Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklet önerileri

Kron tx150 28, v fren ve mosso legarda 2021 MSM v arasında kaldım.

Bu iki bisikletten hangisini önerebilirsiniz ? Teknik özelliklerde hangisi daha iyi sizce? Ya da aynı segmette başka önerebileceğiniz bisiklet var mı ?
Mossolar daha iyi diye biliyorum krona göre

Scudo
Sadece marka olarak mı yoksa teknik özellikleri daha mı iyi ? Yeni üye olduğum için link atamıyorum, ayrıntılı biçimde teknik özelliklerinden bahsebilir misiniz şu özelliği şu yüzden iyi vs gibi

Sadece marka olarak mı yoksa teknik özellikleri daha mı iyi ? Yeni üye olduğum için link atamıyorum, ayrıntılı biçimde teknik özelliklerinden bahsebilir misiniz şu özelliği şu yüzden iyi vs gibi
Bisiklet markalarının sitelerinde istediğiniz bilgiler var. Karşılaştırma yapabilirsiniz

Herkese merhaba! Bir süredir araştırma yapıyorum iyi kötü, aşağıdaki modeller arasında kaldım. Ben özellikle (Ankara'da olanlar bilir) Cinnah yokuşunu çıkabilecek işe gidip gelirken kullanabileceğim (işyeri yaklaşık 2-2.5 km uzaklıkta) ve hafta sonları keyif amaçlı çevredeki 15-20 km uzaklıktaki göllere vs ulaşabileceğim katlanabilir bir bisiklet arıyorum. 74-76 arasında değişen bir kiloya sahibim, boyum yaklaşık 1.76-1.77. Normalde 4-5 bin civarında bir bütçe ayarlamıştım ancak 6-7 bine kadar çıkabilirim iyi bir bisiklet için. Aşağıda araştırdığım modelleri yazıyorum:

Carraro eGO
KADRO
ALÜMİNYUM 1-1/8" MIKNATISLI
MAŞA
ÇELİK RİJİT 1-1/8" MIKNATISLI
ARKA VİTES
SHIMANO ALTUS M310
KRANK TAKIMI
ÇELİK 52T
MOTOR ÜNİTESİ
E-Line R.45, 36V 250W ARKA TEKER MOTORU
BATARYA
E-Line 36V 396Wh LİTYUM İYON KADRO TİPİ BATARYA
GÖSTERGE
E-Line LCD, ARKA AYDINLATMALI, YOL BİLGİSAYARI
MOD AYARLAYICI
E-Line KUMANDA 5 DESTEK SEVİYE KONTROLÜ, UZAKTAN AYDINLATMA & YÜRÜME MODU KONTROLÜ
ARKA DİŞLİ
SHIMANO TZ500 14-28T
VİTES KOLU
SHIMANO ALTUS M315 1X7
FREN
SHIMANO MT200 HİDROLİK DİSK
LASTİK
SCHWALBE BIGPAC 20X1.95 REFLEKTÖRLÜ
JANT
RODI WEB DISC ÇİFT KAT ALÜMİNYUM
SELE
SELLE ROYAL
EK ÖZELLİKLER
YENİ KATLANMA MEKANİZMASI, TELESKOPİK GİDON BOĞAZI, ÖLÇÜ İŞARETLİ SELE BORUSU, HEYBE UYUMLU ARKA BAGA

Goccia City Zero
BATARYA 36 V / 8,8 Ah Panasonic Li-ion Batarya

SÜRÜŞ MESAFESİ 40 - 70 Km

ŞARJ SÜRESİ 4 - 6 Saat

KADRO 20" Alüminyum

AĞIRLIK 20

MOTOR 250 W Rear Hub Motor

GÖSTERGE Led

FREN ÖN/ARKA APSE V Fren

Kron EFD 100
Kadro: aluminum folding

Maşa: rigid

Fren : v fren

Vites : shimano 7 speed tourney

Vites kolu: shimano revoshift

Elektirik sistemi : bafang RM G010 250.D 20 25kmh

Batarya: samsung li-ion 36v 12.8 ah/460.8Wh

Jant seti : 20” zozo 36 tel

Lastik : CST city

Sele : comfort

Aksesuar : Çamurluk, ayaklık, ışık ( harici )

RKS Mx7
MOTOR Bafang 250W

BATARYA LG 36V 10.4 Ah

MAKSIMUM HIZ 25 km/h

SÜRÜŞ MESAFESI 55 km.

