Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Kadın şoförlerden bıktım artık

Yok arkadaş memlekette önüne gelene ehliyet veriyorlar. Al aday sürücüyü bilmem kaç yüz saat araba kullandır kamera kaydı yap, kayıtları incele şikayetleri değerlendir sonra da ehliyetini ver yoksa verme. Benim baldız ve hanım ın trafikte iken önünde, yanında, arkasında olmak istemem açıkçası ben hanıma araba vermiyorum ama baldızın kendi arabası var. ortalam hızı şehir içi ve dışında 30-40 km / h. Sadece yol kendinin gibi davranıyor. Rabbim bizi bu ve bunun gibilerden korusun. Zaten trafikte ki bayan şoförlerin %95 i böyle, millet bana uysun diyor, kendi kafasına göre gidiyor, ufak bi dalgınlıkta bammmm kaza geliyor.

Bence bayan şofölerin arabasında kocaman "ŞOFÖR BAYAN" ikaz lambası olması gerek önünde arkasında. Yazık yaaa valla yazık

bu arada %5 lik kısmı tenzii ediyorum. Benden bile iyi bayan şoför var.

Scudo
Bayanlar mümkünse bir araba kullanmasinlar bir de Atm

@BerkEvren Bugün ciddi bir şekilde yaralanmama yol açacak şekilde araç kullanan bu şahsın "bayan" olduğunu belirtmemin nesi yanlış? Ben bütün bayanlar berbat sürücüdür şeklinde cinsiyetçi bir genelleme yapmıyorum, sadece şahsı niteleyen bir sıfat kullanıyorum.Nitekim direksiyonda bir ergen olsaydı "genç" yaşlı biri olsaydı "ihtiyar" sürücü diyecektim .Kişisel algılamayınız fakat bu o bilindik "duyar kasma " tavırlarından biri.

Evet duyar kasıyorum, ayrımcılık yapılan yerlerde inadına duyar kasıyorum hatta. Başınıza gelen kaza ile ilgili sürücünün cinsiyetini belirtme ihtiyacı hissetmeniz cinsiyetçi bir genellemedir. İnsanlar bayanlar araba ve atm kullanmasın diyebilecek hale geldiyse bu tip konularda dikkatli olmak gerekli. Kelimeler bazen silahlar kadar yara bırakır. Sizde değilse bile bir sonraki kuşakta. Bu nedenle duyar kasmaya devam ediyorum. Bu ayrımcılık üzerine oluşmuş konunun foruma yakışmadığını düşünüyorum hatta.

@Serkan Mıstınoğlu alenen cinsiyet ayrımcılığı forum kurallarına göre serbest değildir sanırım ?

Kesinlikle cinsiyet ayrimciligina karsiyim ancak duzgun bir sekilde arac kullanabilen kadina rastlamadim nedendir bilmiyorum ancak kafinlar iyi ucak ucurur, iyi gemi surer, iyi tren kullanir belki ama iyi araba kullanamaz neden?

Şöyle bir şey var bayanlar daha bir panik halinde oluyor araç sürerken. Frenlemeleri de ani olur genelde. :D Ve şunu da ekliyim bayan şöförlerimiz bence bisikletlilere daha saygılı. En azından üzerimize sürmüyorlar yabancı cisim fırlatmıyorlar.

@BerkEvren haklısınız, fakat söz konusu sürücüler dikkatsiz,umursamaz davranıyorsa ve hayatımızı tehlikeye atan hareketleri her gün yapıyorsa bunları burada yazıp, tepki göstermek ve birbirimizi uyarmak da gerekli öte yandan :snzdglsn:

Bunu tabiki saygı çerçevesi içinde yapmaya özen gösterelim, ve trafikte kadın şoförlere dikkat edelim o_O

-Taksi
-Minibüs
-Motorlu kuryeler
-Kadın sürücü
:ssrtcbya:

@AytacALTAY
Algıda seçicilik deniyor buna. Verilere bakılırsa erkekler daha kötü sürücüler bile denebilir. Buyrun TUİK 2010 dataları;
Ölümlü-yaralanmalı trafik kazalarına, 133 bin 778 sürücü karıştı. Bu sürücülerin yüzde 95’ini erkekler, yaklaşık yüzde 5’ini kadınlar oluşturdu.
1000 erkek sürücüden 7’si, kadın sürücüden ise 2’si ölümlü-yaralanmalı trafik kazasına karışıyor.

Bu nedenle konu kötü sürücü eğitimi olmalı, kötü trafik kanunları olmalı. Ama biz yapay bir güdü ile "boyon sorocolor cok koto" diye söylenir ve haber yaparsak kimse bu dataları, asıl sorunu görmez.

