Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Ön far tavsiyesi

(link) 5 yıl kadar önce şu ürünü almıştım, mevcut sisteme göre eksi tarafı usb/power bank üzerinden mevcut hali ile şarj olmaması ve harici bataryadan kaynaklı ağırlık olabilir onun dışında 5 yıllık sürede beni hiç üzmedi. Hatta bazen gece doğa yürüyüşlerine katılıyorum 1 kere kullandım ama çok parlak geldi. Aliexpresste paylaşılan değerlerin çoğu doğru değil. Yani 10bi 20bin lümen falan abartılı ama öyle olmasına rağmen gayet güzel iş yapıyor. Dolar 9 olduğu halde bazı ürünler hala yurdum fiyatlarından ucuza geliyor. Bütçenize ve görsel olarak beğendiğiniz hangisi ise onu alın.

Scudo
sabahları karanlığa denk gelmeye başladım eldeki cateye ön far yetersiz geldiğinden bundan sipariş verdim.
memnun kalacağımı düşünüyorum.
1634131568220.png

Moon ön far kullanıyorum, burada kullanan çok sayıda arkadaş var. Kendi içinden çıkan bağlantı aparatı ile gidona bağlıyorum, sarsıntı ile zaman zaman ışığın yönü değişiyor. Elle düzeltiyorum. Acaba daha sıkı mı bağlasam lastiğini kopar mı diye o kadar sımsıkı bağlamıyorum. Aynı şeyi yaşayan var mı, yoksa başka bir bağlantı ile kullanıyorsanız ürün tavsiyesinde bulunur musunuz?

• Beğen
Tepkiler: erman35 ve ghostt
İyi Akşamlar ,
Jing Yİ USB 1000 Lümen bu farı kullanan bir sürücü var mı?

Moon ön far kullanıyorum, burada kullanan çok sayıda arkadaş var. Kendi içinden çıkan bağlantı aparatı ile gidona bağlıyorum, sarsıntı ile zaman zaman ışığın yönü değişiyor. Elle düzeltiyorum. Acaba daha sıkı mı bağlasam lastiğini kopar mı diye o kadar sımsıkı bağlamıyorum. Aynı şeyi yaşayan var mı, yoksa başka bir bağlantı ile kullanıyorsanız ürün tavsiyesinde bulunur musunuz?
Aslında kauçuk yapısından dolayı,montaj parçası gidona gayet iyi yapışık gibi duruyor,sonuçta esnek bir malzeme olduğu için bence sıkı sıkıya monte edin,hatta tam gidona taktığınız yere bir iki tur elektrik bandı çekin dahada sıkı oturur.

Aslında kauçuk yapısından dolayı,montaj parçası gidona gayet iyi yapışık gibi duruyor,sonuçta esnek bir malzeme olduğu için bence sıkı sıkıya monte edin,hatta tam gidona taktığınız yere bir iki tur elektrik bandı çekin dahada sıkı oturur.
Teşekkür ederim cevabınız için 👍🏻

Merhaba arkadaşlar

Önümüzün kış olması ve sık sık gece dağ sürüşleri yapmam sebebi ile güçlü bir ön aydınlatma ihtiyacım oluştu. Daha önce xml-t6 ledli bir el feneri kullanıyordum aydınlatmasından memnunum ancak gidon titresiminden dolayı verim alamıyorum. Moon meteor-x 600 auto pro ve epic double-d 1000 lümen arasındayım. Bu ikisi arasında hangisini tavsiye edersiniz. İyi ısık vermesi ve sağlam bir ürün olması benim için önemli 2 ay sonra dağılsın uğraşmak istemiyorum. Moon sağlam görünüyor ama 600 lümen ışığı full karanlık ortamlarda hızlı dağ inişlerinde yeterli gelirmi bilemiyorum. Epicde fiyat olarak uygun ve güçlü olması cazip görünüyor.

Sadece ışık olarak karşılaştırırsak epic double d 1000'mi yoksa Moon meteor-x 600 auto pro'mu tavsiye edersiniz?

