Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikleti lastik önerisi

hocam bendede michelin lithion 2.0 var 700x23c bisikleti ikinci el aldığım için biraz eskimişti 70 kiloyum patlakla ilgili çok sorunum olmadı ama yeni sete geçmeyi düşünüyorum aklımda conti ultra sport 2 var gelirse diğer sezona 3 olabilir siz ne düşünüyorsunuz başka öneriniz var mı fiyat performans olarak buna yakın bir lastik

Scudo
Michelin Pro3 lastiklerim 2500 km'ye yaklaştı. Hız ve yol tutuş konusunda oldukça memnunum. Aynı güzergahlarda eski lastiklerime göre daha akıcı ve hızlı olduğunu söyleyebilirim. Son sürüşlerimde iki defa patlayınca ömrü hakkında endişelerim arttı. Yarış amaçlı bir lastik olduğundan uzun ömür beklentim yok ancak kaliteli lastikler için 2500 km düşük sayılır. Ayrıca lastiği sökerken kolay deforme olduğunu görebiliyorum. Ön ve arka lastikleri yer değiştirerek sürmeye devam edeceğim. Patlak vb problem devam ederse değiştirmem gerekecek.
Lastikleri kontrol ederken iki minik diken parçasının saplanmış olduğunu farkettim. Cımbızla çıkartıp lastiklerin yerini değiştirdim. Sürüş sırasında patlak lastik değişiminde çok dikkatli bakamıyoruz. Bu parçaların görülmesi neredeyse imkansız. Şans diyelim...Bakalım ne kadar yol gidecekler.

Bisikletin(Triban 500) orijinal lastiklerinin ömürlerini doldurduğunu düşünüyordum ki dün arka lastik bombe yaparak patladı. Kamyoncu/tırcı gibi hissettim valla trainer üzerinde. Önden arkaya aldığım lastik yaklaşık 6000, diğeri ise yaklaşık 8000 kilometre gitti toplamda. 6000'de olan patladı. Parçalandı adeta.

Uzun bir süredir bu başlığı takip ediyordum lastik önerisi için. Michelin Pro 3 25mm'lerde karar vermiştim. Sanırım bulunması biraz zormuş. Önceki sayfalarda bir beyefendinin önerisi üzerine bu akşam Ankara One Tower AVM Decathlon üzerinden şansımı deneyeyim dedim. Varmış! 2 tane kaptım. Yardımcı olan beyefendi, daha olması lazım dedi(çıkmadan sizler için stok sorayım demiştim de). Yine de arayıp sorun mutlaka.

Yarın lastikleri takacağım, bakalım ne kadar gidecekler.

Dosyalar

• WhatsApp Image 2020-10-13 at 20.26.36.jpeg
    WhatsApp Image 2020-10-13 at 20.26.36.jpeg
    142,5 KB · Okunma: 49
@cazci Tüylerim diken diken oldu abi. Gördüğüm en güzel ve ders çıkarılacak azim. İstemek, aslında sadece yeterince istemek gerekiyor. Bir şeyleri bahane edip vazgeçmek kolay olanı.

Bugün emektar Pro3'ler yerlerini yenilerine bıraktılar. 16000 km. boyunca en ufak bir tedirginlik yaşatmadıkları için bugün tercihimi yine kendilerinden yana kullandım. Bakalım bu çift ne kadar gidecek? Alt raftan bana göz kırpan 25'lik Pro4'ler de vardı ama kendimi zor tuttum :) Bu arada Bursa Korupark Decathlon şubesinde 4 adet Pro3 vardı, 2 sini ben aldım. 4-5 tane de 25'lik Pro4 vardı, ilgilenenlere duyurulur.

Bende bugün m.pro 4 aldım 200 liradan bakalim nasil olacak.
Daha önce pro 3 vardı arada fark ne olacak

konu başlığının son 15 sayfasını falan okudum heralde beynim sulandı o ayrı mesele de :) hocam continental ultra sport2 düşünüyordum ama yanlardan yarılma sorunları yaşayanlar olmuş tehlikeye girmeyelim
@Ceyhun Özkan sizin dışınızda bu lastikle bu kadar km yapana rastlamadım forumda çoğu 5 bin 6 binden bahsediyor ve decathlon yorumlarında elle biraz sürtünce bile partiküller çıkıyo tarzı yazanlar olmuş yani çabuk parçalanan bir lastik diyorlar siz ne yapıyorsunuz da bu lastikler 16 bin götürdü sizi. bana dayanıklı lastikler lazım ve şuan bunlar dışında hiç alternatif yok sanırım
patlakla uğraşmak istemiyorum çok sinir ediyor.

