Xiaomi Mijia hava pompası

Otepeyurt

CARRARO CR-T WORLD
Tepki
255
İsim
Ozan TEPEYURT
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben de sipariş geçtim şimdi. Bakalım sorun olacak mı. Gerçi benim bisiklet gravel, kalın lastik olmadı sürekli diğer schrader iç lastik de alabilirim ama neden prestaya da olmasın ki ben her ikisini de kullanıyorum. Şu an üstündeki presta mesela ama yedeklerde schrader de var presta da var. Bakalım gelince deneyerek bilgi veririm. Vardır bir kolay yolu herhalde, bu kadar adamız burada çözeriiiz :))

• Beğen
Tepkiler: TatanQa_tr
Scudo
Tepki
24
Size hayırlı olsun. Paketleyip iade edeceğim ben. Kafam ağrımasın pratik olsun dedik olmadı. Pompa tavsiyesi varsa alabilirim yok mu şöyle mini taşınabilir olup aynı zamanda can çekişmeden 100 psi görebileceğimiz bir pompa fiyatı da 200 ü geçmese çok güzel olurdu ;))

• Beğen

Otepeyurt

CARRARO CR-T WORLD
Tepki
255
İsim
Ozan TEPEYURT
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Pompa elime ulaştı ve ilk denemeyi yaptım her iki valf tipinde. Herhangi bir sorun çıkmadı ikisini de belirlenen değerde şişirdi. Prestada önce algılamadı ben de havasını biraz indirip ve sibobunu yarımdan biraz fazla açarak tekrar denedim ve oldu. Teker max 85 psi yazıyor ben 80 psi yaptım. Lakin çıkarma işleminde mutlaka 2 psi eksiliyor. Bu sebeple 82 ayarladım. Valla ben hayatta el pompasıyla bu hacme ulaşamamıştım. Bence yararli bir ürün...

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Ben prestada hiç sorun yaşamadım, ilk taktığımda bazen algılamama yapıyor ama hiç basmama gibi sorun yaşamadım.
Vidayı sonuna kadar gevşetip bir kez üstüne basarım (bir miktar hava kaçırtırım)
Hortumu da sibopa dik bir şekilde oturtmak lazım.
Hala video isteyenler varsa yarın bi aksilik olmazsa atarım bana özelden yazabilirsiniz.
Pompa elime ulaştı ve ilk denemeyi yaptım her iki valf tipinde. Herhangi bir sorun çıkmadı ikisini de belirlenen değerde şişirdi. Prestada önce algılamadı ben de havasını biraz indirip ve sibobunu yarımdan biraz fazla açarak tekrar denedim ve oldu. Teker max 85 psi yazıyor ben 80 psi yaptım. Lakin çıkarma işleminde mutlaka 2 psi eksiliyor. Bu sebeple 82 ayarladım. Valla ben hayatta el pompasıyla bu hacme ulaşamamıştım. Bence yararli bir ürün...
o yüzden örneğin 60a ayarlarsanız 61 yapıp bırakıyor. Siz 60 net istiyosanız 61 yapıp 62 yapınca çıkarırsanız 60 basmış olursunuz.

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.347
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@İSKORPİT Scorpaena hayırlı olsun güzel günlerde kullanın. Düşüncenize/görüşünüze katılıyorum , cihaz çok kullanışlı ve rahatlık getiriyor kesinlikle. Uzun turlarda taşımak da kolay olacaktır çantada bir yerde .

Oğuz K.

Üye
Tepki
177
İsim
Oğuz
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@TatanQa_tr 'nın değerlendirmeleri sonucu ve ihtiyacım doğrultusunda ben de sipariş verdim. ;) Birkaç cümle yazarım kullandıktan sonra.

• Beğen

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.347
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@TatanQa_tr 'nın değerlendirmeleri sonucu ve ihtiyacım doğrultusunda ben de sipariş verdim. ;) Birkaç cümle yazarım kullandıktan sonra.
Hayırlı olsun , rahat edeceğinizden eninim . Geçenlerde aracın lastiğine vida girmiş yolda , kenara çekip havayı bastım ve lastikçiye gidip tamir ettirdim . Bu noktada da yardımı büyük oldu 👍🏻

BveP

Aktif Üye
Tepki
324
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben de @TatanQa_tr videosu doğrultusunda Decathlon'dan pompa adaptör setini aldım ve set içinde gelen schrader presta adaptörü ile aleti kullanabildim sonunda. Kendisine buradan teşekkür etmiş olayım.

Alacak olanlara da söylemiş olayım. Pompa içeriğine dahil olan adaptör ile kullanamayacaksınız muhtemelen. (Kullananlar da varmış gerçi.) Bir bisikletçiden 5 TL'ye bir adaptör almıştım ancak onun boyutu da Xiaomi'nin içinden çıkanla birebir aynıydı, çözüm olmadı. Decathlon ürünü sorunu çözüyor.

