Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Şehir/tur bisikleti seçim rehberi

dün ilk defa 8600 ile 40km yol yaptım kartal-moda arası, hiç yormadı. Hafifliği çok çok iyi merdiven inip çıkarken rahatlıkla taşınabiliyor. Onun dışında frenler vites geçişleri çok çok iyi. Tek rahatsız eden konu gidon boyu biraz uzun geldi, bir iki defa farkında olmadan dikiz aynalarına dokundum.

• Beğen
Tepkiler: Qiq ve kocaballı
Scudo
(link) arkadaşlar belki yeri burası değil ama ilandaki bisiklete bakar mısınız?Bu fiyata uygun mudur?Teşekkürler

@ghostt Merida sağlam marka kadrosu uyuyorsa alabilirsin biraz pazarlık falan yap uyguna kapat.

@mariokaldato Merhaba hocam. Corelli fitbike 2 nasıl sizce? Yol bisikleti olarak geçiyor fakat düz gidonu ve schwalbe lastikleri var. Claris set 10,8kg ağırlık 3200tl almak mantıklı yoksa Bisan trx8600 daha mı doğru olur?
Gayet guzel hocam al bence
@mariokaldato cevap için teşekkürler. Pandemi dönemi hepimiz için zor geçiyor anlaşılan. Biraz araştırdım, genelde dediğinize paralel şeyler yazılıyor. Bir sorum daha olacak, bu modellerde ön maşaya çanta takılabiliyor mu?
Valla bildigim ön maşasinda delik yok ama camurluk baglantisindan takilandan alabilirsin bagaj demiri. Benimki gbi soyle ;
20200624_195804.jpg

Herkese merhaba, grupta yeniyim. Henüz 15 -20 dk oldu :) Bisiklet kullanmayalı yıllar oldu (8-10 yıl) Devir değişmiş, bisikletler de değişmiş. Şimdi yeni bir şehir bisikleti almak istiyorum. Üç model arasında kaldım. Bilen, anlayan arkadaşların öneri ve tavsiyelerini bekliyorum.
1-) Carraro Elite 804
2-) Salcano Alanya 700 lady
3-) Corelli Mocha >> bu modeli yeni gördüm.

Artısı-Eksisini yazarsanız sevinirim..

dün ilk defa 8600 ile 40km yol yaptım kartal-moda arası, hiç yormadı. Hafifliği çok çok iyi merdiven inip çıkarken rahatlıkla taşınabiliyor. Onun dışında frenler vites geçişleri çok çok iyi. Tek rahatsız eden konu gidon boyu biraz uzun geldi, bir iki defa farkında olmadan dikiz aynalarına dokundum.

bugün Eskişehir’de bisanın sitesinde bayi olarak geçen bir yeri aradım telefonda 8600 ne zaman gelir diye sordum gelmeyeceğini sipariş vermediklerini söyledi biraz şaşırdım açıkçası direkt bisan fabrikasından sipariş verip kurulumu yaptırmak gerekecek galiba

Trx8400ün tanıtımına baktım gidon boyu gerçekten de fazla uzun trafikte sıkıntı yaratabilir gibi. Hatta bazı mtblerden bile uzun.

merhaba arkadaşlar, yeni üye oldum foruma. bisiklet almak istiyorum fakat bütçem sınırlı ve sıfır alamayacağım. şu anda kullandığım sedona 311 city series var. birine hediye edeceğim. işe gidip gelirken günde yaklaşık 16 km falan kullanıyorum, bana yetiyor gibi. v fren 28 jant vs. Bisikletten de pek anlamıyorum. O yüzden sormak istedim. Yardımcı olabilecek arkadaşlar var ise o deneyimlerini paylaşırlarsa ve öneri yaparlarsa sevinirim. yaklaşık 800-1200 lira bütçem var. internetten 2. el bakıyorum. fakat ne alacağımı pek bilmediğimden karar veremedim. kron xc300 1200 liravar kalın teker hidrolik fren 26 jant. ne biliyim yine sedona 1100 lira yada carraro vs. 800 lira var ama karar verme sürecindeki ne alınabilir deneyimim olmadığından buraya yazma gereği duydum. siz bu fiyat aralığında genelde şehir içi istanbul'da kullanılacak ara ara toprak yok diyebiliriz memlekete gidince. ne alırdınız hangi modeli bu fiyat aralığında tavsiye edersiniz yazarsanız beni mutlu edersiniz. ben de en azından sizin fikirlerinizle birlikte bu bisiklet dünyasına katılmış olurum. teşekkürler.

