Trainer tavsiyeleri

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.599
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Guncellemeler yapilmis yeni guncelleme yok ayaklari da saglam basiyor onda da problem yok benim anlatmak istedigim bu hizlara cikipta powerin buralarda olmasi normal degil kendi suruslerinize bir bakarmisiniz rica etsem ortalama bu hizla bitirdiginiz bir surus icin watt degerleri ne cikmis bence bir anormallik var un dusugun iki alt vitesinde yapildi bu surus.Sanki watt degerleri bir sekilde yari yariya gibi geliyor sprint atmaya calistigimda bile ssatte 60 km ye cikiyorum watt 350-400
298445 dosyayı görüntüle
Neredeyse 40 km ortalama hiz powera bak hocam normal mi?
Senin kullanış olduğun uygulama bunu yanlış ölçümlüyor olabilir mi ? Zwift'te falan denedin mi?

Scudo
B

BF Okuru

Misafir
Guncellemeler yapilmis yeni guncelleme yok ayaklari da saglam basiyor onda da problem yok benim anlatmak istedigim bu hizlara cikipta powerin buralarda olmasi normal degil kendi suruslerinize bir bakarmisiniz rica etsem ortalama bu hizla bitirdiginiz bir surus icin watt degerleri ne cikmis bence bir anormallik var un dusugun iki alt vitesinde yapildi bu surus.Sanki watt degerleri bir sekilde yari yariya gibi geliyor sprint atmaya calistigimda bile ssatte 60 km ye cikiyorum watt 350-400
298445 dosyayı görüntüle
Neredeyse 40 km ortalama hiz powera bak hocam normal mi?
Trainer Difficulty ayarınıza baktınız mı? Sorunu Zwift üzerinden mi yaşıyorsunuz bilmiyorum ama Zwift'in ayarlarında eğimlerin % kaç olarak simüle edileceğini değiştirdiğiniz bir ayar mevcut, ve default olarak %50ye ayarlı oluyor. Yani gerçek koşullara kıyasla yokuşlarda daha az güç harcayarak daha hızlı gitmenizi sağlıyor. Eğer sorunu Zwift üzerinden değil başka bir platformdan yaşıyorsanız, o platformlarda da benzer bir ayar olabilir. Ya da trainer'ın kendisinde böyle bir ayar olabilir. Google'da ufak bir araştırma yapabilirsiniz Trainer Difficulty terimlerini kullanarak.

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.370
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Senin kullanış olduğun uygulama bunu yanlış ölçümlüyor olabilir mi ? Zwift'te falan denedin mi?
Bana göre direk garmin vs den sürüşü stravaya atıyor ondan sonuçlar böyle zira ne kadar zwift sursede bilgisayar eğimleri görmediği için düz yolda gider gibi tepki veriyor.
Trainer Difficulty ayarınıza baktınız mı? Sorunu Zwift üzerinden mi yaşıyorsunuz bilmiyorum ama Zwift'in ayarlarında eğimlerin % kaç olarak simüle edileceğini değiştirdiğiniz bir ayar mevcut, ve default olarak %50ye ayarlı oluyor. Yani gerçek koşullara kıyasla yokuşlarda daha az güç harcayarak daha hızlı gitmenizi sağlıyor. Eğer sorunu Zwift üzerinden değil başka bir platformdan yaşıyorsanız, o platformlarda da benzer bir ayar olabilir. Ya da trainer'ın kendisinde böyle bir ayar olabilir. Google'da ufak bir araştırma yapabilirsiniz Trainer Difficulty terimlerini kullanarak.
Trainer difficulty nin verilere bir etkisi yok, o özellik sadece sürerken ayaklarında hissettiğin hissiyatı değiştiriyor

