Trainer tavsiyeleri

Ceasar Bravo

Forum Bağımlısı
Tepki
1.679
İsim
Sezer
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Arkadaşlar bir sorun yaşıyorum, yardımınıza ihtiyacım var.

Elite suito-t aldim. Daha önce fluid trainer kullanıyordum ve sadece hız ve kadans sensörü ile veri alıyordum. Bir de göğüs bandı ile ama orada sorun yok konuyla da ilgili değil zaten.

Şimdi ben suunto spartan spor saati ve coospo yol bilgisayarı kullanıyorum. Derdim de doğal olarak trainer üstünde hız, kadans ve watt verilerini bu iki araç üzerinden alabilmek.

Elite suito'yu önce suunto ile bağladım. Suunto da sadece bluetooth verisi alınabiliyor. Bunun için seçenekler var. Bisiklet için power sensoru ve ayrıca hız+kadans sensoru var. Elite ile eşleştirme yaptığımda power sensoru sorunsuz bağlanıyor. Yalnız hız ve kadans sensörünü görmüyor. Power sensörünü eşleştirmesem de görmüyor bunları.

Coospo bc200 e gelirsek, arama yaptığında hem bluetooth hem de ant olarak elite trainer ı görüyor. Hatta bluetooth da direk elite diye adı da çıkıyor. Eşleştirdigim zaman ise -ne ant ne bluetooth- hiç bir veriyi (hız, kadans ve power) alamıyorum.

Ben evde antreman yapıp bunları training peaks üzerinden yolluyorum dolayisi ile bu veriler oldukça önemli. Ne yapacagimi şaşırmış durumdayım. Hafi kadansı geçtim ama en azından watt verisi ile hızı alabilseydim bari.

Elite suito ile tum verileri almak için kullanan arkadaşlar ne yapıyor acaba?

Elite ın kendi uygulamasi var ve telefona yükleyip denediğim zaman bütün verileri veriyor ama bu benim için efektif bir yöntem değil.

Yardımcı olursanız çok sevinirim. Coospo basligina da yazacağım. Hatta üreticilere mail atmayı da düşünüyorum.

Scudo

Bıyıkov

Forum Bağımlısı
Tepki
3.089
İsim
Ayhan Bıyıklıoğlu
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Zwift kullanıp Trainingpeaks ile eşleştirip antremanı zwiftten custom workoutların arasından bulup başlatabilirsiniz.

Elite suito-t aldim. Daha önce fluid trainer kullanıyordum ve sadece hız ve kadans sensörü ile veri alıyordum. Bir de göğüs bandı ile ama orada sorun yok konuyla da ilgili değil zaten.

Şimdi ben suunto spartan spor saati ve coospo yol bilgisayarı kullanıyorum. Derdim de doğal olarak trainer üstünde hız, kadans ve watt verilerini bu iki araç üzerinden alabilmek.

Elite suito'yu önce suunto ile bağladım. Suunto da sadece bluetooth verisi alınabiliyor. Bunun için seçenekler var. Bisiklet için power sensoru ve ayrıca hız+kadans sensoru var. Elite ile eşleştirme yaptığımda power sensoru sorunsuz bağlanıyor. Yalnız hız ve kadans sensörünü görmüyor. Power sensörünü eşleştirmesem de görmüyor bunları.

Coospo bc200 e gelirsek, arama yaptığında hem bluetooth hem de ant olarak elite trainer ı görüyor. Hatta bluetooth da direk elite diye adı da çıkıyor. Eşleştirdigim zaman ise -ne ant ne bluetooth- hiç bir veriyi (hız, kadans ve power) alamıyorum.

Ben evde antreman yapıp bunları training peaks üzerinden yolluyorum dolayisi ile bu veriler oldukça önemli. Ne yapacagimi şaşırmış durumdayım. Hafi kadansı geçtim ama en azından watt verisi ile hızı alabilseydim bari.

Elite ın kendi uygulamasi var ve telefona yükleyip denediğim zaman bütün verileri veriyor ama bu benim için efektif bir yöntem değil.

Yardımcı olursanız çok sevinirim. Coospo basligina da yazacağım. Hatta üreticilere mail atmayı da düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Ceasar Bravo

Ceasar Bravo

Forum Bağımlısı
Tepki
1.679
İsim
Sezer
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Zwift kullanıp Trainingpeaks ile eşleştirip antremanı zwiftten custom workoutların arasından bulup başlatabilirsiniz.
Tesekkur ederim bu da merak ettigim bir şeydi. Yapabiliyor olmama sevindim. Ama hem elite gibi eşleşme konusunda sıkıntı yaratmayacagi söylenen bir trainer hem de coospo gibi her türlü bağlantıyı destekleyen bir yol bilgisayarında bu problemi yasamak da çok acaibime gidiyor. Caresi var mı merak ediyorum. Hadi suunto biraz kıldır bu konuda ama diğerinde sorun çıkması enteresan.

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.599
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Valla kafamı çorba ettin. Sen neden araya bu kadar cihaz sokuyorsun ki ben onu anlamadım.

