Yol bisikleti lastik önerisi

Tepki
1
İsim
Hakan kartal
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
760 tl ye contiental grand sport race 700x25 söyledim şu dönemde bedava gibi birsey aliexpres de olmasa halimiz yaman. Mitas syrinx den sonra bu bana devrim niteliğinde olacak kesin inanıyorum 😉

• Beğen
Tepkiler: edstrkkn
Scudo

Coen

Üye
Tepki
3
İsim
Azad
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Vittoria hiç kullanmadım sport 3 yeterince test ettiğimi düşünüyorum çok çok güzel bir lastik. İç lastik değişimi nedir unuttum😊 bu takımları eskittigim de yine bu modelden devam edeceğim gibi görünüyor
Hocam katlanır mı telli mi sport 3?

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.134
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
(link)

(link)

Bu iki dynamic sport arası fark nedir?

Uzun gidecek bir lastik arıyorum. Equinox 2’den sonra önerir misiniz?

Continental Ultra Sport ve yukarıdaki Michelin Dynamic Sport arasında hangisi tercih edilmelidir? 700/23c boyutlarında bu ve bunun biraz üstü bütçede tercih edilebilecek lastikler nelerdir?
Continental gp 4 seasons tavsiye ederim.

Loyol

Üye
Tepki
79
İsim
Özgür
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Yol bisikletinde ön arka farkli lastik kullanan oldu mu acaba? Deneyimi olan var mi? Ön arka farkli marka model ama yakın karakteri olan lastik kullansam nasil olur diye düşünüyorum.

Veto8

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Yol bisikletinde ön arka farkli lastik kullanan oldu mu acaba? Deneyimi olan var mi? Ön arka farkli marka model ama yakın karakteri olan lastik kullansam nasil olur diye düşünüyorum.
Ben ön arka farklı marka ve farklı kalınlıkta lastik kullanıyorum şu an. Bir sıkıntı yok.

Coen

Üye
Tepki
3
İsim
Azad
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Katlanır hocam
Ben bulamadım da internette katlanır modelini. Bir tane var 700×28 boyutunda katlanır ve 840 tl. 700×25 var bir de o 350 lira o katlanır değil herhalde. Siz nerden aldınız söyleyebilir misiniz. 700x25 almayı düşünüyorum.

kemal.bahadır

Forum Demirbaşı
Tepki
524
İsim
Kemal Bahadır Çakır
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben bulamadım da internette katlanır modelini. Bir tane var 700×28 boyutunda katlanır ve 840 tl. 700×25 var bir de o 350 lira o katlanır değil herhalde. Siz nerden aldınız söyleyebilir misiniz. 700x25 almayı düşünüyorum.
Ben Yurtdışından bir arkadaş getirtip satıyordu ondan aldım. Sahibinden de gördüm 3 ilan var çiftini 1000-1200tl arası haberiniz olsun linkini koyamadım

Burak Altaç

Forum Bağımlısı
Tepki
5.120
İsim
Burak Altaç
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Vittoria Rubino Pro G2.0 kullanan var mı? İyi lastik midir acaba?

RTFM

Forum Demirbaşı
Tepki
1.165
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Vittoria Rubino Pro G2.0 kullanan var mı? İyi lastik midir acaba?
Ben yaklaşık 3 bin km’dir tubeless olanını kullanıyorum. Yol tutuşu gayet iyi, hiç patlak yaşamadım. Açıkçası akıcılık konusunda da epey iyi. Kısa ömürlü olduğunu söylüyorlar, kendi adıma 6-7 bin km’den sonrası bana ekstra ömürmüş gibi geliyor. Her sezon lastik değiştirmeye özen gösteriyorum.

• Beğen
Tepkiler: Burak Altaç

Burak Altaç

Forum Bağımlısı
Tepki
5.120
İsim
Burak Altaç
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben yaklaşık 3 bin km’dir tubeless olanını kullanıyorum. Yol tutuşu gayet iyi, hiç patlak yaşamadım. Açıkçası akıcılık konusunda da epey iyi. Kısa ömürlü olduğunu söylüyorlar, kendi adıma 6-7 bin km’den sonrası bana ekstra çözürmüş gibi geliyor. Her sezon lastik değiştirmeye özen gösteriyorum.
Teşekkür ederim.

ensbykds

Üye
Tepki
133
İsim
Enes B.
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Yarışmıyorum performans kaygım yok diyorsan continental gatorskin hand made tavsiye ederim. Patlamaya karşı dirençli ve çok hafif. Tek dezavantajı dönme direnci

• Beğen
Tepkiler: Burak Altaç

fbyekta07

Üye
Tepki
4
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Corelli KR200 bisikletim var. Mitas Syrinx 700x25c lastiklerimi yıprandığı için değiştireceğim. Benim jantıma 32C lastik takılır ise bu kalınlığı tercih etmek istiyorum. İki lastik birden 500-600 liranın altında olursa iyi olur. Önerilerinizi bekliyorum. 32C isteme sebebim, toza toprağa taşa girdiğimde daha rahat sürebilmek. Malum, yaşadığımız ülkede doğru düzgün bisiklet yolunda sürmeyi geçtim, asfalt yol bile düzgün değil. Gravel bisiklet özentiliğim de var aslında ama galiba Gravel lastiklerinin kalınlığı 38-40C oluyor? Bir de iç lastiğe masraf çıkarmak istemiyorum ve bu kadar kalın lastiğe de gerek yok diye düşünüyorum. Jantıma 32C veya 28C uymuyor ise 25C önerebilirsiniz.