Tekrardan merhaba;

Geçtiğimiz günlerde far arayışında olduğumu söylemiş yukarıdaki modeller arasında kalmıştım. Fiyat performans odaklı düşünerek epic double-b modelini tercih ettim. Ürün aydınlatma malzeme kalitesi ve modlar bakımından oldukça iyi. 11 saat süren 160km'lik fethiye nif-gölhisar-fethiye nif turumda kullandım. Çoğunluk olarak en güçlü 1000 lümen modda ve çeşitli modları ile kullanarak hava karadıktan sonra 4 saate yakın bir kullanım sundu. 5km kala tam olarak şarjı bitsede şarjı ve ışık gücünden çok memnun kaldım. Aluminyum kasası düğmeleri ve yapı kalitesi oldukça iyi. 4 adet normal ve 4 adet çakar modu bulunuyor, çakar modlardan aşırı hızlı titreşim gibi yanıp sönen 500 lümenlik mod görülebilirlik ve şarj için cok iyi. En güçlü modunda ay olmayan aşırı karanlık bir gecede 50-60 km hızlarla gayet rahat ve güvenli olarak kullanmak mümkün. Hatta motosikletimin aydınlatmasından daha iyi diyebilirim.

Eksi olarak gidon bağlantısı çok gergin duruyor ve koparsa eğer temini olacak bişey değil gibi duruyor. Ayrıca 18650 pil kullanmasına rağmen piller değiştirilemiyor. Biraz uğraşılırsa çıkarılıp takılabilir ama tur esnasında tak çıkar opsiyonunuz kalmıyor ve uzun süreli kullanımda piller yenilemek istenebilir. Powerbank ile şarj olurken tam güçte kullanılabilmesi pillerin çıkarılamamasını tolere edebilir.

Moon büyük ihtimalle değiştirilebilir pili ve genel kalitesi ile daha iyidir ancak bu tarz şeyleri çok sık kaybeden düşüren biri olarak başına bişey gelirse çokta üzülmemek için bu modeli tercih ettim muadilinden yarı fiyatı olması ve iyi kalitesi ile tercih edilebilir. 230tl'ye sahibinden almıştım şıuan 210TL sanırım bu fiyat için çok iyi bir ürün.
IMG_20211008_124322.jpgIMG_20211007_194250.jpg
IMG_20211007_231231.jpg

Son düzenleme:
Farımın bozulmasıyla ben de Moon Meteor-x Auto Pro 600lm aldım. Umarım sağlam çıkar, üzmez.
Kullanan arkadaşlara bir sorum var, bunun ekstra USB-RM-350 kodlu ekte fotoğrafını koyduğum kumadası var. Bunu temin edebileceğim bir yeri bilen ya da kullanan var mıdır?

17099.jpg

Benim aldığım 1100 lümen modelin kutusundan çıkmıştı. Işığın kendisi gidona bağlı iken çok işlevsellik katmıyor bence, ışık kaska takılı iken güzel iş çıkarıyor.

Benim aldığım 1100 lümen modelin kutusundan çıkmıştı. Işığın kendisi gidona bağlı iken çok işlevsellik katmıyor bence, ışık kaska takılı iken güzel iş çıkarıyor.
Gidona ışığı ters takarsanız çok faydalı oluyor. Ben flaş modundayken aniden zifiri karanlık bir ortama girince normal moda alıyorum çok iyi oluyor.
Farımın bozulmasıyla ben de Moon Meteor-x Auto Pro 600lm aldım. Umarım sağlam çıkar, üzmez.
Kullanan arkadaşlara bir sorum var, bunun ekstra USB-RM-350 kodlu ekte fotoğrafını koyduğum kumadası var. Bunu temin edebileceğim bir yeri bilen ya da kullanan var mıdır?

276008 dosyayı görüntüle
Ben kullanıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Fota
Gidona ışığı ters takarsanız çok faydalı oluyor. Ben flaş modundayken aniden zifiri karanlık bir ortama girince normal moda alıyorum çok iyi oluyor.

Ben kullanıyorum.
Haa anladım şimdi, evet ters takınca işe yarar. Bense düz takıyorum, elimle tuşa basıyorum.
Ters taktığım da oluyor, ama o zaman da elle basıyordum, hiç kumandayı kullanmak aklıma gelmemişti.

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35
eski adı ile plus 7607 ve muhteşem fener..moon vs.. markalar iyi olabilir lakin bu fener mutlaka denenmeli gerek şarj süresi gerek ışık kuvveti çok başarılı global olmayan markalardan böyle kaliteli ürünler nadir çıkar,kıymetini bilelim :)
Ben bu epic in ürünlerini çok beğeniyorum. Bence tam bir F/P marka. Arka aydınlatma, kilometre sayacı, çantası vs var bende. Hepsinden memnunum.

