Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Covid-19 aşısı olacak mısınız?

3 doz biontek aşısı olan ve 2 haftadır entübe olan halam bu gün az önce vefat etti diyeceklerim bu kadar benim de 2 doz sinovac aşım var iş yeri baskısı yüzünden oldum Allah kalanlara hayırlı uzun ömür versin
Başınız saolsun kardeşim.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
Scudo
Neden günde 12 saat maske takıyorsunuz? Kalabalığa girdiğinizde, kapalı ve kalabalık yerlerde, birileriyle yüzyüze konuşurken takmanız yeterli. Günde 12 saat maske takması gereken kişiler bunu yıllarca dert etmediler de siz neden istemiyorsunuz? Küresel bir salgın durumu var. Deprem gibi, savaş gibi bir şey bu. Geçene kadar sabredeceğiz.
Bunu 12 saat maske takmak zorunda olanlara soralim.
Tabi mesleki icabi steril ortamda bulunanlara degil.
Kuresel bir salgin diye basladi ve oyle olmadigini su an rutin yasantimiza devam ederek gorebiliyoruz.
Deprem ve savas gibi diyerek sizce de cok abartmiyor musunuz?
Bazen ironi mi yoksa ciddi mi yazildigini anlamakta gucluk cekiyorum.
Bu kadar endise, korku ve panik bagisikliginiz icin iyi degil.

Koronavirüsler yeni değil, bu acaip uygulamalar niye önceki yıllarda yoktu?

He, pardon, bu virüsler son iki senede korkunç bi yaratığa dönüştüydü dimi?

Son düzenleme:
Bunu 12 saat maske takmak zorunda olanlara soralim.
Tabi mesleki icabi steril ortamda bulunanlara degil.
Kuresel bir salgin diye basladi ve oyle olmadigini su an rutin yasantimiza devam ederek gorebiliyoruz.
Deprem ve savas gibi diyerek sizce de cok abartmiyor musunuz?
Bazen ironi mi yoksa ciddi mi yazildigini anlamakta gucluk cekiyorum.
Bu kadar endise, korku ve panik bagisikliginiz icin iyi degil.
Duyduğum endişe, bir anksiyeteden ziyade en az hata yaparak bu badireyi atlatabilir miyimin endişesidir. Bilgi kirliliği olan bir ortamdayız. Delinin biri bir laf söylüyor ve bazı insanların aklı bulanıyor. Yetmezmiş gibi doktor olduklarını iddia eden bazı kişiler de aşı ve maske karşıtlığı yapıyor, insanlar daha da şaşırıyor. Bilimsel makaleleri araştırarak, çevremi ve kendimi gözlemleyerek doğruya yaklaşmaya çalışıyorum ve bu salgının hâlâ tehlikeli olduğunu düşünüyorum. Bu virüsten her gün 150-160 kişi ölüyorsa bu bana göre savaş gibi bir şeydir.

Duyduğum endişe, bir anksiyeteden ziyade en az hata yaparak bu badireyi atlatabilir miyimin endişesidir. Bilgi kirliliği olan bir ortamdayız. Delinin biri bir laf söylüyor ve bazı insanların aklı bulanıyor. Yetmezmiş gibi doktor olduklarını iddia eden bazı kişiler de aşı ve maske karşıtlığı yapıyor, insanlar daha da şaşırıyor. Bilimsel makaleleri araştırarak, çevremi ve kendimi gözlemleyerek doğruya yaklaşmaya çalışıyorum ve bu salgının hâlâ tehlikeli olduğunu düşünüyorum. Bu virüsten her gün 150-160 kişi ölüyorsa bu bana göre savaş gibi bir şeydir.
2 yıldır, hergün vefat rakamları açıklanıyor. İlk yıl, İstanbul vefatlarında ölen kalan bilgisi görülürken, bu farkedilince karartıldı. İki yıldır grip yüzünden hiç vefat bildirilmezken, dahası grip vakası maske yüzünden sıfırlandı diye geçiştirilken bu sene grip vakaları duyuruluyor. Hergün 150-300, duymamızı istedikleri rakam neyse onu duyuyoruz, içeriğini bilmiyoruz.

Alıntıdır.

