Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Şehir/tur bisikleti seçim rehberi

Herkese selam,
Hem kilo vermek hem de eskiden para ayıramadığım ve içimde ukte kalan bisiklet serüvenine başlamayı düşünüyorum. İstanbul'da yaşıyorum. Bulunduğum bölge yarı yokuş / yarı düz yol diyebiliriz. Tamamen şehir içinde kullanacağım. Alacağım bisikleti yıllarca hiç mekanik iyileştirme(bakımlar hariç tabiki) yapmadan en baştan en iyisini alarak kullanmak istiyorum. İnanılmaz çok çeşitlilik olduğu için baya bi kafam karıştı açıkçası. 10 bin liraya da bisiklet var 200 bin liraya da var. Tecrübeli kişilerden öneri almak isterim.

Scudo
...10 bin liraya da bisiklet var 200 bin liraya da var...

Sizin bütçeniz bu aralığın neresinde?

(link)
(link)
(link)
(link)

Bütçesi yetene favori önerim bu: (link)

Buradan daha yukarıda fiyatlarda gördükleriniz genelde yol bisikletleri, bazı MTB'ler, graveller, özel tur bisikletleri.

Daha makul fiyatlarda bunlar var:

Düz maşalı:
(link)
(link)
(link)
(link)

Süspansiyonlu:
(link)
(link)
(link)

• Beğen
Tepkiler: sencagri
Sizin bütçeniz bu aralığın neresinde?

Gelecekte mekanik güncellemeler ve parça değişiklikleri gerektirmeyecek modeli almak istiyorum. Bütçe sınırı koymuyorum, ancak çok minimal farklar içinde binlerce lira boşa vermek istemem.

Gelecekte mekanik güncellemeler ve parça değişiklikleri gerektirmeyecek modeli almak istiyorum. Bütçe sınırı koymuyorum, ancak çok minimal farklar içinde binlerce lira boşa vermek istemem.

Bunlar markalarının F/P tepe ürünleri:

Düz maşalı:
(link)
(link) (F/P bakımından daha kötü)

Süspansiyonlu:
(link) (bulmak oldukça zor artık)
Mosso bulunamadığında F/P oranı biraz daha kötü olsa da bu oldukça iyi:
(link)

İlk verdiğim kategori linklerinden daha düşük modellere de göz atın. 3x10 vitesli modeller, az daha düşüğe 3x9, 2x9 modeller, az daha düşüğe 3x8 modeller var. 3x7 viteslilere düşmek kısa zamanda mekanik güncelleme isteği doğurabilir.

İlk grupta vermediğim (link), (link), (link) ürünleri de var. Bisan'ı sık sık sitesinde yazandan faklı ürün geldiğinden, Kron'u birçok modelindeki hatalı bileşen seçimlerinden, Corelli'yi de düşük seviye bileşen kullanımı ve genel kalite sorunlarından listelemedim, onlara da bakabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: sencagri
Teşekkür ederim Scott sub cross gayet güzel gözüküyor. İnceliyorum.

Merhabalar. Evim iş yerine bisiklet ile gidersem yaklaşık 3.5km. Yollar düz, yokuş vb yok. Nasıl bir bisiklet alırsam gidip gelme konusunda daha az yorar ve daha konforlu olur ? En son çocukken binmiştim bisiklete ama evin işe yakın olmasını en azından hava güzel olduğunda spora çevirmek istiyorum. Bütçe de belirtemiyorum çünkü bilmiyorum açıkçası fiyatlar ne durumda.. Boy 180 kilo 80 bu arada

Merhabalar. Evim iş yerine bisiklet ile gidersem yaklaşık 3.5km. Yollar düz, yokuş vb yok. Nasıl bir bisiklet alırsam gidip gelme konusunda daha az yorar ve daha konforlu olur ? En son çocukken binmiştim bisiklete ama evin işe yakın olmasını en azından hava güzel olduğunda spora çevirmek istiyorum. Bütçe de belirtemiyorum çünkü bilmiyorum açıkçası fiyatlar ne durumda.. Boy 180 kilo 80 bu arada
Gidiş-geliş 7km mesafeyi bence tempolu yürüseniz daha iyi spor yaparsınız. Bisikletle adına spor demek için en az onun 3-4 katı mesafe lazım.