• Beğen
Tepkiler: Adil ÜNALDI

Umut Tuna1

Daimi Üye
Tepki
541
İsim
Umut
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Direk bisiklet bilgisayardan mı atıyorsunuz stravaya? Şayet öyle ise yanlış rakamlar vermesi gayet normal.
Yok hocam trainerin olctugu degerler bunlar my elite programindan stravaya aktariyorum sadece ben.
Uzun zamandir zwift kullanmadim elite in kendi programini aciyorum dizi izlerken surus yapiyorum.
Screenshot_2022-12-15-11-47-21-694_com.elite.myetraining.jpg

Program bu surus bitince history kismina giriyorum en son yaptigim surusu aciyorum
Screenshot_2022-12-15-11-47-35-866_com.elite.myetraining.jpg

Surus sonu verileri incelemek icin benim de yeni yeni dikkatimi cekti bu power verisi cikan sonuc bu

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.370
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yok hocam trainerin olctugu degerler bunlar my elite programindan stravaya aktariyorum sadece ben.

Uzun zamandir zwift kullanmadim elite in kendi programini aciyorum dizi izlerken surus yapiyorum.
298446 dosyayı görüntüle
Program bu surus bitince history kismina giriyorum en son yaptigim surusu aciyorum
298447 dosyayı görüntüle
Surus sonu verileri incelemek icin benim de yeni yeni dikkatimi cekti bu power verisi cikan sonuc bu
Pekala kalibrasyon yaptınız mı trainera hiç? circumference setting ayarlarını kontrol ettiniz mi?

Umut Tuna1

Daimi Üye
Tepki
541
İsim
Umut
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Pekala kalibrasyon yaptınız mı trainera hiç? circumference setting ayarlarını kontrol ettiniz mi?
Kalibrasyon yapamiyorum defalarca denedim olmuyor hizi arttirin diyor arttiriyorum ama target speed yazisi cikmasi lazim cikmiyor cevir cevir bir sure sonra basarisiz diyip durduruyor ilk gunden beri ayni sey oluyor.Circumference dogru onu kontrol ettim adil hocama da sormustum o da ayni degeri kullaniyor 2070 idi sanirim yanlis hatirlamiyorsam.

Dosyalar

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.370
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kalibrasyon yapamiyorum defalarca denedim olmuyor hizi arttirin diyor arttiriyorum ama target speed yazisi cikmasi lazim cikmiyor cevir cevir bir sure sonra basarisiz diyip durduruyor ilk gunden beri ayni sey oluyor.Circumference dogru onu kontrol ettim adil hocama da sormustum o da ayni degeri kullaniyor 2070 idi sanirim yanlis hatirlamiyorsam.
Ozaman veriler kalibrasyonu yapamadığınız için doğru değil. Şöyle elitenin forumuna baktımda genelde kalibrasyonu yapamayanlar Bluetooth ile bağlanıyormuş, sizin bağlantınız nedir? Yetkili kişi şunu yazmış

So, first of all check to have a good connection (especially if you use bluetooth).
Try with different devices if you have, as one may be less sensible to interference than another.
Power off all the possible cause of interference during the calibration (other smartphone, tablets, Garmin/Wahoo devices...)

If still you are having issues with calibration, contact our customer care at myetraining@elite-it.com

• Beğen
Tepkiler: sccetin

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.599
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ozaman veriler kalibrasyonu yapamadığınız için doğru değil. Şöyle elitenin forumuna baktımda genelde kalibrasyonu yapamayanlar Bluetooth ile bağlanıyormuş, sizin bağlantınız nedir? Yetkili kişi şunu yazmış
Ya o hata bende de oldu bir sefer. Daha sonrasında kendi kendine düzelmişti.

RmzBurak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.708
İsim
Remzi Burak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selam Arkadaşlar,

inride 100 alsam mı almasam mı ikilemde kaldım. Biraz inceledim, şu an tek tereddüt ettiğim nokta ses. Bazı videolarda ses gerçekten de çok geliyor, bazı videolarda ise ses az geliyor.

