Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Forum hakkındaki şikayetleri çözelim

Scudo
Arama ozelligi yine bozulmus. Herhangi bir arama yapilmak istendiginde "Bazı sorunlarla karşılaştık." mesaji bizleri bekliyor.
Problem bende de var. Admin'in alakasız konuları birleştirmedeki heves ve süratini bu problemin halledilmesi konusunda da bekliyorum :)

• Beğen
Tepkiler: suat akman
Problem bende de var. Admin'in alakasız konuları birleştirmedeki heves ve süratini bu problemin halledilmesi konusunda da bekliyorum :)
Bu birleştirilen ve birbiriyle alakasız başlıklar hangileri mesela?

Günün fotoğrafı sekmesindeki paylaşımlar ana sayfaya çıkmıyor. Takip ettiğim halde bildirimleri gelmiyor. Arama butonu tam bir facia lütfen kaldırın olmasa daha iyi.

Bu birleştirilen ve birbiriyle alakasız başlıklar hangileri mesela?
Başlık açılıyor ve anasayfama düşüyor. Farklı bir başlık olduğu için ilgimi çekiyor ve giriyorum, biraz göz atıp çıkıyorum. 3-5 saat sonra tekrar anasayfama o başlığın gelmediğini görüyorum. Bir de bakıyorum ki o başlık genel konunun başlığına taşınmış. Nokta hacmindeki bir bilgiyi edinmek için satırlarca yazıyı gözden geçirmek zorunda kalıyorsun. Belki derli toplu olsun diye yapılıyor, tamam anlayışla karşılarım ama bu kadar da genel bir konu altında tüm küçük hacimli konular birleştirilmemeli. Böyle böyle 10 civarı başlığa denk geldim. Takdir edersiniz ki bunlara önem verip aklımda tutmuyorum. O yüzden size linklerini veremeyeceğim çünkü isimlerini hatırlamıyorum veya genel konu başlığı altında bulamadığımı varsayın.
Mesela bir örnek vermek gerekirse @trainspotting35'in yaşadığı duruma değineyim. Yurtdışından çoğumuz için olağan olmayan şekilde bir bisiklet alıp getiriyorsunuz ve spesifik bir şekilde bunu bir başlık altında anlatıyorsun. Bu bisikletle ilgilenenlerin ve nasıl getirmesi gerektiğini düşünenlerin kılavuz edineceği bir yazı. Yönetici de onu "Orbea kullanıcıları" sayfasına atıyor ve forumun "sade" geçmişinde kaybolup gidiyor.

Eleştirilerin mevcut yapının daha iyi bir düzene girmesi için yapılması gerektiğine inanmaktayım. Sonuçta biz bu platformu neredeyse hergün kullanıyoruz, bu platform bize hizmet ediyor. Biz de bu hizmeti yaşayıp eksikliklerini fark ediyoruz ve sorunların giderilmesi için bildiriyoruz. Söylediklerimin de bu bağlamda değerlendirilmesini isterim. Kimseyi karalamak veya kötüleme amacım yok.

Orbea m30i bisikletime açtığım başlığı Orbea bisikletleri konusu altına atmak gibi.
İnceleme - Neden Salcano xrs 001 Ultegra - 2019 misal böyle bir konu var ama Salcano bisikletleri başlığı altına atılmadi.
Üyelerin her sahip olduğu bisiklet modeli için birer yeni başlık açılabilsin mi mesela? Mantığı ne olacak bunun? 2 gün "ooo hayırlı olsun" lar gelecek. Sonra başlık boş boş duracak yıllarca. Başlıklar aktifliğini korumalı. Başka deyişle, aktifliğini koruyabilecek şeyler başlık olmalı. Geçmişi baz alırsak geçmişteki bütün hataları devam ettirmemiz gerekir. Forumda eskiden herkes kafasına göre başlık açabiliyormuş mesela. 100 tane ayrık ayrık arka far başlığı var. O düzen devam etse daha mı iyi olurdu?

Bir de bakıyorum ki o başlık genel konunun başlığına taşınmış. Nokta hacmindeki bir bilgiyi edinmek için satırlarca yazıyı gözden geçirmek zorunda kalıyorsun.
Arama fonksiyonu şu an çalışmıyor ama çalıştığında istediğin şeyi arayıp konuşulduğu gönderileri bulabiliyosun. Bunun dışında, alakalı bir başlığa yazarak üyelerden bilgi alma seçeneği var her zaman.
ve forumun "sade" geçmişinde kaybolup gidiyor.
Nasıl kayboluyor? M30i ile ilgili bilgi almak isteyen Arama'ya m30i yazınca bahsi geçen gönderiye ulaşılabiliyor?

