Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

İşe Bisikletle Gidenler

İşe hangi sıklıkta bisikletle gidiyorsunuz?

• Toplam katılım
    688
Scudo
Bayramda hemen hergün işe de bisiklete de devam. Vardiyanın bitmesini bekliyoruz.
269984 dosyayı görüntüle
gemi mi orası :harika: :harika: :harika: :harika: :harika:

ben her gün bisikletle geliyorum ama mesafem 900 metre strava açmıyorum.
yakın zamanda ev değişikliği olacak mesafe 6 km ye çıkacak belki ozaman strava açarım paylaşırım doslarla

9 ağustos itibariyle Taksim - Levent hattında tekrar işe bisikletle gidiş gelişe başlayacağım. (İşten çıkarıldım. Çıkarıldığım gün başka bir yerden iş teklifi aldım. Tazminatımı alabilmeyi başarırsam mikimmil olacak!!!)

Şincik bir sorum var. Aranızda şu spd/platform pedallardan kullananınız var mıdır? Şu anda platform pedal kullanıyorum. Eğer bu çift taraflı pedallar verimli olmuyor derseniz pedalı değiştirmemeye karar verdim.

(Şaka maka haftada 4 gün işe bisikletle gitsem 2 ayda pedalın maliyetini çıkarmış olacağım :)

Evet araba vapuru. Bir Ankaralının o resimden gemi olduğunu anlaması da ilginç. Helal olsun.👏👏
Ben 1 yıl oldu taşındım. İş yerime yakın bir yerden ev tuttum. Öncesinde 32 km mesafedeydim. Ne yol ne de kondüsyon olarak bisikletle gidemiyordum. Katlanır ile metrobüs aktarmalı gittim 2 seneye yakın.
Şimdi 1,5 km yol var iş yerime. 1 senedir toplu taşıma kullanmadım desem yalan olmaz. İşe bisikletle gitmek büyük lüksmüş aslında benim için.
gemi mi orası :harika: :harika: :harika: :harika: :harika:

ben her gün bisikletle geliyorum ama mesafem 900 metre strava açmıyorum.
yakın zamanda ev değişikliği olacak mesafe 6 km ye çıkacak belki ozaman strava açarım paylaşırım doslarla

Son düzenleme:
Merhaba Arkadaşlar,
Cyclist Ağustos 2021 sayısında işine bisikleti ile giden değerli dostum, yol arkadaşım Şevket Çalışkan'ın röportajı bulunmaktadır. Oldukça keyifli bir röportaj, işe bisiklet ile gitmesinin hayatına kattıkları, tüm olumsuzluklara rağmen pandemi dönemini bu yönde nasıl fırsata dönüştürdüğü ile ilgili güzel bir anlatım mevcuttur. Okumanızı tavsiye ederim.
1628497604010.png

Şevket Çalışkan
(link)

9 ağustos itibariyle Taksim - Levent hattında tekrar işe bisikletle gidiş gelişe başlayacağım. (İşten çıkarıldım. Çıkarıldığım gün başka bir yerden iş teklifi aldım. Tazminatımı alabilmeyi başarırsam mikimmil olacak!!!)

Şincik bir sorum var. Aranızda şu spd/platform pedallardan kullananınız var mıdır? Şu anda platform pedal kullanıyorum. Eğer bu çift taraflı pedallar verimli olmuyor derseniz pedalı değiştirmemeye karar verdim.

(Şaka maka haftada 4 gün işe bisikletle gitsem 2 ayda pedalın maliyetini çıkarmış olacağım :)

Merhaba, umarım gecikmiş bir cevap değildir. Yıllardır Shimano A530 kullanıyorum. Tek taraf SPD, diğeri platform. Özellikle şehir içine girenler için biçilmiş kaftan. İstanbul Anadolu yakası sahilde SPD iyi ama eve dönüşte minibüs caddesinde kendimi güvende hissetmiyorum kilitli pedal ile :) Diğer yandan SPD'nin sürüşe katkısı keyif olarak da performans olarak da yadsınamaz.

Bu da dünkü sürüşüm:

0908.JPG

Yok yok henüz almadım. İşe ilk günden bisikletle gitmeyeyim demiştim.
Benim kafam çok karıştı. (İtirafta bulunayım pedal pek de anladığım bir konu değil) Verdiğiniz örnek mtb pedallarının arasına konulmuş. Şimdi ben bunu yol bisikletine taksam da sorun olmayacak demek mi oluyor?

• Beğen
Tepkiler: murat01
Bisiklet kullanırken en büyük arzum, ve yapanları acayip kıskandığım bir konudur sırt çantası kullanmak. Sırtlarınız nasıl sırılsıklam olmuyor. Hele de işe gidip, gelirken ? İş yerinde o çantanın terlettiği yer sırt ağrılarına neden olmuyor mu? Bir gün ben de sırt çantası kullanabilirim inşallah bisikletle işe gidip gelirken.
Terlemekten öte, çanta biraz yüklüyse uzun bir sürüş ardından omuzlar bacaklardan daha fazla ağrıyor. İşe gidiş geliş aradaki aktarma seçeneğine göre günlük 40-60 km arası değişiyor. Çantada laptop, yedek kıyafet, su vs derken 20 lt çanta ağzına kadar doluyor.
Geçen hafta arksya portbagaj aldım, çantayı üstüne bağlayıp gidip gelmeye başladım. Bayağı fark etti. Bugün de gidip sepet aldım, yarın deneyeceğim.

