Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Zırhlı lastik önerisi

Merhaba Arkadaşlar Ben de 5 yıl aradan sonra bisiklete tekrar başlıyorum. Bisikletim üzerinde schwalbe lastik var. Ama bu süreçte beklemekten yıpranmışlardır diye düşünüyorum. O yüzden yeni lastik alıcam. Patlama gibi problemelerle şu an için uğraşmak istemiyorum. Tercihim daha uygun bir lastik. Güncel durumlar nedir? Önerilerinizi bekliyorum. Saygılarımla.

Scudo
Merhaba Arkadaşlar Ben de 5 yıl aradan sonra bisiklete tekrar başlıyorum. Bisikletim üzerinde schwalbe lastik var. Ama bu süreçte beklemekten yıpranmışlardır diye düşünüyorum. O yüzden yeni lastik alıcam. Patlama gibi problemelerle şu an için uğraşmak istemiyorum. Tercihim daha uygun bir lastik. Güncel durumlar nedir? Önerilerinizi bekliyorum. Saygılarımla.

Selam, benim zamanında incelediklerim,

Schwalbe durano plus
Continental 4 season
Maxxis refuse
Continental gatorskin

Bir göz atın isterseniz...

Selam, benim zamanında incelediklerim,

Schwalbe durano plus
Continental 4 season
Maxxis refuse
Continental gatorskin

Bir göz atın isterseniz...
abi bende bisikletime bu lastiği almayı düşünüyüorum sizce iyi mi alınır mı

lastik:
CST Dış Lastik 26X2.10 C1820

abi bende bisikletime bu lastiği almayı düşünüyüorum sizce iyi mi alınır mı

lastik:
CST Dış Lastik 26X2.10 C1820

Selam, dağ bisikleti lastiği ile ilgili yeterli bilgim yok maalesef.

• Beğen
Tepkiler: TahaCel
Selam, dağ bisikleti lastiği ile ilgili yeterli bilgim yok maalesef.
Selamlar,

Corelli KR100 bisikletim var ve Continental lastik kullanıyorum fakat köyde kullandığım için hemen hemen her sürüşte lastik patlatıyorum ve artık bıkmış durumdayım.

Şu lastikleri takmayı düşünüyorum, acaba bilginiz var mıdır?

Cst
C1920 PLATINUM PROTECTOR 700X35C EPS/LDP (Zırhlı)

Selamlar,

Corelli KR100 bisikletim var ve Continental lastik kullanıyorum fakat köyde kullandığım için hemen hemen her sürüşte lastik patlatıyorum ve artık bıkmış durumdayım.

Şu lastikleri takmayı düşünüyorum, acaba bilginiz var mıdır?

Cst
C1920 PLATINUM PROTECTOR 700X35C EPS/LDP (Zırhlı)

Aynı lastikten kullanıyorum. 1000 km'den biraz eksik yol yaptım henüz bir kez patlamadı ve 1.5 yıl sürede yandan yarılma, çatlama yapmadı. Tabi lastiğin yanında yazan PSI değerlerine uymanız lazım. Sönük lastik kolay patlar, aşırı basarsanız da sibobun oradan iç lastik yarılır.

Aynı lastikten kullanıyorum. 1000 km'den biraz eksik yol yaptım henüz bir kez patlamadı ve 1.5 yıl sürede yandan yarılma, çatlama yapmadı. Tabi lastiğin yanında yazan PSI değerlerine uymanız lazım. Sönük lastik kolay patlar, aşırı basarsanız da sibobun oradan iç lastik yarılır.

Asıl öğrenmek istediğim janta takabilir miyim? Youtubeda video izlediğim bi kaç kişiye mesaj attım ve kadroya sürter gibi cevaplar alldım. Bu işe bi çözüm bulamamak artık rüyalarıma etki eder hale geldi. Bütçe de çok yüksek olmayınca iş böyle sarpa sarıyor haliyle.

Ben 28" kron trekking için bir iki sayfa önce yazdığım lastikten aldım. Şu ana kadar hiç sorun çıkarmadı.
Asıl öğrenmek istediğim janta takabilir miyim? Youtubeda video izlediğim bi kaç kişiye mesaj attım ve kadroya sürter gibi cevaplar alldım. Bu işe bi çözüm bulamamak artık rüyalarıma etki eder hale geldi. Bütçe de çok yüksek olmayınca iş böyle sarpa sarıyor haliyle.
Aynı değerlere uyduktan sonra çıkmaz.

CARRARO FORCE 770 27,5" 27-V HD modelini kullanıyorum.

Üzerinde gelen lastikler patlamaya karşı çok dayanıksız olduğunu anladım.

MTB için dayanıklılığı ve yol tutuşu iyi hangi marka ve modeli önerirsiniz. Yeri geldiğinde ormaklık ve toprak alanda da kullanacağım. Hafta sonları 30 km civari yapıyorum.

CARRARO FORCE 770 27,5" 27-V HD modelini kullanıyorum.

Üzerinde gelen lastikler patlamaya karşı çok dayanıksız olduğunu anladım.

