Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikleti tavsiyeleri

Arkadaşlar ilk defa yol bisikleti alacağım. Bütçem 5500 lira civarı, Bisan Grand Tour Eco Sora ve Carraro Race 042 arasında kaldım. Kadro yapıları farklı hangisi yeni başlayan birisi için daha rahat bir kullanım sağlar? Ve boyum 172, iç bacak boyu 74 50 kadro uygun olur sanırım?
(link)
(link)

• Beğen
Tepkiler: Salih ölmez
Scudo
Arkadaşlar ilk defa yol bisikleti alacağım. Bütçem 5500 lira civarı, Bisan Grand Tour Eco Sora ve Carraro Race 042 arasında kaldım. Kadro yapıları farklı hangisi yeni başlayan birisi için daha rahat bir kullanım sağlar? Ve boyum 172, iç bacak boyu 74 50 kadro uygun olur sanırım?
(link)
(link)
Ben Bisanı tercih ederdim. Beğendiğim bir bisiklet. Göürünüşü, kaynak yerlerinin silinmesi güzel. Carraronun sitesinde ağırlık bilgisi yok fakat Bisandan daha ağır olduğunu düşünüyorum. Kadro boyu olarak Grand tour un kadro boyları biraz farklı. Normalde 56 kadro kullanıyorum. Grand tour un 54 kadrosu olmuştu bana. Denemeden almayın bence. Arada bariz bir fiyat farkı yoksa tercihim bisandan yana olurdu.

• Beğen
Tepkiler: ZirZop ve sauron
Grand tour eco her açıdan daha üstün bence. 042 10.9kg. 900gr büyük bir fark.

• Beğen
Tepkiler: sauron
Teşekkürler ben de özellikle görünüş olarak Bisan'ı daha çok beğendim 50 kadro 2021 yılı kataloğunda var gözüküyor ama hiçbir sitede bulamadım. Bayiilerde zaten birkaç bisiklet kalmış.

@sauron Bisan rx 9300 de bakabilirsiniz bizzat kendim kullanıyorum ve memnunum.

Xs kadrolar canyon hariç erkeklerde 47 den başlıyor seat tube canyon endurance 44, hatta kadın da xxs 42 e kadar iniyor,
Kendisi iç bacak boyunu bi kat sayı ile çarpıyor 44 buluyor fit için , detaynı bende bilmiyorum, üst gövdeyi bi şekilde gidon boğazı ile fit eder, 44 kadro bisiklet trek de var ama oda bütçe üstü
Giant tcr small kadro 45cm seat tube uzunluğuna sahip. Benim boy 174 iç bacak boyum 74. Ben de small kullanıyorum.

Merhaba, yol bisikletine başlamayı düşünüyorum ama marka ve modellere pek hakim değilim. Alacağım bisikleti uzun süre kullanmayı düşündüğüm için başlangıç seviyesi değil, ileri seviye bir bisiklet almayı planlıyorum. Yol bisikleti tecrübem bulunmadığı için sizlerden tavsiye istiyorum. Ne önerirsiniz?

Arkadaslar merhaba yol bisikleti tavsiyesi konusunda basinizi epey agritmistim hala arayistayim şu linkteki bisiklet icin ne dersiniz
Ultegra r 8000 komple set varmis agirligi da 8 kg alti dedi ayrintilari yazacakti bana ama p.tesine kaldi.Fikrinizi alirsam sevinirim fiyat olarakta sanirim 12ye zorlayabilirim.

Arkadaslar merhaba yol bisikleti tavsiyesi konusunda basinizi epey agritmistim hala arayistayim şu linkteki bisiklet icin ne dersiniz
Ultegra r 8000 komple set varmis agirligi da 8 kg alti dedi ayrintilari yazacakti bana ama p.tesine kaldi.Fikrinizi alirsam sevinirim fiyat olarakta sanirim 12ye zorlayabilirim.

Jantları göremiyorum ama DT Swiss 240 göbekler genelde pahalı jantlarda oluyor. R8000 set de çok iyi ama bu donanımları aluminyum bir kadroya takmak garip geldi bana biraz. İlla aluminyum istiyorum diyorsanız, gayet iyi kadro ve donanım. Tabi detayları görmek lazım.

