Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Dağ bisikleti tavsiyeleri

Mutlaka kadrolar arasında farklar var ama bileşenler de etkili, sürüş stili de çok etkili. Görüş isteyen arkadaş farklı mesajlarında "...Atlama zıplama yapmak için almıyorum normal yolda ve kaldırımda sürmek için alıyorum ... hafif çukurlu yokuşlu yollar için..." diye belirtmiş. Daytona ya da Force gibi şehir bileşenli MTB'ler kadar biraz çukura girme, kaldırımdan inme payı da olur.

Tabii herkesin farklı şekillerde kullanası da gelebilir, biraz daha sağlamını almak daha iyi olabilir. Tavsiyemle oğluna Mosso Cavalier Sora alan bir arkadaşımın oğlunu sürekli okulun önünde bisikletin önünü kaldırırken görüyorum. Öğrenmiş, inişi çok düzgün yapıyor, o yüzden bir şey diyemiyorum ama orası burası pörtledi derlerse sebebi belli.

Mesela dayanıklılık olduğunda uç şehir içi şartlar için en dayanıklısı MTB'den çok Bisan Roadstar. Vites - süspansiyon yok ama en azından vites takılır, ben çocukken 5'li vites takmıştım.
Hocam arkadaşım carraro-806-elite-hd-man-28-jant-24-vites bunu önerdi şehir bisikleti olarak. carraro-force-970-hd-29-jant-27-vites bu var bir de bu var. mosso-legarda-2324-mdm-h-erkek-sehir-i-510h-hd-28-jant-24-vites-siyah-antrasit 3'ü arasında kaldım. Link atılmıyor bu yüzden URL kısmını kestim ortadaki marka modelini yazdım. 2'si şehir biri dağ bisikleti.

Scudo
Mutlaka kadrolar arasında farklar var ama bileşenler de etkili, sürüş stili de çok etkili. Görüş isteyen arkadaş farklı mesajlarında "...Atlama zıplama yapmak için almıyorum normal yolda ve kaldırımda sürmek için alıyorum ... hafif çukurlu yokuşlu yollar için..." diye belirtmiş. Daytona ya da Force gibi şehir bileşenli MTB'ler kadar biraz çukura girme, kaldırımdan inme payı da olur.

Tabii herkesin farklı şekillerde kullanası da gelebilir, biraz daha sağlamını almak daha iyi olabilir. Tavsiyemle oğluna Mosso Cavalier Sora alan bir arkadaşımın oğlunu sürekli okulun önünde bisikletin önünü kaldırırken görüyorum. Öğrenmiş, inişi çok düzgün yapıyor, o yüzden bir şey diyemiyorum ama orası burası pörtledi derlerse sebebi belli.

Mesela dayanıklılık olduğunda uç şehir içi şartlar için en dayanıklısı MTB'den çok (link). Vites - süspansiyon yok ama en azından vites takılır, ben çocukken 5'li vites takmıştım.

Üstadım yarama tuz bastınız. Bisan Roadstar benimde hayalimde olan bir hizmet bisikletidir. 👍 Arkaya demir ustu sepet, öne de saglam bir sepet takıp pazardan karpuz falan tasimak istiyorum eve, saga solada rahatca birakayim ☺️

Vites takilabildigini inanın bilmiyordum, ortopedik problemim dolayisi ile yokuslarda destek amacli 6-7 yada her neyse arkaya bir vites takilirsa kesinlikle almak istedigim bir model ☺️

• Beğen
Tepkiler: Spartiat
Üstadım yarama tuz bastınız. Bisan Roadstar benimde hayalimde olan bir hizmet bisikletidir. 👍 Arkaya demir ustu sepet, öne de saglam bir sepet takıp pazardan karpuz falan tasimak istiyorum eve, saga solada rahatca birakayim ☺

Vites takilabildigini inanın bilmiyordum, ortopedik problemim dolayisi ile yokuslarda destek amacli 6-7 yada her neyse arkaya bir vites takilirsa kesinlikle almak istedigim bir model ☺

Ben indekssiz attırıcı ve 5'li rubleli takmıştım, ancak 35 yıl kadar önce olduğu için detay hatırlamıyorum. Göbek içi 3-8 vites takılabilir ama maliyetine bakmak lazım.
Hocam arkadaşım carraro-806-elite-hd-man-28-jant-24-vites bunu önerdi şehir bisikleti olarak. carraro-force-970-hd-29-jant-27-vites bu var bir de bu var. mosso-legarda-2324-mdm-h-erkek-sehir-i-510h-hd-28-jant-24-vites-siyah-antrasit 3'ü arasında kaldım. Link atılmıyor bu yüzden URL kısmını kestim ortadaki marka modelini yazdım. 2'si şehir biri dağ bisikleti.