"Komplo teorisi genelde, önemli bir toplumsal olayı güçlü birey ve örgütlerin gizli bağlantıları sonucunda kotarılan kötücül bir oyunun parçası olarak sunma girişimi biçiminde tanımlanır. Ünlü düşün adamı Karl Popper komplo teorilerinin yanıltıcı yönünün onların her olayı “kasıtlı” ve “tasarlanmış” olaylar olarak sunması ve bu yüzden de çoğu siyasal ve toplumsal olayın gelişigüzel doğasını ve istenmeyen sonuçlarını ciddi biçimde hafife almasından kaynaklandığına dikkat çekiyordu. Gerçekte Popper şimdilerde ruhbilim uzmanlarının yaygın biçimde “temel yükleme hatası” olarak adlandırdıkları bilişsel bir eğilime dikkat çekiyordu: başkalarının eylemlerini duruma göre (gelişigüzel) değişen koşulların bir sonucu olarak değerlendirmek yerine, onları kasıtlı olaylar olarak görüp gereğinden çok abartma eğilimi. Kimi araştırmalar komplo teorilerine inanmanın güçsüzlük, belirsizlik, karar verme ve eyleme geçme konusunda yetersizlik gibi duygularla bağlantılı olduğunu ortaya koyduğundan, bu eğilimin olası bir amacı da karmaşık toplumsal olaylara basit açıklamalar getirmek suretiyle insanların “dünyada olup bitenlere bir anlam kazandırmalarına” katkıda bulunmak olabilir."

Virüün boyutlarını bilen var mı. Nm boyutlarında sanırım. Cerrahi maske virüsten korumaz. Ancak tam izole film maske lazım. Bazı ortamlarda maske tartışması yapmaktan bıktım. Bilip bilmeden bir kaç tıpçı söylüyor diye doğru olduğuna inanmak marifet mi.
Madem bilim deniliyor, işte size bilim. Maske sadece pisikolojik tedavi. Tüm maske takan arkadaşlarım covid oldular. E hadi ibakalım.

• Beğen
Tepkiler: gunerokn
3 doz biontek aşısı olan ve 2 haftadır entübe olan halam bu gün az önce vefat etti diyeceklerim bu kadar benim de 2 doz sinovac aşım var iş yeri baskısı yüzünden oldum Allah kalanlara hayırlı uzun ömür versin
Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun.

Virüün boyutlarını bilen var mı. Nm boyutlarında sanırım. Cerrahi maske virüsten korumaz. Ancak tam izole film maske lazım. Bazı ortamlarda maske tartışması yapmaktan bıktım. Bilip bilmeden bir kaç tıpçı söylüyor diye doğru olduğuna inanmak marifet mi.
Madem bilim deniliyor, işte size bilim. Maske sadece pisikolojik tedavi. Tüm maske takan arkadaşlarım covid oldular. E hadi ibakalım.

Fizik mezunuyum, nanometrenin ne olduğunu biliyorum. "Bilip bilmeden birkaç tıpçı" dedikleriniz 6 sene tıp okuyup üzerine en az 4 sene uzmanlık yapmış bilgili insanlardır ki akademik kariyer yapanlarda okuma, araştırma, öğrenme süresi çok çok daha uzun oluyor. En azından ben kendilerini ciddiye alıyorum.
Maskelerin hiçbiri için virüsü geçirmez denmiyor, karşımızdaki insana ulaşmasına bir miktar engel oluyor deniyor. N95 ise kullananda %95 koruma sağlıyor. Bu virüslerin kanatları, jet motorları yok. Dolayısıyla kafalarına göre gidip bulaşmıyorlar. Konuşurken nefesimizin verdiği itme ile kısa bir mesafe gidiyorlar. Maskeden geçerken maskenin duvarlarında oluşan akım, çarpışmalar, yön değiştirmeler, iç-dış basınç, nem, ısı sayesinde de fazla ileri gidemiyorlar. Yine de insanlarla araya mesafe koyarak kullanıldığında daha etkilidir.
Üzerinize alınmayın; insanlar yıllarca sigara içip CO ve CO2 başta olmak üzere birçok zararlı, kanserojen kimyevi maddeyi keyifle soludular, çevrelerini de zehirlediler ama nedense şimdi CO2 zehirlenmesinden çekinerek maskeyi protesto ediyorlar. Sizin başka bir sebebiniz olabilir.
Maskenin virüsler üzerindeki fiziksel işleyişini gösteren bir çalışmanın giriş ve sonucunu paylaşıyorum. Burada komplo teorileri yerine, yapılmış bir çalışma ve onlarca referans var. Siteye pdf yüklenmiyor. Mail adresinizi yazarsanız tamamını gönderebilirim isterseniz.

Screenshot_2022-01-19-15-59-44-370_cn.wps.xiaomi.abroad.lite.jpg

Screenshot_2022-01-19-16-03-21-698_cn.wps.xiaomi.abroad.lite.jpg

Screenshot_2022-01-19-15-58-04-124_cn.wps.xiaomi.abroad.lite.jpg
Screenshot_2022-01-19-15-59-02-928_cn.wps.xiaomi.abroad.lite.jpg

Ya abi ciddi ciddi burada bilimsel veri paylaşıp tartışıyorsunuz. İnanamıyorum gerçekten. Bisiklet forum abi burası. Bisiklet... Yahu salın gitsin. Havanda su dövüyorsunuz. Boş yere münakaşa edip, birbirinizi kırıyorsunuz. Boş verin, boooş. Hayır; Tartışanlarında en genci 30 yaşında.