ŞARJ SÜRESI 4-6 Saat

ŞASI B2421 20

SÜSPANSIYON MT-FK201701

KAFA SETI H=18mm Çelik ED

KRANKSETI PRO-552PP 52Tx170MMLx3/32

JANT Alüminyum

JANT GÖBEĞI RMG0C0 20

FREN Aries MD-M300 Tektro Disk

FREN KOLU 47PHD-DB Alüminyum

GÖSTERGE Analog

SENSÖR V12L Hız Sensörü

DIREKSYION MTB-AL-110

GÖVDE FH-03W Katlanabilir

SELE Velo VL-3126

KOLTUK DIREĞI SP-2003

VITES KOLU ASLTX50R7CT Shimano

ARKA VITES ATTIRCI ARDFT35D Shimano

PEDAL ÇEMBERI MF-TZ21 Shimano

LASTIK K1088 Kenda 20

ÖN AYDINLATMA R51F WT/BK

ZINCIR Z33

NET AĞIRLIK 23 kg.

MAKSIMUM AĞIRLIK 123 kg.

Dün gittiğim bir bisikletçi ellerindeki birçok ürünün bittiğini yeni geleceklerin de zamlı fiyat üzerinden geleceğini söyledi. Ben de Eylül-Ekim'e doğru biraz daha ucuzlar mı diye düşünüyordum ama euro/dolar böyle gittikçe ne olur bilinmez. Aklımda Alba FoldX de vardı ama kadroya gömülü ve tek Alba'nın ürettiği bataryaya bağımlı kalmak istemiyorum doğrusu bir de fiyatı epey yüksek buldum ve kalın teker (fatbike) çok şık bulmuyorum. Katlanabilir elektrikli bisikletler için tavsiyelerinize açığım, cevap verenlere şimdiden çok teşekkürler :)

Son düzenleme:
carraro sportive 225 Modeline bakabilirsiniz şehir icinde yokuşlarda gayet iyi arkadaşım 1 ay evvel aldı gayet memnun bir araştırın

• Beğen
Tepkiler: ukulele
8400TL verip bugün Giant fastroad sl 2 alsam
3 5 sene sonra 5000 6000'e satabilir miyim?

1000/1500 TL arası bisiklet önerebilir misiniz?

günlük 20 30 km yol yapabileceğim bisiklet.

Cümleten Selamun Aleyküm, Hayırlı Günler.

Uzun süredir bisikletleri araştırıyorum, arada bir bisiklet kullansamda ( akraba, eş dostların bisikletleri ) artık kendi bisikletimi almak istiyorum.
Genellikle kullandığım bisiklet 26 janttı, bugün bir bisikletciye gittim ve 29 jantlı bisikletleri gördüm, boy uzun olduğu için bisikletci 29 jantları önerdi.
Bisikletten hiç anlamam, yani neye nasıl bakılır, nasıl sökülür hiç anlamam, o yüzden tavsiyelerinize açığım.
Baktığım bisiklet dağ bisikletiydi, gayet sağlam görünüyordu ve yağ ile beslenen hidrolik fren sistemi olduğunu söyledi bisikletci.
29 Jant için verdiği fiyat 2000 TL, bu fiyat bu tarz bisikletler için iyimi, kötümü yoksa ?
29 Jant Bisiklet Marka Model : Salcano Ng 650 29 HD
Şehir içi veya arada bir köy yollarında kullanılacaktır, 2-3 günde bir 5-10km yol şeklinde düşünülebilir.

