Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikleti tavsiyeleri

İlk düşünmeniz gereken, bulduğunuz RC 011'in boyunuza uygun olup olmadığı. Boyunuz, iç bacak boyunuz ve bisikletin kadro boyu kaç?

Bisikletin 4 yıllık olsa da kullanılmamış olanı 14711 liradan satılıyor (kadro boyu belli değil), bundan sonraki fiyatlar 18 bin TL ve üstü. Bulduğunuz ikinci else fiyatı ne kadar?

Tourney setli bir yol bisikleti belirgin fiyat avantajı sunduğunda mantıklı olabilir. RC 011'in avantajı, kaset ruble kullanması. Bu sayede ruble, attırıcı ve kol değişikliğiyle tümüyle Claris sete geçilebilir, tabii sadece 7'li rubleye uygun kısa freehub'lı bir göbek kullanılmadıysa (bu satıcıya sorularak ya da yakından bakıp bir spacer kullanılıp kullanılmadığını gözleyerek anlaşılabilir).

RC 011 Aero kadrosu ve çelik maşasıyla biraz ağır olmalı.

KADRO: ALÜMİNYUM 1.1/8" YARI ENTEGRE HYDROFORMED SMOOTH WELDING​
MAŞA: ÇELİK RİJİT 1.1/8"​
ARKA VİTES: SHIMANO TOURNEY A070​
ÖN VİTES: SHIMANO CLARIS R2030​
KRANK TAKIMI: SHIMANO TOURNEY A073 50X39x30T​
ARKA DİŞLİ: SHIMANO HG200 12-28T KASET​
VİTES KOLU: SHIMANO TOURNEY A070 3X7​
FREN: ALÜMİNYUM KUMPAS FREN​
LASTİK: CHAOYANG 700X25C​
JANT: CARRARO ÇİFT KATLI ALÜMİNYUM​

"Uzun yol"dan kastınız nedir?

carraro-race-011-aero-yol-bisikleti-siyah-kirmizi-50-cm-kcm75595452-1-c2ce05ce706644f7bc38b228eb2d841e.jpg
Yanıtınız için teşekkür ederim.
Kron XC75 bisikletim ile takas yapacağım bisiklet Carraro RC 011 - 54cm kadro.
Deneme sürüşü yaptım boyuma uygun, boyum 175cm. Bisiklet sürmeye yeni başladım 1 aylık bir süre oldu, mevcut bisikletime heybe çanta istediğimi koyup çıkabiliyorum ağırlık taşıyabilirim, aklımı karıştıran tek olay bu Carraro RC 011 ile muhtemelen bunu yapamayacağım. Ama bir yönden de uzun yollar yapmayı düşünüyorum 300-400 km lik. Bu Carraro ile bunu yapabilir miyim, yolda yaşayacağım sıkıntıları kolayca aşabilir miyim, bu takası tavsiye eder misiniz?

Scudo
Yanıtınız için teşekkür ederim.
Kron XC75 bisikletim ile takas yapacağım bisiklet Carraro RC 011 - 54cm kadro.
Deneme sürüşü yaptım boyuma uygun, boyum 175cm. Bisiklet sürmeye yeni başladım 1 aylık bir süre oldu, mevcut bisikletime heybe çanta istediğimi koyup çıkabiliyorum ağırlık taşıyabilirim, aklımı karıştıran tek olay bu Carraro RC 011 ile muhtemelen bunu yapamayacağım. Ama bir yönden de uzun yollar yapmayı düşünüyorum 300-400 km lik. Bu Carraro ile bunu yapabilir miyim, yolda yaşayacağım sıkıntıları kolayca aşabilir miyim, bu takası tavsiye eder misiniz?

XC75'te kullandığınız bagaj gibi bir bagaj bunda da kullanılabilir ama üst kısmını aero boruya bağlamak için özel bir çalışma yapmak gerekebilir. Büyük sele altı çanta, kadro içi ve üstü çantalar, gidon çantası v.b. yeterse bagaja-heybeye gerek kalmayabilir.