Ya abi ciddi ciddi burada bilimsel veri paylaşıp tartışıyorsunuz. İnanamıyorum gerçekten. Bisiklet forum abi burası. Bisiklet... Yahu salın gitsin. Havanda su dövüyorsunuz. Boş yere münakaşa edip, birbirinizi kırıyorsunuz. Boş verin, boooş. Hayır; Tartışanlarında en genci 30 yaşında.
Ben başka türlü anlamıyorum. Maske takmak doğru değildir denildiğinde bilimsel argümanla cevap verebiliyorum ancak. Anladığım dil maalesef bu. Direkt engelleyin.

Ben başka türlü anlamıyorum. Maske takmak doğru değildir denildiğinde bilimsel argümanla cevap verebiliyorum ancak. Anladığım dil maalesef bu. Direkt engelleyin.
Abi şöyle açıklayayım. Bisiklet matarana bir avuç kum koy ve gerisini su ile doldur. Ağzını kapattıktan sonra matarayı çalkalayarak o sudan kumu arındırmaya çalış. Burada yaptığımız şeyin bundan bir farkı yok. İnsanlar bu başlıkta sadece kendi doğrusunu karşısındakine dikte etmeye çalışıyor. Bir yol alınmıyor. Yol alınsa bile bir faydası yok. Durduk yere tartışma. Hani elimize bir şey geçse diyeceğim ki tamam konuşalım. Başlarda bende çata çat gidiyordum. Baktım bi'şey olduğu yok. Yahu devlet Pcr mıdır nedir o testi zorunluluktan kaldırdı. Devlet kanalı sallamıyor bize ne. Durduk yere sinir harbi yaşayıp burada birbirimizi kırıyoruz. Başka başlıklar altında bize faydası dokunacak yaptığımız spor ile alakalı münazara edelim.

Abi şöyle açıklayayım. Bisiklet matarana bir avuç kum koy ve gerisini su ile doldur. Ağzını kapattıktan sonra matarayı çalkalayarak o sudan kumu arındırmaya çalış. Burada yaptığımız şeyin bundan bir farkı yok. İnsanlar bu başlıkta sadece kendi doğrusunu karşısındakine dikte etmeye çalışıyor. Bir yol alınmıyor. Yol alınsa bile bir faydası yok. Durduk yere tartışma. Hani elimize bir şey geçse diyeceğim ki tamam konuşalım. Başlarda bende çata çat gidiyordum. Baktım bi'şey olduğu yok. Yahu devlet Pcr mıdır nedir o testi zorunluluktan kaldırdı. Devlet kanalı sallamıyor bize ne. Durduk yere sinir harbi yaşayıp burada birbirimizi kırıyoruz. Başka başlıklar altında bize faydası dokunacak yaptığımız spor ile alakalı münazara edelim.
Devletleri boş ver dostum. Öncelikle kendimizi ve sevdiklerimizi, sonra da diğer insanları korumanız gerekiyor. Maske takmak yanlıştır deniliyorsa ben de kendimi ve sevdiklerimi korurum. Çünkü maske takmayan kişi gelip bana ve sevdiklerime hastalığını bulaştıracaktır. Bunun mizahını yapacaksak yapalım ve belirtelim aksi takdirde çok ciddi bir konu bu. Burada yazılanlardan birileri etkilenecektir. Maskenin korumadığı bilgisi nasıl birilerini etkilediyse buradaki yanlış bir bilgi insanlara ulaşacaktır. Ben bugün aşı oldum. Özel sebeplerim vardı. Bugüne kadar her gün makale okudum. Bir rahatsızlığımdan dolayı benim de endişelerim vardı. Komplo teorisi şeklinde değil. Aşının ilerleyişini görmek istedim vs... Beni ilgilendiren araştırmaları bulana kadar da aşı olmadım. Bu iş bu kadar ciddiyken maske kullanmak kötüdür, aşı zararlıdır diyene de esprili bir cevap veremiyorum. İnandığın bir doğru varsa onu bilimle açıklarsın. Bilim de araştırmadır, deneydir, referanstır, makaledir, akademik yayındır. Mesafe kurallarına uyularak maske takılmalıdır.