Şimdiden önerileriniz için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Cümleten Selamun Aleyküm, Hayırlı Günler.

Uzun süredir bisikletleri araştırıyorum, arada bir bisiklet kullansamda ( akraba, eş dostların bisikletleri ) artık kendi bisikletimi almak istiyorum.
Genellikle kullandığım bisiklet 26 janttı, bugün bir bisikletciye gittim ve 29 jantlı bisikletleri gördüm, boy uzun olduğu için bisikletci 29 jantları önerdi.
Bisikletten hiç anlamam, yani neye nasıl bakılır, nasıl sökülür hiç anlamam, o yüzden tavsiyelerinize açığım.
Baktığım bisiklet dağ bisikletiydi, gayet sağlam görünüyordu ve yağ ile beslenen hidrolik fren sistemi olduğunu söyledi bisikletci.
29 Jant için verdiği fiyat 2000 TL, bu fiyat bu tarz bisikletler için iyimi, kötümü yoksa ?

Şimdiden önerileriniz için teşekkür ederim.
Marka, mofel, kullanım amacı paylaşırsanız daha isabetli öneri ve görüşler gelir.

Merhabalar.

@Nge Başarı Bisikletin marka modeli : Salcano Ng 650 29 HD
Şehir içi kullanılacaktır arada bir köy yollarında kullanabilir, 2-3 günde 1 şeklinde 5-10 km yol gidilebilir.

Teşekkürler.

Merhabalar.

@Nge Başarı Bisikletin marka modeli : Salcano Ng 650 29 HD
Şehir içi kullanılacaktır arada bir köy yollarında kullanabilir, 2-3 günde 1 şeklinde 5-10 km yol gidilebilir.

Teşekkürler.
Hd frenlerşn bakım maliyeti fazladır. Arıza yaparsa kendiniz müdahale edemezsiniz. Kullsnım amcınıza göre bence trekking bisikletlere bakmalısınız.

@kadirphp dağ yolu kadar taşlı, pürüzlü, girişli çıkışlı yollarda sürmeyecekseniz hibrit/trekking bisiklet alın. Ayrıca 29 jant önerisine kulak asmayın o kadar. Önemli olan kadro boyu. Jant büyüdükçe bisikletin hızı artar fakat manevra kabiliyeti, çevikliği, ivmelenmesi düşer. Küçük jantlarda ise çeviklik, ivmelenme ve manevra kabiliyeti artar fakat hız düşer. Eğer dağ bisikleti almakta kararlıysanız 27.5 jant bakın ve kadro boyunuzu kendi boyunuza uygun seçin. Boyunuz ve iç bacak ölçünüzü söylerseniz daha kolay yardım ederiz.

• Beğen
Tepkiler: kadirphp
Uzun süre(15 sene) sonra spor ve heves amaçlı bir bisiklet almak istiyorum. Genelde Eymir veya Mogan’da haftasonu sürüş yapmayı düşünüyorum, uğraşmamak için bagaj arkasına bağlamadan arkaya atıp götürebileceğim rahat bir bisiklet arıyorum. Bunun için de hem tipi hem de özellikleri hoşuma gittiği için Mosso Marine acr 26 inç katlanır bisiklet almaya karar verdim ama Ankara’da bisikleti bulamadım.
Sizin başka tavsiyeniz olurmu?
not: bagaja sığabilen sadece kilitlenebilir ön amartisörlü ve alüminyum olan 2000 liraya kadar tavsiyeniz varmıdır?

