Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikleti lastik önerisi

RATING: 2 / 5 TEST VERDICT: Not Recommended
(link)
Sürekli yırtılan Conti Ultrasport kadar bile dayanıklılık puanı alamamış :(
Ayrıca daha yavaş bir lastik. Zafiro serisi Vittoria'nın en giriş seviyesi modelleri. Çok ucuza bulmadıysanız uzak durun.

şuan kullandığım luganolar vittoria dan daha aşağılarda bu sıralamada ve 1800 kmdir patlamadı, 10 dolarlık lastik bu vittorialarda çok bir beklentim yok...

Scudo
şuan kullandığım luganolar vittoria dan daha aşağılarda bu sıralamada ve 1800 kmdir patlamadı, 10 dolarlık lastik bu vittorialarda çok bir beklentim yok...
Bu sıralama yuvarlanma direnci sıralaması, ama incelemede patlama koruması da var. Luganolar yuvarlanma direnci berbat lastikler o yüzden en aşağıdalar. Yaptığınız karşılaştırma anlamsız yani...
Arkadaşın belirttiği lastikler ile sizin alacaklarınız aynı lastik değil bu arada. Wiggle yorumları fena değil ağırlığı sorun etmiyorsanız bence deneyebilirsiniz. Alanlar memnun kalmış.

Panaracer Gravel King TLC Katlanır Lastik - 700c - 2019
Panaracer Gravel King TLC Folding Tyre - 700c - 2019 | Merlin Cycles
Arkadaşlar 10 dakika önce merlin cycles dan almış bulunmaktayım.

• Beğen
Tepkiler: sspl
700x25c hangi lastiği onerirsiniz ben conti ultra sport 2 düşünüyorum öneririmisiniz

700x25c hangi lastiği onerirsiniz ben conti ultra sport 2 düşünüyorum öneririmisiniz
Bütçeniz el veriyorsa Continental GP5000 yada daha sağlam ve antremana yönelik bir lastik arıyorsanız(henüz kullanmadım ama incelemelerde çok beğenilmiş) Michelin Pro4 Endurance V2 önerebilirim.

Son zamanlarda cok sık patlayan arka lastigim artık dayanamadı ve dış lastik yarıldı.Bisikletin üzerinde gelen Mitas dış lastikler ,900 km sonunda yarıldı yeni dış lastik arastırması yaptım ve forumda bahsedilen:
Continental Ultra Sport 2
Michelin pro 3
Schwalbe Lugano modellerinden birini tercih etmeyi düşünüyorum.
700x23 ile 700x25 arasında ne gibi farklar var.
Bu 3 modelden veya baska model olarak en fazla teki için 150-200tl bandında önerebileceginiz başka modeller var mı ?

Dosyalar

• WhatsApp Image 2020-08-23 at 17.29.23.jpeg
    WhatsApp Image 2020-08-23 at 17.29.23.jpeg
    473,1 KB · Okunma: 66
  • WhatsApp Image 2020-08-23 at 17.30.29.jpeg
    WhatsApp Image 2020-08-23 at 17.30.29.jpeg
    420,5 KB · Okunma: 64
@muhammed.sedef 25likler daha konforludur ve yol tutuşu daha iyidir. Yazdıklarınız arasında pro 3 en iyi model bildiğim kadarıyla.

• Beğen
Tepkiler: hamlet2006
@muhammed.sedef 25likler daha konforludur ve yol tutuşu daha iyidir. Yazdıklarınız arasında pro 3 en iyi model bildiğim kadarıyla.
pro 3 ün 700x25 ebatlarında dış lastigi yok sanırım decatlonda ve diger sitelerde hep 700x23 olarak gördüm

Lastiğiniz bu kadar patlıyorsa bir yerde başka bir sorun olmalı. Biraz da şans işi olduğunu hesaba katarak 5000km ye yakın sürüşte sadece 1 defa o da evde bisiklet durduğu yerde bir patlak yaşadım. 28 mm Continental GP5000 kullanıyorum 10 aydır. Daha fazla konfor arıyorsanız ve bisikletiniz de destekliyorsa 28mm tavsiye ederim.
Ayrıca aşağıdaki siteden lastikleri aradığınız özelliklere göre filtreleyip almak istediğiniz lastiklerin özelliklerini görüntüleyebilirsiniz.

(link)

• Beğen
Tepkiler: modus operandi
@muhammed.sedef ultra sport 2'lerin yanaktan yarılma sorunu malum(kullanmadım), lugano mecbur kalınmadıkça alınmaması gereken bir lastik(kullandım), Pro3'leri 13000 km.'dir kullanıyorum. Nazar değmesin beğenmediğim hiç bir yanı yok. Yol tutuşlarına hayranım. Sadece dediğiniz gibi TR'de 25'lik modeli de olsa onu da denemek isterdim, lastik parçalanana kadar kullanıp aynı modelden devam etmeyi düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: bilalfidanboy
@muhammed.sedef ultra sport 2'lerin yanaktan yarılma sorunu malum(kullanmadım), lugano mecbur kalınmadıkça alınmaması gereken bir lastik(kullandım), Pro3'leri 13000 km.'dir kullanıyorum. Nazar değmesin beğenmediğim hiç bir yanı yok. Yol tutuşlarına hayranım. Sadece dediğiniz gibi TR'de 25'lik modeli de olsa onu da denemek isterdim, lastik parçalanana kadar kullanıp aynı modelden devam etmeyi düşünüyorum.

ultra sport yanaktan yarılmıyor diye biliyorum ben. o sorun 4000-5000 serilerinde görülüyor genelikle. (ultra sport ve 4000s2 kullandım sorun yaşamadım)

Pro3 bu mu? (link)

Hem yol hem de tur bisikletimde Schwalbe Durano Plus (700x25) kullanıyorum tavsiye ederim ...

• Beğen
Tepkiler: Mehmet 38
Sanırım tercihimi decatlondan pro3 almak yönünde yapacagım, son olarak ön tekerim hiç patlamadı ve aşınma yıpranma durumuda yok acaba önde 700x25 Mitas(bisikletin üstünde gelen dış lastik) kullansam sadece arkaya 700x23 pro3 alıp o şekilde kullansam saçma mı olur.Bisikletin yol tutuşunu etkiler mi?

Geri