Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Türkiye'deki ultra maratoncular

Scudo
@birolcakir
Tebrik ederim muazzam bir performans göstermişsiniz.

Merhaba Arkadaşlar, geçen yıl (2016) yaptığımız bir ultra maratonu gecikmeli olarak paylaşıyorum.

Mersin Bisikletli Gezginler Derneği (MBG Derneği) 296. gezisi: Mersin-Adana-Mersin Ultra Maratonu

Tarih : 14.02.2016

Bisikletli Gezginler: Ahmet S. Özenir (R), Ahmet Karapür (A), Sercan İngilok (Y), Faruk Nuhoğlu (Y), Abdullah Alpan, Hüseyin Balta, Erol Atan, Cuma Şerbetçi, Alaattin Bayır, Engin Gürgez, Mehmet Özdemir ( 54 km. 0-54), Ekin Böke (56 km. 120-176).

Rota : Mersin, Tarsus, Alifakı, Yaramış, Yenimurat, Gümüşyazı, Karaahmetli, Irmakbaşı, Yerdelen, Taşçı, Havutlu, Adana, Tarsus, Mersin.
Mesafe : 176 km.

Mersin-Adana-Mersin Ultra Maratonumuzu tamamlayan ve katılan tüm bisikletli gezgin arkadaşlarımızı tebrik ediyor, kazasız ve neşeli nice yolculuklar diliyoruz.
MBG Derneği Yönetimi

Geçmişte yaptığımız MBG Derneği ultra maratonları:
26.02.2012, MBG 81. gezi: Mersin-Adana-Mersin. (UCI 2012 Türkiye MTB - Dağ Bisikleti Yarışları izlemeye gidildi.) Mesafe: 161 km.
29.08.2012, MBG 112. gezisi: Mersin, Silifke, Boğsak, Silifke, Mersin. Mesafe : 210 km.
13-14.10.2012, MBG 118. gezisi: Mersin-Ceyhan-Mersin-Arpaçbahşiş-Mersin. Mesafe : 251+56: 307 km.
02.02.2014, MBG Derneği 195. gezisi: Mersin, Adana/Çatalan Gölü. Mersin Yol: 167 km.

merhaba,

(2007 temmuz)ankara-kırıkkale-bahşili-kırıkkale-ankara 170 km, hala bu rekorumu kıramadım. bahşili de kızılırmak a girmiştik, dönüşte çok faydasını gördük.

ankara-kızılcahamam-ankara-164 km çift amortisörlü yaklaşık 20 kg lık bir demir yığını olan bisikletimle... dönüşte istanbul yolu üzerindeki düz bir etapta yorgunluktan gözlerim kapanıyordu artık.

48 saate ise şimdilik 267 km. ankara-tuzgölü-ankara... dönüşte gölbaşında çadır atıp sabah erkenden ankara ya geçerim diye düşünmedim değil...

Osman Şirin abimizin efsane etabı hala hafızalardan silinmedi.... Saygıyla anıyoruz.

• Beğen
Tepkiler: dodurgalı_06
Önümüzdeki yaz yapmayı planladığım rota. Ne kadar sürede tamamlarım bilmiyorum ama Strava ~8,5 saatte tamamlarsın diyor. Hayırlısı :)

(link)

gayrisafi yurtiçi ultramaraton hasılatına benimde 200 km kadarcık bir katkım olmuştur velhasılıkelamiyattan netekim.

dGQMjr.png

223 km 10 saat 08 dakika...Yarısı rüzgara karşı..Bana göre ultra maraton diyebilmek için yirmi dört saat içinde 400-450 km olmalı.

Yeditepeciler var, İst-Ankara 24 saatte gitmişlerdi..

Benim. Hedefim bursa ankara yapmak. Fakat yalnız zor olur. 2018 baharında deneme yapacağım. Bursa dan eskişehire kadar çok tırmanış var.mezitler vs. Ama yapılmayacak iş değil

26.08.2017 Ankara (Anıttepe) - Bursa (Ataevler)
Toplam mesafe: 400 Km
Ortalama hız: 30 Km/saat
Bursa Kent Meydanı'nda GPS'in şarjı bittiği için 387.3 Km'den sonrası görünmüyor.
(link)

Bursa ankara daha zorlu bir rota. Çok fazla çıkış var. Bursa neredeyse 0 mt ama ankaraya doğru rakım artıyor. Tek başına gitmek zor,en azından birtane tecrübeli bisikletçi lazım

@MehmetAliB. Baharda düşünüyorum mehmet bey. Muhtemelen 150 km gitmeye benzemiyordur. Biraz daha zamanım var

Geri