Beni daha çok düşündüren bisikletin ergonomisi. Endurance olsaydı zaten amaca uygun olurdu ama aero kadro sıkıntı yaratabilir. 2.1" lastiklerden sonra 25 mm lastiklere geçmek de büyük zorluk olabilir, özellikle uzun turlardaki yol şartları düşünüldüğünde. Bu bisiklete 28 mm lastik bile takılamıyor olabilir. Yükte ya da yağışta, ıslak ya da çamurlu geçişlerde frenler de sıkıntı yaratabilir.

Kendinden bagaj yuvaları olan, tırmanmaya daha uygun oranlar sunabilen, gerekirse ihtiyaca uygun gidon takılabilecek konforlu bir trekking bisikleti daha iyi bir seçim olur diye düşünüyorum.

IMG-20240612-WA0000.jpgMerhabalar, halihazırda sürmekte olduğum waimanly marka ful çelik 5x2 10vites vintage yol bisikletim uzun yollarda çok yoruyor. Ağır bir bisiklet. İlk yol bisikletim ve kadrodan vites koluna her ne kadar alışmış olmama ragmen şehir içinde dur kalklarda vites değiştirmek beni çok yoruyor ve seri bir vites değişimi saglayamiyorum. Bu sebeple bisikletimi satıp, artık yeni nesil bir yol bisikletine geçmek istiyorum. Amacım 50 100 km arası turlar yapmak. Fiziğim agresif bir kadroya uygun değil diye düşünüyorum. Boy 177 kilo 90. Bütçem fazla yok 10k civarı. İkinci el bakıyorum. Bu bisikleti buldum sizce iyi mi? corratec dolomiti.

(link)
1119526367

Üzerindeki grupset sora 3500 bir önceki nesil. İyi midir? Corratec markasını biliyorum, eski mtb bisiklerim corratec idi. Kadro ve komponent kalitesi güzel bir Alman markası. Bu fiyata alınır mı sizce? Veya alınmazsa neden alınmaz.

XC75'te kullandığınız bagaj gibi bir bagaj bunda da kullanılabilir ama üst kısmını aero boruya bağlamak için özel bir çalışma yapmak gerekebilir. Büyük sele altı çanta, kadro içi ve üstü çantalar, gidon çantası v.b. yeterse bagaja-heybeye gerek kalmayabilir.

Beni daha çok düşündüren bisikletin ergonomisi. Endurance olsaydı zaten amaca uygun olurdu ama aero kadro sıkıntı yaratabilir. 2.1" lastiklerden sonra 25 mm lastiklere geçmek de büyük zorluk olabilir, özellikle uzun turlardaki yol şartları düşünüldüğünde. Bu bisiklete 28 mm lastik bile takılamıyor olabilir. Yükte ya da yağışta, ıslak ya da çamurlu geçişlerde frenler de sıkıntı yaratabilir.

Kendinden bagaj yuvaları olan, tırmanmaya daha uygun oranlar sunabilen, gerekirse ihtiyaca uygun gidon takılabilecek konforlu bir trekking bisikleti daha iyi bir seçim olur diye düşünüyorum.
O halde mevcut Kron XC75 bisikletim ile devam edeyim mi? Size özelden ilanı göndermiştim.

O halde mevcut Kron XC75 bisikletim ile devam edeyim mi? Size özelden ilanı göndermiştim.

İlanı gördüm, "XC75'te kullandığınız bagaj" ifadesini ona dayanarak yazdım. Özelden değil buradan cevap vermemin nedeni başka fikir verebileceklerin de konuya dahil olması.

Bence XC75 de tur için ideal seçim değil ama daha iyi bir ürün bulana kadar RC 011'den iyi. RC 011'in yeniden satış potansiyeli de çok düşük. Şu an onu almak için bütçe dışında hiçbir neden bulamıyorum ki onun için de gerçekten çok ucuz olması lazım. 3'lü aynakol ve tourney setli yol bisikletleri çok eskide kaldı. Aero kadro ama tam anlamıyla aero bir bisiklet değil, maşası da çelik. Tırmanma için baktığımda önde en küçük 30, arkada en büyük 28, 1:1'den daha yüksek oranla yokuşlarda da yeterli olmaz. 11-34 7'li ruble bulunup takılabilse rahatlatır ama arka attırıcı (link) en fazla 28'i destekliyor. O fiyata en azından 2x8 Claris setli bir model bulunur diye düşünüyorum. Sizin için de o fiyata sıfır ya da ikinci el ek donanımlı 3x8-3x9 setli bir trekking bisikleti bulunur ve çok daha iyi bir seçim olur.

