Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikleti lastik önerisi

ultra sport yanaktan yarılmıyor diye biliyorum ben. o sorun 4000-5000 serilerinde görülüyor genelikle. (ultra sport ve 4000s2 kullandım sorun yaşamadım)
Ultrasport2 bende yanaktan yarıldı. Daha bin km olmamıştı, epey soğuk bir asfalt yolda tomurcuk açıverdi 😀
Depoda yatıyor yepyeni lastik, atmaya kıyamadım.

Scudo
@srdrmrs Siz öyle diyorsanız doğrudur.
@Voltaire Evet.
@muhammed.sedef Bu zamana kadar hiç farklı lastikleri aynı anda kullanmadım, o yüzden bir yorum yapmam doğru olmaz. Sadece şunu söyleyebilirim, önde kullandığımız lastik doğrudan bisikletin yol tutuşuna ciddi etki ediyor. Bir kere vittoria lastikleri ön arka yer değiştirmiştim ve arkadan çıkarıp öne taktığım haliyle daha çok yıpranmış olduğundan virajda tutunamayıp kaymıştı. 2 ay bisikletten uzak kalmıştım. Ben olsam yeni aldığımı öne takardım.

Decathlonda 25 lik Pro3 lastik satılıyor. İnternette görünmüyor ama mağazada bulabilirsiniz.

@sümük 25 lik pro3 Tr de yok biliyorum,daha doğrusu Decathlon mağazalarında yok ,çünkü İstanbul'da gitmediğim Decathlon kalmadı buna Tekirdağ ve Kocaeli de dahil,
ama pro4 700*25 satılıyor siz belki ona denk geldiniz yada bir an size denk geldi ve şanslı iseniz aldınız,nerdeyse 1 yıl oldu ben yedek olarak 2 çift pro 3 almıştım 129 dan sonra 150 TL oldu ve yine 1 çift aldım (ki)dolar böyle giderse yeni yıla pro3 ler 200 TL bandında girer diye düşünüyorum, Decathlon da pro 4 ler 700*25 var .. @muhammed.sedef iki lastikte aynı zamanda değişmeni öneririm,yol tutuşları farklı olacağından Allah göstermesin olası bir kazadan zarar görebilirsiniz...

lastik.jpg
Continental Super Sport toplam 3000 km yaptı. Almanya'dan Türkiye'ye yol boyunca hiç patlamadı. En sonunda tabii kullanılamaz hale geldi :D

• İnanılmaz
Tepkiler: Murat B.
@sümük bende ilk kez görüyorum ayrıca bilgilendirme için teşekkürler ve güzel haber,acaba stoklara yenimi girdi ve gelecek partiler 700*25 mi olacak ..
Hangi mağaza ve yine 150 TL denmi satılıyor acaba...

@muhammed.sedef ultra sport 2'lerin yanaktan yarılma sorunu malum(kullanmadım), lugano mecbur kalınmadıkça alınmaması gereken bir lastik(kullandım), Pro3'leri 13000 km.'dir kullanıyorum. Nazar değmesin beğenmediğim hiç bir yanı yok. Yol tutuşlarına hayranım. Sadece dediğiniz gibi TR'de 25'lik modeli de olsa onu da denemek isterdim, lastik parçalanana kadar kullanıp aynı modelden devam etmeyi düşünüyorum.

Netten baktığımda sırtları slick duruyor. Yağmurda tutuş performansı nasıl ?

@Gokhan Varoglu
Continental super sport, uzun ömürlü olması ve patlama direnci ile öne çıkan bir lastik diye biliyorum. 3000km'de bu hale gelmiş olması çok şaşırtıcı. Acaba arka tekeri kızaklayarak mı fren yapıyorsunuz?

• Beğen
Tepkiler: BerkEvren
Arkadaşlar şu ürün f/p gibi görünüyor: (link) Tavsiye eder misiniz?

Arkadaşlar şu ürün f/p gibi görünüyor: (link) Tavsiye eder misiniz?
Hocam bu ürün conti'nin alt seviye ürünü. Hem ağır hem de telli. Ayrıca linkteki ürün stokta yok gözüküyor. Bunun yerine size michelin pro3 öneririm. Çift lastikle 250grama yakın kazancınız olur.

@Burak B. Evet slick yüzeye sahip bir lastik Pro3. 4-5 defa sağlam sağanak çok kez de hafif yağmurda sürdüm. Ama lastik zamanla güvenimi kazandı. Hatta geçen hafta Uludağ köy yolları üzerinden inerken hafif yağmura denk geldik, birkaç virajda hafif yatırmam gerekti. Hiçbir sıkıntı çıkarmadı.

• Beğen
Tepkiler: Özcan
@muhammed.sedef ultra sport 2'lerin yanaktan yarılma sorunu malum(kullanmadım), lugano mecbur kalınmadıkça alınmaması gereken bir lastik(kullandım), Pro3'leri 13000 km.'dir kullanıyorum. Nazar değmesin beğenmediğim hiç bir yanı yok. Yol tutuşlarına hayranım. Sadece dediğiniz gibi TR'de 25'lik modeli de olsa onu da denemek isterdim, lastik parçalanana kadar kullanıp aynı modelden devam etmeyi düşünüyorum.
Pro3'ler zırhlı mı? 13.000 km'de kaç patlak oldu?

@Burak B. Evet slick yüzeye sahip bir lastik Pro3. 4-5 defa sağlam sağanak çok kez de hafif yağmurda sürdüm. Ama lastik zamanla güvenimi kazandı. Hatta geçen hafta Uludağ köy yolları üzerinden inerken hafif yağmura denk geldik, birkaç virajda hafif yatırmam gerekti. Hiçbir sıkıntı çıkarmadı.

bilgi için teşekkür ederim :) pro4 service courseye ne dersin?

@SpirituaL Hayır zırhlı değiller, fakat sırt kısımları hafif olmalarına rağmen ince sayılmaz. 5 ya da 6 olması lazım, tam hatırlamıyorum. Patlaklardan biri de kendinden yapışkanlı yamanın atmasıydı zaten.

@Burak B. Kullanmadım ama eminim Pro3'den daha ileri bir teknoloji ile yapılmıştır. Bütçeniz elveriyorsa onu da tercih edebilirsiniz. @cazci Pro4 Endurance modelini kullanıyordu sanırım.

@Gokhan Varoglu
Continental super sport, uzun ömürlü olması ve patlama direnci ile öne çıkan bir lastik diye biliyorum. 3000km'de bu hale gelmiş olması çok şaşırtıcı. Acaba arka tekeri kızaklayarak mı fren yapıyorsunuz?
Balkanlardaki bozuk yollar ve yağmurlu havalar birleşince öyle oldu biraz. Yerler ıslakken ön freni daha az kullanıyorum ister istemez.

• Beğen
Tepkiler: Murat B.
Mıchelın Pro4 Endurance beni her yönüyle memnun eden, her hava ve yol koşuluna uyumlu bir lastik @Ceyhun Özkan .
Service Course yi ise kullanmadım ama pek önerilmiyor...

• Beğen
Tepkiler: Ceyhun Özkan
Geri