Apartmanda oturuyorum. Komşuların rahatsız olmasını geçtim, şikayet eden olmaz ama o kadar sese ben kendim dayanabilirmiyim acaba?

Bu aletlerden çıkan ses ne kadar yüksek ki?
o kadar sorun olmuyor

• Beğen
Tepkiler: MutluGezgin

Umut Tuna1

Daimi Üye
Tepki
541
İsim
Umut
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hep bluetooth ile baglanti yapmaya calistim ama ant+ cihazim da var bugun bilgisayardan deneyecegim bakayim son care artik

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.599
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hep bluetooth ile baglanti yapmaya calistim ama ant+ cihazim da var bugun bilgisayardan deneyecegim bakayim son care artik
Umut sen gene de bi'kaç kez daha kalibrasyon yapmayı dene. Olmadı arkadan fişi çıkart, tak bir daha dene. Bende de 1 kez oldu öyle kalibrasyon yapamama olayı diye hatırlıyorum.

Umut Tuna1

Daimi Üye
Tepki
541
İsim
Umut
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Umut sen gene de bi'kaç kez daha kalibrasyon yapmayı dene. Olmadı arkadan fişi çıkart, tak bir daha dene. Bende de 1 kez oldu öyle kalibrasyon yapamama olayı diye hatırlıyorum.
Vallahi defalarca denedim ama yine deneyik eve gidince bu sefer ek olarak ant+ ile de deneyeyim eger olmazsa satin aldigim yerle temasa geceyim artik son care

onurordek

Üye
Tepki
65
Bisiklet
Scott
Selam Arkadaşlar,

inride 100 alsam mı almasam mı ikilemde kaldım. Biraz inceledim, şu an tek tereddüt ettiğim nokta ses. Bazı videolarda ses gerçekten de çok geliyor, bazı videolarda ise ses az geliyor.

Apartmanda oturuyorum. Komşuların rahatsız olmasını geçtim, şikayet eden olmaz ama o kadar sese ben kendim dayanabilirmiyim acaba?

Bu aletlerden çıkan ses ne kadar yüksek ki?
Bende direnç seviyesi hafif ayarda ses fazla iken (rüzgar/uğultu gibi) vites büyüttükçe ses azalıyor. O zaman rahatsız etmiyor.

Tepki
24
Merhaba,
CooSpo marka BK805 model hız ve kadansı birlikte ölçen aparatım var Bluetooth ve ANT+ destekliyor. Btwin inride 100 modelini alıp tablet üzerinden zwifte bağlanmak istiyorum. Ekstra almam gereken kablo usb vs. olacak mi ?

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.599
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba,
CooSpo marka BK805 model hız ve kadansı birlikte ölçen aparatım var Bluetooth ve ANT+ destekliyor. Btwin inride 100 modelini alıp tablet üzerinden zwifte bağlanmak istiyorum. Ekstra almam gereken kablo usb vs. olacak mi ?
Olmayacak büyük ihtimalle. Nabız sensörün olsa da iyi olur bunlara ek.

• Beğen
Tepkiler: blackdestiny
Tepki
14
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba , inride 100 den smart trainer a geçiş planlıyorum

(link)

Dare2ride merlinde kampanyalı görünüyor, özellik olarak diğer smartlardan bir farkı yok gibi gördüm ama sizin de fikirlerinizi almak isterim. Sizce alınır mı ?

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.599
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar bu arada zwift'te kendi adı altında trainer piyasaya sürdü. Fiyat performans ürünü diyorlar. Bir bakın isterseniz.

(link)

a.erkan

Forum Demirbaşı
Tepki
791
İsim
Erkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
.

Son düzenleme:

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.370
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
üstteki iki mesajdaki zwift ve merlin trainerları aynı aletler isim farklı. hatta bizdeki thinkrider da bu familyadan sanırım.
Aynı aletler değil, bunu özelliklerine bakarak görebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: a.erkan