Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Dağ bisikleti tavsiyeleri

@Vetsamet
@Vetsamet
cevabınız için teşekkürler hocam. Ama Kron hakkındak olumsuz yorumları ve kırılma çatlama gibi şeyleri gördükçe Türk markalarından soğuyup aklım yabancı markalara kayıyor. Forumda iki gündür bayağı bir araştırma yaptım ve asıl işi bisiklet olan yabancı ve kendini kanıtlamış firmalardan akmak sanki daha mantıklı geldi :( Bir de bu Türk markalarının servis kalitelerinden de bir o kadar şüpheliyim. Ghost, Carraro gibi markalar hoşuma gitti ama Scott'taki gibi markanın giriş seviyesine 1500 tl para verme durumu bu markalarda da var mı acaba? Ghost gibi bir markanın 1500 liralık bisikletiyle Sedona 810'u karşılaştırırsak donanım açısından nasıl sizce?

Scudo
@NomadCRY Aslında isim değilde model karşılaştırması yapmak lazım. Kron kötü diyoruz ama hangi modeli için. Xc250 ye hayır deriz ama Xc1000 bence iyidir. Sadece iyi bir Türk markası istiyorsan Sedona bence ilk akla gelir, servisi de başarılı. Yüksek model mi yoksa kalitemi bunun ayrımını yapmak lazım. Otomobil seçerken Fiat, Renault'un en donanımlı aracımı yoksa Bmw, Mercedes'in donanımsızı mı gibi. Bence burda cevap kişisel, yanı sende :) Ben iyi markanın giriş modelindense, bildiğim markanın ( Sedona ) donanımlısını alırım. Tavsiyem 2 model arasından seç çok araştırıp 3-4 model araya girerse işin içinden çıkılmıyor.

@Vetsamet Hocam Kron markasından tamamen vazgeçtim ben ya :) Ghost'lara aklım takılı kaldı şu an. Sedona 810 da harika gözüküyor ama işte Türk markası konusu kafamı kurcalıyor başta dediğim gibi. Hani kafanız bir şeye takılır ve kim ne derse desin onu atamazsınız ya, o durum var işte. Elbet iyi bir bisiklettir, tasarımı harika zaten, kaliteli olduğu her açıdan belli, kaldı ki Sedona kalitesini çok duyduğum bir marka, forumda da çok araştırdım ve herkes memnun. Ama işte bu olay takıldı kafama gitmedi bi :) Şimdilerde Ghost markasına bağlandım. Ghost Kato 1 hakkında ne düşünüyorsunuz? Ghost'ların çok sağlam ve kaliteli bir Alman markası olduğunu bilir hale geldim artık deli gibi araştıra araştıra. Ve gerçekten güven veren bir marka benim için şu an. Tasarımları da mükemmel. Peki donanım olarak Sedona 810'dan aşağı kalır bir yanı var mıdır bu bisikletin? Pek anlamasam da birkaç günlük tecrübelerimle şuna kanaat getirdim ki donanım farkını belirleyen şeyler frenler ve vitesler oluyor. Geri kalan kadro, gidon tarzı şeyler de markanın kendi ürünleri oluyor, bunu da markanın kalitesi belirliyor. Şöyle bir incelediğimde iki bisikletin vites sisteminin tamamen aynı ve frenlerin ise aynı kalitede olduğunu fark ettim. Geri kalan şeylerin çoğu da zaten markaya kalmış şeyler gibi. Bu durumda Ghost Kato 1 daha mantıklı bir seçim gibi geldi hocam. Ghost Kato 1, Sedona 810'dan sadece 100 lira daha pahalıyken Ghost daha mantıklı gibi geliyor. Siz ne dersiniz hocam?

@NomadCRY Donanım olarak uçuk farklar yok. Kaldı ki Ghost'ta Alman farkı var. Bu iki modelde ben olsam hiç düşünmeden Kato 1 alırdım. Kadro kalitesi de bence önemli. Nihayetinde diğer donanımlar değişirtirme şansın varken kadro kalıcı olacak. Ve artık kesinlikle başka bir marka, model düşünme. Çünkü ne kadar çok bisiklet araya sokarsan seçme işinin içinden çıkamazsın.

@NomadCRY
Decathlonun sattigi b'twin markasi fransiz diye biliyorum. Ayrica servisi de kaliteli . Kadroda catlak derdi yok ömür boyu garantili. Niye sicak bakmiyorsunuz ki?