U_m_u_t

Üye
Tepki
5
İsim
Umut BURSA
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben de yaklaşık 5 ay önce Suito-T aldım ve Zwift ile kullanıyorum. Ama merak ettim, Garmin saat ve Garmin yol bilgisayarı ile deneyeceğim.

• Beğen
Tepkiler: Ceasar Bravo

Ceasar Bravo

Forum Bağımlısı
Tepki
1.679
İsim
Sezer
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Ben de yaklaşık 5 ay önce Suito-T aldım ve Zwift ile kullanıyorum. Ama merak ettim, Garmin saat ve Garmin yol bilgisayarı ile deneyeceğim.
Deneyiminizi yazarsanız sevinirim.

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.411
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Her ikisine kolayca bağlanıyor, da zwift kullanıyorsanız ne gerek var? Haa zwift yarışlara giriyorum, bilgisayarı/saati ikinci powermetre için kullanıyorum diyorsanız orası ayrı. Yarış yapıyorum ama ikinci bir powermetre yok diyorsanız bilgisayarı yada saati bağlamanızada gerek yok. Zwift ile garmini eleştirdiğiniz zaman zaten bütün verileri direk garmin connecte zwift atıyor.

U_m_u_t

Üye
Tepki
5
İsim
Umut BURSA
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Her ikisine kolayca bağlanıyor, da zwift kullanıyorsanız ne gerek var? Haa zwift yarışlara giriyorum, bilgisayarı/saati ikinci powermetre için kullanıyorum diyorsanız orası ayrı. Yarış yapıyorum ama ikinci bir powermetre yok diyorsanız bilgisayarı yada saati bağlamanızada gerek yok. Zwift ile garmini eleştirdiğiniz zaman zaten bütün verileri direk garmin connecte zwift atıyor.
Aynen. Ben de aynı şekilde kullanıyorum zaten. Garmin bisiklet challengelarını tamamlayamamak dışında bir eksisi olmuyor. :)

Soru, Suito-T saat ve yol bilgisayarlarına bağlanmada sorun yaşıyor mu şeklinde geldiği için o yorumu yaptım.

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.599
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben bir sefer benim wahoo'yu bağlamıştım. Ana ekrandaki ayarlarımın hepsini allak bullak etmişti. Sonrasında tekrar her şeyi düzenlemek zorunda kalmıştım.

kyucel

Daimi Üye
Tepki
700
İsim
Kamuran YÜCEL
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Herkese merhaba, elite suito t aldım ve üzerine de bisiklette kullandığım rublenin aynısını R7000 11-30 ruble taktırdım. Bisiklette arka aktarıcı tam ayarlı iken trainer da arka aktarıcı limitleri tam oturmadı. en küçük dişliye geçmiyor ve de en büyük dişliden sonra zinciri araya atıyor. Bu durum normal midir, bisikleti trainer da kullanırken arka aktarıcı limit ayarlarını yapmam mı gerekiyor. Teşekkürler.

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.599
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Herkese merhaba, elite suito t aldım ve üzerine de bisiklette kullandığım rublenin aynısını R7000 11-30 ruble taktırdım. Bisiklette arka aktarıcı tam ayarlı iken trainer da arka aktarıcı limitleri tam oturmadı. en küçük dişliye geçmiyor ve de en büyük dişliden sonra zinciri araya atıyor. Bu durum normal midir, bisikleti trainer da kullanırken arka aktarıcı limit ayarlarını yapmam mı gerekiyor. Teşekkürler.
Abi kadroyu iyi oturttuğuna emin misin. Birde qr mandalın oduğu taraftaki yüzük iç kısımda kalacak.

• Beğen
Tepkiler: kyucel

kyucel

Daimi Üye
Tepki
700
İsim
Kamuran YÜCEL
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisiklet düzgün oturuyor, dediğiniz yüzük içteyken bu durumu yaşadım. Yüzüğü dışa alınca küçük dişliye geçiyor zincir ama büyük dişliden yine de atıyor.

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.599
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisiklet düzgün oturuyor, dediğiniz yüzük içteyken bu durumu yaşadım. Yüzüğü dışa alınca küçük dişliye geçiyor zincir ama büyük dişliden yine de atıyor.
Yüzüğü içe al abi. Sonra arka aktarıcıdan ince ayar yapmayı dene. düzelir bence.

• Beğen
Tepkiler: kyucel

kyucel

Daimi Üye
Tepki
700
İsim
Kamuran YÜCEL
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tamamdır, öyle yapayım. Çok teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Adil ÜNALDI

Sisyphos

Üye
Tepki
1
İsim
Cem
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Atala
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba, Dolapta ucuz trainer görüyorum. CXWXC marka mt04 modelinde binnaraya falan bulunuyor. Deneyen kullanan var mı?

cemturgood

Aktif Üye
Tepki
424
İsim
Cem
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba, alt kata gidebilecek sesi ve vibrasyonu önlemek için tavsiye edeceğiniz mat ve benzeri bir ürün var mıdır? Ben sıradan bir pilates matı kullanıyorum şu an ama yeterli mi bilemiyorum.

Tepki
359
İsim
ferhat
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
100x100 26mm boyutlarında tatami minder kullanıyorum, üstüne de ucuz yollu bir mat serdim fena değil gibi

• Beğen
Tepkiler: cemturgood