Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Türkiye'deki ultra maratoncular

Scudo
Merhaba Arkadaşlar,

MBG-Mersin Bisikletli Gezginler Derneğinin 195. gezisi: Mersin, Adana/Çatalan Gölü, Mersin

Tarih : 02.02.2014

Bisikletli Gezginler:
1. Murad Düzgün (R) (26", MTB)
2. Mustafa Düzgün (28", tur)
3. Doğan C. Çulhaoğlu (26", MTB)

Rota: Mersin, Adana/Çatalan Gölü, Mersin
Yol: 167 km.
Pedal süre: 05:09
Tur süre: 08:11

Hepinizin yolu açık pedalı güçlü olsun.

• Beğen
Tepkiler: NEVRES KME
herşey iyi güzelde o beslenme ne öyle :) bildiğin fast food ceviz badem fındık üzüm pekmez desen anlarım :p

Bu ultra maratoncular topiğine bayılıyorum. Bana neşeli bir hava veriyor. Derdi kederi dağıtıyor. pehlivan tefrikası gibi okuyorum avcı hikayeleri gibi. Sizlerde okusanız gül gül geberirsiniz. Ama ne hikayeler var ne hikayeler. Bir bu topik eğlenceli birde hız topikleri. Serbest atış bedava. Adamın biri gün içerisinde 450 km bisiklet sürmüş ultra maratoncu rekoru elindeymiş. 60 yaşındaki amcam 150 km için 30 üzeri ortalama çıkarmış. Salla salla gül mem.... öhöm neyse efendim konuya dönelim. Ultra maratoncuları herşeye karşın severim çılgın insanlardır, kararlı insanlardır, dayanıklı insanlardır. 150 + bisiklet için az bir hedef değildir. Güç ister, dayanıklılık ister, azim ister, çelik gibi sinir ister, motivasyon ister, sağlam bünye ister. Bizimde gün içinde 180 denemişliğimiz vardır. Bakalım 200 lere taşıyalım diyoruz. gerçi kudret abinin dediği üzere madalya vermeyecekler, sağlık sınırlarını zorlamamak lazım. Bu paylaşımların devam etmesini istiyorum, çünkü deneyimler paylaşılsın. Ondardır küllerini harlandırmam.

• Beğen
Tepkiler: İbrahim A.
@mehmetsunu

dostum mehmet
gene döktürmüşşün,5 ekim kartepe 14.kez alındı ,16 km eğim dahil olan 203 km 'lik rota, benim zor etabım bu,
bitecek gibi değil,senede bi tane yarı ultra bi etap yapayım diyorum,maksat zoru almak,evet bize para verilmiyor gerçi
ama o kartepenin rampaları ne hikmet ise ta istanbuldan beni çekiyor 2 -3 yıl içinde galba yalodan ev alacağım kartepe bana yakınlaşacak,166 km 'ye bağlanacam.

Merhabalar,
Aşağıya ekleyeceğim verilerle sanırım ben de listeye dahil olurum,değil mi?

Vedat Karakaya
Tarih:Mart-2014
Rota :İzmir-Turgutlu-Salihli-Gölmarmara-İzmir
Bisiklet :MTB-yaklaşık 14,5 Kg ,26 inch dişli Schwalbe lastikler
Kişi sayısı : Bir

Mesafe: 217 Km
Pedal süresi: 11 saat 16 dak
Ortalama hız: 19.27 Km

Tur linki ; İzmir-Salihli-Gölmarmara-İzmir - BisikletForum

Teşekkür ederim.
Herkese kazasız binişler diliyorum.

• Beğen
Tepkiler: erendiz çetiner
bu ultra maratoncular listesine bende dahil olabilirim galiba :)
.
Tarih 27 eylül 2014,
Rota: Gazlıgöl-Döğer-Gazlıgöl-Afyon
Bisiklet: bisiklet falan yok, 20 kişi koştuk tüm rotayı :)
aktivite linki; (link)
https://i.hizliresim.com/LoVBbb.jpg

Ultra maraton konusunu farklı bir konuma taşıyacak planımız var. Bizim planımız maksimum 9 günde 1750 km yol yapmak. Anladığım kadarı ile bunu sadece Evren Uyanık arkadaşımız denemiş. Bu projemizi başarabilirsek 2016 yılı için hedefimiz doğal olarak daha da büyüyecek. konu sayfası Linkini aşağıda veriyorum. Görüşlerinizi bildrimeniz dileğiyle.
Trans Anatolian Tour - BisikletForum

• Beğen
Tepkiler: skapilar
Bende genel olarak ultra Maratoncu tanımına uyan turlar yapıyorum.....BU TURLAR BU KIŞTAN BİR KAÇ TANE DAHA VAR...

(link) Buda geçen Meşhur lodostaki 170 kmlik turum.. (link) Buda Kartepeye çıkış iniş İsanbula(Küçükçekmeceye ) oradan pedal basış..Maşukiyeden 11 de çıktım 15:30 da HAREMDEYDİM (link)

SONER KANAR 207 KM YOL BİSİKLET 700*23 ... TARİH:08-02-2015 ROTA:KÜÇÜKÇEKMECE-RUMELİFENERİ-KEMERBURGAZ-KARABURUN-ÇATALCA-BÜYÜKÇEKMECE-KÜÇÜKÇEKMECE KİŞİ:1 TOPLAM SÜRE :11 SAAT 41 DK.. PEDAL SÜRESİ : 9 SAAT 32 DK (SON 70 KM DURMADAN YAGMUR ALTINDA) ORT: 21.8 KM

yarın nasipse bi üsküdar kartepe yapıyim ya heralde bi 150 yazar. :) amma batar amma çıkar.

Ultramaratoncu iddiam yok. Sadece hedefimi gerçekleştirdim.

15 Mayıs 2015 : Bandırma-Balıkesir : 110 Km.
16 Mayıs 2015 : Balıkesir - Manisa-İzmir (Yelki) : 210 km.
18 Mayıs 2015 : Aliağa-Soma-Balıkesir : 165 Km.
19 Mayıs 2015 : Balıkesir - Bandırma : 110 km.

(link) İstanbul Küçükçekmece Edirne 200 km üstü oldu

(link) Küçükçekmece-Gelibolu 270 km lik turum

• Beğen
Tepkiler: erendiz çetiner
Geri