Mehmet Vidinli

Canyon RoadLite 6.0 - Van Rysel Edc Af 105
Tepki
360
İsim
Mehmet Vidinli
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba,
Her ne kadar yol bisikleti olmasa da sadece asfaltta kullandığım canyon road lite 6.0 bisikletime lastik alma arifesindeyim.
6 yıldır üzerinde grand prix 4000 II mevcut. Ve parçalanmak üzereler. Bu bisikleti 2 yerde kullanıyorum. 1. Ankara İşe git gel ve günlük kısa kezintiler. 2. Antalya Adrasan yazlık yer kullanımı. Günlük kısa turlar. ama yolların asfaltı çok kötü. Ankara da kullanmak üzere Continental Grand Prix 5000 limitimin en üstünde olan bulabildiğim bana göre en iyi lastik. Ve tabiiki tavsiyelere açığım. Bunun yanında Antalya Adrasan da kullanmak üzere ayrı bir lastik almak istiyorum. biraz daha dişli ve ya dayanıklı bir lastik oabilir.
Bira karışık anlatmış olabilirim. Tüm tavsiyelere açığım.
Teşekkürler.

Coen

Üye
Tepki
3
İsim
Azad
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba arkadaşlar.
1-) Yüksek performans için değil de daha çok uzun süreli kullanımlar için ve patlama direnci iyi olan yol bisikleti dış lastik önerisi alabilir miyim 700x25 ebatında arıyorum
2-) Aklımda Tufo est status 700x24 modeli var ancak model hakkında pek bir bilgim yok, bilgisi olanlar yazarsa sevinirim.
3-) Sahibinden veya letgo üzerinden dış lastik almak sizce mantıklı mı? Benim bu konuda biraz çekincelerim var açıkçası.
4-) Elinde sıfır veya temiz dış lastik olanlar var ise haber verirse sevinirim.

emreipekci

Üye
Tepki
104
İsim
Emre
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar schwalbe lugano 2 lastiklerim var bisiklet üzerinde. Carraro 042 modeli. Ama çok sık patlamaya başladı. Akşamdan şişiriyorum sabah uyandığımda patlamış buluyorum. Ya içinde kalan teli bulamıyorum ya da iç telleri zarar veriyor. Bu nedenle katlanır lastik almak istiyorum. Performans sürüşüm yok. Günlük bazen 150 bazen 70-80 sürüyorum grupla veya yalnız.
(link) set için öneriniz nedir? Alternatif olarak bu fiyata çıktıysan şu modele de bak diyebilirsiniz.
(link)
Bisikletim de bu. 25 yanak istiyorum.
20220102_142149.jpg

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
12.187
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar schwalbe lugano 2 lastiklerim var bisiklet üzerinde. Carraro 042 modeli. Ama çok sık patlamaya başladı. Akşamdan şişiriyorum sabah uyandığımda patlamış buluyorum. Ya içinde kalan teli bulamıyorum ya da iç telleri zarar veriyor. Bu nedenle katlanır lastik almak istiyorum. Performans sürüşüm yok. Günlük bazen 150 bazen 70-80 sürüyorum grupla veya yalnız.
(link) set için öneriniz nedir? Alternatif olarak bu fiyata çıktıysan şu modele de bak diyebilirsiniz.
(link)
Bisikletim de bu. 25 yanak istiyorum.
293316 dosyayı görüntüle
Patlak içeriden kaynaklanıyorsa yeni dış lastik sorunu çözmez.
Patlak genelde iç lastiğin neresinde oluyor?
Jant şeritleriniz kaliteli mi, doğru ölçüde mi, yerine tam oturuyor mu, tel deliklerinden içeri bombe yapıyor mu, üstünde tahribat var mı?

emreipekci

Üye
Tepki
104
İsim
Emre
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Patlak içeriden kaynaklanıyorsa yeni dış lastik sorunu çözmez.
Patlak genelde iç lastiğin neresinde oluyor?
Jant şeritleriniz kaliteli mi, doğru ölçüde mi, yerine tam oturuyor mu, tel deliklerinden içeri bombe yapıyor mu, üstünde tahribat var mı?
Asfalta temas eden yüzeyde oluyor patlaklar. Jantlar üzerinde gelen stok jantlar. Açıkcası öyle çok kaliteli mi vs bilgim yok. Şeritten kastınız jant yüzeyinin içindekilerse çokta nizami durduklarını söyleyemem. Bombe yapma ile ilgili söylediklerinizi anlayamadım.

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
12.187
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Asfalta temas eden yüzeyde oluyor patlaklar. Jantlar üzerinde gelen stok jantlar. Açıkcası öyle çok kaliteli mi vs bilgim yok. Şeritten kastınız jant yüzeyinin içindekilerse çokta nizami durduklarını söyleyemem. Bombe yapma ile ilgili söylediklerinizi anlayamadım.
Patlaklar yol tarafındaysa diğerleri önemli değil.

"Bombe yapma" konusu şu:

• Beğen
Tepkiler: Aybek Cihan

emreipekci

Üye
Tepki
104
İsim
Emre
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Patlaklar yol tarafındaysa diğerleri önemli değil.

"Bombe yapma" konusu şu:
Yok böyle birşeye rastlamadım. Ama Yama yaptıktan sonra yamayı denemek için iç lastiği şişirince bazen bir yanın daha dengesiz şişmesine denk geldiğim oluyordu. Patlaklar yol tarafında ise dış lastiği değiştirmek işe yarar mı o zaman? Bir öneriniz olur mu?