Yakın zamanda uzun yol maşalı bir bisiklet arıyorum önericeğiniz markalar ve bisikletler varmı bütcem 5000 6000 TL arası iyi kalitesine göre değişir

merhaba arkadaşlar, yeni üye oldum foruma. bisiklet almak istiyorum fakat bütçem sınırlı ve sıfır alamayacağım. şu anda kullandığım sedona 311 city series var. birine hediye edeceğim. işe gidip gelirken günde yaklaşık 16 km falan kullanıyorum, bana yetiyor gibi. v fren 28 jant vs. Bisikletten de pek anlamıyorum. O yüzden sormak istedim. Yardımcı olabilecek arkadaşlar var ise o deneyimlerini paylaşırlarsa ve öneri yaparlarsa sevinirim. yaklaşık 800-1200 lira bütçem var. internetten 2. el bakıyorum. fakat ne alacağımı pek bilmediğimden karar veremedim. kron xc300 1200 liravar kalın teker hidrolik fren 26 jant. ne biliyim yine sedona 1100 lira yada carraro vs. 800 lira var ama karar verme sürecindeki ne alınabilir deneyimim olmadığından buraya yazma gereği duydum. siz bu fiyat aralığında genelde şehir içi istanbul'da kullanılacak ara ara toprak yok diyebiliriz memlekete gidince. ne alırdınız hangi modeli bu fiyat aralığında tavsiye edersiniz yazarsanız beni mutlu edersiniz. ben de en azından sizin fikirlerinizle birlikte bu bisiklet dünyasına katılmış olurum. teşekkürler.
Hocam ortalik karisik elinizdekini hediye etmeyin derim. O fiyatlara adam gibi bsey bulmak namumkun
Yakın zamanda uzun yol maşalı bir bisiklet arıyorum önericeğiniz markalar ve bisikletler varmı bütcem 5000 6000 TL arası iyi kalitesine göre değişir
"Uzun yol maşalı " derken anlamadim ama Bisan grandtour serisine bakiniz

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
@mariokaldato size bir şey sormak istiyorum, şehir bisikleti bakıyorum. önereceğiniz bir bisiklet var mı? bütçe 2 civarı.
örneğin şu iki bisikletin arasından hangisini önerirsiniz?
1-) carraro elite 804
2-) giant momentum ineed şehir bisikleti 28 jant

şu an link paylaşımıma izin verilmediğinden isimlerini yazdım

@mariokaldato size bir şey sormak istiyorum, şehir bisikleti bakıyorum. önereceğiniz bir bisiklet var mı? bütçe 2 civarı.
örneğin şu iki bisikletin arasından hangisini önerirsiniz?
1-) carraro elite 804
2-) giant momentum ineed şehir bisikleti 28 jant

şu an link paylaşımıma izin verilmediğinden isimlerini yazdım
Selam ikiside stil olarak ayni fakat sadece giantin marka degeri var, fakat kadro kalitesi elbet carraroya gore hayli iyidir o ayri mesele :) Hangisini beğenirsen onu al.

ikisini de beğendim. 700 TL pahalı giant. bisikletci carraro al dedi. işkillendim. o yüzden sordum. tşk ederim

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Merhaba.
Her hafta ortalama 100 km uzaklıktaki yerlere gidip bisikletimle kamp yapmayı planlıyorum. Yolculuğumun büyük bir bölümü asfalt üzerinde geçecek. Forumlarda deneyimli kişilerin tecrübelerinden anladığım kadarıyla tur bisikleti benim için daha uygun olduğuna karar verdim yanlış da düşünmüş olabilirim :)) Bütçem şuan için 1000-1300 tl bandında. Bu aralıkta bisiklet önerebilir misiniz ?

