Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklet önerileri

Ağırlık konusunda aşırı bir fark olacağını zannetmiyorum. Olsa olsa aralarinda en fazla 1kg vardir. Giant daha iyi bir kadroya sahip o kesin ancak aralarında 5yil var. Mosso ise aciklamaya göre sıfır gibi pek kullanmamış. Sadece kadro degil diger komponentler de 5 yil daha eski giantta. Kendi kullandığım merida sehir bisikleti 4. Yilini doldurdu ve artik zincir, ruble, aynakol degistirmem gerekiyor mesela. Bu masraflari gianti alırken göz önüne almanız gerekiyor.
Ben aldıktan sonra 800liralık jant seti önerdiler onu alıp setide ilerde direk tiagra group sete yükseltme planım vardı bunlar masraflı olsada hangisi üzerinde bu eğilimi gerçekleştirsem onu bilemedim yani diyorsunuzki mosso alın.

Scudo
Kadro açıları birbiri ile benzer bile değil. Hangisinde rahat edeceğinizi düşündünüz mü? Mosso ile daha çok yorulursunuz.

Bence görüp dokunabiliyorsanız, her ikisini de yakından görün.
Çünkü ikisi arasında ben seçim yapmak zorunda olsam ben bile kararsız kalırdım. Kadroları farklı. Vites dişli oranları Mosso'nun biraz sert. Yani yokuşta 34'e 28 dişli biraz zorlar gibi. Diğerinin dişli oranlarını göremiyorum. Kadro geometrisi Giant'ın daha rahat. Mosso'da daha çok eğilmek gerekebilir. Bunu da göz önüne almak lazım. Buna mükabil Mosso çok yeni. Bilemedim şimdi...

• Beğen
Tepkiler: proxyminee
Bence görüp dokunabiliyorsanız, her ikisini de yakından görün.
Çünkü ikisi arasında ben seçim yapmak zorunda olsam ben bile kararsız kalırdım. Kadroları farklı. Vites dişli oranları Mosso'nun biraz sert. Yani yokuşta 34'e 28 dişli biraz zorlar gibi. Diğerinin dişli oranlarını göremiyorum. Kadro geometrisi Giant'ın daha rahat. Mosso'da daha çok eğilmek gerekebilir. Bunu da göz önüne almak lazım. Buna mükabil Mosso çok yeni. Bilemedim şimdi...
Sizin gibi uzmanlar dahi kararsız kalınca bende mecburen zamanım kalmadığı için 2019 model olan mossoyu aldım ilk sürüş testim bana güzel geldi bilmiyorum zamanla farkı anlarım ama yinede giantta aklım kaldı.

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi
@Nevfell Hocam bisikletiniz hayırlı olsun artık giantı düşünmeyin bence keyif almaya bakın bir çoğumuz bu ikileme düşüyoruz bende katlanır bisiklet bakarken eve yol bisikleti ile geldim pişmanmıyım 🙄 Hayır değilim 😂

@Nevfell Hocam bisikletiniz hayırlı olsun artık giantı düşünmeyin bence keyif almaya bakın bir çoğumuz bu ikileme düşüyoruz bende katlanır bisiklet bakarken eve yol bisikleti ile geldim pişmanmıyım 🙄 Hayır değilim 😂
Çok saolun hocam mossoda okadar kötü bir marka değil dimi ? Yani giantın soraları 5 6bin lira gücüm ancak buna yetti şimdi elime para geçince daha yüksek birşey alırım.

• Beğen
Tepkiler: ErzincanLee
@Nevfell mosso iyidir. gönül rahatlığı ile kullanabilirsin. Türkiye şartlarında bisiklet almakta her gecen gün dahada zorlaşıyor.

• Beğen
Çok saolun hocam mossoda okadar kötü bir marka değil dimi ? Yani giantın soraları 5 6bin lira gücüm ancak buna yetti şimdi elime para geçince daha yüksek birşey alırım.
Hayırlı olsun. Kazasız ve keyifli sürüşler Ben de mosso cavalier 700 sora aldım. Size tavsiyem eğer gidon orjinal ise mutlaka ergo bir gidonla değiştirin. Çünkü o uyduruk gidonla ideal bir bikefit yapamazsınız.

