Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikletine başlangıç rehberi

Arkadaslar merhaba ben bisiklete yeni baslayacagim ve yol bisikletleri ilgimi cekti. Biraz arastirma yaptiktan sonra de bi bisiklet denk geldi sora setli giant scr1 marka bisikleti 2100 liraya kadar dusurdu fiyati dizce alinirmi onerirmisiniz.

Bu arada bisikletin tipini asiri begendim icime cok ama cok sindi . Fakat sizinde dusuncelerinizi duymak istiyorum..

Scudo
Sıfır bisikletlerde büyük indirim olur mu bu ara? 1500 2000 arası bir yol bisikleti alma planım var. Fazla alternatif yok gibi gözüküyor 0'larda ama..

ikinci el carraro 022 aldım claris setli, mayıs ayında alınmış.
İlk çukurda dynamic sportlar patladı sağolsun(benim hatam) schwalbe maratonla değiştirdim.

hangi başlıkta okudum bilmiyorum ama tekrarlıyorum,

YOL BİSİKLETİ ALMAK İSTEYENLER, ALIN. Vakit kaybetmeyin.

Şehir bisikletimi sattım. 176 boy 76 cm bacak boyu ile banada uygun bir yol arkadaşı tavsiye eder misiniz bütçe 1500 tl :)

Ama alışabilecek miyim merak ediyorum düz bir şehir de kullanacağım sonuçta

@BurakLEE yol bisikletinde ilk kural maalesef 1500 liraya yol bisikleti olmadığıdır. Açıp baktım, Mosso tourney olmuş 2000 :bsmagryr: tavsiyem 2. El.

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35
@Mustafa Zeybek sahibinden de birkaç giant scr 1 var 2400 bandında ama cesaret edemiyorum şehir dışı görmeden bilmeden tavsiyeniz ne olur üstat triban 520 nasıl ? Bugün carraro 012 baktım 1500 tl 2017 kırmızı siyah o nasıl

@BurakLEE Bütçe olarak 2. Eli zorlayın derim. Bu arada denemeden almayın sakın bisikleti. Benden 2cm uzunsunuz ama bacak boyunuz 6cm kısa. Kadro boyu için tablolar yerine bisiklet üzerinde deneme yapın derim. Alışma kısmını dert etmeyin. En kolayı o. Yeterki size uygun bir bisiklet bulun. (Bir sene sonra yokuş aramaya başlarsınız zaten idman yapmak için )

@BurakLEE
Açıkçası tavsiye vererek mesuliyet almak istemiyorum. Türü önceki ile aynı olsa ölçülerinizi bilirsiniz ama değil. Ne desem bilemiyorum ama tek diyebileceğim bir şekilde 2. El almanız olur.

Denemeniz şart gibi bir şey çünkü sele yüksekliği kadar uzanma mesafesi de önemli. Size uyması şart.

• Beğen
Tepkiler: BurakLEE
@BurakLEE
2400 seviyesinde bakıyorsan; (link)
Yol bisikletine alışırsın

Aslında 2 el alıp denemek istiyorum çok değer kaybetmemek için modeli hiç önemli değil seti iyi olsun kafi

Şehir bisikletinden yol bisikletine geçmeyi düşünüyorum ve başlangıç olarak 2. el sora setli bir Bianchi buldum kadro boyu tam sıkıntım yok fakat aklımda bir kaç soru var

Baya temiz görünüyor fakat 2. el ve bulunduğu konum bana çok uzak bakıp göremiyorum sıkıntı çıkar mı ?

Başlangıçta ne gibi zorluklar çekerim ?

Kargo için her hangi bir bisikletçiye bisikleti kutulatabilir mi ?

@Eren Sarp
@Eren Sarp

Eger karşıdaki kisiye %100 guvenemiyorsaniz (nacizane)internet üzerinden bisiklet almanizi tavsiye etmem. Fotograflarla inceleyebileceginiz seyler sinirli olacaktir. Ve saticinin fotoğraftaki sekliyle size gönderecegide muamma. Bircok kisi bu sekilde alisveris yapmistir fakat su kış günlerinde zaten bisiklete zor binersiniz. Beklemekte fayda var. Mutlaka size yakın firsatlar cıkacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Joseph Cavalcanti
Yol bisikletine bende geçmek istiyorum fakat deneyeceğim bir yer bulamıyorum. Daha doğrusu denemek için bisikletçiler verir mi vermez mi bilemiyorum. Bir iki pedal atmayla anlaşılmaz sanırım. Denedim beğenmedim yok almicam desem adamlar yüzüme nasıl bakar, söverler mi acep :) Yada yol bisikleti kiralayan birileri var mıdır. Dropbardan ve sürüş pozisyonundan şüphelerim var. Kilom 110 da :D

İlk bisikletim hariç diğer bisikletleri hep 2. el aldım. kimden alacaksam ilk olarak facebookta ve instagramda aratırım kişinin adını zaten bisikletçiyse bir kaç tanıdık isim çıkar. Belli yaşın altındakilere çok fazla bulaşmayın.

Yol bisikletinde de kadro boyu önemli arkadaşlar ama mevcut tablolar var. onlardan bakabilirsiniz. veya aşağıdaki siteden bir arkadaşınızdan yardım alarak size uygun ölçüleri bulabilirsiniz.

(link)

• Beğen
Tepkiler: Joseph Cavalcanti
@hamlet2006 Hocam merhaba attığınız ilanda ki mosso cavailer 700 sora,şuan ki claris donanımıyla aynı fiyatta.Sizce nasıl bu fiyat böyle bisiklete? Tek sorun Bu işyeri Bursa da Ben GaziAntep'teyim.Bakmadan, görmeden almak sıkıntı olur mu sizce?

@Hikmetbyz Bu bisikletin bence en iyi tarafı full set sora olması yani frenleri,göbekleri,aynakolu,rublesi,aktarıcıları,vites kolu A dan Z ye herşeyinin sora olması.Sadece sora grupsetin fiyatı 1300 1400 lira.Bence sora yeni başlayana gayet yeterli.
@Hikmetbyz
Bence sorun olmaz sonuçta sıfır bisiklet ve bisiklet mağazasından.
Bence Antepteki Mosso bayisine git açık açık söyle:internette 2300 'e buldum sen de verir misin diye sor;büyük ihtimal verir.Eğer vermezse Bursadaki bayiden al derim.Yalnız kargo ücreti kaç para tutar onu da sor derim.

Ben Gaziantep te ki bisikletçilerle telefonla konuştum claris 2300 sora 2600 yardımcı oluruz dediler.Dediğiniz çok mantıklı bir öyle yapayım.Çok teşekkür ederim düşünceleriniz için

Geri