Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikleti tavsiyeleri

@gkhankahraman54 bütçe nedir ona göre bakalım
Not: bütçeyi görmemişim özürdilerim
endurance bisiklet rahat olucağını düşünüyorum karbon maşası var microshift vitesleri ve disk freni var
(link)
Gravellerde endurance bisikletler ile benzer geometriye sahip claris set
(link)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Scudo
Merhabalar, yol bisikleti bakıyorum bütçem 5-6 k arası ortalama 2. el iyi bir kadro bulabilirsem ekipmanları zamanla değişir. 187 boyum 74 kilom var (iç bacak boyum yanlışım olabilir 88 cm.) Yol bisikletine yeniyim kullanmışlığım yok. Daha önce farklı spor dallarıyla uğraştım niyetim rutin olarak kondisyon arttırmak ve vakti gelince uzun yola çıkmak(şehirler arası). Model yıllarının bisiklete etkisi nedir onu da açıklayabilecek varsa makbule geçer. Acemi olduğum için parçaları az çok öğrendim ama hala birçok şeyi bilmiyorum, aşağıya birkaç model listeleyeceğim nasıldır neyin nesidir diye.
CARRARO RACE 062 SHIMANO 105
KRON RC 3000 28" JANT - Sora
rc500 Triban - Sora

Lapierre Audacio 400- 2. el
Scott Speedster 20- 2. el
Mosso Cavailer 700 Sora 2.el
Üsküdar-Şile arası rahat rahat götürür dediğiniz var mıdır başlangıç olarak?

Teşekkürler.

Son düzenleme:
Selamlar. 1 Yıl kadar şehir bisikleti kullandıktan sonra yol bisikleti almaya karar verdim. 5000 tl kadar bütçe ayırdım bisiklet için. Öncelikli amacım profesyonel olmak veya performans,süre kovalamak değil. Yol bisikleti keyfi hazzı alabileceğim, aynı zamanda uzun mesafelerde(benim için 150-200km arası) kadro geometrisinden dolayı çok yormayacak, çok agresif olmayan bir bisiklet bakıyorum. Şimdilik bu isteklerim için uygun gördüğüm 2. el 2017 btwin alur 700 ve 0 2020 bisan rx9300 ve bisan grand tour eco var. 2. el konusunda çok emin değilim. İlk yol bisikletim olacak. Sizce ne yapmalıyım? Bu bisikletler harici önerdiğiniz bisikletler varsa onları da değerlendirebilirim.
Bende hız veya segment peşinde birisi değilim bisiklet ile yolda olmak hoşuma gidiyor. Bende ultra 700 af var, sürüş olarak öyle çok agresif değil ama endurance bir kadro da değil bence tam kıvamında. Bildiğim kadarı ile alur 700 ile aynı kadro geometrisine sahipler sadece donanımsal farklılıklar var. İlla ki gravel, endurance tarzı bir şey arıyorsanız (link) buna bakabilirsiniz.
Bence corelli goat 1.0 'e bakmayın bile. Bisan konusunda bütçeniz ve boyunuza uygun grand tour eco bulursanız tercih edilebilir. Şuanda piyasa ne alemde bilmiyorum ama 2.elde biraz sabırla 5000 civarına güzel bisiklet bulunabilir. Facebooktaki 2.el sayfalarını da boş geçmeyin.

Birde ekstra olarak boy ve bacak boyunuzu da yazarsanız 2.el bisiklette ona göre öneride bulunana birileri çıkar.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
Merhaba,

Scott Addict 10 modelini almak istiyorum ancak kadro boyu konusunda kafa karışıklığım var. 174cm boy, 75cm iç bacak, 57cm kol ölçüsüne sahibim. Scott'un sitesinde bu ölçüler ile 52 kadro (S)'ya üst skaladan giriyor. Ancak kimisi de bu aralıkta 54 kadro (M) almalısın diyor. Açıkcası ikisini de denedim ancak kararsızlık oluştu. Addict serisinden bu kadro aralığında kullanan arkadaşlar belki daha iyi yorum yapabilir.

Ayrıca genel bir soru olarak bu şekilde arada kalındıgında üst kadro mu alt kadro mu tercih edilmeli ?
Merhaba, sizinle aynı ölçülere sahibim. Giant Tcr small kadro kullanıyorum. Addict 20 ile tcr 2 arasında kalmıştım. Scott small bedeni kalmadığı için tercihimi Giant ten yana kulladım. Size de small bedeni öneririm.

ya kardeş size şunu bi öğretemedik.'! Oranın kuruyla TL ye çevirerek, karşılaştırma yapamazsın! Birim fiyata bak. 600 birim oranın fiyatı asgari ücret 1500 birim 6000 birim buranın fiyatı asgari ücret 3000 birim.
haksızlık işte bende onu diyorum. adamlar bir maaşına 3 tane alabiliyor biz 2 maaşa bi tane alabiliyoz nerdeyse

• Beğen
Tepkiler: mazot
haksızlık işte bende onu diyorum. adamlar bir maaşına 3 tane alabiliyor biz 2 maaşa bi tane alabiliyoz nerdeyse

Başlangıç olarak 7 günlük yoğun A Haber tedavisi yazıyorum. Ülkece nasıl şahlandığımızı, o bir maaşıyla 3 bisiklet alan ülkelerin bizi kıskanmaktan tam ordan çatırt diye çatladığını, bütün bunların dış minnakların algı operasyonları olduğunu çözüp büyük resmi gördüğünüzde tedaviyi keseriz.

