Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

B'twin Triban Serisi Kullanıcıları Kulübü (3-5ler buraya)

@vraptor 51 kadroya kadar 650b tekerlerle geliyor. 54 ve sonrası 28" (700c) boyutunda tekerlere sahip.

Scudo
Arkadaşlar boy 1.80, bacak boyum 81-82, kadro boyum 57, oturma pozisyonum bu. Eksikleri söylerseniz çok memnun olurum

http://images.tapatalk-cdn.com/15/04/26/0a241180319073d095fc56b4871a864e.jpg

@vraptor

Giriş seviyesi için herkesin tavsiye ettiği bir bisiklet, benim de boyum 165cm ve 51 kadroyu seçtim, 51 kadro 26'' oluyor, ben müşteri hizmetlerinden memnunum :)

Merhaba herkese, size birkac sorum olacakti. Decathlonda masa icin 900 gr denmekte, masa aluminyum degil mi? Bunun yaninda gidonun malzemesi icin bilgi de bulamadim. Masa ve gidonun aluminyum olup olmadigi hakkinda bilgi alabilir miyim?

54 alti kadro kullananlara bir sorum olacak;

Gectigimiz hafta arkadasa 51 kadro Triban 3 aldik. Bisiklet bir geldi jantlar 26". Ufak kadrolara ufak teker koyuyorlarmis, sitedeki ibare gozumuzden kacmis iadeye gonderdik. Herkeste boyle mi yoksa bu yeni bir uygulama mi?

@kubilayrd

Bu konuya yazılan girdileri okusaydınız keşke görürdünüz :) Evet 54 altı kadrolarda 26'' oluyor

@taner07 Ben 28'' olsun istiyorum illa ki 54 kadromu istemem lazım. 51 kadroya 28'' jant takamıyorlarmı ? Eğer yoksa öyle birşey almanın hiçbir anlamı yok benim açımdan. Ne o mtb gibi 26'' :)

@Eren D. Benim boyuma uygun olan sanırım 51 kadro boyu. Bana 54 kadro boyu uyarmı ? Boy 165 net :)

WP_20150427_11_43_28_Pro.jpg WP_20150427_11_46_12_Pro.jpg

Bisikletim bu arkadaşlar. hiç oynama yapmadım geldiği gibi kullanıyorum zaten 3 günlük, şuan kullanırken bir sıkıntı yaşamadım sele ağrısı haricinde. lastikler konusunda tavsiye istiyorum tecrübeli abilerimden. kullandığım bölge kaldırım taşı yolları bol bir bölge ve dış lastikleri beni korkutmuyor değil bu yüzden sizce değiştirmelimiyim. değiştirmem gerekirse hangi lastiği önerirsiniz yeni yeni öğrenmeye çalışıyorum bu şeyleri kusura bakmayın şimdiden bol bol sorularım olur ileri ki günlerde de :)

@ozzy81
Bende 1 ayi gecti alali kullandigim bolge sikintili heralde 4 kere lastik patlattim bende bu yonde tavsiyeleri bekliyorum continental in zirhli lastikleri onerir misiniz kullanan var mi
@ozzy81

@taner07

Acikcasi hic ihtimal vermemistim, kontrol etme geregi duymadim. 51 uzeri kadro da stoklarinda yok, o kotu oldu.

@Ozan Cansel rica ederim ne demek :) İşine yaradığına çok sevindim.
@ozzy81 gidonu çok az yukarı kaldırırsanız çok daha rahat edersiniz, biraz aşağıya bakıyor. Fren kolunun lastiğinden sonrası yere paralel olacak.
@İlbey Yağcı herşey düzgün görünüyor. Pedal en alttayken diz açınız yaklaşık 170 derece ise tüm ayarlar tamam.

• Beğen
Tepkiler: İlbey Yağcı
lastik önemli ama birazda şans lazım. ben bisikletimi 2. el aldım üstünde orjinal huthincson lastikler vardı ben 1 aydır haftada 4-5 gündür biniyorum 500 km yi geçtim hiç patlamadı haftasonu yanımdaki arkadaşın 224 u lastik patlattı hemde asfaltta. tabiki önlem almalı ama üzerindeki lastiklerde iş görüyor bence...

Triban 500'un iki modeli var. birisi @ozzy81 abinin almis oldugu bisiklet digeri de 70 tl daha fazlasi. ikisinin arasinda ne gibi fark var. hangisini almaliyim? keske triban 3 olsaydi da onu alsaydim. :)

@ozzy81 üzerindeki lastikler şu an için gayet yeterli. Eskitmeden değiştirmeyin derim.

• Beğen
Tepkiler: ozzy81
Beyler yeni Triban 500'deki çelik maşa çok büyük bir sıkıntı mı?

@Ensar.. benm aldığım yeni gelen diğeri eski modeli olması lazım o da stokta yok zaten. en azından bana göre yoktu :)

@ozzy81 o zaman sizin bisikletten alirim neden eskisine 70 tl fazla veriyim ki. neyse decathlona gidelim de bakariz. :)sizede hayirli olsun bu arada kazasiz surusler. :)

Geri