Amaç sadece spor değil burada elbette. Bisiklet tavsiyesi sormuştum yürüme tavsiyesi vermişsiniz, teşekkürler.

Amaç sadece spor değil burada elbette. Bisiklet tavsiyesi sormuştum yürüme tavsiyesi vermişsiniz, teşekkürler.

Daha hesaplı çözüm önermiş :)

Bu konunun ve Bisiklet önerileri konusunun son 1-2 aylık paylaşımlarını incelerseniz farklı bütçeler için birçok öneri var. Şu linklerden üreticilerin şehir bisikleti sayfalarına bakıp genel bir fikir edinebilirsiniz:

(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

Fiyatı ve özellikleri cazip görünen birkaç model seçerseniz karşılaştırıp uygun modeli bulmak kolaylaşır.

• Beğen
Tepkiler: fasakasa
Şehir diye tabir edilen modellerden aldığımda zaman zaman doğada da kullanabilir miyim peki yoksa arıza ile karşılaşır mıyım ? Karma kullanıma da uygun mudur yani bu şehir bisikletleri ?

Şehir diye tabir edilen modellerden aldığımda zaman zaman doğada da kullanabilir miyim peki yoksa arıza ile karşılaşır mıyım ? Karma kullanıma da uygun mudur yani bu şehir bisikletleri ?

Şehir deyip geçiyoruz ama aslında bu linklerdeki bisikletlerin türleri birbirine karışmış olsa da küçük bir kısmı şehir (kabaca çamurluklu, bagajlı, lambalı olanlar), diğerlerinin süspansiyonlu olanları hibrit, düz maşalı olanları trekking sayılabilir (süspansiyonlu olanlar da trekking sayılıyor ama süspansiyonsuz olanlar hibrit sayılmıyor). Düz maşalı trekking bisikletleri bile hafif arazide kullanılabilir ama süspansiyonlular daha rahat olur. Bu kategorideki süspansiyonlar kaliteli MTB'lerdeki gibi değil, şehir ve hafif koşullar için, sert olmayan koşullarda iş görür. Toprak yolda, patikada kullanılabilir mesela ama atlamaya zıplamaya gelmez. Gerçi MTB diye satılan birçok bisiklet de gelmez. Gerçekten arazi koşullarında kullanabilmek için belli bir seviyenin üstüne çıkmak lazım, en azından trekking modellerindeki bileşenleri kullananların üstüne.

• Beğen
Tepkiler: templeos
Şehir deyip geçiyoruz ama aslında bu linklerdeki bisikletlerin türleri birbirine karışmış olsa da küçük bir kısmı şehir (kabaca çamurluklu, bagajlı, lambalı olanlar), diğerlerinin süspansiyonlu olanları hibrit, düz maşalı olanları trekking sayılabilir (süspansiyonlu olanlar da trekking sayılıyor ama süspansiyonsuz olanlar hibrit sayılmıyor). Düz maşalı trekking bisikletleri bile hafif arazide kullanılabilir ama süspansiyonlular daha rahat olur. Bu kategorideki süspansiyonlar kaliteli MTB'lerdeki gibi değil, şehir ve hafif koşullar için, sert olmayan koşullarda iş görür. Toprak yolda, patikada kullanılabilir mesela ama atlamaya zıplamaya gelmez. Gerçi MTB diye satılan birçok bisiklet de gelmez. Gerçekten arazi koşullarında kullanabilmek için belli bir seviyenin üstüne çıkmak lazım, en azından trekking modellerindeki bileşenleri kullananların üstüne.
Teşekkürler. Carrara sportive olanlar sanırım benim kullanım amacıma uygun olacaktır

Kendime sportive 321, hanıma da Bianchi katlanır (turkuaz gibi) alarak süreci tamamladık bakalım.

