Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Peugeot T11 Kullanıcı Kulübü

Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Tabiki de uğraşmak işlerine gelmiyor. Ben jant akordunu da vites ayarlarını da yaptım herşey düzgün çalışabiliyor "biraz daha" kullanmasanız bile. Bisiklet bana da aynı şekilde geldi. Biraz araştırıp deneme yanılmaya yapılabilecek işler. Kendiniz yapmanızı tavsiye ederim.

Bu arada akıcılığını ben gayet iyi buldum. Karşı rüzgar yok ise düz yolda bayağı iyi akıyor. Ama kullandığım en iyi bisiklet bu olunca karşılaştırabileceğim başka bir model yok tabi. Belki de çok kötüdür ve haberim yoktur. :)

Çok teşekkür ediyorum.
Aslında böyle mekanik işlerle uğraşmak istiyorum ama alyan -takım vs aletlere sahip olmadığımdan dolayı başlayamadım.:) Ayrıca bisikler çok iyi bence sadece benim bisiklette küçük ayar gerektirecek şeyler var. Keyifli sürüşler dilerim.

• Beğen
Tepkiler: gkon
Scudo
Çok teşekkür ediyorum.
Aslında böyle mekanik işlerle uğraşmak istiyorum ama alyan -takım vs aletlere sahip olmadığımdan dolayı başlayamadım.

Alın, başlayın. Hem bisikletçi nazı/beceriksizliği çekmezsiniz, hem işin asıl zevkli yanı kendi işini kendin yapmak. Bir de yolda yaşanan sorunlarda kendi sorununu çözüp dönebilmek var tabii.

Henüz T11 satın almadım ama alırsam 700x28 dış lastik takmayı düşünüyorum. Uygun olur mu?

Son düzenleme:
622x28 mi demek istedi acaba??
akıcılık artar, konfor düşer

Bir süredir hep ruble ile uğraştığım için yanlışlıkla 11 yazmışım. 700x28 demek istemiştim
Janttan dolayı 28 lastiğin olmayacağı kanaatindeyim, ölçme imkanım olmadı ama jant baya kalın, stock 32 lastik bile jantın kalınlığı ile aynı ölçüde gibi. Umarım doğru anlatabilmişimdir.

Dosyalar

• IMG_20220731_101146.jpg
    IMG_20220731_101146.jpg
    64,8 KB · Okunma: 34
  • IMG_20220731_101130.jpg
    IMG_20220731_101130.jpg
    57 KB · Okunma: 34
Janttan dolayı 28 lastiğin olmayacağı kanaatindeyim, ölçme imkanım olmadı ama jant baya kalın, stock 32 lastik bile jantın kalınlığı ile aynı ölçüde gibi. Umarım doğru anlatabilmişimdir.

Üstündeki jantin iç genişliği kaç mm? Mutlaka üstünde bir etiket vardır ya da içine basılmıştır, 622-19 formatında ETRO değeri olarak yazar. Diğer tüm trekking bisikletlerindeki gibi 19 mm ise 28-50 mm lastik garantili uyar:

unknown.png

• Beğen
Tepkiler: SdtBnd
Söktüğüm zaman bakayım.
Üstündeki jantin iç genişliği kaç mm? Mutlaka üstünde bir etiket vardır ya da içine basılmıştır, 622-19 formatında ETRO değeri olarak yazar. Diğer tüm trekking bisikletlerindeki gibi 19 mm ise 28-50 mm lastik garantili uyar:

unknown.png

Merhabalar,
benim birşey sormak istiyorum T11X2 bisikletin lastik üstünde 95 psi hava basılması için referans yazmışlar bu basınç çok değil mi?

Merhabalar,
benim birşey sormak istiyorum T11X2 bisikletin lastik üstünde 95 psi hava basılması için referans yazmışlar bu basınç çok değil mi?
Yol yarış lastikleri cinslerine göre değişir üzerinde yazan PSI değerleri arasında hava basabilirsiniz sıkıntı yok limitleri aşmamaya ya da altında kalmamaya dikkat ediniz

Yol yarış lastikleri cinslerine göre değişir üzerinde yazan PSI değerleri arasında hava basabilirsiniz sıkıntı yok limitleri aşmamaya ya da altında kalmamaya dikkat ediniz
Lastikçi 95 psi basarsak patlar dedi. Hakikatten patlayacak gibi duruyor.

şöyleki illaki üst değer kadar basmanıza gerek yok zaten rahatsız eder örneğin benimkilerde50-85 yazıyor ben 77,78 felan basıp bırakıyorum

şöyleki illaki üst değer kadar basmanıza gerek yok zaten rahatsız eder örneğin benimkilerde50-85 yazıyor ben 77,78 felan basıp bırakıyorum
Peki. Teşekkür ediyorum sağolunuz.