MTB için dayanıklılığı ve yol tutuşu iyi hangi marka ve modeli önerirsiniz. Yeri geldiğinde ormaklık ve toprak alanda da kullanacağım. Hafta sonları 30 km civari yapıyorum.
1000 km üstüne çıktım en azından f/p olarak sunacağım mitas ocelot

Şehir tur bisikletime ilk aldığım schwable maraton plus lastikle 2.5 senede 17 bin km. yaptım, 2. Aldığım schwable maraton lastikle 4 senede 13 bin km. yaptım, son tercihim, pahalı gibi gözükse de tek geçerim, iyisi bulunana kadar en iyisi bu IMG_20210917_141358_9~2.jpgIMG_20210917_141425_7.jpgschwable maraton lastik 700 X 35 ( 28x1.40)

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: bisiklethobimiz

Öncelikle hayırlı olsun.. Yeniden bisiklet konusunda pozitif bir karar vermiş olmanız çok çok iyi :D öte yandan konunuza gelirsek, hazır yakın zamanda da ben lastiklerimi değiştirmişken size öneride bulunmak isterim.. Yaklaşık 8-10 aydır 700x35 Rubena 5 mm stu kullandım. Bu süreçte hem yağmur hem güneş hem sıcak asfalt hem de soğuk asfalt görmüş lastiklerimde ve sürüşlerimi de % 85 patika olmayan mıcır asfaltı ya da otoyolda kullanıldı. Dış sebeplerden dolayı 1 gün bile patlama yaşatmadı. Ancak jant tellerimden birinin iç lastiğe batmasından dolayı lastik sorunu yaşadım. Onun dışında araştırdığım kadarıyla da fiyat/performans olarak kesinlikle pro ya da amatör tüm kullaıcılardan yüksek puan alan ve gerçekten de adı ''patlamayan lastik'' namıyla seçkin markalara yakın satış elde etmiş bir model olarak fiyatları da gayet makul. Bu lastikler bu ölçülerle 900 + 900 gr ağırlığa ulaşıyor. Bu aşırı fazla ancak dayanıklılığı çok iyi.. Buna alternatif olarak ben de 700x28 Michelin pro tek buldum ve onları denemeyi düşünüyorum.. Fiyat da ön ve arka 300 tl ye aldım.. Bunların da ağırlığı ölçüsünden olsa gerek toplamda 600 gr daha hafif... Yarışlara girilecek bir lastik elbette değil ancak günlük sürüşlerde kesinlikle zırhlı lastikler fayda sağlıyor. İnternette farklı markalar da var ancak fiyat konusunda ne vaad ettikleri de önemli hale geliyor. Sizi küçümsemiyorum ancak siz biz gibi adamlar, yani haftadan haftaya, aydan aya yarış kovalayan, yarış öncesi yarış sırasında ve sonrasında beslenmesini, kıyafetini değerlendiren kişiler olmadığımızı varsayarsak eğer, continental/vittoria/pirelli gibi kıymetli markaların lastikleri ile en azından benim önerdiğim 2 lastik arasındaki farkı anlayacak eşiğimizin nispeten çok düşük olduğunu düşünüyorum.. Tekrar bisiklet serüveninizin başladığını kutlar , kazasız belasız sürüşler dilerim...

Selam arkadaşlar ben 100 kg+ bir yol bisikleti sürücüsü olarak arkada 700*25 schwalbe marathon plus önde de 700*25 continental gatorskin kullanıyorum. durano plus ve gatorskin az patlıyor ama patladığı zaman kesinlikle lastik içine iyi bakmanız gerekiyor. mutlaka yanınızda cımbız bulundurmanız gerekiyor. bu benim kendi deneyimim.WhatsApp Image 2021-10-01 at 11.56.51.jpeg

Son düzenleme:
ulkemizde pek gormedigim ama manhattanda cok kullanilan cam kiriklarina karsi gayet dayanikli ve hafif olan continental gator skin baya iyidir.
bi tik daha performansli olsun hafif olsun derseniz gatorhardshell var

• Beğen
Tepkiler: _Madmexx _
ulkemizde pek gormedigim ama manhattanda cok kullanilan cam kiriklarina karsi gayet dayanikli ve hafif olan continental gator skin baya iyidir.
bi tik daha performansli olsun hafif olsun derseniz gatorhardshell var
Selam, gatorhardshell, wiggle sayfasinda daha ağır yazıyor (25mm için aşağıdaki ağırlıklar verilmiş).
Kafam karıştı:kötü:

Hangisinin koruması daha fazla bu arada, bilginiz var mı?

Wired Gatorskin: 310gr
Wired Gatorhardshell: 340gr

Folding Gatorskin: 250gr
Folding Gatorhardshell: 270gr

Gatorskin daha korumasi fazla olan diye biliyorum. yol bisikleti ise folding tercih edin

• Beğen
Selam, gatorhardshell, wiggle sayfasinda daha ağır yazıyor (25mm için aşağıdaki ağırlıklar verilmiş).
Kafam karıştı:kötü:

Hangisinin koruması daha fazla bu arada, bilginiz var mı?

Wired Gatorskin: 310gr
Wired Gatorhardshell: 340gr

Folding Gatorskin: 250gr
Folding Gatorhardshell: 270gr
Bicyclerollingresistance sitesine göre gator hardshell koruması daha iyi. yuvarlanma dirençleri ise benzer.

• Beğen
Bu lastikleri ben de araştırmıştım. Gatorhardshell in koruması daha iyi. Ancak Wiggle yorumlarda bir kaç kişi ıslak zeminde kayma olayından bahsetmiş. Shwalbe Durano Plus da bence dikkate alınması gereken bir lastik.

• Beğen
Tepkiler: EnginK.
Schwalbe durano plus latikleri 9600 kilometredir kullanıyorum, 9150 de 1 defa patladı. (Bira şişesi parçası) Daha da kullanacağım gibi duruyor.(nazar değmesin). Durano plus ı da düşünün

• Beğen
Geri