Hayırlı olsun. Kazasız ve keyifli sürüşler Ben de mosso cavalier 700 sora aldım. Size tavsiyem eğer gidon orjinal ise mutlaka ergo bir gidonla değiştirin. Çünkü o uyduruk gidonla ideal bir bikefit yapamazsınız.
Teşekkür ederim ergo bir gidon derken link atma şansınız varmı neyi alıp bisikletcide taktırıyim.

Teşekkür ederim ergo bir gidon derken link atma şansınız varmı neyi alıp bisikletcide taktırıyim.
Rica ederim.

(link)
Bu olabilir. Omuz genişliğinize uygun olan ölçüyü seçmelisiniz.

• Beğen
En iyi yerli bisiklet markası hangisidir? (Şehir/trekking/fitness tarzinda)

Şehir bisikletlerinin kullanım amacı düşünüldüğünde bence tüm donanımların bilinen marka ve uyumlu olmasının dışında bisikletin markasının önemli olmadığını düşünüyorum. O yüzden yazdıklarım kapsamında gözünüze güzel görüneni alabilirsiniz.
Bazı arkadaşlar kadro kalitesi vs diyeceklerdir lakin alüminyum bir kadro yeterlidir. Ortalama bir şehir kullanıcısının kadroyu kırması mümkün değildir.

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi
Arkadaşlar merhaba. Bisiklet alacağım daha önceden carraro sportive kullanıyordum memnundum satmak zorunda kaldım. Şimdi yeni bir bisiklet almayı düşünüyorum aslında aklımda yine carraro var ama başka markalarda baktım. Özelikle mosso dikkatimi çekti legarda 2021 ve 2024 modelleri hoşuma gitti fiyatları gayet iyi carraro ya göre uygun fiyatları ve ozellikleride fiyatına göre beğendim ama aklıma takılan üreticinin ümit bisiklet olması. Mosso yu tavsiye edermisiniz. Carraro dan sonra beni mutlu eder mi.

• Beğen
Tepkiler: furkan1zek
Selam 6 yıldır ankara eymirde bisiklet biniyorum, 50 yaşındayım, ayda yaklaşık 1000 km yapıyorum, bisikletim eski bir bianchi espirit, şehir bisikleti yaklaşık 18-19 kg.

Bir çok kere bisikletim arka ve ön göbekten arıza yaptı ve sonunda rulmanlı göbek buldum ve 2000 km dir bisikletim hiç arıza yapmadı.

Tamiri zaman aldığından ve ikinci bir bisikletim olmasını istediğimden bir bisiklet daha almak istiyorum. Dediğim gibi eymir gölünün etrafında bineceğim. Yani asfalt yol ve çok fazla yokuş yok, yaklaşık 11 km içerisinde 90 m yükselip iniyoruz. (Adidas running uygulamasının söylediğine göre)

Yerler bazen ıslak olduğundan çamurluklu bisiklet almak istiyorum. Daha hızlı gidebilmek yada bir yere varmak gibi bir amacım olmadığından (ister 4 tur ister 6 tur biniyorum) bu tarz bir kullanım için şehir bisikletinin uygun olacağını düşünüyorum.

Araştırmalarımda;

Mosso URBAN M ALFINE
Mosso LEGARDA 2024 CT MSM V
Carraro sportive 327-224

Carraro elite 806-704

Modellerinin uygun olabileceğini gördüm

Okuduğum kadarıyla da bu bisikletlerin yaklaşık aynı kalitede olduğu söyleniyor.

Yada Cube Giant gibi kadroları daha kaliteli (yada parçaları) olan markaları mı tercih etmeliyim. (Elbette daha fazla para verilip iyi markalar tercih edilmeli ama bindiğim güzergah işimi görmesi açısından gereksiz özelliklere gereksiz para vermek istemiyorum, yani hidrolik fren hiçbir işime yaramayacak, yada amortisörlü bir bisiklet gereksiz ağırlık yaratacak)

Sağlamlık, olabildiğince az sorun çıkarması, daha kefili sürüş önceliğim olmuş oluyor

Bu konuda bisiklet tavsiyelerinizi almak isterim. Fikrinizi paylaşırsanız sevinirim

Selam 6 yıldır ankara eymirde bisiklet biniyorum, 50 yaşındayım, ayda yaklaşık 1000 km yapıyorum, bisikletim eski bir bianchi espirit, şehir bisikleti yaklaşık 18-19 kg.