@Vetsamet Hocam çok sağolun kafamdaki soru işaretlerini komple bitirdiniz resmen. Aynen işte yukarıda dediğim ve sizin de dediğiniz gibi donanımlar arasında neredeyse fark yokken Sedona almaktansa 100-200 daha verip Ghost almak çok çok daha mantıklı. Cidden bu işin içinden çıkılmıyor vallahi kafayı yedim bir sürü marka bir sürü model var ne yapacağını şaşırıyor insan. Zaten Ghost'ta karar kılmıştım bu yorumu da görünce tam oldu :) Aslında şu an hazırda 1000 liram var, taksit işine girip Kato 3 al diyor şeytan :D Duruma göre ikisinden birini seçeceğiz artık. Tekrardan çok ama çok teşekkür ederim. :)

@stalker Hocam ısınamama meselesi diyeyim :D Markaya bir türlü ısınamadım aynı Kron'a ısınamadığım gibi. Zaten Ghost'ta karar kıldım, ya Kato 1 ya da Kato 3 alacağım hayırlısıyla :)

Arkadaşlar merhaba

Uzunca bir aradan sonra bisiklete merak saldım ve bir tane almaya karar verdim. Bütçem 700 TL civarı, fakat o mebla bile beni zorluyor. Öğrenciyim ve bulunduğum şehirde hiç bisiklet yolu yok. Şehir içinde gezmek ve yurt-okul arası 6-7 kilometre gibi bir mesafeyi katetmek için bir bisiklete ihtiyacım var. Tabii bu şekilde olursa yol veya şehir bisikleti almak mantıklı geliyor, fakat arkadaş grubumuzda toplu olarak bisiklet alacağız ve ormanlara dağlara çıkacağız bu bisikletle. Yani görüntüsü iyi olsun diye dağ bisikleti falan istemiyorum :D

Genel olarak derdimi anlatabilmişimdir umarım. Aslında Decathlonda BTWIN rockrider 300 ve rockrider 340 var fakat bunlarda da V fren varmış. Yoksa onlar da eminim iyi bisikletlerdir, elimde kalmazlar Ha çok farkeder mi bilmiyorum ama hidrolik disk frenli bi bisiklete sahip olmak isterdim yani :D Yine de V fren ve hidrolik diskte fazla fark yok, gel sen rockrider 300 al, 400 tl zaten, rahatına bak derseniz yine dinlerim :D Aksi taktirde sanırım ikinci ellere düşmem gerekecek. Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar...

Yazımı çok uzattım okuyan herkese şimdiden teşekkürler hoşçakalın :D

Arkadaşlar şuan aklımdan taksitle kron XC150 HD almak geçiyor, kimse cevap vermemiş ama bilgilendirir misiniz beni bi?

Arkadaşlar iki bisiklet arasında kaldım XC 150 HD 930 TL, XC 300 HD 1000 TL'ye yakaladım bir yerde, XC 300 her türlü daha üstün bir bisiklettir değil mi? Çok bilgim yok kronlar hakkında, acil cevabınızı bekliyorum sipariş geçmek için :)

merhabalar bandırmada yaşıyorum bandırma sokaklarında kullanabileceğim(işe gidiş geliş) ve aynı zamanda hafta sonları bandırma-erdek-tatlısuya gidebileceğim şehir bisikleti bakıyorum 3 model arasında kararsız kaldım yardımcı olabilir misiniz ?

1-cannondale quick 6 (link)

2- SPECİALİZED SİRRUS (link)

3- GİANT escape-2 (link)

4- Trek fx 7.0 (link)

bisiklet fiyatları 1700 bandında bütçem ise bu civarlarda. Şimdiden teşekkürler

şu bisiklet nasıl arkadaşlar sizce? (link) babama ikinci el bir bisiklet almak istiyorum ya da bendeki sedona 740'ı babama verip kendime yeni bir bisiklet alayım diyorum ama gözüme çarpan bir model olmadı bu yıl. sedona takıntım var ama başka markalara da bakabilirim bu yıl ki sedonaları beğenmedim.benim için öncelik tasarım ve renklerde.ilk önce bisikleti beğenmeliyim bu yılki modeller nedense beni pek etkilemedi.bütçeme göre olanlar etkilemedi desem daha doğru yoksa cube, giant ve ghost'un bazı modelleri muhteşem ama ben o paralara araba alırım :D anlayacağınız bütçem maksimum 1500 2000 olabilir aslında o kadarı bile çok ama neyse :D ilandaki bisiklet hakkında görüşlerinizi alayım öncelikle fiyatı uygun ve görüntü olarak fena değil gibi ama markayı hiç duymadığım için bir fikrim yok.tasarımını en çok beğendiğiniz bisikletleri de yazarsanız sevinirim genelde koyu renkleri severim.

