Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

B'twin Tilt 120 Kullanıcıları Kulübü

@hacimuro tekerlerde frene sürtme veya akıcılık problemi olabilir. Bisikleti ters çevirip tekerleri çevirin, sabit ve akıcı şekilde dönüyormu kontrol edin.

Scudo
@oguz169 çok teşekkür ederim. deneyeceğim.
Düz yollarda hiç bir hızlanma problemi yok. .Çok akıcı gidiyor.

Son düzenleme:
Herkese merhaba, çift pedal dünyasında çok yeniyim Tilt 120 siparişi verdim fakat görünüşünde rahatsız olduğum bazı yerler var örneğin ön aydınlatma görünümü olan kadronun başında gidon altında olan far görüntülü kısom çok basit duruyor reflektörlü etiket var onuda yamuk yapıştırmışlar saçma ve basit görnyor bu kısım çıkıyor acaba yerine ya da içerisine çalışan aydınlatma yerleştiriliyormu varmı bilgisi olan

Herkese merhaba, çift pedal dünyasında çok yeniyim Tilt 120 siparişi verdim fakat görünüşünde rahatsız olduğum bazı yerler var örneğin ön aydınlatma görünümü olan kadronun başında gidon altında olan far görüntülü kısom çok basit duruyor reflektörlü etiket var onuda yamuk yapıştırmışlar saçma ve basit görnyor bu kısım çıkıyor acaba yerine ya da içerisine çalışan aydınlatma yerleştiriliyormu varmı bilgisi olan
Bir ara orası için led satılıyordu decathlonda ama hala var mı belm yorum. Hayırlı olsun bu arada.
Herkese merhabalar.
Tilt120 satın aldım ve bırakın yokuş çıkmayı düz zannettiğim yolda dirsekle kol arasındaki kadar eğim varmış,onu bile geçemiyorum.
İnanılmaz küçük eğimlerde bile bisiklet duruyor bende inmek zorunda kalıyorum.
Eğim demeye 1000 şahit isteyecek kadar da küçük.
Bu durum bisikletten midir yoksa benim yeni olmamdan mı acaba .
Ayriyeten parça değişikliği yaparak yokuş çıkmayı kolaylaştırmak mümkün müdür? .
Bizde yeni aldık öyle bir problemimiz yok, dik yokuşları flan çıkamıyoruz da o kadar küçük engellerde olmadı. Kontrollerini sağlamanızda fayda var bence.

@doğa_dostu teşekkür ederim,kontrole götüreceğim. Ufak eğimleri 1. viteste çıkabiliyormuş .

Arkadaşlar herkese merhaba, saha önceden de bahsettiğim gibi ben de bir tilt100 sahibiyim. 100km yi devirdik. Şimdilik güzel anlaşıyoruz :) fakat ufak dokunuşlar yapmak istiyorum, öncelikle jantlardan başlamak istyorum. 20inç jantta bana görünüş ve kullanış açısından tavsiyede bulunabilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim
Kilo kaç?

210418 dosyayı görüntülebugün arka dişliyi büyüttüm zinciri uzatmak gerekti bu arada yuvarlak içine aldığım yerde zincir baya yakına geldi ama sürtme yok gibi görünüyo yokuş çıkışı bayağı rahatladı Keçiören yokuşları benim için sorun olmaktan çıktı artık

Merhaba. Tilt 120 için aynı şeyi yapmak istiyorum. Gereken parça şu mudur acaba? (shimano-ruble-mf-tz30-6-li-megarange)
Pek ihtimal vermiyorum ama parçayı alıp gitsem Decathlon montajını yapar mı? Yoksa parçayı alıp bir bisikletçiye mi gideyim? Ayrıca lastiklerimi de değiştirmem gerek. Bir kaç sayfa önce önerilen modeller ya stokta yok ya çok pahalı. Yakın zamanda değiştiren oldu mu?

