Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Dağ bisikleti tavsiyeleri

Boyum 1.80 kilom 100 yasim 21
Hidrolik disk frenli kaliteli 1250-1350 tl arasi iyi bir dag bisikletine ihtiyacim var marka model olarak onerilerinizi bekliyorum iyi gunler teaekkurler saygilar

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Scudo
Salcano insomnia tavsiye ederim pazarlıkla o fiyatlara bulabilirsin

Arkadaşlar öncelikle iyi forumlar, yardımcı olursanız sevineceğim bir durumla karşı karşıya kararsızlık haliyle bilgisizlikle doluyum. Öncelikle 1.75 civarı boy 85 kilo civarı kiloya sahibim biraz topluyum diyebilirim. Mtb kullanmak istiyorum. Şehir bisikletine karşı korkularım var teker ile yolun ilişkisi her zaman tek düze gitmiyor ve sıkıntılar korkutucu. Sorularım şunlar ;
1. Mtb de kullanılması uygun fren hangisidir
2. Minimum sorunla kullanılabilecek bir vites setı tavsiyesi(2 gün sonra aktarıci çıkircikir ses vermese)
3. Kesin kullanılması gereken ekipmanlar
* üst sınır 1300 lira olmak üzere direkt tavsiye alabilir miyim kilitli kadro konusunda kararlıyım. Şimdiden teşekkür ederim yardımcı olanlara.

Kesinlikle 0 almayı düşünüyorum.:harika:

Uygun yollu şehir bisikleti tavsiyeleri de alabilirim kullanacağım arazi konusunda hala endişelerim olsada şehir içi trafikten sıkılmış alan ben ulasim içinde kullanabilirim

@Red. 1.si Uygun fren değişiyor kimisi V der kimisi Hidrolik Disk. Ancak ben ikisinide kullanmış biri olaraktan yeni alıcak olsam v alırdım çünkü cidden bi fark göremedim bakımını yaptıktan sonra farkı yok gibi. (Ancak çamur vb yerleri saymıyorum çamur vb yerlerde tabiki hd. daha iyi)
2.---
3.En önce bir adet kask ve eldiven , sonra kadro koruyucu ve ışıklandırma
4.---

• Beğen
Tepkiler: Red.
benimde hayalimdeki bisiklet bu:

Şuanki fiyatı 3585 tl yıl sonu indirimleriyle ve çok sıkı bir pazarlıkla fiyat ne kadara düşebilir ? Bu bisikletin yerine başka önerileriniz varmıdır? Olmadı 2 el bakacağım bütcem 2500 tl civarı.

@Yigit Kotuz teşekkürler öncelikle 2 ve 4 için şuan kullandığın bisiklet modeli ve hakkındaki görüşlerini paylaşa bilirmisin

Arkadaşlar merhaba aranızda yeniyim. Yaklaşık olarak 4 senedir Scott YZ3 kullanıcısıyım ve artık sorunları yüzünden bisikletten biraz soğudum. Üstündeki tüm parçalar nerdeyse dökülmek üzere ve önüzümdeki ay gibi yeni bi bisiklet almak istiyorum. Aklımda Merida Big Nine 70 var ve şu anda indirimde merida serileri 2600 den 2000e düştü sizce değermi vermelimiyim arkadaşlar. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

@Kanbozb
Onun yerine btwin rr 580 düşünebilirsiniz ben 560 kullanıyorum gayet memnunum

merhabalar sezon sonu gelmiş olması itibariyle bisikletlerde indirimler başladı, bende yıllardır gönlümde yatan merida marka bisiklet almayı düşünüyorum, bütçem itibariyle 'big nine 40' almak istiyorum bu modeli kullanan-bilen-önerecek arkadaş var mı acaba ?

1000 lirayı geçmicek hidrolik disk fren ve kilitlenebilir maşalı dağ bisikleti arıyorum ben 2 tane buldum ikisin arasında kaldım sizin önerileriniz nelerdir önerdiğiniz başka bisikletler var mı ?