Yetmezse tekrar uğrayın, cip içinde burun içinden pudra şekeri kürü ile kesin çözüm sağlarız.

@Electronkksl rc120 mekanik disk diye geçiyor mekanik almak ne kadar dezavantaj sağlar ağırlık harici,ben ilk bisikletimi alırken mekanik almayın diyorlardı?

Selamlar herkese
mümkünse 5bini geçmeyen yol bisikleti arıyorum. Aklımda bazı modeller var.
Bisan RX9200 claris = 4.829 TL
Bisan Grand Tour Eco Claris = 5.199 TL
Bunlar internette gördüğüm fiyatlar. Yüzyüze konuşulduğunda belki indirim yapabilirler, bilmiyorum.
Bu 2 bisiklet hakkında yorumu olan var mıdır. Başka önerileriniz varsa öğrenmek isterim.

@Tuncay klc bisikeltten beklentiniz nedir
Eski bir yol bisikletim vardı, yeni sattım. 30-40 kmlik kısa turlar yapıyordum. Bazen asfaltta bazen bisiklet yolunda kullanıyordum. Genelde Kadıköy-Kartal sahil arası kullanacağım. Fakat ileride performansıma göre daha yüksek kmler yapabilirim. Eski bisikletim 2014 model triban olduğu için herhalde ne alırsam alıyım bisiklet sürüşüm daha keyifli olacak :)

@Tuncay klc yarış kosmayacaksaniz Bisan rx9300'e de bakabilirsiniz. Ekstra 2 vites ve karbon maşa ekstrasi var, 4.800-5.000 civarı da fiyatı vardı.

Selamlar herkese
mümkünse 5bini geçmeyen yol bisikleti arıyorum. Aklımda bazı modeller var.
Bisan RX9200 claris = 4.829 TL
Bisan Grand Tour Eco Claris = 5.199 TL
Bunlar internette gördüğüm fiyatlar. Yüzyüze konuşulduğunda belki indirim yapabilirler, bilmiyorum.
Bu 2 bisiklet hakkında yorumu olan var mıdır. Başka önerileriniz varsa öğrenmek isterim.
Vallahi piyasa uçmuş clarisli bisiklete 5000 lira nedir? Bence bütçeniz dahilinde daha iyi donanıma sahip 2.el bir bisiklet bakın 105 set için bir şey diyemem ama tiagra setli bir bisiklet alırsınız. Yani şuan yol bisikleti alacak olsam 5000 liraya sıfır almaktansa 2.elde daha üst donanımlı yada karbon maşalı bir modele bakarım. Boyunuzu yazarsanız daha fazla yardımcı olacak birileri çıkar. Müsait olunca bulduklarımdan atarım.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
@amasseia onu stokta bulamamıştım. Şimdi tekrar baktım. 5.040a buldum. Aynı fiyatlarda sora olması daha iyi :)
@MakRo evet malesef fiyatlar geçen seneye göre çok artmış. Geçen sene almadığıma pişmanım. Rx9300 mantıklı geldi. Karbon maşa, sora grupset

• Beğen
Tepkiler: MakRo
Selamlar, Bir kaç bayi ile görüştüm,
9500 sora set için kadro boyu 56cm önerdiler, kimi stokta 54cm olduğunu bana 54 ünde uygun olacağını belirttiler.

Boyum 182cm, bacak boyu 84cm, sizce kadro ne olmalı? 56 olmalı ise boyuma uygun soraset bir bisiklet tavsiye edebilir misiniz? bütçe Max 5k.

@emre29 bedeninize uygun Sora grupsetli bir bisiklet bulamiyorsaniz Claris grupset de bakabilirsiniz. Çünkü +1 ruble harici ikisi de birebir ayni grupsettir.

@amasseia Bilgi için teşekkür ederim.
Bu durumda Grand Tour Eco Clarris Set'e baktığımda 56 kadro mu bakmalıyim? Çünkü yorumlarda 54 boyuma göre 54 kadro uygun olduğunu görüyorum.

Fiyat/performans olarak birşey almak istiyorum ve bir bisikleti araştırdıktan sonra kadro boyu sorun oluyor:) Grand Tour Eco Claris Set ile Rx9500 Sora Set aynı fiyat.

@emre29 Bisan'ın bu bisikletlerini kullananlar, standart boyutlardan daha büyük diyorlardi(bilhassa grand tour modeli için).

Yani Bisan'ın 54 kadro diye satilan kadrosu nerdeyse 56 kadro ölçülerine sahip.
Kullanıcılar kendi deneyimleri doğrultusunda daha net bir bilgi vereceklerdir.

Yani bu bilgiden yola çıkarsam size 54 kadro uygun gibi görünüyor ancak benimki yalnızca bir öngörü, kesin bir yargı değil bunu da belirteyim.
En sağlıklısı bisikleti denemek olur.

Hangi kadro diye soracak olursanız, Grand Tour modeli endurance bir kadroya sahip yani uzun turlar ve tırmanıslar için daha konforlu.

Rx 9500 ise üst borunun, yoldan gelen darbelere karşı hafif kıvrımı ve alın borusunun daha kısa olmasiyla daha agresif bir geometriye sahip. Race geometriye daha yakın olmakla birlikte hız ön planda. Lakin daha hızlı gitmek de sizde bitiyor elbette.

Her ikisinde de karbon ön maşa, Alexrims jantlar, benzer ağırlık ve hemen hemen aynı kompanentler.

Yazdıklarımdam yola çıkıp tarzınızı gözden gecirip ona göre artık karar verebilirsiniz.

Umarım size yardımcı olabilmişimdir.

Geri