Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Şehir/tur bisikleti seçim rehberi

Arkadaşlar merhaba foruma yeni abone oldum, benim sorum ise, ben de bianchi 2012 model discovery 28 inç 21 vites erkek bisikleti var. Sorum şu, bazen vitesi bisikleti sürerken değilde, bisiklette vites değiştiriyordum. özellikle aynakolda 3. vitese geçtiğim zaman zincir atıyordu. ben de aynakolda vitesi 2 ye ve hatta 1 e alaarak, pedalı geri çevirirerek ve sonra ileri çevirerek zinciri geri rayına oturtturuyordum. İşte öyle yaptığımdan aynakolun dişlileri biraz zarar görmüş daha doğrusu oradaki çarklar arasındaki mesafe bozulmuş. bi de vites ayarını kendim yapmaya kalktım elime yüzüme bulaştırdım. gittim bir bisikletçiye hem vites ayarı hem de dişlileri çekiçle düzeltti. ancak şöyle bir şey var, aynakoldan 1'den 2 ye geçriince ileri ittiğim düğmeyi hiç çekmiyorum parmağımdan vites geçene kadar, bi de 2 den 3 e geçerken aynı şeyi yapıyorum. ama tam %100 randımanlı değil gibi. şimdi benim sormak istediğim. 1. Aynakolu sökmeden biacnhi bisikletimin orjinal aynakolunu nereden bulabilirim? Bi de üzerinde de korumalık var zincirin, onu da nasıl bulabilirim? Başınızı ağrıttıysam kusura bakmayın. Herkese selamlar ve saygılar.

Scudo
Arkadaşlar merhaba foruma yeni abone oldum, benim sorum ise, ben de bianchi 2012 model discovery 28 inç 21 vites erkek bisikleti var. Sorum şu, bazen vitesi bisikleti sürerken değilde, bisiklette vites değiştiriyordum. özellikle aynakolda 3. vitese geçtiğim zaman zincir atıyordu. ben de aynakolda vitesi 2 ye ve hatta 1 e alaarak, pedalı geri çevirirerek ve sonra ileri çevirerek zinciri geri rayına oturtturuyordum. İşte öyle yaptığımdan aynakolun dişlileri biraz zarar görmüş daha doğrusu oradaki çarklar arasındaki mesafe bozulmuş. bi de vites ayarını kendim yapmaya kalktım elime yüzüme bulaştırdım. gittim bir bisikletçiye hem vites ayarı hem de dişlileri çekiçle düzeltti. ancak şöyle bir şey var, aynakoldan 1'den 2 ye geçriince ileri ittiğim düğmeyi hiç çekmiyorum parmağımdan vites geçene kadar, bi de 2 den 3 e geçerken aynı şeyi yapıyorum. ama tam %100 randımanlı değil gibi. şimdi benim sormak istediğim. 1. Aynakolu sökmeden biacnhi bisikletimin orjinal aynakolunu nereden bulabilirim? Bi de üzerinde de korumalık var zincirin, onu da nasıl bulabilirim? Başınızı ağrıttıysam kusura bakmayın. Herkese selamlar ve saygılar.
Hocam yazdiklarinizdan zerre bir sey anlamadim. Ama bianci aynakolu diye bir sey yoktur. Shimanonun tourney , altus , acera gbi herhangi bir modelini alsanizda uyar.
im. 1. Aynakolu sökmeden biacnhi bisikletimin orjinal aynakolunu nereden bulabilirim?
Sökmeden bu mumkun degil, sökeceksiniz ve orta gobegin mil uzunluguna gore alacaksiniz aynakolu . Selamlar

