Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Dağ bisikleti tavsiyeleri

Scudo
@Özgür A. ikiside iyi bisikletler kadro boyu hangisinin uyuyosa bence onu al çünkü biliyorsundur kadro boyu önemli
artılar eksiler diye sıralıyacak olursak
GT
+ daha ucuz
+vites kolları slx
-daha eski
-maşası gidondan kilitli değil
merida
+daha yeni
+gidondan kilitli maşa
-daha pahalı
-deore vites kolları
aralarında pek fark yok hangisi hoşuna giderse onu al

bence merida daha tatlı rockshox maşa hoş duruyor

(link)
(link)
Yorumlarsanız sevinirim.
Gt 2013 modelleri 1.0 diye başlıyor 4 kadar gidiyor. Biraz baktım. Aleminyum ve deore ,rockshock maşa hidrolik diks. Hangi modeli acaba bilmiyorum. Fakat temiz kullanılmış. Fiyatı 1000 lira aşağı. Maşa , kadro, freni, vitesi güzel bir kontrolle alınır. Pazarlık yap görerek al derim.

Merida da aşağı yukarı aynı özellikler var. Devir ekonomi devri. Gt al benimi duruyor. :)
@Electronkksl maşa kilitli değil demiş bu iyi olmadı. Tırmanışlarda zorlar adamı.

• Beğen
Tepkiler: Adil ÜNALDI
mrb arkadaşlar şu anda trek fx 7.2 kullanıyorum şehir içi ve turlar için harika 5 senedir sorunsuz sürüyorum birtek gidon ve boğaza müdahale ettim biraz daha dik sürebilen için yaklaşık 60 derece ile sürüyorum şimdi sizlerden ricam şu iliştirdiğim fotoda da görüleceği gibi sarı tişört lü arkadaş gibi bükülmüş vaziyette ve kafa yukarıda bisiklet sürmek istemiyorum bu tamamen tercih meselesi ama ben tercih etmiyorum etrafımda gördüğüm dağ bisikleti süren arkadaşlarda böyle sürüyor şimdi sizce 60 derece açıya yakın sürüşe izin verecek dağ bisikleti marka ve model yazabilirmisiniz şimdiden teşekkürler

Dosyalar

• DonanimHaber_1615537753548.png
    DonanimHaber_1615537753548.png
    462,7 KB · Okunma: 41
@hollyland62
Merhaba, 60 dereceye izin verir mi bilmiyorum ama Carraro daytona 730 modeli Açılı gidon, gidon boğazı, uzun alın borusu sayesinde oldukça dik bir oturma pozisyonu sunuyor. :)

Merhaba arkadaşlar. Bende bisiklet e başlamak istiyorum bütçem 2. El için nakit 1500 zorlarsam 1700 TL. Sıfır için 2500 TL ye kadar bir MTB düşünüyorum. İnternette baktığımda corelli daafu vertech markaları görüyorum. Corelli Atrox 3.2 modeli donanım açısından sanırım güzel yardımcı olursanız önerilerinize açığım teşekkürler

İyi aksamlar beyler size birkaç sorum olacak elimde corelli 5.3 var parçaları kaliteli gelmiyor , satıp btwin 520rr yada 540rr bakıyorum , yeni seri değil 2.el eski seriden almayı düşünüyorum , bazıları diyor decathlon garanti bitince ilgilenmiyor filan btwin rockrider serisinin kronik sorunu çok diyorlar kararsız kaldım bir yardim etseniz 540i daha çok düşünüyorum hd fren ama 520de olabilir aydınlatsaniz 🤣

İyi aksamlar beyler size birkaç sorum olacak elimde corelli 5.3 var parçaları kaliteli gelmiyor , satıp btwin 520rr yada 540rr bakıyorum , yeni seri değil 2.el eski seriden almayı düşünüyorum , bazıları diyor decathlon garanti bitince ilgilenmiyor filan btwin rockrider serisinin kronik sorunu çok diyorlar kararsız kaldım bir yardim etseniz 540i daha çok düşünüyorum hd fren ama 520de olabilir aydınlatsaniz 🤣

İkinci el ise kesinlikle 540... Sıfırları 4000 tl oldu. 520 modeli ikinci el alınmaz, gereksiz bir harcama olur.

@Cotyoran52 hocam yeni seri değil onlar 2020 olması lazım beyaz gidonlular var 1.700-2000 civarı bir önceki seri almayı düşünüyorum

• Beğen
Tepkiler: Cotyoran52
@Cotyoran52 hocam yeni seri değil onlar 2020 olması lazım beyaz gidonlular var 1.700-2000 civarı bir önceki seri almayı düşünüyorum

O zaman siz bilirsiniz hocam, benim görüşüm 540 her seride daha iyi ve ikinci el almaya değer. 520 başlangıcın da başlangıcı bir bisiklet...

• Beğen
Tepkiler: Muhammed Emir
@Cotyoran52 ne önerirsiniz 27.5 29 jant hd mekanik fark etmez 1.700 3.000 civarı

@Cotyoran52 ne önerirsiniz 27.5 29 jant hd mekanik fark etmez 1.700 3.000 civarı

Carraro Force 920-950 güzel bisikletler... Benim de Force 950'ler radarımda... Onun dışında Mosso Raceline güzel makineler ama tasarımlarını Carraro kadar beğenmiyorum. B'twin Rockrider 520-530'lar da iş görür...

• Beğen
@Cotyoran52 teşekkür ederim bakayım ben corelli maaf etti resmen beni artık düzgün bir bisiklet kullanmak istiyorum , dacron parçalarar baya kalitesiz araştırcam alcam
@Electronkksl bakayım bir teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: Cotyoran52
@Cotyoran52 teşekkür ederim bakayım ben corelli maaf etti resmen beni artık düzgün bir bisiklet kullanmak istiyorum , dacron parçalarar baya kalitesiz araştırcam alcam

Corelli baştan elediğim bir marka tasarımları hoşuma gitmedi. Bu arada Kron'un ve Salcano'nun da benzer seviyede bisikletleri var. Ben bisikletin tasarımına da önem verdiğim için işime yaramasının yanında, güzel tasarımlı bir model arıyorum. Dolayısıyla Carraro, Mosso ve Rockrider serileri şu an bende ağır basıyor. Çok boyalı makyajlı bisikletler çocuk bisikleti gibi geliyor :(

• Beğen
Merhaba easutay19
Ben bu bisikleti Btwin "DAĞ BİSİKLETİ - 27,5" - GRİ - ST 100 ROCKRIDER" geçen sene aralık ayında aldım . O zamandan beri kullanıyorum .
İlk aldığımdan beri vites geçişlerinde bir sıkıntı var; ses çıkarıyor ve tam geçmiyor yolda ilerledikçe kendi kendine değişikliğe gitmediğim bir noktada vites atıyor yerine oturuyor .İlk aldığımda da decathlon servise götürdüm ayarladılar aslında kendilerince .Belki sadece benim bisiklette sıkıntı var ya da genel olarak çevirmeli vites kolları mı böyle ?
şuan hala problem? devam ediyor, hatta bilenler aydınlatırsa sevinirim:kedicik: acaba doğru mu kullanmıyorum , daha önce deneyimleyen veya bilgisi olan varsa paylaşırsa ne şahane olur :)) Onun dışında sağlam bir bisiklet herhangi bir sıkıntı yaşamadım şuana kadar.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
Geri