• Beğen
Tepkiler: EA00x ve MakRo
Merhabalar bisikletler hakkında çok kısıtlı bir bilgiye sahibim, evimin civarında spor maksatlı mahallemde sürmek için bisiklet almak istiyorum. Araştırma yaptığımda en uygun bisikletin trekking bisikletleri olduğunu gördüm ama bu konuda düzeltmelere de ayrıca açığım. Maksimum 14-15 bin TL'lik bir bütçe ayıracağım. 1.93 boy, 120 kg ve 88 cm bacak boyum var. Bütçeme ve isteklerime uygun birkaç bisiklet tavsiyesi alabilir miyim?

318388 dosyayı görüntüleMerhabalar, halihazırda sürmekte olduğum waimanly marka ful çelik 5x2 10vites vintage yol bisikletim uzun yollarda çok yoruyor. Ağır bir bisiklet. İlk yol bisikletim ve kadrodan vites koluna her ne kadar alışmış olmama ragmen şehir içinde dur kalklarda vites değiştirmek beni çok yoruyor ve seri bir vites değişimi saglayamiyorum. Bu sebeple bisikletimi satıp, artık yeni nesil bir yol bisikletine geçmek istiyorum. Amacım 50 100 km arası turlar yapmak. Fiziğim agresif bir kadroya uygun değil diye düşünüyorum. Boy 177 kilo 90. Bütçem fazla yok 10k civarı. İkinci el bakıyorum. Bu bisikleti buldum sizce iyi mi? corratec dolomiti.

(link)
1119526367

Üzerindeki grupset sora 3500 bir önceki nesil. İyi midir? Corratec markasını biliyorum, eski mtb bisiklerim corratec idi. Kadro ve komponent kalitesi güzel bir Alman markası. Bu fiyata alınır mı sizce? Veya alınmazsa neden alınmaz.

(link) kötü set değil. Şu andaki rublesi kaç bilmiyorum ama arka attırıcı kısa da olsa uzun da olsa 11-32 destekliyor.
Benim eski Claris ve Sora'larda sevmediğim tek şey yanlardan çıkıp havadan giden kabloları. Vintage bisikletten alışık olunca yadırgatmayabilir tabii. Güncel seriyle uyumlu olduğundan zaman içinde ihtiyaç duyulan parçalar yeni Sora ile değiştirilebilir. Lastik sınırı frenden dolayı 28 mm, kadronun desteği de daha fazla değildir.
Fiyat konusunda sanki biraz daha indirim yapabilirler gibi.

Merhabalar bisikletler hakkında çok kısıtlı bir bilgiye sahibim, evimin civarında spor maksatlı mahallemde sürmek için bisiklet almak istiyorum. Araştırma yaptığımda en uygun bisikletin trekking bisikletleri olduğunu gördüm ama bu konuda düzeltmelere de ayrıca açığım. Maksimum 14-15 bin TL'lik bir bütçe ayıracağım. 1.93 boy, 120 kg ve 88 cm bacak boyum var. Bütçeme ve isteklerime uygun birkaç bisiklet tavsiyesi alabilir miyim?

İstediğiniz bisiklet türüne uygun konuda cevapladım: Şehir/tur bisikleti seçim rehberi

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: el Cezeri
(link) kötü set değil. Şu andaki rublesi kaç bilmiyorum ama arka attırıcı kısa da olsa uzun da olsa 11-32 destekliyor.
Benim eski Claris ve Sora'larda sevmediğim tek şey yanlardan çıkıp havadan giden kabloları. Vintage bisikletten alışık olunca yadırgatmayabilir tabii. Güncel seriyle uyumlu olduğundan zaman içinde ihtiyaç duyulan parçalar yeni Sora ile değiştirilebilir. Lastik sınırı frenden dolayı 28 mm, kadronun desteği de daha fazla değildir.
Fiyat konusunda sanki biraz daha indirim yapabilirler gibi.