• Beğen
Tepkiler: el Cezeri
Günün fotoğrafı sekmesindeki paylaşımlar ana sayfaya çıkmıyor. Takip ettiğim halde bildirimleri gelmiyor. Arama butonu tam bir facia lütfen kaldırın olmasa daha iyi.
Buna benzer durumda arada bende de oluyor. Bir kaç gün işler yoğundu eve geç gelip foruma bakmadan diğer sekmede işimi halledip çıkayım dedim. Forumun olduğu sekmede 21 bildirim vardı, ertesi gün girdiğimde 2 bildirime düşmüş takip ettiğim başlıklardan aklımda kaldığı kadarı olanını ana sayfada görüp tıkladım geldi

• Beğen
Tepkiler: Atasoy
Sonra başlık boş boş duracak yıllarca.

Dursun abicim boş boş dursa sana ne zararı var ki. Reddit bu prensip üzerine çalışıyor, subredditler'de binlerce post kaybolup gidiyor, Reddit'e bir şey oluyor mu? Yeni düzen hızlı üretim hızlı tüketim istiyor kullanıcılardan. Bunu anlamak neden bu kadar zor ki?

100 tane ayrık ayrık arka far başlığı var. O düzen devam etse daha mı iyi olurdu?

Evet daha iyi olurdu çünkü ben en azından son 5 tanesiyle ilgilenirdim, önceki 95 tanesi silinebilir pek umrumda değil. 2017deki bir bilgi benim ilgimi çekmiyor. Zaten o zamandaki bir bilgi hala doğruysa 2023te de onu yazan "aktif" bir üye çıkar.

M30i ile ilgili bilgi almak isteyen Arama'ya m30i yazınca bahsi geçen gönderiye ulaşılabiliyor?

Ulaşılamıyor. Arama kısmı çalışırken bile rezalet ötesi. Başlığın ismini birkaç kelime hatırlamama rağmen asla bulamıyorum.

@trainspotting35'in örneğine gelelim. Beni Orbea kullanıcıları ilgilendirmiyor. Hayatım boyunca Orbea almam. Ama birisinin gidip yurt dışından bir bisiklet alıp getirmesi, başka bir forum üyesine getirtmesi, ve bunun yakın zamanda yaşanmış ve hikayeleştirilmiş olması benim ilgimi çeker, açar okurum.

Gelelim yönetime. Iki tane admin var sanırım zaten biri kayıp. Diğeri de elestirilerle baş edemediği için bunların hiçbirine cevap vermeyip orda burda haber falan paylaşıyor. Bir de başlık birleştiriyor. Ben bundan sonra en ufak bir soru soracak olsam yeni başlık açarım çünkü ne güzel benim yerime arayıp doğru yere koyan var neden zaman kaybedeyim ki.

Daha çok şey yazılır da, havanda su dövmek gibi biraz.

Üyelerin her sahip olduğu bisiklet modeli için birer yeni başlık açılabilsin mi mesela? Mantığı ne olacak bunun? 2 gün "ooo hayırlı olsun" lar gelecek. Sonra başlık boş boş duracak yıllarca. Başlıklar aktifliğini korumalı. Başka deyişle, aktifliğini koruyabilecek şeyler başlık olmalı. Geçmişi baz alırsak geçmişteki bütün hataları devam ettirmemiz gerekir. Forumda eskiden herkes kafasına göre başlık açabiliyormuş mesela. 100 tane ayrık ayrık arka far başlığı var. O düzen devam etse daha mı iyi olurdu?

Arama fonksiyonu şu an çalışmıyor ama çalıştığında istediğin şeyi arayıp konuşulduğu gönderileri bulabiliyosun. Bunun dışında, alakalı bir başlığa yazarak üyelerden bilgi alma seçeneği var her zaman.

Nasıl kayboluyor? M30i ile ilgili bilgi almak isteyen Arama'ya m30i yazınca bahsi geçen gönderiye ulaşılabiliyor?

Giant TCR Advanced 2 (2019) Amatör Hikayesi ve İncelemesi bakınız boşboş duran başlık kaç sayfaya ulaşmış. Sadece yeni bisiklet mevzusu yok burada yurtdışından bisiklet getirmenin-getirtmenin incelikleride var.