Merhabalar,

Lastiğin üstünde alt sınır - üst sınır şeklinde aralık yazar. Peugeot'un sitesi şu anda açılmıyor ama herhalde 35mm lastik vardır, 35mm bir lastik için max 95 psi normal. Bendeki Schwalbe Marathon Racer'ın aralığı 65-95 psi, ben 80 psi'de kullanıyorum. Alt üst sınırın ortasındaki bir değeri kullanabilir, yağışlı havada alt sınırın altına düşmemek şartıyla biraz azaltabilir, kilo varsa ya da yük taşınıyorsa üst sınırı aşmamak şartıyla biraz yükseltebilirsiniz.

Ben 90 psi da kullanıyorum .Biraz daha düşük değerlerde kullanılabilir.Malum havalar sıcak genleşmeyi hesaba katmak gerekir.

Merhaba. Tur bisikleti alma arefesindeyim. Peugeot T11 (27 vites) ile ilgili bazı sorularım var. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim.

1-Hidrolik disk fren ilk kez kullanacağım. Daha önce hep V fren kullandım. Bu modeldeki en büyük çekincem hidrolik disk frenin sorun çıkarabilme potansiyeli. Sizce endişe etmeli mi? Satın alırken V frene dönüştürüp almalı mı?

2-Lastik kalitesi illa ki lastiği değiştirmeyi gerektirecek kadar kötü mü? Satın alırken fark ödeyip daha kaliteli bir lastik mi almalı?

3-Güncel modeldeki elcikler sıkıntılı mı, değiştirmeli mi?

4-173 cm boy, 77 cm iç bacak boyu için hangi kardo boyu uygundur?

5-Bu bisikletin muadili olan düz maşalı tur bisikleti öneriniz var mı? Fiyatı max 10k olan bir bisiklet olabilir.

6-Bisikletin değişmesi gereken başka bir parçası var mı? Tercih etmeyi engelleyecek olumsuz özellikleri mevcut mudur?

Şimdilik sorularım bunlar. Teşekkürler.

1-Hidrolik disk fren ilk kez kullanacağım. Daha önce hep V fren kullandım. Bu modeldeki en büyük çekincem hidrolik disk frenin sorun çıkarabilme potansiyeli. Sizce endişe etmeli mi? Satın alırken V frene dönüştürüp almalı mı?

Turların nerede geçeceğine bağlı. Benim bildiğim bütün uzun turcular hidrolik frenin servisini kendi yapamadıkları ve geçtikleri yerlerin çoğunda servis imkanı olmadığı için V ya mekanik disk kullanıyorlar.

2-Lastik kalitesi illa ki lastiği değiştirmeyi gerektirecek kadar kötü mü? Satın alırken fark ödeyip daha kaliteli bir lastik mi almalı?

Ben Mitas FLash v66'ya 80 km dayanabildim. Bu bisikletteki birebir aynı olmayabilir ama Schwalbe Marathon Plus Tour ya da daha ekonomik modellerinden birine geçmeyi öneririm.

4-173 cm boy, 77 cm iç bacak boyu için hangi kardo boyu uygundur?

Bence 47 ama yine de denemek lazım.

5-Bu bisikletin muadili olan düz maşalı tur bisikleti öneriniz var mı? Fiyatı max 10k olan bir bisiklet olabilir.

V frenli olarak: (link)
HD frenli olarak: (link)
HD frenli olarak ama ön maşada bagaj bağlantı delikleri yok ve tek matara bağlantısı var: (link)

6-Bisikletin değişmesi gereken başka bir parçası var mı? Tercih etmeyi engelleyecek olumsuz özellikleri mevcut mudur?

Bence yok.

• Beğen
Tepkiler: yusuf340809
Yanıtınız için teşekkür ederim.

İstanbul'da süreceğim. Hafta içi sahil, hafta sonu Şile, Riva vb. Teknik bilgi konusunda iyi olmadığımı da göz önünde bulundurursak hidrolik disk frenden uzak durmam gerekiyor sanırım.

Elimde 700x28 Schwalbe Marathon var ama bu janta uyup uymayacağı belli değil.

Daha önce Carraro Sportive 327 51 kadro kullanıyordum ve çok memnundum. Bisikletim eskiyince sattım. 2015 modeldi. Yeni modelinin hem 48 kadrosunu hem de 52 kadrosunu kullandım. Her ikisinin de geometrisi uymadığı için satmak zorunda kaldım. Alternatif başka model yok pek (bu fiyatlarda). Bisikletsiz kalıcam sanırım :( Bisan modelleri var gerçi ama Bisan pek güven vermiyor.

• Beğen
Tepkiler: templeos
Geri