Ürün linkini de vereyim: (link)

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
21.464
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Ürün linkini de vereyim: (link)
"32 ₺" diyor.😥
Üzüldüğüm nokta bu, yanlış anlamayın. O değil de hala çevremde ki insanlar "Türkiye'de asgari ücret daha fazla" diyor ya, öleyim ben ya...😒

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.347
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BveP Rica ederim , bilginin işe yaraması en büyük keyif benim için.

@Cemal Ç. Evet aslında ciddi sıkıntılıyız ama neyse... o çeviriciyi 1 yıl önce 19TL ye almıştım.

ErzincanLee

İnsanı Ayakta Tutan Tek Şey , Ayakları dır. =))
Tepki
2.446
İsim
Halil Ekinci
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben açıkçası lastik içindeki havayi bana gostermis yada göstermemiş önemsemiyorum zaten suruse çıkmadan evvel siz orn 100 ps hava basacaksaniz bu havayı basinca zaten otomatik duruyor. ama şuda var sensor icerdeki havayi algılamayıp daha fazla basıpta lastiği gumletir mi? 🙄🙄

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.347
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ErzincanLee hayırlı olsun.. yok öyle birşey olmaz. Siboba doğru ve tam şekilde oturttuktan sonra hava basmaya başladığından 1-2sn sonra zaten içindeki havayı gösteriyor ve üstünde bir seçim yaptıysanız o psi ‘a kadar basıyor.

• Beğen
Tepkiler: ErzincanLee

ErzincanLee

İnsanı Ayakta Tutan Tek Şey , Ayakları dır. =))
Tepki
2.446
İsim
Halil Ekinci
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@TatanQa_tr teşekkür ederim ben alalı baya oldu. Sensor bendede bazen basıncı göstermiyor ondan dedim. icerdeki havayi algılamayıp fazla hava basarmi diye ama olacağını sanmam dediign gibi belli bir sure sonra zaten gösteriyor.

Oğuz K.

Üye
Tepki
177
İsim
Oğuz
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bugün ulaştı elime ve çıkarttığım gibi kullandım ki içinden çıkan presta dönüştürücü benim tekerlerin hava basıncını algılamadı ve hava kaçırarak bastı; hortumun o sabit ucuna taktığımız içinden çıkan siyah dönüştücü ucu tam oturtmama rağmen hava sızdırdı. Şükür ki bende n11'den aldığım bir altın rengi başka dönüştürücü vardı ve onu takıp sorunsuz şekilde hava basabildi ve basıncı okuyabildi alet.

İndikatörsüz el pompam ile hava basıyordum şimdiye kadar, en son dün basmıştım hava el yordamıyla kontrol tabi :) şimdi ise Mijia'nın algılamasına göre 12-15psi az basıyormuşum olması gerektiğinden.

• Beğen
Tepkiler: BurakLEE

BurakLEE

Daimi Üye
Tepki
107
İsim
Burak
Bisiklet
Giant
(link)

bu üründen kullanan var mı? İnce siboba nasıl hava basabilirim? 120 psi için uygun sanırım, kullanan var mıdır?

bende almak istiyorum presta ince uç sibobta halen hava kaçırıyor mu? 120 psi basmam gerekiyor yol bisikletime .. tavsiye eder misiniz?

ModernOblomov

Daimi Üye
Tepki
2.497
İsim
Oblomov
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Kesinlikle tavsiye ederim. Ben de sürüş esnasındaki patlamalar için mini pompa ararken konuyu görüp Xiaomi aldım. Sürüşe çıkmadan önce de evde basıp çıkıyorum, ayaklı pompanın yüzüne bakmıyorum artık. :) Çok rahat 120 psi vuruyor. Sökerken biraz kaçırıyor tabii, onun için 123 ayarlıyorum. Yolda ise henüz gerek olmadı kullanmaya. İki suluk kafesim var, birinde pompayı taşıyorum. Ağırlığı beni rahatsız etmedi.

IMG_20210524_231055.jpg

BurakLEE

Daimi Üye
Tepki
107
İsim
Burak
Bisiklet
Giant
hocam presta ince uca nasıl basıyorsunuz? içinden çıkan plastik ucu sıkmadan önce presta sibobu yarım mı açıyoruz sonuna kadar mı açıp sıkıyoruz?

ModernOblomov

Daimi Üye
Tepki
2.497
İsim
Oblomov
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
hocam presta ince uca nasıl basıyorsunuz? içinden çıkan plastik ucu sıkmadan önce presta sibobu yarım mı açıyoruz sonuna kadar mı açıp sıkıyoruz?
Önce sibobu komple gevşetiyorum. Yanında gelen presta dönüştürücüyü önce pompanın kendi hortumuna bağlıyor, sonra presta siboba takıp sıkıyorum. Ardından basıncı ayarlayıp başlatıyorum.

hmustak

Üye
Tepki
55
İsim
Hakan Müştak
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende pompa önerilerini okurken kendimi burada buldum. Öneriler üzerine bir kaç video izledim ama sanki yol bisikletleri için istenen basınca (110-120 psi) ulaşması için biraz zamana ihtiyaç duyuyor gibi bir izlenimim oldu. Cihazın sizin fotoğrafını attığınız değerlere gelmesi ne kadar zaman alıyor?