Devletleri boş ver dostum. Öncelikle kendimizi ve sevdiklerimizi, sonra da diğer insanları korumanız gerekiyor. Maske takmak yanlıştır deniliyorsa ben de kendimi ve sevdiklerimi korurum. Çünkü maske takmayan kişi gelip bana ve sevdiklerime hastalığını bulaştıracaktır. Bunun mizahını yapacaksak yapalım ve belirtelim aksi takdirde çok ciddi bir konu bu. Burada yazılanlardan birileri etkilenecektir. Maskenin korumadığı bilgisi nasıl birilerini etkilediyse buradaki yanlış bir bilgi insanlara ulaşacaktır. Ben bugün aşı oldum. Özel sebeplerim vardı. Bugüne kadar her gün makale okudum. Bir rahatsızlığımdan dolayı benim de endişelerim vardı. Komplo teorisi şeklinde değil. Aşının ilerleyişini görmek istedim vs... Beni ilgilendiren araştırmaları bulana kadar da aşı olmadım. Bu iş bu kadar ciddiyken maske kullanmak kötüdür, aşı zararlıdır diyene de esprili bir cevap veremiyorum. İnandığın bir doğru varsa onu bilimle açıklarsın. Bilim de araştırmadır, deneydir, referanstır, makaledir, akademik yayındır. Mesafe kurallarına uyularak maske takılmalıdır.
Abi sen burada yazdın diye kimse maske takmaz. Havanda su dövülüyor. Bunu tartışmanın yeri burası değil diyorum. Burası bisiklet forum. Bisiklet sporu ile alakalı şeyler paylaşsak daha mantıklı olur diye düşünüyorum.

Abi sen burada yazdın diye kimse maske takmaz. Havanda su dövülüyor. Bunu tartışmanın yeri burası değil diyorum. Burası bisiklet forum. Bisiklet sporu ile alakalı şeyler paylaşsak daha mantıklı olur diye düşünüyorum.
Epey önce senin yazdığını yazdım, bu konu burada tartışılmasın dedim. Birisi saygısızca bir cevap yazdı. Engelledim o kişiyi, havanda su dövmeyeyim, yazmayayım dedim. Ben yazmadıkça başkaları rahatça yanlışları yazmaya devam etti. Buna rahatsız oldum. Yoksa çok da umurumda değil benim de.

(link)

Bakın yukarıdakinin haber değeri var, ancak aşı olmasına rağmen covidten ölenlerin haberleri değeri yok. Bu tam bir iki yüzlülüktür.

Burada seviyeli ve saygı çerçevesinde tartışabilir her konu bence illa bisiklet olmamalı. Bu da bir değişik fantezi gibi bir şey. Maske ve aşı konusunda bilimsel araştırma yapıp kendince ikna olanlar olabilir. Tıpçıların şu kadar okul okudular şu kadar kitap yaladılar fikrinden yola çıkarsak yolda kalırız.
Çünkü yaptıkları hatalar işledikleri rezaletler ortada.
Tıp bilimi uygulamalı bir bilimdir mühendislik gibi teorik değil.
Tıpçılar sağlıklı insan görmek istemezler diye düşünüyorum. Zira para kanalları kesilir.
Türkiyenin iliğini sömüren sağlık harcamalarıdır. Dolayısıyla tıpçılardır.
DSÖ nün Bill Gates ve dünyadaki ilaç şirketlerinin neler planladıkları, ne yaptıklarını acaba araştırmadınız mı.
Maske kullanmak lazım efendim, nedenmiş çünkü hem benim hem de sevdiklerinin sağlığı imiş. Halk sağlığı imiş.
Arkadaş sigarayı püfür püfür içenlere maske taktırsaydınız ya madem öyle, yapamıyorsunuz. Sigara daha fazla zarar vermiyor mu.
Alkol tüketimi ne olacak? Cevap yok.
Uyuşturucu kullanımına ne demeli. Boşverelim.
Hazır gıda tüketimi vucud bağışıklığını zayıflatıyor, hem de bilimsel olarak. Bunu engelleyemiyorsunuz.
Hareket etmiyor insanlar, metabolizmaları çöküyor. Buna bir şey söyleyemiyorsunuz.
Aşırı besin tüketimi var, insanlar obez oluyor, bunlar bizi aşar deniyor.
Trafik canavarları her tarafta kol geziyor, o iş başka ?
Her sene gripten ölen insanlar var, o zaman maske yoktu?
Tabi tüm bunlar halk sağlığını etkilemiyor değil mi. Halk sağlığı sadece covid ile sınırlı anlaşılan.
Neyse uzatmayalım tüm bunlara verilecek cevap belli değil mi. İnsanlar hürdür ve hür bir devlette yaşıyorlar.

Ama ne hikmetse mesele covid olunca ve iş maske takmaya gelince takmak lazım öyle mi. Türkiyedeki vatandaşlar hürdür ve kendi iradeleri ile ister aşı olurlar ister maske takarlar.
Buna hiç bir güç ve hiç bir kimse karışamaz, tıpkı diğerlerine karışamadıkları gibi.

• Beğen
Tepkiler: MUSA Ç.
Geri