Sayın @mariokaldato hocam, Decathlon'un Riverside 500'le ilgili düşünceniz nedir acaba? Burada çok uygun geliyor diye düşünüyorum.
Hatta Decathlon'da satılan tekhız (singlespeed) bisikletler var. Acaba almaya değer mi?

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Merhaba.
Her hafta ortalama 100 km uzaklıktaki yerlere gidip bisikletimle kamp yapmayı planlıyorum. Yolculuğumun büyük bir bölümü asfalt üzerinde geçecek. Forumlarda deneyimli kişilerin tecrübelerinden anladığım kadarıyla tur bisikleti benim için daha uygun olduğuna karar verdim yanlış da düşünmüş olabilirim :)) Bütçem şuan için 1000-1300 tl bandında. Bu aralıkta bisiklet önerebilir misiniz ?
Su an hem ikinci elde, hem sifirda ürün bulamama sorunu cok yaygin. Salcano city vins serisini tavsiye ederim bulabilirlik acisindan
Sayın @mariokaldato hocam, Decathlon'un Riverside 500'le ilgili düşünceniz nedir acaba? Burada çok uygun geliyor diye düşünüyorum.
Hatta Decathlon'da satılan tekhız (singlespeed) bisikletler var. Acaba almaya değer mi?
Hic bir fkrim yok dostum. Yalan soylemeyim smdi

Leylek kaldıydı, hiç durma git al.Ne yapacan o kadar bisikleti?

Arkadaşlar selamlar aranıza yeni katıldım. Sabiha Gökçen - sahilyolu Kadıköy güzergahında bisiklet kullanmak istiyorum forumdaki yazıları takip ettim ucuz bütçeli olarak Mosso legarda mdm v modeli önerilmiş.
Orta ölçekli modellerdede bisan trx8600 dikkat çekici kompanentlere sahip yine trx8600e yakın fiyatlarda bisanin grand tourer eco modeli mevcut. Bilenler bilir pendik sahilinden kurtköye sağlam bir yokuş çıkmam gerekmekte beni bu guzargahta en az hırpalayacak bisiklet modelini arıyorum bir yandanda yol bisikletine merakım var mossoyu kafamda bitirdim gibi trx8600e eleştirecek birşey bulamıyorum sizce yol bisikleti tecrubesi için sora setli grand tourer eco mu yoksa trx8600mu almalıyım.
+ları -leri nelerdir
Şimdiden teşekkürler iyi forumlar

Arkadaşlar selamlar aranıza yeni katıldım. Sabiha Gökçen - sahilyolu Kadıköy güzergahında bisiklet kullanmak istiyorum forumdaki yazıları takip ettim ucuz bütçeli olarak Mosso legarda mdm v modeli önerilmiş.
Orta ölçekli modellerdede bisan trx8600 dikkat çekici kompanentlere sahip yine trx8600e yakın fiyatlarda bisanin grand tourer eco modeli mevcut. Bilenler bilir pendik sahilinden kurtköye sağlam bir yokuş çıkmam gerekmekte beni bu guzargahta en az hırpalayacak bisiklet modelini arıyorum bir yandanda yol bisikletine merakım var mossoyu kafamda bitirdim gibi trx8600e eleştirecek birşey bulamıyorum sizce yol bisikleti tecrubesi için sora setli grand tourer eco mu yoksa trx8600mu almalıyım.
+ları -leri nelerdir
Şimdiden teşekkürler iyi forumlar
Selamlar
Trx 8600 un vites oranlari daha iyi bence onu al, digeri cok sert kacar buna göre. Yeni baslarken rahat oranlar lehine olacaktir

Son düzenleme:
Merhaba sevgili forum üyeleri benim 1500 - 2000 tl arası bir bütçem var ve bu bütçeye alacağım ürünü okula gitmek için, hafta sonu hafif toprak yollarda arkadaşlarla gezmek için, azda olsa sportif amaçlı olarak kullanacağım. Bu gün Kron tx 150, mosso legarda 2021 gibi modellere baktım. Kafama takılan en büyük soru yukarıda bahsettiğim kullanım alanlarında hangi fren tipi benim için daha yerinde bir tür olur. Ve bu modeller dışında önerebileceğiniz başka modeller varmıdır ? Şimdiden teşekkürler :)

Geri