Selamlar,

Yukarıda bahsedilen bazı teknik aksaklıklara ek "son mesajımı ne zaman yazmışım" diye bakarken "mesajlarınız"a tıklayınca aşağıdaki sorunu yaşıyorum.

Hem yukarıda bahsedilen konularla ilgili hem de bu konuyla ilgili desteğinizi rica ederiz sayın @Admin

1698990905334.png

• Beğen
Tepkiler: Can Çelik
Yav sevgili forumdaşlarım, yani burası bisikletforum, reddit değil. Eğer reddit'te mutluysanız orayı kullanırsınız tabi ama burayı da oraya çevirmeye çalışmanın ne anlamı var ki? Benim forumdaki en büyük sıkıntım şu; bir standart yok maalesef. Anlıyorum, yöneticiler burdan kazanıkları parayla hayatlarını idame ettirmiyorlardır, burdan para kazanırlar mı ondan da emin değilim gerçi ama olsun, neticede burayı ak pak bir çiçek bahçesine çevirecek, herkesi memnun edecek şeyleri yapacak vakitleri veya motivasyonları olmuyor olabilir. Ama yine de var olan vakitlerinde yaptıkları hareketlerde bir standart bekliyor insan.

Konu kalabalığına kesinlikle karşıyım, belli başlı bir kaç konu başlığıyla yürüyebilecek bir forum burası. Çok spesifik bir konu üzerine bir forum, yani burda gelip motosikletler, araba piyasası, vs. gibi konularla ilgili başlık açmak veya muahbbet döndürmek gibi bir durum söz konusu olamaz. Ha burda muhabbet kurmuş, samimiyet oluşturmuş arkadaşlarımız var, onlar da boş muhabbetlerini (ben de aynı şekilde) içinizden geçenler başlığına yazıyor zaten. Yani ben gelip burda arka far ararken, marka model bilgim yokken, direkt olarak bir marka model üzerine açılmış bir başlıktan nasıl bir fayda sağlayabilirim ki? 2 gün girmesem foruma yeni mesajların içinde göremeyeceğim, arka far yazsam ne çıkacak aramada, acaba arka lamba mı yazmam lazım, stop lambası mı yazmalıyım, ohooo..

Buna neden bu kadar tepki gösterilir, neden bu kadar muhalif olunur anlayamıyorum gerçekten. Madem arama özelliğinden memnun değilsiniz, o zaman aramak zorunda bırakmayın insanları, ana bi başlık altında o konuyla ilgili herşeyi paylaşın ki insanlar gelsin aradığını da bulsun paylaşımını da yapsın hepimiz faydalanalım.

Bi dünya inceleme konusu, bi dünya ekipman konusu, boş boş duruyor. Demiyorum ki yol bisikleti diye genel bi başlık altında konuşalım yol bisikletiyle ilgili herşeyi, veya demiyorum ki grup set konusu olsun da her türlü grup set orda konuşulsun. Ama yani Çin menşeli adı sanı duyulmamış envai çeşit arka lamba markası için bin tane başlık açıp durmanın ne anlamı olacak yav?

Tüm bu fikir ayrımının sonucuna baktığınızda; konular birleştirildiğinde kimsenin kaybettiği bir şey olmazken, konular birleştirilmediğinde belirli bir kesim için olumsuz bir durum oluşmuş olabiliyor. Bence burda kommensalist bir düzen oluşturma gayesinde olmamız gerekiyor, o yüzden karşı fikirleri önyargısız değerlendirmeyi önemli görüyorum.

Son olarak; yönetimi eleştiriyoruz evet ama dediğim gibi, ben yönetici olsam ve günde forumda geçireceğim kısıtlı bir vaktim olsa, ben de gelip bi kaç tane başlığı paldır küldür birleştirim, göremediklerim de arada kaynar gider. Biraz eleştirme konusunda da belki karşı tarafın mücadele ettiği koşulları da değerlendirmekte fayda var, bu sayede belki de onlar için farkında olmadan yarattığımız zorlukların bir kısmını ortadan kaldırmamız mümkün olabilir.

Giant TCR Advanced 2 (2019) Amatör Hikayesi ve İncelemesi bakınız boşboş duran başlık kaç sayfaya ulaşmış. Sadece yeni bisiklet mevzusu yok burada yurtdışından bisiklet getirmenin-getirtmenin incelikleride var.

