Carraro Cr Race 062 Kulübü

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
12.149
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar ileride değiştirmem gerekirse diye soruyorum bu tarz kısa gidon boğazları bu bisiklet ile uyumlu mu? Şu an 100mm'lik var. (link)
(link)
Boğaz (boyun) seçerken ürünün uyumlu olduğu maşa şaft borusu çapına (maşa çapı, çatal çapı, dikme çapı, maşa bağlantı çapı, boğaz kelepçe çapı...) ve gidon çapına (bar kelepçe çapı, sıkma çapı, çubuk kelepçe çapı...) dikkat etmek gerekli. Bunlar uyumlu olduğu sürece her uzunluk kullanılabilir.

Scudo

sauron

Aktif Üye
Tepki
60
İsim
sahin
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Boğaz (boyun) seçerken ürünün uyumlu olduğu maşa şaft borusu çapına (maşa çapı, çatal çapı, dikme çapı, maşa bağlantı çapı, boğaz kelepçe çapı...) ve gidon çapına (bar kelepçe çapı, sıkma çapı, çubuk kelepçe çapı...) dikkat etmek gerekli. Bunlar uyumlu olduğu sürece her uzunluk kullanılabilir.
Bisikletin üzerinde bu var. (link)
(link) Bu boğaz uyar o zaman alttaki değerlere baktığımızda.

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
12.149
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Bisikletin üzerinde bu var. (link)
(link) Bu boğaz uyar o zaman alttaki değerlere baktığımızda.
Evet, bu dahil maşa bağlantısı 1 1/8", gidon bağlantısı 31.8 mm olanların hepsi uyar.

sauron

Aktif Üye
Tepki
60
İsim
sahin
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Evet, bu dahil maşa bağlantısı 1 1/8", gidon bağlantısı 31.8 mm olanların hepsi uyar.
Teşekkürler. Uzanma mesafesi biraz uzun gelecek gibi duruyor. 100mm'lik boğazı 60mm'lik ile değiştirmek bayağı fark ettirir diye düşünüyorum.

ismail_32

Daimi Üye
Tepki
408
İsim
ismail
Bisiklet
Specialized
@Emre Tükenmez @selimcsr çok teşekkür ederim . Ben size sorup cevap alıncaya kadar bisikletin fiyatını 5 bin artmış maalesef . Bu işin sonu kötüye gidiyor .

Sabit07

Üye
Tepki
155
İsim
Sabit Altinyazar
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende bu8hepdi burda da yazın 16.00 TL ye aldığım carraro fire 1.2.c serisini 20 bin fiyatta gördüm.

B

BF Okuru

Misafir
Teşekkürler. Uzanma mesafesi biraz uzun gelecek gibi duruyor. 100mm'lik boğazı 60mm'lik ile değiştirmek bayağı fark ettirir diye düşünüyorum.
Belki ölçüler uyar ama yol bisikleti için önermem. Sürüşü epey etkiler. 80 mm altına inmeyin derim.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

sauron

Aktif Üye
Tepki
60
İsim
sahin
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Belki ölçüler uyar ama yol bisikleti için önermem. Sürüşü epey etkiler. 80 mm altına inmeyin derim.
Sebebi nedir? Ben amatör birisiyim, öğrenmek için soruyorum, manevra kabiliyeti mi azalıyor?

portakallimon

Forum Demirbaşı
Tepki
1.298
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Carraro
Sebebi nedir? Ben amatör birisiyim, öğrenmek için soruyorum, manevra kabiliyeti mi azalıyor?
Kontrol kabiliyeti açısından bakarsak, boğaz kısaldıkça dönüş hassaslaşıyor. Uzadıkça daha stabil oluyor.
Bilimsel bir video sayılmasa da GCN bunu incelemişti:

• Beğen
Tepkiler: seko35.50
B

BF Okuru

Misafir
Denedim, iyi olmuyor. Geometriyle alakalı bir konu. Gidonun daha az hareketi daha fazla yön değişikliğine neden oluyor. Hissiyat bu nedenle biraz kötüleşiyor. Yüksek hızda gidon hassasiyeti arttığından tehlikeli de olabilir. Dağ bisikletinde daha geniş gidon olduğundan pek sorun olmaz belki, ama dar gidonlu yol bisikletinde 8 cm altını önermem ben.