@Ceyhun Özkan sizin dışınızda bu lastikle bu kadar km yapana rastlamadım forumda çoğu 5 bin 6 binden bahsediyor ve decathlon yorumlarında elle biraz sürtünce bile partiküller çıkıyo tarzı yazanlar olmuş yani çabuk parçalanan bir lastik diyorlar siz ne yapıyorsunuz da bu lastikler 16 bin götürdü sizi. bana dayanıklı lastikler lazım ve şuan bunlar dışında hiç alternatif yok sanırım
patlakla uğraşmak istemiyorum çok sinir ediyor.
Merhaba, kilom 60 ve düzenli olarak lastik hava basınçlarını kontrol edip tamamlıyorum. Ön 95, arka 100-105 PSI civarı hava basıyorum. Lastiği ne kadar maksimum değerine yakın kullanırsanız o kadar ömrü kısalır. Belki de kilo avantajım dolayısı ile bu kadar fazla km. yapabildim. Evet 16 bin götürdü, zorlasam 2-3 bin daha çıkarırdı o lastikler, atmadım da zaten. 3-4 gün önce gidip 1 çift daha aldım ve değiştirdim. Son zamanlarda fazla yama yaptığımı fark ettim, yoksa yol tutuşlarında ciddi bir kayıp yoktu. Ama üst kısımları düzleştiğinden yani etli kısımları inceldiğinden cam parçaları kolay patlatır olmuştu. Yeni lastikleri taktıktan sonra 2 gün önce 90km. bugün de 150km. lik 2 antrenman yaptım. Patlak sorunu yaşamadım şimdilik. Bir ara wiggledan Lifeline Prime Armour lastikleri almaya niyetlendim, kullananlar var ve memnunlar. Ama sonra hiç heyecan aramamak için aynı marka ve modelle devam etmek daha mantıklı geldi.

• Beğen
Tepkiler: Muhammet65
Bende bugün m.pro 4 aldım 200 liradan bakalim nasil olacak.
Daha önce pro 3 vardı arada fark ne olacak
50 kmlik sürüşümde hissetiğim m.pro 3 göre yeni lastiklerin daha akıcı ve daha güven verdi

Lastik fiyatları akıl almaz seviyelere uçmuş bakmadığımız döviz sağ olsun :D
Kış için ne önerirsiniz arkadaşlar 700x25c, yaklaşık 4 saattir forumda onlarca konu okudum, iyice karıştı kafam. Misal decathlondan pro4 alayım dedim farklı bir modeli var, shwalbe duranolar schwalbe için çok pahalı geldi, en sonunda kenda alacam o olacak :O (Bisiklet sedona 601, elimde bir takım kullanılmamış 19-25 iç lastik seti de var, buna göre 700x23 de önerebilirsiniz).

@enzo bende senin gibi çok araştırıp bir karara varamamıştım. En son Merlin den Continental Gatorskin (23 mm) siparişi verdim.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin ve enzo
@enzo Pro 3 al, kafan rahat olsun. Çifti 300₺'na bence şuan daha iyisi yok. Yol tutuş, akıcılık ve patlama direnci gayet iyi. E bir de 200 gr. bu da ani ataklarda, kalkışlarda gerçekten avantaj sağlıyor. Yeni çifti geçtiğimiz ay taktım, 750 km. falan olacak. Nazar değmesin sıfır patlak. Bir değerlendirin.
Not: Önceki çifti de 16000 km. kullandım.

@Ceyhun Özkan Pro 3'ü nereden temin edebilirim? Nette kalmamış anladığım kadarıyla.

Vittoria Corsa Speed G2.0 Road Tire
Continental Grand Prix 5000 Race Sealant

Hangi lastiği tercih ederdiniz ?

Vittoria Corsa Speed G2.0 Road Tire
Continental Grand Prix 5000 Race Sealant

Hangi lastiği tercih ederdiniz ?
Hocam Vitoria 500km kullandım toplamda 7 kere patladı , hassas ülkemiz yolları için ayrıca değiştirmesi çok zor , ben artık bıktım ve kaldırdım yerine p zero aldım çok memnunum onu tavsiye ederim

• Beğen
Tepkiler: Bıyıkov
Hocam Vitoria 500km kullandım toplamda 7 kere patladı , hassas ülkemiz yolları için ayrıca değiştirmesi çok zor , ben artık bıktım ve kaldırdım yerine p zero aldım çok memnunum onu tavsiye ederim
Valla bu continentala takıldım bende . Özellikle TL olan modeline.Tubular olana yani.P zero incelemedim bir bakayım onada.Siz nereden ve ne fiyata almıştınız sakıncası yoksa yazar mısınız ? Saygılar.

Valla bu continentala takıldım bende . Özellikle TL olan modeline.Tubular olana yani.P zero incelemedim bir bakayım onada.Siz nereden ve ne fiyata almıştınız sakıncası yoksa yazar mısınız ? Saygılar.
Wiggle dan almıştım , 300 küsür TL ye gelmişti tanesi . P zero 3 model ;4 mevsim , normal ,yarış var . Ben düz p zero kullanıyorum 1000 km oldu patlak yaşamadım ,

Geri