Bir çok kere bisikletim arka ve ön göbekten arıza yaptı ve sonunda rulmanlı göbek buldum ve 2000 km dir bisikletim hiç arıza yapmadı.

Tamiri zaman aldığından ve ikinci bir bisikletim olmasını istediğimden bir bisiklet daha almak istiyorum. Dediğim gibi eymir gölünün etrafında bineceğim. Yani asfalt yol ve çok fazla yokuş yok, yaklaşık 11 km içerisinde 90 m yükselip iniyoruz. (Adidas running uygulamasının söylediğine göre)

Yerler bazen ıslak olduğundan çamurluklu bisiklet almak istiyorum. Daha hızlı gidebilmek yada bir yere varmak gibi bir amacım olmadığından (ister 4 tur ister 6 tur biniyorum) bu tarz bir kullanım için şehir bisikletinin uygun olacağını düşünüyorum.

Araştırmalarımda;

Mosso URBAN M ALFINE
Carraro sportive 327-224

Carraro elite 806-704

Okuduğum kadarıyla da bu bisikletlerin yaklaşık aynı kalitede olduğu söyleniyor.

Yada Cube Giant gibi kadroları daha kaliteli (yada parçaları) olan markaları mı tercih etmeliyim. (Elbette daha fazla para verilip iyi markalar tercih edilmeli ama bindiğim güzergah işimi görmesi açısından gereksiz özelliklere gereksiz para vermek istemiyorum, yani hidrolik fren hiçbir işime yaramayacak, yada amortisörlü bir bisiklet gereksiz ağırlık yaratacak)

Sağlamlık, olabildiğince az sorun çıkarması, daha kefili sürüş önceliğim olmuş oluyor

Bu konuda bisiklet tavsiyelerinizi almak isterim. Fikrinizi paylaşırsanız sevinirim
Asfalt yolda kullanım için yol-yarış bisikletlerine bakmanızı öneririm.

• Beğen
Tepkiler: meleagros
Sizin gibi uzmanlar dahi kararsız kalınca bende mecburen zamanım kalmadığı için 2019 model olan mossoyu aldım ilk sürüş testim bana güzel geldi bilmiyorum zamanla farkı anlarım ama yinede giantta aklım kaldı.
Güle güle kullanın, ben de diğer arkadaşların dediklerine katılıyorum. Sonuçta güzel bir bisiklet aldınız.
Bisiklet sürmek eğlencelidir, mutlu eder. Ben bu düşünceyle kullanıyorum. Size de bol eğlenceler diliyorum. Tekerinize taş değmesin. Keyifle kullanın.

Araştırmalarımda;

Mosso URBAN M ALFINE
Carraro sportive 327-224

Carraro elite 806-704

Keyifli sürüş denilince, acaba hiç yol bisikleti tecrübeniz oldu mu? Deneme şansınız oldu mu? Belki de yol ya da gravel bisikletten daha çok keyif alacaksınız. Yol bisikleti tercihiniz olursa da oturma pozisyonu daha rahat olan Endurance tarzı aklınızda olsun.
Şehir bisikletlerinde kararlıysanız, söylediğiniz gibi, ağırlık yapacak gereksiz şeylere ihtiyacınız yok. Örneğin amortisörlü maşaya. Düz maşası olan gayet işinizi görür. Ekstra yük taşımıyorsanız bence ağırlık yapan arka bagaja da gerek yok. Ciddi ağır oluyorlar. Kadro kaliteleri konusunda pek bir bilgim yok ama sanıyorum aynı fiyat aralığında olanların geneli birbirlerine yakınlar. Atıyorum 3000 bandındaki x ya da y marka, ya da z marka bisikletlerin kadroları aynı kalitede oluyor. Bu durumda fiyatı belirledikten sonra her hangi bir markanın o fiyatındaki düz maşalı ve ağırlıkta hafif olanını seçebilirsiniz.

Son düzenleme:
Geri