İstediğiniz bisiklet türüne uygun konuda cevapladım: Şehir/tur bisikleti seçim rehberi
Çok teşekkür ederim Hocam sağolun fikirleriniz için.

• Beğen
Tepkiler: Spartiat
(link)

Yol bisikleti almayı düşünenlerin dikkatini çekebilir

• İnanılmaz
Tepkiler: Alazarhus
Merhaba arkadaşlar bisiklet piyasasında yeniyim :D Yol bisikleti veya gravel almak istiyorum ama boyum ve bacak boyum çok kısa. Çok fazla bütçem de yok. Bulunduğum şehirde küçük kadrolarda stok da yok. Zaten gördüğüm kadarıyla ülke genelinde küçük kadro neredeyse hiç yok. Mosso bayiinde GVL290 17" kadro vardı. Bulabildiğim en küçük oydu. Onu denedim ancak kadronun üstünde ayakta durduğumda üst kadro borusu malum yere değiyor :D Bunun olmaması gerekiyor diye biliyorum. Boyum 1.67, inseam length denen uzunluk da ayakkabısız 72 cm civarı. GVL270 almak istiyordum onun jantı daha küçük diye 17lik kadrosu daha kısa olur diye düşündüm ama o da stokta yokmuş deneyemedim. Carraro Gravel G0 bakayım dedim onun da 48 kadrosunu 2 farklı şehirde asla bulamadım. Bu yüzden deneyemedim. Bulunduğum şehirde Carraro'nun herhangi bir yol bisikletinin 47-48 kadrosunu deneyeyim dedim, bütün mağazalara sordum bir tane bile bulamadım. Carraro'nun sitesinde bir sürü modelde 47 kadro gözüküyor ama hiçbir yerde yok. Ne yapmalıyım yardımcı olabilir misiniz? Kısa boyluyum diye yol veya gravel alamayacak mıyım yani?

Merhaba arkadaşlar bisiklet piyasasında yeniyim :D Yol bisikleti veya gravel almak istiyorum ama boyum ve bacak boyum çok kısa. Çok fazla bütçem de yok. Bulunduğum şehirde küçük kadrolarda stok da yok. Zaten gördüğüm kadarıyla ülke genelinde küçük kadro neredeyse hiç yok. Mosso bayiinde GVL290 17" kadro vardı. Bulabildiğim en küçük oydu. Onu denedim ancak kadronun üstünde ayakta durduğumda üst kadro borusu malum yere değiyor :D Bunun olmaması gerekiyor diye biliyorum. Boyum 1.67, inseam length denen uzunluk da ayakkabısız 72 cm civarı. GVL270 almak istiyordum onun jantı daha küçük diye 17lik kadrosu daha kısa olur diye düşündüm ama o da stokta yokmuş deneyemedim. Carraro Gravel G0 bakayım dedim onun da 48 kadrosunu 2 farklı şehirde asla bulamadım. Bu yüzden deneyemedim. Bulunduğum şehirde Carraro'nun herhangi bir yol bisikletinin 47-48 kadrosunu deneyeyim dedim, bütün mağazalara sordum bir tane bile bulamadım. Carraro'nun sitesinde bir sürü modelde 47 kadro gözüküyor ama hiçbir yerde yok. Ne yapmalıyım yardımcı olabilir misiniz? Kısa boyluyum diye yol veya gravel alamayacak mıyım yani?

her hobi gibi yol bisikleti de pahalı bir hobi. mağazalar mümkün olduğunca elinde kalmayacak şekilde stok yapıyorlar. aynı sorun çok büyük kadro boyları için de geçerli.
decathlon'un modellerinde bir ihtimal bulabilirsiniz. ellerinde olmasa bile getirtebilirler belki.

Merhaba arkadaşlar. Ben uzun tur yapmak için bir bisiklet almak istiyorum ama nasıl bir bisiklet almam gerektiğini bilmiyorum. Biraz baktım kron spx 500 modeline içim sindi gibi. Siz ne önerirsiniz. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Merhaba arkadaşlar. Ben uzun tur yapmak için bir bisiklet almak istiyorum ama nasıl bir bisiklet almam gerektiğini bilmiyorum. Biraz baktım kron spx 500 modeline içim sindi gibi. Siz ne önerirsiniz. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
uzun yol=enduro

Benim bircok kez uzun tur tecrubem oldu. Tecrübelerime göre aktarayim size.