(link) trekking bisikletlerine kıyasla daha şehirli, daha dik oturuşa uygun, şehir gidonlu, çamurluklu ve bagajlı. Diğer iki bisikletten oldukça farklı bence. Bu modelde durum nasıldır bilmiyorum ama yan komşumdaki (link) aşırı ağır. Boş hali bendeki Legarda'nın bagaj, çamurluk, ışıklandırma, telefonluk, kadro çantaları ve heybe takılı halinden belirgin daha ağır, aşırı ağır bulduğum B'twin Original 520'm kadar ağır ama onun ağır olması aşırı kalın kadrosu, Legarda'dakinin iki katı ağır bagajı ve ön göbek dinamosu nedeniyle normal, Carraro'nun değil.
(link)'in kadro dışındaki bileşenleri 27 vitesli çoğu giriş seviyesi MTB ya da trekking bisikletiyle neredeyse aynı. Bir de lastik farkı var tabii.
(link) düz maşalı bir bisiklet, önceden yazılanlarla ve diğer modellerle pek ilgisi yok gibi. Süspansiyonlu olanı (link). Ortalama bir trekking bisikleti. 21 viteslilerden iyi, yüksek vites sayılı modellerde diğer bileşenlerin de kalitesi yükseldiğinden 27 viteslilerden kötü.
Bunların dışında bir de F/P ürünü Peugeot T12 FS var: (link)

Son düzenleme:
arkadaşlar ben dağ bisikleti bakarken mosso black edition H'de maşada kablo gördüm o ne oluyor acaba

arkadaşlar ben dağ bisikleti bakarken mosso black edition H'de maşada kablo gördüm o ne oluyor acaba
Gercekte hicbir ise yaramayan suspansiyon kilidinin kablosu.

Gercekte hicbir ise yaramayan suspansiyon kilidinin kablosu.
alırsam kopartıp switch olarak kullanmam mantıklı olur mu
Abilerim Ablalarım benim bir sorum var kafamdan gitmeyen. Kendime göre uzun gelen bir mesafe olan 30 40kmlik bir rotada ara sıra git gel yapıp gezmek ve spor yapmış olmak istiyorum. Ancak bunun için dağ bisikleti yeterli olur mu yoksa yol bisikletine mi yönelmeliyim bilemiyorum

Son düzenleme:
alırsam kopartıp switch olarak kullanmam mantıklı olur mu
Abilerim Ablalarım benim bir sorum var kafamdan gitmeyen. Kendime göre uzun gelen bir mesafe olan 30 40kmlik bir rotada ara sıra git gel yapıp gezmek ve spor yapmış olmak istiyorum. Ancak bunun için dağ bisikleti yeterli olur mu yoksa yol bisikletine mi yönelmeliyim bilemiyorum

Rotan dağlık bir arazi asfalt harici bir yol ise dağ bisikleti almak en mantıklısı, yol şehir içi asfalt ağırlıklı bir yol ise şehir bisikleti yani hem asfalta hemde toprak yola giden hibrit bisiklet tavsiye ederim hem geometri ve yüksek gidon açısı ile sürmesi daha konforlu olur, örnek vermek gerekirse benimde kullandığım uygun bütçeye Bisan Trx 8500 modelini önerebilirim

Rotan dağlık bir arazi asfalt harici bir yol ise dağ bisikleti almak en mantıklısı, yol şehir içi asfalt ağırlıklı bir yol ise şehir bisikleti yani hem asfalta hemde toprak yola giden hibrit bisiklet tavsiye ederim hem geometri ve yüksek gidon açısı ile sürmesi daha konforlu olur, örnek vermek gerekirse benimde kullandığım uygun bütçeye Bisan Trx 8500 modelini önerebilirim
Rotam kocaeliden sapancaya giden bir rota. Karışık yani biraz

Bianchi RCX629 iyi midir, 12K’ya başka ne gibi alternatifler var? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Selamlar başlık açamadığım ve ilgili başlığı bulamadığım için buraya yazma gereği duydum. Yeni bir amortisör almak istiyorum bisiklet orjinalinde 29 jant lastik vardı ben 28 lik lastik taktım. Yeni alacağım amortisör 29 mu olmalı? Olmalıysa aklımda şu iki ürün var hangisi daha iyidir ve neden? Cevaplayabilirseniz çok mutlu olurum. Saygılar

(link)
(link)

Sıfır düşünüyorum. O beni biraz aşar. Ghost Kato Universal nasıldır?
hocam emin olmak için aşağıdaki linkteki bisiklet mi .
çünkü bütçenizi 12 k olarak belirtmişsiniz.
(link)
eğer bu bisikletse 1 2 tık üst modeli bende var .
kadro geometrisi olarak çok güzel. vites oranlarıda çok güzel.ileride lastikleri yükseltmeyi düşünebilirsiniz.zaten eskiyecek ve değişecek parçalar almışken daha iyisini alın.
ufakta olsa araziye giriyorsanız verdiğim paraya değer dersiniz . sırf asfalta gidecekseniz bu paralara çıkmaya gerek yok.

