Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yurtdışı alışveriş

Cok pahali... Vergisiz fiyat bile cok fazla.
77 doların içerisinde kargo fiyatı da dahil bu arada. Aslında ülkemizde ki fiyatlara göre daha uyguna geliyor tradeinn den alışveriş yapmak. O değilde bana sürüş sözün vardı yaz gelince gerçekleştirelim. 😸

• Hahaha
Tepkiler: oscak41
Scudo
Merhabalar herkese

Bulgaristan veya Yunanistana (otobüs veya arabayla) gidip 2.el bisiklet almak istiyorum ama gümrük konularunda hiç bir bilgim yok.
Merhaba ben geldim bu bisikleti aldım diyip çıkabiliyor muyuz (elbette çıkamıyoruzdur) yoksa aldığımıza dair bir fatura gerek midir?
Şahıstan aldıysam nasıl fatura öder?
Fatura üzerinden vergi verir miyim?

biraz karmaşık oldu biliyorum ama şimdiden verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Merhabalar herkese

Bulgaristan veya Yunanistana (otobüs veya arabayla) gidip 2.el bisiklet almak istiyorum ama gümrük konularunda hiç bir bilgim yok.
Merhaba ben geldim bu bisikleti aldım diyip çıkabiliyor muyuz (elbette çıkamıyoruzdur) yoksa aldığımıza dair bir fatura gerek midir?
Şahıstan aldıysam nasıl fatura öder?
Fatura üzerinden vergi verir miyim?

biraz karmaşık oldu biliyorum ama şimdiden verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
merhabalar herhangi bir şekilde ücret ödemesi olmayacağını düşünüyorum.
Ayrıca bu konuya göz atabilirsin. konu/yurtdisindan-yaninda-bisiklet-getirmek.133783/

merhabalar herhangi bir şekilde ücret ödemesi olmayacağını düşünüyorum.
Ayrıca bu konuya göz atabilirsin. konu/yurtdisindan-yaninda-bisiklet-getirmek.133783/
Çok teşekkür ederim ilgili başlığı okudum ama 2. el bisikletin faturasız olduğu durumla ilgili bir örnek verilmemiş

Çok teşekkür ederim ilgili başlığı okudum ama 2. el bisikletin faturasız olduğu durumla ilgili bir örnek verilmemiş
Sıfır, 2 yada 5. el farketmez, yolcu beraberinde 1 adet bisiklet getirme hakkı olduğu için gümrüğe sokmana gerek yok. En azından havayolu ile getirirken bu şekilde. Araba ile getirmede sınır kapısında farklı bir uygulama yapılacağını sanmıyorum.

Merhaba,21 şubat günü merlinden lastik sipariş vermiştim aynı gün siparişimi iptal ettim.(sonraki ay 2 adet almak için) Fakat hala ücret banka hesabıma gelmedi.kaç gün sürer bilgisi olan varmı?

Merhaba,21 şubat günü merlinden lastik sipariş vermiştim aynı gün siparişimi iptal ettim.(sonraki ay 2 adet almak için) Fakat hala ücret banka hesabıma gelmedi.kaç gün sürer bilgisi olan varmı?
(link) araştırırsan bulabilirsin :)

• Beğen
Tepkiler: Kayabey
merhabalar. merlincycles'tan 1050TL'lik bir alışveriş yapmayı planlıyorum. interneti biraz karıştırdığımda gümrük vergisi hakkında eski/asılsız bilgiler olduğunu fark ettim. bir kısım insan İngiltere'den siparişlerimizde %30, başka bir kısım %20, bir diğer kısım ise %18 vergi kesildiğini söylüyor. yakın zamanda Merlin Cycles'tam alışveriş yapan var mı? yaptıysa aldığı ürünün fiyatı ne kadardı ve aldığı ürünün % kaçlık kısmını ekstra vergi olarak ödedi?

merhabalar. merlincycles'tan 1050TL'lik bir alışveriş yapmayı planlıyorum. interneti biraz karıştırdığımda gümrük vergisi hakkında eski/asılsız bilgiler olduğunu fark ettim. bir kısım insan İngiltere'den siparişlerimizde %30, başka bir kısım %20, bir diğer kısım ise %18 vergi kesildiğini söylüyor. yakın zamanda Merlin Cycles'tam alışveriş yapan var mı? yaptıysa aldığı ürünün fiyatı ne kadardı ve aldığı ürünün % kaçlık kısmını ekstra vergi olarak ödedi?

Merlin alışverişime %30 vergi hesaplandı. Bilginize.

Merlin'den gelecek olan ürünün takip kodu NL ile bitiyorsa, o ürün Hollanda üzerinden geliyor ve %18 gümrük vergisi hesaplanıyor. Dün tayt ve lastiklerim geldi Merlin'den.

İş yerinden bir arkadaşa son 2 ay içerisinde, belirtilen gümrük muafiyetini geçmemek adına, yaklaşık 7 ayrı sipariş verdik Merlin'den. Hepsinden %18 vergi kesildi.

• Beğen
Tepkiler: Jarjaledi
İadenin üzerinden 14 gün geçti fakat hala para hesaba geçmedi müşteri hizmetleri paranın yatırılmamış olduğunu söylüyor Merlin ise yatırdıklarını perşembe günü bankaya harcama itirazında bulunacağım. Başına böyle birşey gelen varmı acaba? olmadı ne yapabilirim.

