Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Düz yolda yaptığınız maksimum hız?

35Km/s civarı vardır. Ne yapayım yahu sorun bacakta değil 14-48 (bisikletimdeki en büyük oran) dişli oranını artık zone 2'de sürüyorum.

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi
Scudo
1627706475966.png
Strava böyle diyor. bisikletteki hız göstergesi 35 göstermişti. Kadans sıkıntım var birazcık 🤔

• Beğen
Tepkiler: suat akman
50-55tir sanırım.

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi
55km ama esas düz yoldan bahsediyorum, 1300 Watt elektrik desteği ile.
Normal bisiklet 35 civarı düz yolda.

Dünya şampiyonluğuna oynayan, tam ultra pro bisiklet yarışçıları ve onlara eşlik eden spesifik donanım ve ayarlardaki bisikletler ile ulaşılan son düzlük sprintleri 53-59 km hızlar.. Ki bu adamlar drobtan koptukları andan itibaren bir kaç yüz metre asıldıklarındaki hızlar.. Bizim ülkemizde bu hızları yakalayanları görmek, gerçekten de güzel 😁 ha, sen ne yaptın diye soran olursa da ben düzde 47-48km leri gördüm solnago ile.. Pardon salcano 🤣

Dünya şampiyonluğuna oynayan, tam ultra pro bisiklet yarışçıları ve onlara eşlik eden spesifik donanım ve ayarlardaki bisikletler ile ulaşılan son düzlük sprintleri 53-59 km hızlar..

55 km/sa hızları Ganna,T.Martin,Campanearts tarzı saf power rouleurler 40-45 kmlik TT etaplarında ortalama hız olarak yapabiliyorlar.

İyi organize bir sprint treninde pahoson pilotunun ardından ok gibi fırlayan iyi bir sprinter patlayıcı gücüyle son birkaç yüz metrede çok çok daha yüksek hızlara çıkar. 55-60 ların esamesi bile okunmaz diyebiliriz.

55 km/sa hızları Ganna,T.Martin,Campanearts tarzı saf power rouleurler 40-45 kmlik TT etaplarında ortalama hız olarak yapabiliyorlar.

İyi organize bir sprint treninde pahoson pilotunun ardından ok gibi fırlayan iyi bir sprinter patlayıcı gücüyle son birkaç yüz metrede çok çok daha yüksek hızlara çıkar. 55-60 ların esamesi bile okunmaz diyebiliriz.

Triatlon mevzusu başka bir konu o zaman işin içine ilona peltier denilen hanım efendi zatı muhteremin 126,50 km hıza ulaşan bisikletini de koyalım. Motor destekli hız rekolarında da fred rompelberg e ait 268,83 km lik hız rekorunu da ekleyebiliriz. Mantık hıza dayanıyorsa. Bunun yanında benim rastgele izlediğim sprintlerde aklıma gelen ilk isim mark cavendish.. Bu adam genelde 53-63 km hızlar la bitiriyordu.. Ki bu gelmiş geçmiş en iyi sprinter olarak kabul edilir.. Şimdi ya bu adam işi bilmiyor ya da sen 50-60 km leri aşağılarken, bu hızlara ulaşmanın bırak sprintte normal düzde bile klasik bir değer olduğunu söylüyorsun..

• Beğen
Tepkiler: Ali Eren
Triatlon mevzusu başka bir konu o zaman işin içine ilona peltier denilen hanım efendi zatı muhteremin 126,50 km hıza ulaşan bisikletini de koyalım. Motor destekli hız rekolarında da fred rompelberg e ait 268,83 km lik hız rekorunu da ekleyebiliriz. Mantık hıza dayanıyorsa. Bunun yanında benim rastgele izlediğim sprintlerde aklıma gelen ilk isim mark cavendish.. Bu adam genelde 53-63 km hızlar la bitiriyordu.. Ki bu gelmiş geçmiş en iyi sprinter olarak kabul edilir.. Şimdi ya bu adam işi bilmiyor ya da sen 50-60 km leri aşağılarken, bu hızlara ulaşmanın bırak sprintte normal düzde bile klasik bir değer olduğunu söylüyorsun..

Sakin ol şampiyon.
Nedir bu saçma sapan agresifliğin.Dinine imanına, karekterine mi küfrüm ettim de böyle agresifleşiyorsun.
Benim birisini,bir durumu,küçümsediğimi ,aşağıladığımı benim yazımdan nasıl çıkabiliyorsun.Hayret.O yazıda ne zoruna gitti.