Herkese selamlar,

Yeni bir mosso legarda 2121 mdm v sahibiyim.

Yukarıda mutlaka çok detaylı bir şekilde nelere dikkat edilmesi gerektiğini not düşmüşsünüzdür ama kısaca özetlemek gerekirse standart bisiklete ne gibi eklemeler yapmamı tavsiye edersiniz. Ortalama 20 km süreceğimi varsayarsak ve bir adet sırt çantamın olduğunu düşünerek yardımcı olursanız çok sevinirim.

Herkese selamlar,

Yeni bir mosso legarda 2121 mdm v sahibiyim.

Yukarıda mutlaka çok detaylı bir şekilde nelere dikkat edilmesi gerektiğini not düşmüşsünüzdür ama kısaca özetlemek gerekirse standart bisiklete ne gibi eklemeler yapmamı tavsiye edersiniz. Ortalama 20 km süreceğimi varsayarsak ve bir adet sırt çantamın olduğunu düşünerek yardımcı olursanız çok sevinirim.
Merhaba,bir çift iç lastik,leyve,rekorlu pompa yolda kalmamak için çok önemli.alyan anahtar,kadro kulağı.

Herkese merhabalar.
Daha yeni sayılırım buralarda.
Pandemi ile birlikte oğlanın bisikletine el koyup işe bisiklet ile gidip gelmeye başladım. :)
Çok da keyif alıyorum. Ama henüz yeterli bilgi sahibi değilim bu konuda. Araştırıyorum diyelim.
Şu iç lastik-dış lastik ebatları ve uyumu konusu kafamı karıştırdı.
Sedona 701 var bizde. Jant ebatı 26"
Üzerindeki dış lastikler Rubena 26x2.00
Dış lastikler yıprandığı için yenisini alacağım.
Genelde şehir içi kullandığımızdan, 1.50 alayım diye düşünüyorum.
Fakat 1.50lik bir lastik janta uyar mı emin olamadım.
Ve tabiki, 1.50 dış lastik ile mevcut iç lastikleri kullanmak mantıklı olur mu?
Değilse iç lastik de almak lazım.
Orada da iç lastik ölçüleri, ince sibop-kalın sibop vs. derken iyice kafa karışıklığı yaşıyoruz.

Dış lastik olarak Hepsiburada'da Rubena/Mitas 26x1.50 lastiğini buldum.
İç lastik için ise hangisini seçeceğimi bilemedim.

Bu konuda yardımcı olacak, fikir verecek bir arkadaş var mıdır acaba?

Şehir Bisikleti için hem de işe giderken kullandığınız kask modelleri nelerdir?

Bu hafta 4/4... Herkese hayırlı haftasonları.

(link)
(link)
(link)
(link)
Şehir Bisikleti için hem de işe giderken kullandığınız kask modelleri nelerdir?

Limar Velov kullanıyorum kask aynasıyla birlikte. (link) Oldukça konforlu, memnunum. Fotoğraftaki sarı plakalar çıkarılabiliyor.

Herkese merhabalar.
Daha yeni sayılırım buralarda.
Pandemi ile birlikte oğlanın bisikletine el koyup işe bisiklet ile gidip gelmeye başladım. :)
Çok da keyif alıyorum. Ama henüz yeterli bilgi sahibi değilim bu konuda. Araştırıyorum diyelim.
Şu iç lastik-dış lastik ebatları ve uyumu konusu kafamı karıştırdı.
Sedona 701 var bizde. Jant ebatı 26"
Üzerindeki dış lastikler Rubena 26x2.00
Dış lastikler yıprandığı için yenisini alacağım.
Genelde şehir içi kullandığımızdan, 1.50 alayım diye düşünüyorum.
Fakat 1.50lik bir lastik janta uyar mı emin olamadım.
Ve tabiki, 1.50 dış lastik ile mevcut iç lastikleri kullanmak mantıklı olur mu?
Değilse iç lastik de almak lazım.
Orada da iç lastik ölçüleri, ince sibop-kalın sibop vs. derken iyice kafa karışıklığı yaşıyoruz.

Dış lastik olarak Hepsiburada'da Rubena/Mitas 26x1.50 lastiğini buldum.
İç lastik için ise hangisini seçeceğimi bilemedim.

Bu konuda yardımcı olacak, fikir verecek bir arkadaş var mıdır acaba?

Merhabalar, iç lastiğinizi çıkarıp bakmanız gerekiyor. İç lastiğin üzerinde 26x diye yazar. Eğer 26x1.50 yazıyorsa kullanabilirsiniz.
26" janta 26x1.50 lastik uyumlu olur. Ben 26" janta 26x1.10 lastik taktım 26x1.15 taktım 26x1.40 lastik taktım herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Hepsi de kaliteli lastiklerdi. Eğer yağmurda kullanmayacak iseniz Rubena marka lastikler iyi iş görür. Irc marka lastiği kesinlikle ıslak zeminde tavsiye etmiyorum sürekli olarak güvensizlik veriyor. Rubena o konuda bin kat daha iyi ondan.
İç lastik olarak da kalın sibop almanızı tavsiye ederim. Yol üstü benzinlik varsa orada kullanması daha rahat olur.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
Geri