@semih_07 babanıza neden bir mtb almak istiyorsunuz? kendini dağa bayıra vurmayacaksa şehir bisikleti tavsiye ederim daha keyifli ve uzun süre kullanabilir

• Beğen
Tepkiler: semih_07
@anzolot bilmiyorum ben kendim için bile şehir bisikleti düşünmüyorum.ince teker yağmur çamurda kayar gibi bir korkum önyargım var :)

@semih_07 ince lastiğin kaydığı yerlerde emin olun o kalın lastikte aynı şekilde kayar, kayıp kaymaması bisiklet değil lastik seçiminizle alakalı. hafiflik ve sürüş rahatlığı olarak kesinlikle şehir bisikleti bakın derim

• Beğen
Tepkiler: semih_07
iyi günler
(link)
(link)

bu iki bisiklet arasında kaldim sizce hangisini tercih etmeliyim. not tercihde bianchi ağır basıyor

Tavsiye oneri isleri bana mantksiz geliyor. Herkesin idolu ayri , zevkleri ayri , tarzi farkli. En muhimi bos muhabet cok fazla oluyor sanki.
Bide cok fazla denk geldim ; Insanlar onerilerde bulunuyor adam sanki magazaya oylesine girip dolasan bayamlar gbi eksi ekşi tavirlar yapiyor.

öncelikle merhaba geçen yıl orta seviyede bir salcano bisiklet aldım ve hala kullanıyorum ama birkaç eksikligi var maşa vb. sorunlar gibi allah nasip ederse bu yaz başı 2000 tl civarı bir MTB alacagım (mtb yi daha güzel ve sert göründügü için degil kullanacım yollar yüzünden seçtim ayrıca şehir içi sürüşlerde tekerlegi degistirmeyi düsünüyorum)neyse uzun lafın kısası bu yaz başında bir mtb alacagım 1 kaç bisiklet buldum hangisini seçmem konusunda yardım istiyorum.Şimdiden teşşekürler

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

2. el'e yönelmeyecegimi söylemek isterim.

@mserifoglu aynı bisikleti yigenime almayı düşünüyoruz. Epey sure geçmiş siz aldıktan sonra .hala memnunmusunuz. Birde ağırlığı ne kadar. Sitelerde ağırlığı hakkında bilgi yok.

- Herkese merhaba, Kars Sarıkamışta kışda dahil kullanmak üzere bir mtb almak istiyorum. Hatta bir arkadaşla anlaştık kısmetse 10 güne kadar alacağım bisikleti sizin tavsiye ve uyarılarınızı dinlemek istiyorum.
- Hafta içi 3 gün 5 gidiş 5 geliş 10 km yoğun kar üstünde ağır kış şartlarında işe gidişte kullanacağım haftasonları da yaklaşık 7 km uzaklıktaki kayak merkezine gitmek planım. yani haftada toplam 10+10+10+14+14 60 km en az kullanarak ulaşım problemini keyifli bir şekilde çözmek niyetindeyim.
- İkinci el yaklaşık 100 km kullanılmış RockRider 8.1 Sram X7 ön arka aktarıcılı Avid Elixir3 HD frenli bir bisiklet için sahibi ile 1000tl'ye anlaştım.
- Size danışmak istediğim konu bu kış şartlarında kullanım için 2.25 gibi çamura kara uygun lastiklerle bu bisiklet f/p açısından da uygun mudur? Bunun dışında kış şartlarında kullanım için başka tavsiyeleriniz varsa öğrenmek isterim?

@Turcoblanco

ana konuyu görmediğim için açtığım başlık mesaj olarak buraya taşınmış, öncelikle yeni konu için kusura bakmayın, ancak burası da pek aktif bir konu değil ama bir güncel ile tavsiyelerinizi bekliyorum.

Geri