Merhaba. Tilt 120 için aynı şeyi yapmak istiyorum. Gereken parça şu mudur acaba? (shimano-ruble-mf-tz30-6-li-megarange)
Pek ihtimal vermiyorum ama parçayı alıp gitsem Decathlon montajını yapar mı? Yoksa parçayı alıp bir bisikletçiye mi gideyim? Ayrıca lastiklerimi de değiştirmem gerek. Bir kaç sayfa önce önerilen modeller ya stokta yok ya çok pahalı. Yakın zamanda değiştiren oldu mu?
Ben bisikletçiye gittim 3 bakla zincirde ekledi Decathlon kurumsal yer öyle ekleme yapmak için zincir verirlermi bilmiyorum

• Beğen
Tepkiler: UFUK53
Bugün Decathlon'u aradım. Megarange ruble montajı yapabilir misiniz diye sordum. Başka marka bisikletlere bakım yapıldığını bildiğim için yaparlar diye düşünmüştüm ama yapmıyorlarmış. Sadece bisikletin kendi orjinal parçalarının montajını yapıyorlarmış. Bakım falan yaptırırken onu da aradan çıkartırım diye düşünmüştüm ama başka bir yere taktıracağım artık.

Başta tam anlamamıştım ne işe yarıyor diye ama hem bu konuyu, hem tilt 500 konusunu hem de rubledeki dişli sayısının önemi başlıklı konuyu okuyunca dank etti. Basit çark mevzusuymuş, sanki atom fiziğiymiş gibi kasmışım ben başta. :)

Bu arada baştan sona okuyunca fark ettim. Her 3-4 sayfada bir benzer sorular sorulmuş. Yeni başlamanın verdiği heyecan olsa gerek okumak yerine soruya çabuk cevaplar aramışız. Sıkılmadan defalarca yanıt verenlere teşekkür ederim. :harika:

Megarange çok güzel icat. Yokuşlar için elektrikli bisiklet alıp sadece düzde pedal çevirmeye bir dünya para verip bisiklet sürdüğünü düşünen arkadaşlara inat megarange takıp pedala kuvvet :)

WhatsApp Image 2020-07-12 at 22.44.26 (2).jpeg

Selam iyi akşamlar.

Arka dişliyi değiştirdim sonunda. Ben 6lı megarange istemiştim normalde ama ustanın elinde 7li var diye 7li takmış. Tekrardan değiştirtmeyi düşündüm ama baya iyi olunca dedim boşver usta bunu 7 vitesli yapalım. Arttırıcı ve kolu da değiştirdik. Bugün ilk defa denedim, 7. vitesin farkını hissedemedim belki ama 1. vites ne öyle ya zincir atmış gibi çıkıyor yokuşu gerçekten. :)

Şimdi lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum. Fiyatlar baya pahalı bayramdan sonra ucuz yollu bir şeyler bakacağım artık.

233775 dosyayı görüntüle

Selam iyi akşamlar.

Arka dişliyi değiştirdim sonunda. Ben 6lı megarange istemiştim normalde ama ustanın elinde 7li var diye 7li takmış. Tekrardan değiştirtmeyi düşündüm ama baya iyi olunca dedim boşver usta bunu 7 vitesli yapalım. Arttırıcı ve kolu da değiştirdik. Bugün ilk defa denedim, 7. vitesin farkını hissedemedim belki ama 1. vites ne öyle ya zincir atmış gibi çıkıyor yokuşu gerçekten. :)

Şimdi lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum. Fiyatlar baya pahalı bayramdan sonra ucuz yollu bir şeyler bakacağım artık.
Harika yapmışsınız. Herkese öneriyorum bu dişliyi. Çok büyük konfor.

• Beğen
Tepkiler: UFUK53
Merhaba tilt 120 bisikeltimi yukseltmek istiyorum. Neler onerirsiniz. (shimano-ruble-mf-tz30-6-li-megarange) ruble onermisler yokuslar icin. Peki duz yollardadaki surusunde herhangibi +- bir farki oluyormu. Yada farkini gorebilecegim onereceginiz yukseltmeler nelerdir

233775 dosyayı görüntüle

Selam iyi akşamlar.

Dostum selam bende düşünüyorum rubleyi değiştirmeyi 7 li rublede sıkıntı yaşıyor musun acaba kadroya zincir sürtmesi ya da farklı sorunlar

Merhaba tilt 120 bisikeltimi yukseltmek istiyorum. Neler onerirsiniz. (shimano-ruble-mf-tz30-6-li-megarange) ruble onermisler yokuslar icin. Peki duz yollardadaki surusunde herhangibi +- bir farki oluyormu. Yada farkini gorebilecegim onereceginiz yukseltmeler nelerdir
Sadece birinci viteste çok ciddi hafifleme oluyor onun dışında herhangi değişiklik/fark olmuyor. Normaldeki 2. 3. 4. vs vites ile değişim sonrasındaki 2. 3. 4. vite aynı yani.

Ben değişmişken 7li yaptım fakat 6lı 7li megarange olsun taştan olsun :D

Dostum selam bende düşünüyorum rubleyi değiştirmeyi 7 li rublede sıkıntı yaşıyor musun acaba kadroya zincir sürtmesi ya da farklı sorunlar
Yok herhangi sorun yaşamadım şimdiye kadar. Yokuş haricinde değişiklik yapıldığının farkına bile varamıyorum zaten. (7. vitesin farkını hissedecek kadar hassam bilgim yok) Fakat her yokuşta değişimi yaşıyorum adeta :p Keşke daha önce bilseydim böyle bir şeyin mümkün olduğunu da değiştirseydim :)

• Beğen
Tepkiler: Akınlasınn
Her katlanır bisiklet sahibi megarange i tadacaktır :)

• Beğen
Tepkiler: lowelas ve UFUK53
Sonunda taktirdim megarsnge 6 li shimanonun internette baktiklarimin uzerinde mftz-30 yaziyordu ama bisikeltcidekinin taktiginda yazmiyor. Shimanonun servislerinden bi yer. Sordum. Ayni ruble oldugu soyledi. Bilmiyorum arasinda bi fark varmidir. Zincire ek parcada gerek olmadigi soyledi herhangibi bi sorunda yaratmadi. IMG_20200722_190838.jpgDediginzi gibi bisikletin duz yolda gidisinde hic bi degisiklik olmadi ama yokuslarda farki hissediyoeum sanki bosa donuyor zincir o kadar rahst.

@Ozan atalay hayırlı olsun. Yokuşlar da artık size düz gelecek. Üzerinde isim yazan da, yazmayan da ayni. Tadını çıkarın.

Sonunda taktirdim megarsnge 6 li shimanonun internette baktiklarimin uzerinde mftz-30 yaziyordu ama bisikeltcidekinin taktiginda yazmiyor. Shimanonun servislerinden bi yer. Sordum. Ayni ruble oldugu soyledi. Bilmiyorum arasinda bi fark varmidir. Zincire ek parcada gerek olmadigi soyledi herhangibi bi sorunda yaratmadi. 235005 dosyayı görüntüleDediginzi gibi bisikletin duz yolda gidisinde hic bi degisiklik olmadi ama yokuslarda farki hissediyoeum sanki bosa donuyor zincir o kadar rahst.
Ben jant ve koruma plastiğinide değiştirdim bisiklet tilt 500 çok dik yokuşlarda ön teker kalkıyor ama pedal yinede çok daha yumuşak. İşe yarıyor.

Dosyalar

• C67B2956-552C-48D8-B059-B81BB01BB658.jpeg
    C67B2956-552C-48D8-B059-B81BB01BB658.jpeg
    417,8 KB · Okunma: 45
  • 68B3DB11-A50C-474A-BD49-BB98DED13D0D.jpeg
    68B3DB11-A50C-474A-BD49-BB98DED13D0D.jpeg
    527,6 KB · Okunma: 45
Arkadaşlar merhaba. Ben de ikinci el bir btwin tilt 120 sahibi oldum. belki bisikletin doğasına aykırı davrandığım için hoşunuza gitmeyecek ama bisiklete 250watt gücünde elektrik taktırdım yokuşlarda yardımcı olsun diye. benim merak ettiğim btwin tilt 120 uzun kullanımda beni pişman eder mi? sizce bu bisiklet sağlam mı? ve bir de kilit onermenizi rica edeceğim. masraf yaptım çalınsin istemiyorum. yardımcı olursanız sevinirim iyi forumlar.

Geri