Dosyalar

• 0C427297-2FA9-4A9D-9EEA-3F5143619A5E.png
    0C427297-2FA9-4A9D-9EEA-3F5143619A5E.png
    111 KB · Okunma: 17
  • Beğen
Tepkiler: ErzincanLee
@kadirphp dağ yolu kadar taşlı, pürüzlü, girişli çıkışlı yollarda sürmeyecekseniz hibrit/trekking bisiklet alın. Ayrıca 29 jant önerisine kulak asmayın o kadar. Önemli olan kadro boyu. Jant büyüdükçe bisikletin hızı artar fakat manevra kabiliyeti, çevikliği, ivmelenmesi düşer. Küçük jantlarda ise çeviklik, ivmelenme ve manevra kabiliyeti artar fakat hız düşer. Eğer dağ bisikleti almakta kararlıysanız 27.5 jant bakın ve kadro boyunuzu kendi boyunuza uygun seçin. Boyunuz ve iç bacak ölçünüzü söylerseniz daha kolay yardım ederiz.
Merhabalar.

Dağlık bir yerde sürmesemde yine ona yakın yerlerde sürüyorum diyebilirim, bulunduğum yer sürekli inşaat halinde ve toz toprak içinde diyebilirim, hatta şöyle söyleyim %60-65 asfalt yol gerisi toprak yol o yüzden biraz daha dağ bisikletlerine bakıyorum.
Boy oranına gelicek olursak 26 jant kullandım açıkcası 26 jant bisiklette biraz yatmam gerekti ancak aynı problemi 29 jantta pek göremedim uzun yollarda rahat giderim diye düşünüyorum.
Bugün bisikletçiye tekrar gidip bir kaç bisikleti deneyeceğim, muhtemelen 29 alabilirim, bir kaç bisikletçiye daha bakacağım.
Boy oranına gelecek olursak ortalama 1.90-1.95 arası diyebilirim, bacak ölçümü inanın bilmiyorum.

Teşekkürler.

Arkadaşlar bugün alıcam ikisinede sahibinden bugün haber vericem dedim iki ilanında linkini size bırakıcam bana akıl verin..

Bu aşık olduğum Giant modelinin linki Claris set var üzerinde maraton lastikler var 500liralık : (link)

Buda Mosso cavalier 700 sora bisiklet az kullanılmış 2900e kadar indirdi : (link)

Açıkçası direk giant diyesim geliyor ama aradaki yıl farkı, yıpranma seviyesi vs düşününce mantiken mosso daha gibi geldi.

• Beğen
Tepkiler: proxyminee
Açıkçası direk giant diyesim geliyor ama aradaki yıl farkı, yıpranma seviyesi vs düşününce mantiken mosso daha gibi geldi.
Açıkcası ben profesyonel yapmıyorum bu işi 3km ev 3km iş için kullanıyorum mağzayı aradım mosso daha ağır ama seti iyi ve modeli 2019 bunun giantın ise2014 dedi.

Yalnız giantta maraton lastikler takılı dedi seleside 250liralık selesi var dedi. Set olarak yıl olarak onlarda dürüstce mosso dedi ama zevkinize bakıcaksanız giantta iyi dedi.

Biryandan bakınca giantın markası ve kendinden emin duruşu bir yandan ötekinin zarif ve kadrosunun setinin güzel olması kararsız kıldı beni :S Giantın o modelinden nette yok satan ama mosso dolu her yer sizce napmalıyım? Konudaki arkadaşlarda iyi kötü yorum yaparlarsa sevinirim sizin önerilerinizle alırsam içim rahat edicek.

Ağırlık konusunda aşırı bir fark olacağını zannetmiyorum. Olsa olsa aralarinda en fazla 1kg vardir. Giant daha iyi bir kadroya sahip o kesin ancak aralarında 5yil var. Mosso ise aciklamaya göre sıfır gibi pek kullanmamış. Sadece kadro degil diger komponentler de 5 yil daha eski giantta. Kendi kullandığım merida sehir bisikleti 4. Yilini doldurdu ve artik zincir, ruble, aynakol degistirmem gerekiyor mesela. Bu masraflari gianti alırken göz önüne almanız gerekiyor.

Geri