Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklet dışında nelerle uğraşıyoruz?

Merhaba herkese,

Haftasonları atölyemde vakit geçirmekten hoşlanıyorum. Atölyemi yeni kurarkene bu çekici yapmıştım.

İmalat çeliği olduğundan yumuşak bir çekiç oldu, çivi falan çakamıyorum, çivinin tepesinin izleri çıkıyor:)

ufak tefek işlerde kullanımı güzel.

Ekran Resmi 2023-02-04 19.58.30.png

Scudo
Çekiçteki sap deliğini nasıl yaptın? Frezen mi var?

• