Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Türkiye'deki ultra maratoncular

Scudo
(link)

Günübirlik yeni hedefim. Evet çıldırdım...

• Beğen
Tepkiler: C.Biberci
@mehmetsunu
Forumumuzun endemik insanı Pir-i troll ve nam-ı diğer 'ironiman' mehmetsunu ;

Günü birlik 600 km yapabilmen için ya bisiklete yada kendine motor monte etmen gerekecek..
Sen şimdiden ucuz yolldu bişeyler bak kendine.

Ultra Maraton kategorisi, 100 mil (160km) ve
üzeri mesafeleri kapsar.
* şehirlerarası, eyaletlerarası (noktadan
noktaya) ,
* 24 saatte katedilebilecek en uzun mesafe.

21.03.2016 Nazilli-Selçuk-Nazilli turu 203 km.
(link)

29.03.2016 Nazilli-Çine-Nazilli turu 227 km.
(link)

• Beğen
Daha önce soruldu mu emin değiim ama bu mesafeleri yapan arkadaşlar bu noktaya nasıl geldi? Mümkün olduğunca sık bisiklet sürerek mi, özel bir antrenman programı ile mi?
Kas, eklem ağrıları gibi herhangi bir sorun yaşıyor musunuz? Yaşıyorsanız, nasıl bir çözüm buluyorsunuz. Tecrübelerinizden faydalanmak isteriz:)

• Beğen
Bu ultra maraton olayı uyuşturucu gibi bir şey. Yoldan döndüğün ilk gün pelte oluyorsun ama ikinci üçüncü günden sonra bir 150+ daha bir 150+ daha yapayım diyorsun. Çok ilginç. Müptelası oldum.

@zlatan_1903
Tabikide ekliyoruz :) Gidiş mesafesi örneğin 156 km ise dönüşle 312 km oluyor.Kimisi tek yönlü yapıyor 350-400 km sadece gidiş şeklinde yapıyor.
Yaptığım maratonlar genelde tek gidişli olmadı gidiş ve dönüş şeklinde oldu.

@azzurro
Bu hafta bir arkadaş 48 satte 850 km+ denemesi yapacak inşAllah.Bu arkadaş antrenmanlı ben ise günlük 20-25 km arası işe gidip gelirken kullanabiliyorum.Kondüsyondanda öte dayanıklılık ve genetik yatkınlık,pskolojik olarak güçlü olmak esastır.
Eklem ve diz ağrısı normal günlerde olmuyor tur sonunda doğal olarak yorgunluğa bağlı 1-2 gün hafif ağrı olabiliyor.Sonuçta insanız :)

Merhabalar,

Vedat Karakaya
Tarih:Nisan-2016
Rota :Antalya-Manavgat-İncekum-Antalya
Bisiklet: MTB-yaklaşık 14,5 Kg ,26 inch CST 1.75 düz lastikler
Yük :Tek heybe,malzemelerle yaklaşık 5 kg
Kişi sayısı : Bir

Mesafe: 250 Km
Pedal süresi: 10 saat 41 dak
Ortalama hız: 23.41 Km

110-İNCEKUM.jpg

Tur linki ; Antalya (İncekum Gidiş-Geliş 250 Km)

Teşekkür ederim.
Herkese kazasız binişler diliyorum.

Alt sınır 160 ise bizim gezi de giriyor bu kapsama o vakit. @mehmetsunu Ancak yolun Tomarza sonrası yol yapım çalışması ve tam karşıdan esen rüzgar ile tam bir dayanıklılık testine dönüşmüştü.1.png 2.jpg 4.jpg 5.jpg

Geri