Forumda "yurtdışından bisiklet getirmek" ile ilgili başlık var mıydı? Arama çalışmadığı için bakamadım ama yoksa olmalı, yurtdışından bisiklet getirmenin incelikleri de orada olmalı, çünkü ben bu incelikleri arasam "yurtdışından bisiklet getirmek" başlığına bakardım, belli bir bisiklet modeli üzerine olan konulara değil.
Yöneticiler de konu birleştirirken marka/isim/kelime gözetmek yerine içeriğe bakmalı. "Bunda da Giant var, onda da Giant var, hoop birleştir" olmamalı.

-----------------------------------
("Forum" hakkında genel birkaç şey daha yazacağım ama yukarıdaki alıntıyla ilgili olarak anlaşılmasın, ayrı ayrı yazsam da mesajlar birleşeceği için çizgiyle ayırmaya çalıştım)

Hikayeler, makaleler v.b. konusunda;
Her yazılmak istenene yeni konu açılması ya da bir kişinin kendi başlığını oluşturup farklı konulardaki tüm paylaşımlarını onun altında yapması daha çok blog portalındaki blog girişleri ve onların yorumları ya da haber grupları mantığına uygun. Yıllar önce (90'ların ortaları ile millenyumun ilk yılları arasında) bu mantıkla çalışan siteler ve haber grubu sunucuları vardı, bugünlere gelemedi. Farklı forum sitelerinde farklı uygulamalar olsa da bir konuda başlık varken aynı kapsamda yeni konu açılamaması genel forum mantığına daha uygun. Ancak bunu yaparken kullanıcıların yeni başlık açmasına gerek bırakmayacak kadar iyi planlanmış bölümler oluşturulmalı, başlıklar da düzenlenmeli. Belirgin yazım/ifade/mantık hataları olan başlıklar düzeltilmeli, taraflı/olumsuz başlıklar konunun genel gidişatına uygun olanla değiştirilmeli, uygun başlık olmadığı için bir konu açıldığında konunun gideceği doğru başlık yoksa başlık genele uygun hale getirilip ana konuya dönüştürülmeli v.b. Belli kategoriler için uygun bölümler açılıp her hikaye bir başlık mantığı da uygulanabilir tabii. Örneğin satılanlar, arananlar, geziler böyle. Yurtdışından ürün getiriliş hikayeleri de bir kategori oluşturacak kadar çeşitli hikayeler içerebilecekse bu tür bir bölüme dönüştürülebilir.

Sorular konusunda;
Özellikle sorulacak sorular için yeni başlık açılması forumda hiç arama yapmadan, geçmişte o konuda yazılanları okumadan "armut piş, ağzıma düş" kolaycılığına kaçıldığını gösteriyor. Bu soruların cevabı genelde forumda oluyor, hem de özellikle eski tarihli birçok başlıkta tekrar tekrar. Sadece yeni konu açılmasıyla ilgili değil, önceden açılmış konuarı kullanırken de aynı sorun var aslında. Bazen sorulan sorunun cevabı az üstte ya da bir önceki sayfada olabiliyor ama onları okumadan soranlar da var. Gerçekten cevap hiç olmadıysa, az çok ilgili bir başlığa sorulduğunda bilinen bir cevabı varsa gelir, çok ilginç/önemli bir konuysa da moderasyon kendiliğinden ya da kendilerine ulaşıldığında bunun için bir konu oluşturabilir.

Daha önce moderatörlüğünü yaptığım bir forumda kullanıcılar bize ulaşıyordu, konunun nereye uygun olduğuna birlikte karar vermemiz ya da daha uygun bir konuyu oluşturmamız sık yaşanan bir durumdu. Israrla "ben konuyu istediğim yerde açıyorum, sen nereye istersen taşı" diyenler de vardı tabii ki ama yol gösterince yapıyı öğrenip uyuyorlar ya da puanlar ve konuyu geri dönüşüme taşıma gibi çözümlerle zor yoldan alışıyorlardı. Moderasyon bu derece aktif olmaya zaman ayıramadığında -ki gönüllü çalışmada bu çok normal- bence biz kullanıcılara düşen, forumun az çok belli olan kurallarına uymaya çalışmak olmalı, forumu reddit gibi başka mantıktaki bir platforma dönüştürmeye çalışmak değil. Forum ideal bir yapı değil, hatta çoğu kişiye göre V fren gibi forum mantığı da öldü ama madem bir şekilde burada bir araya gelmişiz, forum yönetimi kuralları mantıklı nedenleriyle birlikte açıkladığında ("forumun megabaytı bitiyor" gibi fantastik gerekçeler sunmadan) anlayış gösterilir ve uymaya çalışılır diye düşünüyorum.