Bana Merlin’in yaptığı iade bir iki günde yansımıştı. Ama başka bir yurtdışı firmanın iadesi günlerce yansımadı. Sonunda hata bankada çıktı. Bir yerde onayda takılmış.

Bana Merlin’in yaptığı iade bir iki günde yansımıştı. Ama başka bir yurtdışı firmanın iadesi günlerce yansımadı. Sonunda hata bankada çıktı. Bir yerde onayda takılmış.
Harcama itarazından başka bir işlem yapmak gerekiyor mu?

Para a
Harcama itarazından başka bir işlem yapmak gerekiyor mu?
Firmaya bankam para iadesini göremiyor dediğimde benimle bir referans numarası paylaştılar. O numara ile bankaya tekrar itiraz edince sorun çözüldü.

• Beğen
Tepkiler: makaram
200 euro civarında rockshox maşa bike 24 üzerinden almayı düşünüyorum gümrükten geçer mi sizce

Merhaba;

Posta yoluyla ülkeye sokacağınız, 150€ üzerinde hiç bir şeyi gümrükten sorunsuz geçiremezsiniz.

Burada sorundan kastım, basit usulle vergisini ödeyip alamayacağınız için, Gümrüğe beyanname sunmanız gerekcektir. Onu da kendiniz tecrübeli değilseniz yapamayacağınızdan , bir gümrük müşavirine noterden vekaletname vermeniz gerekir. Bunun masrafları , nakliye firmasının antreposunda kalacağı süre boyunca (ki 10 günü rahat bulur) ardiye ücreti , ordino ücreti, muayene ücreti gibi bir çok ek masraf çıkar. Muayene memuru ürünü kabul etmeyip, CE belgesi vs talep edebilir. Gelen evrakın çevirisi için de ayrı masrafınız oluşur vs uzar gider. 200€ luk bir ürün için masrafınız 200€ nun çok daha üstünde çıkar.

Avrupa'dan gelecek bir tanıdığınızın adresine sipariş verip, onun getirmesini rica edebilirsiniz.

200 euro civarında rockshox maşa bike 24 üzerinden almayı düşünüyorum gümrükten geçer mi sizce

Geçmez.

Edit: Üstteki uzun cevabı görmemişim. İnsanların şu 150€ üzerin sorularına halen sabırla uzun uzun güzel cevap yazan insanlar, insanlığa ve iyiliğe olan inancımı yeşertiyor.

Merhaba;

Posta yoluyla ülkeye sokacağınız, 150€ üzerinde hiç bir şeyi gümrükten sorunsuz geçiremezsiniz.

Burada sorundan kastım, basit usulle vergisini ödeyip alamayacağınız için, Gümrüğe beyanname sunmanız gerekcektir. Onu da kendiniz tecrübeli değilseniz yapamayacağınızdan , bir gümrük müşavirine noterden vekaletname vermeniz gerekir. Bunun masrafları , nakliye firmasının antreposunda kalacağı süre boyunca (ki 10 günü rahat bulur) ardiye ücreti , ordino ücreti, muayene ücreti gibi bir çok ek masraf çıkar. Muayene memuru ürünü kabul etmeyip, CE belgesi vs talep edebilir. Gelen evrakın çevirisi için de ayrı masrafınız oluşur vs uzar gider. 200€ luk bir ürün için masrafınız 200€ nun çok daha üstünde çıkar.

Avrupa'dan gelecek bir tanıdığınızın adresine sipariş verip, onun getirmesini rica edebilirsiniz.
Teşekkür ederim. Dediğiniz gibi yapmak daha mantıklı. O zaman vergi de yok sanırım değil mi

Rica ederim.

Aşağıdaki metne göz gezdirirseniz daha iyi olur, tamamen vergi yok demek biraz iddialı olacaktır. Ek-9 A bendinde bulunan malzemeler yazan limitler dahilinde yolcu beraberinde, B bendindeki ürünler yine kişisel kullanımla limitli kalmak üzere yazan miktarlarda yolcu yanında ya da, yolcunun gelişinden 1 ay öncesi/ 3 ay sonrası süresi içerisinde kargo yoluyla getirilebiliyor.

Bu liste harici ürünlerde 18 yaş altı 150€ , 18 yaş üstü 430€ yolcu beraberinde/hediyelik eşya limiti bulunmaktadır. Bunun üzerinde 1500€ ya kadar da muafiyet limitleri dışında kalan miktarın vergisi ödenerek getirilebilir.(Cep telefonu hariç, o kişisel eşya kapsamında getirilebiliyor)

Tabi bunlar haricinde çok daha fazla eşyayı (kişisel listede olmayan/ 430€ üzerinde olan ) ülkeye rahatça ek vergi ödemeden, yolcu beraberinde sokan kişiler vardır, ben de bir çok kez getirdim. Ama yapılabileceği , mevzuata uygun olduğu anlamına gelmiyor, hız sınırı olan bir yolda yakalanmadığınız sürece, limitler üzerinde sürmek gibi bir konu bu :)

(link).

• Beğen
Tepkiler: Bir vatandaş
Geri