Biri katlanırken diğeri de niye bagaja girmesin diyerek Carraro 108 yaptık sportivei, mağaza da yardımcı oldu sağ olsun.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Eray BAYĞAR
Kendime sportive 321, hanıma da Bianchi katlanır (turkuaz gibi) alarak süreci tamamladık bakalım

Turkuaz değil o, Celeste#227 hayranları teessüf eder.

GT3zGIlWoAABBsv

Merhaba arkadaşlar yeni başlık açamıyorum sebebini bilmiyorum. Sanırım yeterli sayıda mesaj yazmadığım için. Bianchi t0011x3 , kron spx500 ve mosso legarda pro x30 modelleri arasında kaldım. Kron kadro şekli hoşuma gitti ama bebek mavisi rengini sevmedim, diğer rengi de fiyatı pahalı. Daha doğrusu o fiyata çıkarsam bianchi ya da mosso almak isterim. Bu üç bisiklet de 30 vites ve tamamen deore set, bir tek spx 500 de orta aktarıcı olarak claris kullanılmış. Sizce hangisi daha iyidir?

Merhaba arkadaşlar yeni başlık açamıyorum sebebini bilmiyorum. Sanırım yeterli sayıda mesaj yazmadığım için. Bianchi t0011x3 , kron spx500 ve mosso legarda pro x30 modelleri arasında kaldım. Kron kadro şekli hoşuma gitti ama bebek mavisi rengini sevmedim, diğer rengi de fiyatı pahalı. Daha doğrusu o fiyata çıkarsam bianchi ya da mosso almak isterim. Bu üç bisiklet de 30 vites ve tamamen deore set, bir tek spx 500 de orta aktarıcı olarak claris kullanılmış. Sizce hangisi daha iyidir?
Pembe Canyon al çok şekil duruyor!

Millet vergi derdinde, tek derdin renk sıkıntısı olsun inşallah..

Merhaba arkadaşlar. Carraro Sportive 328C ile Mosso legarda Pro X24 MSM H modeli arasında kalmış bulunmaktayım. Şu anda Legarda 2121 MDM H kullanıyorum. 56 kadro olduğu için kullanamıyorum daha doğrusu. Ön süspansiyon sizce konfor olarak çok fark eder mi? Hızlı bisiklet süren birisiyim ve Legardadaki ön süspansiyon yüksek hızlarda bozuk yolların titreşimini hissedilir derecede azaltıyor mu?

Merhaba arkadaşlar. Carraro Sportive 328C ile Mosso legarda Pro X24 MSM H modeli arasında kalmış bulunmaktayım. Şu anda Legarda 2121 MDM H kullanıyorum. 56 kadro olduğu için kullanamıyorum daha doğrusu. Ön süspansiyon sizce konfor olarak çok fark eder mi? Hızlı bisiklet süren birisiyim ve Legardadaki ön süspansiyon yüksek hızlarda bozuk yolların titreşimini hissedilir derecede azaltıyor mu?

Süspansiyon istiyorsanız Carraro'daki karşılığı (link). Legarda Pro X24 onların dengi değil, daha düşük seviyedeki (link) ve (link)'in dengi. 328C ya da 227C'ye Mosso'da karşılık bulabilmek için yeni çıkacak CUES'li modelleri beklemeniz lazım. 2327 MSM H, ya da henüz çıkmamış olan Pro X27 klasik setli yaklaşık denkleri sayılabilir. Muhtemelen 3x9 setli Pro X27 çıkmadan yerine CUES setli farklı isimde bir model de gelebilir.

arkadaşlar merhaba.şehiriçi işe gidip gelmek için (3km) ve kalçalarımı çalıştırmak için (kireçlenme var) ,çamurluklu ,dik oturuşlu (kesinlikle düz veya düze yakın olması lazım) bisiklet tavsiyesi verirmisiniz. Ve hangi kadro almam lazım ? (boy 1,77 bacak boyu 80).Teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: templeos
Geri