Başlıklar aktifliğini korumalı. Başka deyişle, aktifliğini koruyabilecek şeyler başlık olmalı. Geçmişi baz alırsak geçmişteki bütün hataları devam ettirmemiz gerekir. Forumda eskiden herkes kafasına göre başlık açabiliyormuş mesela. 100 tane ayrık ayrık arka far başlığı var. O düzen devam etse daha mı iyi olurdu?
Tamamen katılıyorum. Başka forum kullanmıyorum ama internette arama yaptığımda girdiğim forumlarda gördüğüm üzere aynı soruyu soran birçok başlık var ve birkaç mesajdan fazlasını almamış bu konu başlıkları. Tamamen karmaşaya sebep olabilecek bir düzen. Zaten böyle olmasını isteyen de yok. Yukarıda yazdığım gibi ben ufacık bir bilgiyi ararken komple bu bilginin tarihine kadar inmek zorunda mıyım, değilim. Yine diyeceksiniz aramayı kullan diye, aşağıda değindim.
Bilmiyorum arama kısmını kullandınız mı ama çok kullanışsız. Asla kolay ve ergonomik bir yapıda değil. Uğraştığımda bile istediğim konuları bulamıyorum. Forumda eski değilim ama 2006'da da aynı sistemin kullanıldığını düşünüyorum. Yani yukarıda bahsedildigi gibi cagin gerekliliklerini taşımıyor. Arama sistemi revizyona uğrarsa arşive ve istediğim bilgiye ulaşma problemi büyük oranda çözülecek ve konuların genel başlıklara toplanması sorun olmaktan çıkacak. Tabii tüm bunlar bahsedildiği üzere forumculuğu gönüllü olarak yapan adminin keyfi yerine gelir de kolları sıvayabilirse gerçekleşecek...

Kayboluyor kelimesini bir daha ulaşmanın nasıl zor olduğunu belirtmek için kullandım. Konu yine aynı yere gelecek ama arama kısmının kullanışsızlığı burada da karşımıza çıkıyor.

Tüm konuların derli toplu olmasını çok isterim çünkü çok hoşuma gider. Bu derli topluluğun yanında da istediğin zaman geçmişteki bilgilere ulaşabilmenin kolay olmasi gerekiyor. Kitaptan örnek vereyim:Literatürdeki kitapların çoğunu topladınız ve bir oda dolusu kitabi yığdınız. Bu kitaplari elbette konularına göre kategorilere ayırmamız gerekiyor, bu çok doğal. Siz bunları karton kolilere koyarsanız evet kategorilere göre ayırmış olursunuz ve depolamış olursunuz ama isteğiniz zaman bir kitaba ulaşamazsınız. Şayet duvarları raflarla donatır da kitapları oraya yerlestirirseniz hem kategorilere ayırmış olursunuz hem de istediğiniz an gidip ulaşabilirsiniz. Burada bahsetmek istediğim arama kısmının eksikleriydi çünkü sık sık bunu dile getiriyorsunuz ve ben de arama kısmı için bunu düşünüyorum. Sanırım örnek açıklayıcı olmuştur?

Konumuzdan sapmadan bir toparlayayım yazdıklarımı. Sadelik güzel, daha önce de sadelikten yana olduğumu belirttim. Sade olmak uğruna aynı özne için açılmış iki başlığın içeriklerinin farklı olmasına rağmen birleştirme işlemi uygulanırsa burada problem çıkar ve bunu arama kısmı bile çözemez. Bazı arkadaşların söylediği gibi forumu olduğu gibi kabullenmeyi eğer beğenmiyorsak da çekip gitmenin son derece saçma olduğuna inanıyorum. Bu forum biz bisikletlilerin toplandığı ve zamanını ayırdığı platform haline gelmiştir. Neden bu platformun daha güzel, daha kullanışlı ve daha işe yarar bir yer olmasını istemiyorlar? Sanırım cevap az çok belli ama bunları görmezden gelmek zorundayım. Yaşadığımız müddetçe bulunduğumuz ortamı geliştirmekle yükümlüyüz. Biz ve bizden sonraki kullanıcılar için el birliğiyle kullanıcılar olaraktan bu tarz yapıcı eleştiriler yapalım ki forum adeta bir ansiklopediye dönüşsün. Benim tüm çabam bundan dolayıdır. Burası insanların günümüzde vakit öldürdüğü saçma sapan sosyal medya mecralarindan degil de girip bir seyleri arastirdigi zaman bilgiyle dolacağı bir platforma dönüşsün istiyorum.