@Serkan Mıstınoğlu
Sürücü hatalarını savunmuyorum zaten, bende herkes kadar isyandayım merak etmeyin :)
Ama sürücüleri şikayet etmek için cinsiyet, ırk, mezhep, memleket kullanmıyorum. Eğitimsiz ya da kötü sürücü olduğunu belirtmem yeterli zaten.

ben daha 3 şeritli bomboş e5te orta şeritte 40 la giden erkek göremedim. araç kullanmaya yeni başlayan kadınlarda nedense böyle bi algı var. 80 100 arası akan trafikte inatla orta şeritte tın tın gitmeye çalışıyorlar

@BerkEvren bu yazıyı yaklaşık bir yıl önce yazarken beni trafikte çıldırtan sürücülerin büyük bölümünün kadın olmalarından yakindim. Bu sürücüler maymun olsalardı bu sefer de ''maymun sürücülerden bıktım artik'' diye konu açardim..

Atış serbestmiş zaten uçun gitsin... Bir daha kazaya karışırsanız sürücünün memleketini, mezhebini falan da öğrenin hatta. Bunlar önemli detaylar.

Veriler dogru soyluyor olabilir ama gercek hayatta trafikte fevri davrananlarin yolu sadece kendisinin zannedenlerin dikiz aynasinda makyaj yapanlarin kadinlar oldugunu biliyoruz

@BerkEvren Bu kadar basit bi konuda bile birleşemiyoruz işimiz zor. Berk Evren haklı. Nezaket, öngörü, yüksek ahlak gibi değerler günümüzde alay konusu oluyo. 90larda bile birine bu söylediğiniz çok yanlış bakın böyle böyle... dendiğinde, haklısınız afedersiniz gibi diyaloglar gelişirdi.

Ayakta işeyebilmek bu kadar gözümüzde büyümese işler kolay:)

Ayrıca kadınlara sinirlenmek tabi ki çok kolay el frenini çekip inmiyolar arabadan.

23 yıldır İstanbul'un göbeğin de sürekli araç kullanıyorum.Bayanlar yüzünden atlattığım kazanın sayısı çok fazla.Benim anlamadığım konu şu; frenlemeden yada sağa sola dönmeden önce arkayı neden kontrol etmiyorlar? Neden çok aceleci ve heyecanlı davranıyorlar? Daha geçen hafta sokağımda araçla karşı yönden gelen bayan sürücü tabir-i caiz ise spiral taşı gibi bizi ortadan ikiye ayıracaktı.Korna falan çaldım kaça bildiğim kaçtım ve durdum da ona yol verdim...Sokak da bile dehşet bir kazaya sebep olacaktı...

Benden size bir tavsiye;

1- Bayan sürücü görürseniz kesinlikle inatlaşmayın ve işinizi şansa bırakmayın.Üstünlüğü onlara verin.Yada çok kontrollü şekilde uzaklaşın..Önünüzde seyir halinde ise takip mesafesini kontrol edin.Zira sol şerit de bile çok ani fren yapıyorlar.
2- Hafriyat kamyonlarından uzak durun.
3- Zamana karşı yarışan ticari araçlardan uzak durun.

Tehlike sadece bahsettiğim durumlar için değil,mekanik problemler ve kendi hatalarımızdan da kaynaklanabilir.Konumuz bayan sürücüler olduğu için böyle bir genelleme yaptım.Bayan sürücülere karşı alerjim falan yok.Trafik de benden uzak olsunlar başka ihsan istemem...

İnsanlar saygılı değil (kızdığımız şoförleri kast ediyorum). Saygılı olsa sıkıştırmaz, saygılı olsa sinyal verir, aynaya bakar. O kadar benciller ki aynayı sadece yüzlerine bakmak için kullanıyorlar. Bunun kadını erkeği yok. Sadece kadın sürücü daha az olduğu için göze batıyorlar. Yoksa yolda şiir okuyan erkekler şoförleri de gördüm. Alkış be alkış paçandan kültür akıyor şoför bey.

Seneler önce beraber ehliyet aldığımız arkadaşlarım kendilerine binaen resmen trafik canavarlarına ehliyet verdiler demişti. Evet kadınlar bu konuda dikkat çekiyor olabilir fakat sorunu eğitimde ve ehliyet sınavında aramak gerek.

Bakkaldan alır gibi kolaylıkla ehliyet alabiliyoruz.

• Beğen
Tepkiler: salvodaze
Iyi kullanan kadinlarda var 200 metre kadar sollayamadigi icin arkamdan 25 km/h ile takip etti tecrubesizligindenmi saygisindanmi bilemiyorum ama sabirsiz davranip beni yoldan disariyada atabilirdi.

• Beğen
Tepkiler: Çağdaş78
Geri