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
@citygray bende o sıkıntıyla karşı karşıyayım bende
orijinal sitesinde 2160 liraya satılan salcano city life 10 hd başka internet sitelerinde 2600 civarı satılıyor
bunun nedeni bisiklet stoğunun bitmesi fabrikalar bisiklet üretmiyor virüs nedeniyle o yüzden olmaması ve pahalı satılması çok normal

bu arada bende alıcam dediğim gibi city life 10 hd birde kron tx150 hd almak istiyorum ama hangisi alıyım karar vermedim ve alırsam hangi boyu almalıyım boyum 167 168 civarı ve büyüme yaşında olduğum için sürekli değişiyor hangi kadroyu almalıyım? 16 18 ve 20 var

Kadro boyları standart değildir. Kimi markanın size 52 kadrosu olurken kiminin 50 bir diğerinin 54 kadrosu uyabilir. İlk önce alacağınız bisikleti seçin. Dediğim gibi bütçeniz dahilinde hangisini alsanız almadığınız bisikletle arasında çok fark olmaz. Sonra da bir bisikletçide deneyin. Asla ve asla abi seleyi kaldır bu bisiklet sana olur , abi seleyi alçalt kadro sana gelir gibi bisikletçi yalanlarına taviz vermeyin. Kadro boyunuz dışında bir bisiklet size eklem diz bacak bol boyun ağrısı olarak döner.

Çok güzel yazmissiniz. Ben de bir ilave yapayim. Bisiklet denemeye giderken süreceğiniz tarz ayakkabı ile gidin. Ben iş çıkışı ayağımda kalın tabanlı isg ayakkabıları ile gittim. Denediğimde kadro ile aramda 2 parmak kalıyordu. Ama birkaç gün sonra farkettim ki spor ayakkabı ile binince kadro ile aramda yarım parmak kaliyor.

• Beğen
Tepkiler: Tolga Özdemir
Merhaba.
Ben de Carraro Sportive 328 ve 227 modellerine 3-4 bayiden sormuştum. Yok, cevabına alınca ben de Carraro Sportive 220 modelini ve boyum 180 cm olmasına rağmen 46 kadro vardı onu aldım (bir üstü 51 kadroymuş). Bisikleti sevdim, çok rahat kullanıyorum. Ancak amacım 100-150 km lik turlara çıkmaktı. 220 de tourney vites sistemi var. Lastikleri zırhlı değil.
Önceki sayfalar dahil, mesajları okuyunca "acaba kadro seçimim yanlış mı olmuş" diye aklımdan geçmiyor değil.
Şunu merak ediyorum. Bu bisikleti, tur bisikletine yükseltmem mümkün mü? Yani bisikletin kadro boyu, yapısı, sürüş açıları buna izin verir mi?

Bisiklet ise şu: (link)

@srdrrr
Bisikletiniz tura uygun bir bisiklet. Fakat kadro boyu size ufak. Muhtemelen 51 daha uygun olurdu.

Önceki sayfalar dahil, mesajları okuyunca "acaba kadro seçimim yanlış mı olmuş" diye aklımdan geçmiyor değil.

Bisiklet ise şu: (link)
Keşke önceki sayfaları bisikleti almadan önce okusaydınız. Ben 173 boyla 51 kadro kullanıyorken 46 kadronun size uygun olması imkansız gibi bişey :(

Arkadaşımda 227 model 51 kadro var. Ben almadan önce denemiştim. Selede otururken rahat etmemiştim. Bir arkdaşımda da La Pierre var. O da 51 kadro; ama çok daha rahattım. Biraz da bu sebeple 46 kadro aldım. 51 kadro da ellerinde yoktu. Bu modelin 48 kadrosu da üretilmemiş. @Heraklia
@Nurullaah18 Aslında bisikleti 21 Temmuzda aldım. Aslında çok rahat ediyorum kullanırken. Kadro küçük demenizin başka sebebi var mı? Yanlış anlamayın bilmediğimden soruyorum.