Jantları göremiyorum ama DT Swiss 240 göbekler genelde pahalı jantlarda oluyor. R8000 set de çok iyi ama bu donanımları aluminyum bir kadroya takmak garip geldi bana biraz. İlla aluminyum istiyorum diyorsanız, gayet iyi kadro ve donanım. Tabi detayları görmek lazım.
Aslinda illa aliminyum istegim yok ama kadro boyunun kolay bulunmamasi karbonlarin bu donanimla cok daha yuksek fiyatlara cikmasi problem

Aslinda illa aliminyum istegim yok ama kadro boyunun kolay bulunmamasi karbonlarin bu donanimla cok daha yuksek fiyatlara cikmasi problem

Bu donanımla giriş seviyesi karbonlardan daha hafif olacaktır bisiklet. Şimdi Carraro'nun 105'li aluminyum bisikletine baktım, 10bin lira nisanda teslim diyor. Bunla karşılaştırınca R8000li, dt swiss 240s göbek jantlı bisiklet 12bin liraya bedava kalıyor. Tabi ikinci el bisiklet söz konusu olan; kazası, sorunu...vb olmadığını varsayıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Umut Tuna1
Bu donanımla giriş seviyesi karbonlardan daha hafif olacaktır bisiklet. Şimdi Carraro'nun 105'li aluminyum bisikletine baktım, 10bin lira nisanda teslim diyor. Bunla karşılaştırınca R8000li, dt swiss 240s göbek jantlı bisiklet 12bin liraya bedava kalıyor. Tabi ikinci el bisiklet söz konusu olan; kazası, sorunu...vb olmadığını varsayıyorum.
O da ilginc gercekten karbon bisiklet yapiyor adamlar 9 kilo 😀 hic yapma daha iyi.O zaman dusunulebilir bir bisiklet oluyor sanirim

• Beğen
Tepkiler: Veto8
Merhaba, yol bisikletine başlamayı düşünüyorum ama marka ve modellere pek hakim değilim. Alacağım bisikleti uzun süre kullanmayı düşündüğüm için başlangıç seviyesi değil, ileri seviye bir bisiklet almayı planlıyorum. Yol bisikleti tecrübem bulunmadığı için sizlerden tavsiye istiyorum. Ne önerirsiniz?
Bütöe
Bütçe yazmamışsınız. Ben en azında fikir verebilirim.
Öncelikle kadro türü konusunda Endurance kadro tercih etmeniz sizin için adaptasyonu kolaylaştırır.
Set olarak tiagra gayet yeterli olur. İmkân varsa 105 de düşünebilirsin. Tiagranın yürütme masrafları çok daha uygun olur. Aynakolum 50/34 olmasına dikkat . 52 26 53 39 gibi ölçülerden kaçının.
Scott speedster , merida scultra , cube attain , gibi bisikletler uygun olabilir.
Kadro boyu ve türü çok önemli yardım almadan almayın.

.

Son düzenleme:
Malesef evet 😂@Alperen Ç

• Hahaha
Tepkiler: Alperen Ç
Bütöe

Bütçe yazmamışsınız. Ben en azında fikir verebilirim.
Öncelikle kadro türü konusunda Endurance kadro tercih etmeniz sizin için adaptasyonu kolaylaştırır.
Set olarak tiagra gayet yeterli olur. İmkân varsa 105 de düşünebilirsin. Tiagranın yürütme masrafları çok daha uygun olur. Aynakolum 50/34 olmasına dikkat . 52 26 53 39 gibi ölçülerden kaçının.
Scott speedster , merida scultra , cube attain , gibi bisikletler uygun olabilir.
Kadro boyu ve türü çok önemli yardım almadan almayın.

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Ne alacaksaniz bilen biriyle beraber alin yoksa benim gibi vucudunuza hic uymayan bir kadroyu satabilirler size.
Denemeden almayacağım elbette. Bisan grand tour eco buldum bir tane. Boyum 177 bacak boyu da 78-79 inşallah uyar.

Geri