1-Turun uzunlugu kaç gün
2- Çadir vs tasiyacakmisiniz
3- Çadir kamp kuracaksaniz kamp ekipmanlarinizin agirligi ve hacimleri nasil
4- Bisiklet hakkinda teknik bilginiz ne durumda. Teknik bir ariza durumunda ne yapabilirsiniz.

Bu bilgilere göre nasil bir bisiklete ihtiyaciniz var şekillenir herşey.
Tur nekadar uzar ise okadar fazla esya tasimaniz gerekiyor buda fazladan agirlik yapacagindan dolayi performans kaybi yasayacaksiniz.

Ben gravel bisiklet + bikepacking cantali bir tur bisikletini tavsiye ederim. Ama bunun icinde tur ekipmanlarinizin hafif ve ufak olmasi gerekiyor.

Heybe cantali klasik tur bisikletleri ile günlük 50km yapacaksaniz gravel bisiklet + bikepacking cantali bisiklet ile 70 75km yol gidersiniz ayni eforla. (Km örnektir kondisyon durumuna gore degisebilir)

Baktiginiz kron bisiklette bagaj icin vida delikleri yok bu buyuk bir sikinti.

Corelli goat 1.0 bu isler icin cok uygun bütce yeterli ise goat 2.0

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: ireyal
Merhaba arkadaşlar, Carraro'nun kadro seçim pdf'ine baktığımda üst kadro borusuna kasığın değmemesi gerektiği 3-6 cm boşluk olması gerektiği yazıyor. Ancak bulunduğum şehirde 48 kadro bulunmadığı için deneyemiyorum. (Boyum 167 cm, iç bacak boyum 72 cm) Sizce 48 kadro Gravel G0 bana olur mu? Mosso GVL 290 17" denemiştim onda kasık bölgesi temas ediyordu. Mosso'nun sitesinden baktığım kadarıyla 17" yaklaşık 43 kadro oluyor doğru mu? Yani 43 kadro bile bana küçük mü geliyor? Bu durumda Gravel G0 almamam mı gerekiyor?

Merhaba arkadaşlar, Carraro'nun kadro seçim pdf'ine baktığımda üst kadro borusuna kasığın değmemesi gerektiği 3-6 cm boşluk olması gerektiği yazıyor. Ancak bulunduğum şehirde 48 kadro bulunmadığı için deneyemiyorum. (Boyum 167 cm, iç bacak boyum 72 cm) Sizce 48 kadro Gravel G0 bana olur mu? Mosso GVL 290 17" denemiştim onda kasık bölgesi temas ediyordu. Mosso'nun sitesinden baktığım kadarıyla 17" yaklaşık 43 kadro oluyor doğru mu? Yani 43 kadro bile bana küçük mü geliyor? Bu durumda Gravel G0 almamam mı gerekiyor?

Carraro ile iletişime geçip, standover (aşağıda D) yüksekliğini sorabilirsiniz.

Screenshot_20240623_124445_com.android.gallery3d.png

merhabalar 2. el carraro cr race 062 almak istiyorum ilk defa yol bisikleti süreceğim sizce alınır mı? birde 25k bütçe ile ne önerirsiniz? yardımcı olanlara şimdiden çok teşekkürler.

merhabalar 2. el carraro cr race 062 almak istiyorum ilk defa yol bisikleti süreceğim sizce alınır mı? birde 25k bütçe ile ne önerirsiniz? yardımcı olanlara şimdiden çok teşekkürler.

İlk yol bisikletinizin aero kadrolu olmasından eminseniz, fiyatı bisikletin durumuna göre iyiyse alınır.
25K'ya ikinci elde çok fazla model bulabilirsiniz. Biraz yukarı çıkınca Carraro 062 gibi 105 setli yeni bisikletler de var, örneğin Bianchi (link) modelinin resmi fiyatı 31900 TL. Bu yeni olduğundan ikinci elde pek olmasa da Peugeot'daki karşılığı R13'ün ikinci ellerini biraz da pazarlıkla bütçe içinde bulabilirsiniz: (link))

Geri