Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklet önerileri

Amortisör olmazsa olmaz mıdır ? Ankara için özellikle...Yoksa düz maşa almak daha mı doğru ? Ağırlık önemli

Scudo
Yeni başlayacaklar, hangi bisikleti alacağına karar veremeyenler, sözüm size...:D

Neden 2. ele bir şans vermiyorsunuz? Dolar, Eur aldı başını gitti, her şey günden güne pahalanıyor, herkes şikayetçi ama illa sıfır olsun...:eek:ops:

Sitenin marketinde bile çok az kullanılmış (en azından kullanıldığı belirtilmiş) sıfıra yakın bisikletler var makul fiyatlara.

Yeni bisiklet alıp alışamazsanız zarar ederek satmak yerine, aynı fiyata bile elden çıkarabilirsiniz.

@Veysel Yılmaz
Usta selamlar. Oncelikle bir fitness turu bisiklet almani oneririm.
Niye mi ?
#Dag bisikletine gore hizli ve akicidir. Daha hafiftir.
+ Bagaj delikleri sayesinde arkaya bagaj takilarak tur bisikletine kolayca cevrilebilir.
× 28.jant olmasi hasebiyle yol bisikleti compenentlerine uyumludur.

Tavsiyem size scott sub serisi, Giant air escape serisi, sedona.410 serisi, trek fx serisi , daha uygun fiyatli dersende Mosso legarda serileri isinizi gorur.
Sevgiler selamlar

• Beğen
Tepkiler: slckats
Erdoganlar bisiklette %20-30 civarı indirimler var, specialized lar iyi gibi. İsteyen bakabilir

Merhabalar,
34 yaşında, en son 20 yıl önce pedal çevirmiş birisi olarak öneri ve görüşlerinize ihtiyacım var.

Ankara’da yaşıyorum, memurum. Gerek aldığım kilolar, gerekse 2.5 yaşındaki kızımın baba park park diye ağlamaları nedeniyle bisiklet almaya karar verdim.

Yaşadığım ilçe itibariyle, dışarıda bisiklete binersek bir şahinin altında kalırız diye düşünüyorum. Evimin yanında park ve koşu yolu var ama orada da insanlar 7/24 yürüyor, geriye eymir gölü, mahallede markete giden kaldırım, ufak tefek araç olmayan asfalt alan kalıyor bizim için.

Giriş bölümü biraz uzun oldu, sadede geleyim. Alacağım bisiklete çocuk koltuğu takıp öyle kullanacağım. Küçük hanım arkamda gezecek benimle. Yani temennim o yönde, binerse.

Çocuk olacağı için sürüş güvenliği ön planda. İşten güçten vakit bulduğumuz zamanlarda kullanacağım, yani kilometrelerce sürüş yapmayacağım.

Belirli bir bütçe belirlememekle beraber, ne kadar ucuz, o kadar az taksit sloganıyla arıyorum :)

1.82 boyunda, 92 kg ağırlığındayım. Kızımda sayarsam 105-106 kg oluruz.

Sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim.

@omuromur

Selamlar hosgeldiniz,

2 sey sormak istiyorum.

1) küçük hanim bisiklete binmez ise sizde binmeyecek misiniz? Hani boyle bir durumda 2. El e yonelmeniz daha iyi olur, elden cikarmak isterseniz minimum zararla cikmis olursunuz.

2) ic bacak boyunuz? Bu bisikletin kadro boyu secimi icin önemli.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@crazy__crazy onun yerine mosso legarde 1821 seçerdim. Full altus var

@slckats

dün 770tb3 ü sormak için Atilla Bisikleti aradım.bana legardelerini geldiğini söyledi.770tb3 leri de sipariş üzerine getiriyorlarmış

• Beğen
Tepkiler: Anıl Erdoğan
@uussff
Merhaba,
Çocuk binmek istemezse kendim bineceğim. İş gereği neredeyse sıfır hareket ediyorum, yaşta ilerliyor, biraz hareket lazım:) 2. ele yönelmeme nedenlerimden birisi, nakit almayacağım, taksitle alacağım. Diğer nedeni de, anlamıyorum bisikletten, problemli bir bisikletin tarafıma satılma ihtimalinin yüksek olması :)

İç bacak boyum 79cm.

Hybrid-şehir bisikletine mi yönelmeliyim, yoksa dağ bisikleti falan mı bakmalıyım?

@omuromur

Bisiklet cok keyifli gercekten :)

Sehir ici kullanimda dag bisikletindense sehir-hybrid bisiklet bakmaniz daha iyi olur.

Bende en uygun fiyat performans ne alirim diye araştırdığımda vardığım sonuc mosso legarda 1821 mdm oldu(1079tl). Amortisorlu almak isterseniz 1821 msm var oda 1100-1200olacakti. Amortisorlu modeller 2-2.5kg daha agir.