Hiç bilmiyorsan açarsın bir tane zamana karşı hız ortalamasına bakarsın.
Hiç araştırmadan saniyesinde buldum, bak.
2021 BİREYSEL ZAMANA KARŞI

(link)
Bir de ne demişim; ''yapabiliyorlar'' Yeterlilik bileşik fiil kullanmışım.
Sprinterlerin top speedlerini de sen araştıver, sonra gelirsin.

Velev ki yanlış biliyorum,düzgünce anlatırsın.Herkes öğrenir.

lisede ve üniversitede 100 metre ve bayraklı 400 metre koşularından madalyalarım var. patlayıcı güçse mesele bu yazıdan da anlaşılacağı üzere çok özgüvenliyim 😀 sprintte çok kısa süreli 65-70km hızları görebiliyorum ancak bisiklet sporu maraton koşuculuğuna benzediği için bu pek bir anlam ifade etmiyor.

Sakin ol şampiyon.
Nedir bu saçma sapan agresifliğin.Dinine imanına, karekterine mi küfrüm ettim de böyle agresifleşiyorsun.
Benim birisini,bir durumu,küçümsediğimi ,aşağıladığımı benim yazımdan nasıl çıkabiliyorsun.Hayret.O yazıda ne zoruna gitti.

Hiç bilmiyorsan açarsın bir tane zamana karşı hız ortalamasına bakarsın.
Hiç araştırmadan saniyesinde buldum, bak.
2021 BİREYSEL ZAMANA KARŞI

(link)
Bir de ne demişim; ''yapabiliyorlar'' Yeterlilik bileşik fiil kullanmışım.
Sprinterlerin top speedlerini de sen araştıver, sonra gelirsin.

Velev ki yanlış biliyorum,düzgünce anlatırsın.Herkes öğrenir.

Şampiyon sensin reis, estğ.. Çoşan da sensin.. Saçma sapan hele, senin neyine güvenerek yazdığın bir itham o da ayrı bir şaşkınlık benim için.. Kendin bodoslama girmişsin yoruma, atar giderin Allah ı senin her yorumunda, kalmışsın bir de üsluptan, nizamdan, yoldan yordamdan bahsemişsin bu beni hepten bitirdi..

Konuya yazarken, 50-60 km li hızların adı okunmaz diyen sensin.. Bu ne demek? Denge bisikleti mi bu normal bisikletler de 50-60 km leri küçümsüyorsun? Demek istediğim gayet açık aslında...bir de akıl vermişsin, demişsin ki açarsın bir tane zamana karşı hız ortalaması falan.. Kardeşim, biz de biliyoruz tt leri.. Ama her birimizde tt bisiklet mi var? Üstelik tt bisiklet bambaşka bir tür.. Ben 90 kg 1,85 cm boyundayım, nasıl o hızlara çıkacağım?Hadi beni boş ver, anatomimi o kilolara ve aero daracık omuz ölçülerine nasıl indireceksin? Hatta tüm bunları hallettik diyelim, cyclocross parkurları dan hallice yollarda mı o hızları göreceğiz? Herhalde sen de iyi anlamadın yazdığımı ki aç bak falan diye saydırmışsın.. Sana 2 tane örnek gösterdim.. Madem tt türünü kabul ediyorsun verdiğim örnekleri de kabul et o zaman dedim.. Senin tt de bisiklet ise benim verdiğim motor desteksiz bisikletler de bisiklet..Niye kabul etmiyorsun da saman alevi gibi harlıyorsun? O hızlara ulaşılamaz diyen olmadı sana.. Ha, sen de gir bak mark kavendish in top 10 sprintlerine ameirkayı yeniden keşfeden dostum..

Dünya şampiyonluğuna oynayan, tam ultra pro bisiklet yarışçıları ve onlara eşlik eden spesifik donanım ve ayarlardaki bisikletler ile ulaşılan son düzlük sprintleri 53-59 km hızlar..
Bu cümleyi yazan sensin. Ya yalan yanlış şey yazmayacaksın. Ya da yanlış olduğu gösterilince bozulmayacaksın. Proların maksimum depar hızları 60 km falan değil. Bi de çok alakalıymış gibi araç arkası hız rekorunu, veya bisikletin komple aero kapsül içinde olduğu rekorları söylemişsin. Hey allahım yarabbim...

Bilip bilmeden yazma. Veya yaz, bozarız sıkıntı değil :huhuu:

Son düzenleme:
Geri