Alpinist

Üye
Tepki
42
İsim
İhsan Can Hatipoğlu
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Şehir - Tur
278277 dosyayı görüntüle
%20 de vergi ekleniyor, 100-110 lira civarı vergi gelir.
bu lastiği kullandınız mı acaba daha önce bugün izmir de 1 2 bisikletçi dolaştım uygun fiyata cst zırhlı lastikleri vardı onu da 300-350 tl filan diyorlar. Açıkcası kararsız kaldım lastik başına 400-450 tl gibi bir bütçe ayırmayı düşünüyorum. Böyle lastiği görmeden almak konusunda kararsız kaldım. Schwalbe one'la kıyasla performansını merak ediyorum. Konfor dan ziyade istediğim şey lastikten performans çünkü.

enzo

Forum Psikopatı
Tepki
1.175
İsim
Enes Ç.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bu lastiği kullandınız mı acaba daha önce bugün izmir de 1 2 bisikletçi dolaştım uygun fiyata cst zırhlı lastikleri vardı onu da 300-350 tl filan diyorlar. Açıkcası kararsız kaldım lastik başına 400-450 tl gibi bir bütçe ayırmayı düşünüyorum. Böyle lastiği görmeden almak konusunda kararsız kaldım. Schwalbe one'la kıyasla performansını merak ediyorum. Konfor dan ziyade istediğim şey lastikten performans çünkü.
Selam, bu yaz 2 set alıp stokladım, henüz kullanma imkanım olmadı, ama ciddi sayıda fazla öneren ve kullanım deneyimi belirten var zaten.

Alpinist

Üye
Tepki
42
İsim
İhsan Can Hatipoğlu
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Selam, bu yaz 2 set alıp stokladım, henüz kullanma imkanım olmadı, ama ciddi sayıda fazla öneren ve kullanım deneyimi belirten var zaten.
Eğer kolay yerdeyse sizden ricam bir fotoğrafını atma şansınız var mı? Diş durumunu merak ediyorum. Siteler de hep iç yapıyı gösterebilmek için sanal görüntü kullanıyorlar.

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
12.149
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Eğer kolay yerdeyse sizden ricam bir fotoğrafını atma şansınız var mı? Diş durumunu merak ediyorum. Siteler de hep iç yapıyı gösterebilmek için sanal görüntü kullanıyorlar.
Aşağıdaki resimler diş yapısını görmek için faydalı olur mu?

Bunlar Schwalbe One'a göre epey hafifmiş.

• Beğen
Tepkiler: benben ve M.İhsan

Alpinist

Üye
Tepki
42
İsim
İhsan Can Hatipoğlu
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Aşağıdaki resimler diş yapısını görmek için faydalı olur mu?

Bunlar Schwalbe One'a göre epey hafifmiş.
Çok teşekkür ederim. Bazı fotoğraflarda dişsiz gibi gösteriyorlar. Sonra gerçeğini bir görüyorsun alakası yok. Büyük olasılıkla alacağım gibi aklıma girdiniz. Sitedeki yorumları filan baya olumlu. Bir de başka sorun olacak bu satın almalarda bankalar o anki güncel kurundan satış yapıyor demi? Vergisini de gelince ptt elden mi istiyor. Bu konularda biraz yabancıyım.