(link)

(link)

Rockrider 580 2000 liraya düşmüştü, 2000 liraya daha iyisi bir yana dursun yanına yanaşacak bir bisiklet yok.

@onurta bu iki bisiklet arasından tabiki kron xc 300 ama daha iyi bisikletler olabilir araştırın.

@onurta xc 300 ile wildfire arasında çok fark yok. xc300 ün vites sistemi biraz daha iyi. Anlaşılan dağ bisikleti istiyorsunuz. Şehirde kullanacaksanız şehir ya da yol alın. Çünkü bu şekilde pişman olan çok kişi mevcut.

@dodurgalı_06 doğru diyorsun aslında şehir ve yol benim için daha mantıklı olacak gibi şehir bisikletinde amörtisör gereklimi ve tavsiye ettiğin hidrolik disk frenli bisiklet varmı?

Merhabalar. 1000-1500 lira arasında alınabilecek en iyi dağ bisikleti nedir acaba? Kriterlerimden birisi de bisikletin tasarımının kesinlikle güzel olmasıdır. Kron, Scott, Sedona vs. tasarımları çok hoş mesela. Kron markasına bakıyorum ancak maşa hakkında söylenenler hevesimi kırıyor. Xc150'deki maşa sorunları XC250 veya 500'de de var mı? Scott markasını çok seviyorum, kalitelerini de biliyorum. 1500 liraya Scott 760'lar var. Ama bu sefer de aklıma şu takılıyor. Hani çok kaliteli ve pahalı olan bir markanın 1500 liralık bisikleti giriş seviyesi donanımlara sahiptir diye bir düşünce beliriyor kafamda. Mesela Kron Scott'tan daha alt seviye bir marka ve daha ucuz bir marka, o yüzden 1500 liralık bir Kron'daki donanımlar 1500 liralık bir Scott'tan daha üst seviye mi? Sonuçta Kron'un 1500 liralık bir bisikleti üst seviye olabilirken Scott'un 1500 liralık bisikleti giriş seviyesi oluyordur diye düşünüyorum. Şöyle de bir cümle gördüm düşük donanımlı bir bisiklete sırf markasından dolayı fazla para vermektense yüksek donanımlı olan ve fiyat/performans ürünü olan bisikletlere yönelmek daha mantıklı deniyordu. Scott'un Aspect serisi de düşük donanımlı sanırsam. Markaya para veriyoruz gibi. Scale serisine de bütçe yetmiyor tabi. Bisiklet donanımlarından da pek anlamadığım için çok ortada kalmış durumdayım. Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar. Hiç uğraşma Scott 760 baba bisiklettir al gitsin diyorsanız direkt alırım tabi. Ne olur bir akıl verin ne yapacağımı şaşırdım inanın.

1465674518420.jpg İkinci el düşünenler için 1350tl ye satıyorum

@NomadCRY PicsArt_09-06-07.16.43.jpg rockrider 580 bi bak derim su an fiyatı 2000 e düştü yeni. 2000 liraya hiç bi bisiklet yanına yaklaşamaz ben çok memnunum.

@YASİN07 Hocam B-Twin markasına pek sıcak yaklaşmıyorum. Bu modeli çok öneriyorlar, eminim ki iyi bir bisiklettir. Ama Decathlon'un sattığı bir bisiklettense Scott, Sedona vb. markalar daha cazip geliyor nedense. Şöyle de bir durum var ki bütçem maksimum 1500 TL. Başka bir öneriniz olabilir mi acaba?

• Beğen
Tepkiler: semih_07
@NomadCRY Sedona 810 düşünebilirsin 1400-1500 aralığındaydı en son. Bende seninle az çok aynı fikirdeydim. Özellikle Kron konusunda. En son daha kaliteli olan Sedona dedim, hatta 810 kesin düşüncemdi. Lakin son dakika değişikliğiyle 300 lira daha koyup Merida 40 Matts aldım. :)

Geri