Bazı arkadaşların söylediği gibi forumu olduğu gibi kabullenmeyi eğer beğenmiyorsak da çekip gitmenin son derece saçma olduğuna inanıyorum.

İhsan yanlış anlamışsınız beni, Reddit'e çekip gidin demek istememiştim. Burayı Reddit yapmaya gerek yok dedim sadece. Bir de, sadece siz yazmadınız bu arama kısmının kullanışsızlığını, bir kaç kullanıcı da yazmıştı daha önceden de. Daha kullanışlı bi arama özelliği için ne olması gerekiyor? Ben gelişmiş arama kısmında istediğim şekilde istediğim şeyi bulabiliyorum genelde. Bulamadığım oluyorsa da bi önceki mesajımda açıkladığım gibi ya bambaşka başlıklar altında hiç bir şekilde ortak kelime bulamadığım için ya da olmadığı için bulamıyorum. Bilemiyorum, daha iyi bir arama özelliği için "lamba" yazıp arattığımda "bunları da listeliyorum; ışık, far, aydınlatma" gibi bi dönüş yapması mı gerekiyor mesela? Çok çok ne olabilir, birden fazla kelimeyi içeren aramaları bağımsız şekilde aratabilmek belki daha kolay olabilirdi ama bu sebepten bulamadığımı düşündüğüm bir şey olduğunu zannetmiyorum.

Ya şimdi söyleyeceğimi yanlış anlayacaklar olabilir yine ama, İhsan size cevaben de yazmıyorum şahsi algılamayın lütfen, bir bilgiyi arama işi bi tık daha yeni nesile çok gereksiz geliyor gibi görüyorum. Yani sadece aradığı şeyle ilgili bilgiyi çok hızlı bir şekilde bulmak istiyor, bulamadığında da arama yaptığı platformu vasıfsız olarak sınıflandırıyor. Bense aksine, hayatım boyunca edindiğim pek çok bilgiyi bir şeyler ararken edindim. Yani merak ettiğim bir şeyle ilgili bi ansiklopedi karıştırırken saatler geçirirdim o ansiklopedi karşısında. Şu anda bile konumuz bisiklet ya, örneğin profesyonel yol bisikleti yarışlarıyla ilgili en ufak bi bilgiye ihtiyacım olsa belki 2-3 dakika içinde o bilgiye erişebilsem bile o sırada gözüme çarpan başka konulara dalıyorum, kendimi "aa bu böyle miymiş yavv?" veya "böyle de bişey varmış" falan derken buluyorum. Diyeceğim; aramaya harcayacağınız zamana acımayın, ama siz bilirsiniz tabi yine de.

Uzun lafın kısası, yaşlanmışım. Benim için konu kilit :(

Dursun abicim boş boş dursa sana ne zararı var ki. Reddit bu prensip üzerine çalışıyor, subredditler'de binlerce post kaybolup gidiyor, Reddit'e bir şey oluyor mu? Yeni düzen hızlı üretim hızlı tüketim istiyor kullanıcılardan. Bunu anlamak neden bu kadar zor ki?
Bana, sana, forum kullanıcısına dolaylı olarak zararı var. Neden bunlar ayrık ayrık dursun? İşlevsel ne pozitif yanı var ayrık başlıklar şeklinde durmasının? Aynı konular tek başlık şeklinde dursun, eskilerle ilgilenmiyosan son sayfalara bakarsın? Ayrıca, forum ve reddit farklı formatlar. Bir forumun reddit gibi çalışmasını istiyorsun.

Ulaşılamıyor. Arama kısmı çalışırken bile rezalet ötesi. Başlığın ismini birkaç kelime hatırlamama rağmen asla bulamıyorum.
Nasıl bulamıyorsun ilginç. Arama'yı yetkin şekilde kullandığına emin misin? İçinde yer alan çok karşılaşılmayacak yanyana iki kelimeyi hatırlamam yetiyor bulmaya. Arama fasilitesi yerine geldiğinde aradığın başlığı bulamadığın bir senaryoyu örneklendirmeni rica edeceğim. Benim başıma hiç gelmedi çünkü. (Kaldı ki, bulamayan ayrık başlık düzeninde de bulamaz).