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
12.149
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Çok teşekkür ederim. Bazı fotoğraflarda dişsiz gibi gösteriyorlar. Sonra gerçeğini bir görüyorsun alakası yok. Büyük olasılıkla alacağım gibi aklıma girdiniz. Sitedeki yorumları filan baya olumlu. Bir de başka sorun olacak bu satın almalarda bankalar o anki güncel kurundan satış yapıyor demi? Vergisini de gelince ptt elden mi istiyor. Bu konularda biraz yabancıyım.
Ben Wiggle'dan hiç alışveriş yapmadım. Amazon.com.tr aracılığıyla yurtdışından alınan tüm ürünlerde ve AliExpress'te satıcıya/ürüne göre değişecek şekilde peşin vergi ödemesiyle alınan ürünlerde teslimat Aras kargo ile yapılıyor. Farklı sitelerde farklı kargo şirketleri olabilir ama vergi peşin ödendiği sürece PTT işin içine girmiyor. Vergi peşin ödenmediğinde ise ürün PTT ile gelip ücreti kapıda ya da adres kapalıysa/o anda nakit yoksa şubede ödeniyor.

TL ekstreli kartlarda bankalar ödeme (takas) sisteminin borcu bildirdiği andaki kur üzerinden ama (link)detayları olan bazı küçük vergi ve ücretlerle birlikte çevirip ekstreye yansıtıyor ama muhtemelen alışveriş sitesi TL üzerinden fiyat verdiğinde bu ekleri hesaba katıyordur. Ben alırken sitede gördüğüm tutarla ekstrede yazanın birebir aynı olup olmadığını hiç kontrol etmedim ama görünür bir fark olsa dikkatimi çekerdi.

Alpinist

Üye
Tepki
42
İsim
İhsan Can Hatipoğlu
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben Wiggle'dan hiç alışveriş yapmadım. Amazon.com.tr aracılığıyla yurtdışından alınan tüm ürünlerde ve AliExpress'te satıcıya/ürüne göre değişecek şekilde peşin vergi ödemesiyle alınan ürünlerde teslimat Aras kargo ile yapılıyor. Farklı sitelerde farklı kargo şirketleri olabilir ama vergi peşin ödendiği sürece PTT işin içine girmiyor. Vergi peşin ödenmediğinde ise ürün PTT ile gelip ücreti kapıda ya da adres kapalıysa/o anda nakit yoksa şubede ödeniyor.

TL ekstreli kartlarda bankalar ödeme (takas) sisteminin borcu bildirdiği andaki kur üzerinden ama (link)detayları olan bazı küçük vergi ve ücretlerle birlikte çevirip ekstreye yansıtıyor ama muhtemelen alışveriş sitesi TL üzerinden fiyat verdiğinde bu ekleri hesaba katıyordur. Ben alırken sitede gördüğüm tutarla ekstrede yazanın birebir aynı olup olmadığını hiç kontrol etmedim ama görünür bir fark olsa dikkatimi çekerdi.
Dolar şu an 14.30larda bu 1 2 gün beklerim 13 seviyelerine inerse hemen almayı düşünüyorum. Üyeliği filan oluşturdum. :D

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
12.149
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Dolar şu an 14.30larda bu 1 2 gün beklerim 13 seviyelerine inerse hemen almayı düşünüyorum. Üyeliği filan oluşturdum. :D
Perşembe günü faiz indirimi gelirse (-se ekine pek gerek yok aslında ama ihtimal bırakalım) 15+ beklemek lazım bence.

• Beğen
Tepkiler: everhard

Mtnmdn

Üye
Tepki
51
İsim
Metin maden
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Banka o anlık kurdan kesiyor. Ptt ise türkiye gümrük girişindeki kurdan(kargo dahil olarak) vergiyi hesaplıyor. teslimatta peşin nakit olarak alıyor

Alpinist

Üye
Tepki
42
İsim
İhsan Can Hatipoğlu
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Perşembe günü faiz indirimi gelirse (-se ekine pek gerek yok aslında ama ihtimal bırakalım) 15+ beklemek lazım bence.
Zaten dediğiniz gibi bu dakikadan sonra pek düşecek gibi değil bir de faiz daha da düşerse Allah Allah artık :D en azından gün içinde 13 lerde yakalarsam çekeceğim hemen 50 60 tl oynuyor ama artık o bile kıymetli oldu :D Şimdi bir de kapandığı için borsalar akşamları, bankalar iyice yukarıdan satıyor doları o yüzden de akşam almak istemedim.