var ve suito interaktif olduğu için bayağı ciddî bir fiyat farkı da var.

Tabii bu fark sadece interaktif olma durumundan dolayı mı onu da bilmiyorum. Yanı Thinkrider A1 watt verisini doğru ölçer mı, sorunsuz ve verimli bir âlet mıdır bunları da merak ediyorum. Zira ben zwift kullanmıyorum.

Kullanan arkadaşların yorumlarını da merak ediyorum.

Bir de şu husus var ben akıllı saat olarak Suunto Spartan kullanıyorum. Yol bilgisayarı olarak da Coospo bc200 var. Coospo bugune kadar işini fazlasıyla gördü. Ama bu bahsettiğim trainerlari kullanırken watt vs gibi verileri coospo ve suunto ile eşleştirip sürüş esnasında görebilir miyim deneyimleyen var mı acaba?

B

BF Okuru

Misafir
Arkadaşlar şu an lifeline ın fluid trainer'ıni kullanıyorum ama bana yetmiyor. Her ne kadar hız ve kadans sensörü ile veri alsam da artık watt ölçebilen bir trainer kullanmam lazım. Bu yüzden Suito Elite veya Thinkrider A1 alacağım.

Ikisinin arasında interaktif oluo olmamaları gibi bir fark var ve suito interaktif olduğu için bayağı ciddî bir fiyat farkı da var.

Tabii bu fark sadece interaktif olma durumundan dolayı mı onu da bilmiyorum. Yanı Thinkrider A1 watt verisini doğru ölçer mı, sorunsuz ve verimli bir âlet mıdır bunları da merak ediyorum. Zira ben zwift kullanmıyorum.

Kullanan arkadaşların yorumlarını da merak ediyorum.

Bir de şu husus var ben akıllı saat olarak Suunto Spartan kullanıyorum. Yol bilgisayarı olarak da Coospo bc200 var. Coospo bugune kadar işini fazlasıyla gördü. Ama bu bahsettiğim trainerlari kullanırken watt vs gibi verileri coospo ve suunto ile eşleştirip sürüş esnasında görebilir miyim deneyimleyen var mı acaba?
Şu videoları izlediniz mi?

Watt verisini hangisi ne kadar doğru ölçüyor en azından bu sorunuza yanıt bulursunuz. Zwift kullanmıyorsanız veyahut kol saatiniz ya da yol bilgisayarınız üzerinden bir antrenman takip etmek gibi bir niyetiniz yoksa, interaktif olmasına ihtiyacınız yok.

Coospo cihazınız Ant+ destekliyor. Thinkrider ve Suito da Ant+ destekliyor. Herhangi bir trainer'ı Coospo'ya power meter olarak tanımlarsanız sürüş esnasında anlık gücünüzü görüntüleyebilirsiniz.

Ceasar Bravo

Forum Bağımlısı
Tepki
1.679
İsim
Sezer
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Şu videoları izlediniz mi?

Watt verisini hangisi ne kadar doğru ölçüyor en azından bu sorunuza yanıt bulursunuz. Zwift kullanmıyorsanız veyahut kol saatiniz ya da yol bilgisayarınız üzerinden bir antrenman takip etmek gibi bir niyetiniz yoksa, interaktif olmasına ihtiyacınız yok.

Coospo cihazınız Ant+ destekliyor. Thinkrider ve Suito da Ant+ destekliyor. Herhangi bir trainer'ı Coospo'ya power meter olarak tanımlarsanız sürüş esnasında anlık gücünüzü görüntüleyebilirsiniz.
Cok teşekkür ederim videolar ve cevabınız için. Videolar çok açıklayıcı oldu gerçekten. Iki ürün arasında kalite farkı bariz gibi duruyor. Bu durumda biraz düşünüp hangisi işini görecekse ona yönelmek daha mantıklı. Arada neredeyse yarı yarıya bir fiyat farkı olması seçmeyi güçleştiriyor.

Başka tavsiyeler varsa ona da açığım.

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.411
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Cok teşekkür ederim videolar ve cevabınız için. Videolar çok açıklayıcı oldu gerçekten. Iki ürün arasında kalite farkı bariz gibi duruyor. Bu durumda biraz düşünüp hangisi işini görecekse ona yönelmek daha mantıklı. Arada neredeyse yarı yarıya bir fiyat farkı olması seçmeyi güçleştiriyor.

Başka tavsiyeler varsa ona da açığım.
Sana tavsiyem interaktif bir tane al. Şuan elindeki yetmiyor, interaktif almazsan oda ileride yetmeyecek emin ol..

• Beğen
Tepkiler: Ceasar Bravo