• Beğen
Tepkiler: Jawerbone
hocam emin olmak için aşağıdaki linkteki bisiklet mi .
çünkü bütçenizi 12 k olarak belirtmişsiniz.
eğer bu bisikletse 1 2 tık üst modeli bende var .
kadro geometrisi olarak çok güzel. vites oranlarıda çok güzel.ileride lastikleri yükseltmeyi düşünebilirsiniz.zaten eskiyecek ve değişecek parçalar almışken daha iyisini alın.
ufakta olsa araziye giriyorsanız verdiğim paraya değer dersiniz . sırf asfalta gidecekseniz bu paralara çıkmaya gerek yok.
Hocam biraz esnetebilirim, hoşuma gitti gerçekten. Şimdi şöyle bir sorum var: Ben bisikletle hoplamayı zıplamayı, engebede sürmeyi seviyorum. Ama aynı zamanda uzun yol yapmak da istiyorum. Şuanki bisikletim Bianchi Snap, bununla günde 35 km’yi daha geçemedim. Bu bisikletin uzun yol performansı nasıldır?

@Jawerbone Bende 10 k bütçeyle aramaya başladım en son 18 k ya almışım bisikleti.
Uzun yol performansı iyidir.
29 jant olması vites oranlarının çok geniş bir sıkalada olması Uzun yol için uygun bir bisiklet yapar. Ben öneririm.

• Muhteşem
Tepkiler: Jawerbone
@Jawerbone Bende 10 k bütçeyle aramaya başladım en son 18 k ya almışım bisikleti.
Uzun yol performansı iyidir.
29 jant olması vites oranlarının çok geniş bir sıkalada olması Uzun yol için uygun bir bisiklet yapar. Ben öneririm.
Tamamdır hocam çok sağolun.

Merhaba, elimde 7000-7500 arası bir bütçe var. Ankara'da Mamak'ta yaşıyorum ve oturduğum yer yokuş, çukur, inmeli çıkmalı biryer. Hoplayıp zıplamak, kaldırımlara çıkmak için bir bisiklet arıyorum. Yolları asfalt veya düz toprak olsa dahi cam kırığı ve küçük parçacıklar fazla. Bu yüzden MTB bir bisiklet arıyorum. Çoğunlukla yokuş çıkacağım ve günde 15 gidiş 15 dönüş 30km yol yapacağım. Bu bütçede 2.el veya sıfır farketmiyor bana. Önerilerini bekliyorum.

Birde, bisiklet piyasasını anlamadım. Facebookta bir üye, sıfırı 8000 tl olan Carraro Force 720 HD model bisikleti 3500'e satıyordu. 2.elde fiyatı bu kadar düşüyor mu?

Merhaba, elimde 7000-7500 arası bir bütçe var. Ankara'da Mamak'ta yaşıyorum ve oturduğum yer yokuş, çukur, inmeli çıkmalı biryer. Hoplayıp zıplamak, kaldırımlara çıkmak için bir bisiklet arıyorum. Yolları asfalt veya düz toprak olsa dahi cam kırığı ve küçük parçacıklar fazla. Bu yüzden MTB bir bisiklet arıyorum. Çoğunlukla yokuş çıkacağım ve günde 15 gidiş 15 dönüş 30km yol yapacağım. Bu bütçede 2.el veya sıfır farketmiyor bana. Önerilerini bekliyorum.

Birde, bisiklet piyasasını anlamadım. Facebookta bir üye, sıfırı 8000 tl olan Carraro Force 720 HD model bisikleti 3500'e satıyordu. 2.elde fiyatı bu kadar düşüyor mu?
Ben de benzer bir ilan için şehrin öbür ucuna gitmiştim. Gittiğimde bisikleti bir denedim. Tekerler 8 çiziyordu ve göbeklerde boşluk vardı. Vitesler düzgün geçmiyordu. 50 liraya çözülür hocam cevabını vermişti arkadaş. Sonra biraz konuşunca bisikletin cocuktan çalındığını harap halde geri bulduğunu ve çevreden toplama malzemelerle tekrar adam etmeye çalıştığını söyledi. Almadım tabii 😀

Bisikletin üzerindeki masraf çoksa sıfır bisiklet fiyatını yakalayabilir bir bisikletçiye göstermenizde fayda var.

Ben de benzer bir ilan için şehrin öbür ucuna gitmiştim. Gittiğimde bisikleti bir denedim. Tekerler 8 çiziyordu ve göbeklerde boşluk vardı. Vitesler düzgün geçmiyordu. 50 liraya çözülür hocam cevabını vermişti arkadaş. Sonra biraz konuşunca bisikletin cocuktan çalındığını harap halde geri bulduğunu ve çevreden toplama malzemelerle tekrar adam etmeye çalıştığını söyledi. Almadım tabii 😀

Bisikletin üzerindeki masraf çoksa sıfır bisiklet fiyatını yakalayabilir bir bisikletçiye göstermenizde fayda var.
Yani hocam, bisiklet hakkında bir bilgim yok belki kronik sorunu olan bir modeldir. Ama bisiklet temize benziyor. Adam 3500 değilde 2500e satıyormuş hatta. Ben yanlış yazmışım. Şuan öneri istiyorum, sormak istediğim şey bisiklrt piyasası hep mi böyle yoksa bu ilanlarda mı terslik var oydu.

Dosyalar

• Screenshot_2023-07-09-16-53-39-104.jpg
    Screenshot_2023-07-09-16-53-39-104.jpg
    39,7 KB · Okunma: 27
Geri