Başka bir üye de yazmış. Bu başlığınızda "hayırlı olsun" faslından sonra yurtdışından bisiklet getirme konuşulmuş olması, bundan sonra başlık konusunda size bir ayrıcalık mı tanımalı? Yurtdışından bisiklet getirmeyle ilgili başlık var zaten. Siz ve @Semih Cavdar oraya da katkı yapıyorsunuz zaten gördüğüm kadarıyla.

Son düzenleme:
Bana, sana, forum kullanıcısına dolaylı olarak zararı var. Neden bunlar ayrık ayrık dursun? İşlevsel ne pozitif yanı var ayrık başlıklar şeklinde durmasının? Aynı konular tek başlık şeklinde dursun, eskilerle ilgilenmiyosan son sayfalara bakarsın? Ayrıca, forum ve reddit farklı formatlar. Bir forumun reddit gibi çalışmasını istiyorsun.

Nasıl bulamıyorsun ilginç. Arama'yı yetkin şekilde kullanmadığına emin misin? İçinde yer alan çok karşılaşılmayacak yanyana iki kelimeyi hatırlamam yetiyor bulmaya. Arama fasilitesi yerine geldiğinde aradığın başlığı bulamadığın bir senaryoyu örneklendirmeni rica edeceğim. Benim başıma hiç gelmedi çünkü. (Kaldı ki, bulamayan ayrık başlık düzeninde de bulamaz).

Başka bir üye de yazmış. Bu başlığınızda "hayırlı olsun" faslından sonra yurtdışından bisiklet getirme konuşulmuş olması, bundan sonra başlık konusunda size bir ayrıcalık mı tanımalı? Yurtdışından bisiklet getirmeyle ilgili başlık var zaten. Siz ve @Semih Cavdar oraya da katkı yapıyorsunuz zaten gördüğüm kadarıyla.
Bana ayrıcalık tanınsın demiyorum ki. Salcano başlığı varken o zaman XRS001 Ultegra diye neden başlık var diyorum. Ben de ileride XRS001 105 diye başlık açarsam ve Ultegra nın altına taşınırsa başım üstüne. Birisi Giant Macerası, ötekisi Orbea Macerası. İkisinde de farklı deneyimler, farklı yaklaşımlar söz konusu. O zaman Yol bisikleti başlığı açılsın altına ne var ne yok dolduralım. Hatta durun şimdi açılan başlıklara bakayım inanın bu bakış açısıyla koca forumu yaklaşık 15 başlığa indirgeyebilirim.
Hatta gözüme ilişti elektrikli bisiklet devri diye başlık var biraz altında Carraro E- Gravel diye başlık var bu da elektrikli bisiklet hopppp atın elektirkli bisiklet devri başlığının altına oldu mu ? Bence olmadı.
Hatta gözüme ilişti elektrikli bisiklet devri diye başlık var biraz altında Carraro E- Gravel diye başlık var bu da elektrikli bisiklet hopppp atın elektirkli bisiklet devri başlığının altına oldu mu ? Bence olmadı.

• Beğen
Tepkiler: sccetin
Arama yapacağım konuyu google a yazıp sonuna bisiklet forum ekleyip aratıyorum. Kısa süreli bir çözüm olabilir ancak arama motoru işlevine bir an önce kavuşmalı. Keza yeni konu açarken de elim titriyor malum politikamızdan ötürü. Öncelikli çözüme kavuşması gereken aksaklık bu diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Sinyor
Arama yapacağım konuyu google a yazıp sonuna bisiklet forum ekleyip aratıyorum. Kısa süreli bir çözüm olabilir ancak arama motoru işlevine bir an önce kavuşmalı. Keza yeni konu açarken de elim titriyor malum politikamızdan ötürü. Öncelikli çözüme kavuşması gereken aksaklık bu diye düşünüyorum.

Niye titriyor ki? Siz açın adminler zaten gerekli yere birleştirir. On numara beş yıldız hizmet. (Kinaye yok, ciddiyim). Forumun alt yapısını oluşturan motor destekliyor mu bilmiyorum ama aslında tam AI'lık iş.

Geri