Boy olarak mossoda 51 kadroyu bir deneyin

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: korayhan16
@uussff
Görünümü de güzelmiş, amörtisörlü ile arasında ağırlık haricinde çok fark olur mu sizce.

Çocuğu da taşıyacağım için hangisi daha doğru olur.

Arkadaşlar forumdaslar iyi günler ne zamandır aklımda bisiklet almak var ama neredeyse 10 yıldır bisiklet kullanmıyorum ve bisikletlere çok uzak kalmışım o yüzden bisiklet konusunda tecrubeli arkadaşların tavsiyelerine açığım öncelikle kriterlerimi söyleyeyim bütçemiz 1000 TL civarlarında ama olurda su momodeli al o daha iyi ama biraz pahalı dediğiniz bir marka yada ürün olursa bütçemiz hemen 1500 TL'ye kadar esnetebilirim bisiklete hafta içi ise giderken bineceğim ortalama ev işyeri arası 3-3,5 km falan yakın yani ama ben bisiklet sürmeyi çok seven biriyim hafta sonları kendim uzun süreli turlarda katılmayı planlıyorum.bulundugun şehir dümdüz zaten Düzce yaşıyorum yani bayır hiç yok neredeyse yollarda genel olarak hep asfalt. Kendim genel olarak bisikleti hızlı kullanmayı seven biriyim ve şehirde kullanıcının gene genel olarak bisikleti bu arada boyum 170 cm kilomda 77-78 arası bu kriterlere göre bana yardımcı olacak biri olursa çok sevinirim. kendi isteklerine gelince dediğim gibi şehirde kullanıcam bisikleti ve hızlı kullanmayı seven biriyim normalde de sürekli spor yapan kondisyon sahibi biriyim bisiklette benim hobim bisiklet genel olarak disk frenler tercihim ama bilgili arkadaşlar vardır ve derki bazı v desenli olanlar disklerden daha iyi v frenli de tercih edebilirim şimdiden teşekkürler

@Hkan81 dediğin fiyat aralığında mosso legarda 1821 ler var 1000 civarı en makul olan sanırım düzcede bir bisikletçi ile görüştüm bende almayı düşünüyorum

• Beğen
Tepkiler: Anıl Erdoğan
@sylmz vallaha ben daha hiç görüşmedim zaten pek anlamıyorum teknik olarak bisikletten internetten daha uygunsuz bulurum diye düşünmüştüm sizde mi Düzce'de oturuyorsunuz ? Siz aldınız mı peki bir model
Düzce'de hangi bisileticiler satıyor vallaha ben pek bilmiyorum eğer dizinde alma gibi bir niyetiniz varsa beraber gidersek daha uygunsuz alabiliriz diye düşünüyorum tabi eğer sizde isterseniz

@Hkan81 düzcede oturuyorum bende öztürk bisiklette sordum mosso legarda 1821 msv 1160 tl taksitle alcaktım nakitte biraz daha indirim yapıyor fakat elinde gri yeşil rengi olduğunu söyledi hoşuma gitmedi rengi siyah yeşil istemiştim ben öyle kaldı beraber bakabiliriz biraz daha indirim yaptırırız belki alınca birlikte pedalda ceviririz düzcede imişsiniz

Yaz geldi sayılır bende artık hemen almak istiyorum ama dediğim gibi pek bilgim yok bisiklet hakkında ve çok model var acaba kron veya carraro alamazmiyiz o paralara ben peşinde verebilirim taksitlede şuan için bütçem hazır ama çok acele edipde yanlış karar vermekte istemiyorum açıkçası dediğiniz gibi müsaitseniz eğer beraber gidebiliriz ama ben hafta içi sabah 09:00-19:00 arasında çalışıyorum anca hafta sonu müsaitim ama büyük ihtimalle pazar günleri kapalıdır herlade bisikletçiler .bisikleti alalım ins berabere pedal ceviririz ya @sylmz başka model var mı bakıp sordugunuz bu fiyat bandında

@Hkan81 pazar günleri açık diye biliyorum dediğiniz modellerde vardı kullanım amacına göre bir model belirleyip daha uygun olursa farklı yerlerdende alınabilir. Ben şehir içi ve hafta sonra belki gezi tur için kullanabileceğim hafif tercihen kitlenebilir maşa bir bisiklet bakıyorum fazla tecrübemde yok aslında bir kaç aydır araştırıyorum

@sylmz az önce gittim Öztürk bisiklete modellere baktım o kadar çok model var ki kafam karıştı ama hidrolik frenli modeller daha çok dikkati mi çekti ve malzeme olarak daha kaliteli duruyorlar tabi fiyatlarında daha yüksek kron 2 modeli vardı 1000 TL dolaylarında hidrolik frenli ama onlar daha kalitesizliği diğer modellere göre cidden kafam çok karıştı

Geri