20200804_205101-01 (1).jpeg

Kadro boyu konusu benim de kafami karistiriyor. Bugun ben de Sportive 321 aldim. Boyum 1.70, ic bacak boyum 75. Internette 48 hesapliyor siteler ancak aldigim bisiklet 44 kadro ve gayet uygun geldi. Hatta ayakta durdugumda bacak aram ile bisikletin govde borusu arasinda biraz daha bosluk bile olabilir. Su haliyle ancak bir santim falan var herhalde. Carraro da sagolsun sitesinde olcu tablosu koymamis.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
@srdrrr kısa süreliği için rahat edebilirsin ama ki uzun yolculuklarda büyük kadro her zaman daha konforludur fakat ben uzun yola çıkmam diyorsan orası ayrı.

Carraro sportt,ve 221 28 jant ve 224 29 jant, 2017 model.. bu iki bisiklete 2600 tl verilirmi? Piyasası nedir..

Arkadaşlar Merhaba Benim Bi Sorum Olcaktı Ben Şuan Dirt Jump Bisikleti kullanıyorum Artık Tüm Hareketlere alıştım Ama kendime Merdivenden Bunny Hopla atlayabileceğim tek teker yapabileceğim hidrolik frenli bisiklet arıyorum bana bi bisiklet önerirmisiniz bütçem yok bisikletin fiyatına göre alcam. Decathlon da gezerken St 540 Bisikletini gördüm siyah rengi çok hoşuma gitti hidrolik frenleri felan ama orta amortisörü yoktu sorun yaratırmı?

@Slayerrr_292 Henüz uzun denilecek bir tur yapmadım. Birkaç ay içinde toplam 100-120 km lik turlar planlıyorum. Ancak kondisyonum şu anda yetersiz. Bunu için çalışıyorum. Belki seneye uzun turlar olabilir. Ayrıca yanılıyor olabilirim; ama bu bisiklet üzerinde yapmak istediğim değişiklikler de ucuz olmayacak gibi. Bu sebeple ilerde bisikleti değiştirmek daha mantıklı gelmeye başladı.

Bisan trx 8500, 8600 için fiyat alan var mı? Bayilerde liste fiyatından uygun olduğu söyleniyor ancak daha önce gördüğüm mossolarda Ankara'da liste fiyatı neyse o fiyatı verdi bayi.

Herkese selamlar, günlük 10-20 km arası hobi amaçlı kullanmaya yönelik bir bisiklet almak istiyorum ve bütçem kısıtlı maalesef Decathlonda satılan Riverside 100 modeli nasıldır acaba daha önce kullananlar varsa özellikle bu bisikleti önerir misiniz? Yoksa en az 1500-2000 arası (Mosso Legarde 2021, Bisan TRX 8100, Kron TX 150 gibi) bir bisiklet almamı mı önerirsiniz.
(Rotam genelde düz asfalt yol fazla yokuş çıkmıyorum.)

@mariokaldato Merhaba hocam. Corelli fitbike 2 nasıl sizce? Yol bisikleti olarak geçiyor fakat düz gidonu ve schwalbe lastikleri var. Claris set 10,8kg ağırlık 3200tl almak mantıklı yoksa Bisan trx8600 daha mı doğru olur?

Bu sorunun cevabını bende merak ediyorum. Tavsiyesi olan var mı acaba?

Merhabalat şehir içinde kullanmak için 2000tl 2200tl civarında bisiklet aramaktayım. Önerilerinizi bekliyorum boy 176 kilo 71

Whistle guipago 1830 almayı düşünüyorum. Kullanan arkadaşlar Akıcılık yönünden değerlendirir misiniz. Merida crossway 300 le kıyaslayabilir miyiz

Mosso legarda 2024 v fren 46kadro nerede bulurum bilgisi olan lütfen bilgilendirirse mutlu olurum bugün alıcaktım yetişemedim :(

Mosso legarda 2024 v fren 46kadro nerede bulurum bilgisi olan lütfen bilgilendirirse mutlu olurum bugün alıcaktım yetişemedim :(

Geçen hafta Pedaltürk'te vardı (yanılmıyorsan 46 kadroydu ama yanlış hatırlıyor olabilirim), hala duruyor mudur emin değilim. Sormakta fayda var diye düşünüyorum.

Geri