• Beğen
Tepkiler: Gürkan Baş

Ben kullanıyorum.
bu tuş sellektör yapmaya mı yoksa sadece kapatıp açmaya mı yarıyor acaba? temin edebileceğimiz bir yer biliyor musunuz
Haa anladım şimdi, evet ters takınca işe yarar. Bense düz takıyorum, elimle tuşa basıyorum.
Ters taktığım da oluyor, ama o zaman da elle basıyordum, hiç kumandayı kullanmak aklıma gelmemişti.
kumandayı kullanmıyorsanız ücreti mukabilinde talip olabilirim 😄

bu tuş sellektör yapmaya mı yoksa sadece kapatıp açmaya mı yarıyor acaba? temin edebileceğimiz bir yer biliyor musunuz

kumandayı kullanmıyorsanız ücreti mukabilinde talip olabilirim 😄
Tüm ayarları yapabiliyorsunuz. Tüm mode lar arasında geçiş yapabiliyorsunuz.

• Beğen
Tepkiler: sspl
Batarya detayını atlamayın. Dikkatli kullanmaz iseniz 1 yıl içinde yana döne yedek batarya ararsınız ve bulamayabilirsiniz. Herşeyin eni ile olması gereken maalesef kapital motorlu tüketici alışkanlıklarını etkiliyor. Lümen kavramı 3 hanelerden 4 hanelere çıktı. 1000 lümen nedir? Ne için gerekir? Gökyüzündeki yıldızların sayıldığı güzelim yaz gecelerinde sis farı yakıp gezen motorize ehiller var. Saygilarimi sunarım her seferinde. Ama hiç bir bisikletliye kullandığı far yüzünden saygı sunacağım aklıma gelmezdi. Geçen yaz o da geldi. Far, şehir içinde görünmek içindir. Görmek için değildir. Önerim, yanıp sönebilen haliyle dikkat çekecek bir far kullanmanızdır. Eğer kırsalda, sokak aydınlatması olmayan yerlerde sürüş yapacaksanız lümenden lümen beğenin ama inanın, bir daha o şehir içinde yaklaşık 700 lümenlik ışığı sürücülerin üzerine tutan bisikletliye denk gelirsem, arabamı üzerine süreceğim.

Aydınlatması güzel fakat benim kablosuz km saati ile anlaşamadı, saat çalışmıyor malesef ışık açıkken, gerisinde üzmedi :)

• İnanılmaz
Tepkiler: _Madmexx _
26 dolara şu ürünü almıştım: (link)
Ekran görüntüsü de ekliyorum.

Kasası sağlam görünüyor. Powerbank özelliğini denemedim. (USB-c portu var, heralde çift yönlü takınca oradan şarj edecek taktığım cihazı).
Parlaklık gayet yeterli, trafikte ya da gece ortalama hızda endişe ettirmiyor. 3 seviyeli parlaklık ayarı, 2 tane de çakar modu var.

En düşük parlaklıkta (artık kaç lümene luxe denk geliyor bilemiyorum) bile insan gözünü rahatsız ediyor maalesef. Bu yuzden bazen kapatmak ya da iyice yere doğru yönlendirmek zorunda kalıyorum. Trafikte görünürlük ve önümü aydınlatma açısından yetiyor ama şimdi alacak olsam biraz daha güçsüz bir model alırdım sanırım, ki insanları da rahatsız etmesin, ya da belki seviye ayarı daha güzel olan hem sönük hem parlak çalışabilen modeller vardır. Hatta uzun süre (bir saatten fazla) çakar modunda kullanınca, doğrudan gözüme gelmese bile ben bile rahatsız oluyorum, kapatıyorum ya da sürekli açık hale getiriyorum.

Tek sıkıntım şu, açma kapama tuşu çok kolayca basılabiliyor. Bisiklet üzerindeyken sarsıntıyla falan kendi kendine asla açılmadı ama cebime ya da heybeye attığım zaman kesinlikle bir süre sonra kendi kendine açılmış halde buluyorum. Bu yüzden bazen iş çıkartıyor, ayrıca özenle taşımak gerekiyor.

Bir de, çakar modlarında en düşük seviyesine denk bir parlaklıkta "çakıyor." Görülmek için yeterli geldiği için sıkıntı etmedim ama orta ve üst seviyede çakmıyor. (Bu hiçbir yerde yazmıyor, tabelaların reflektörlerinin parlama miktarı üzerinden kendim test ettim)

Dosyalar

• Ekran görüntüsü 2021-10-25 111641.png
    Ekran görüntüsü 2021-10-25 111641.png
    430,8 KB · Okunma: 16
Heider CF1, yıllardır kullanıyorum ve çok memnunum:
(link)

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
Geri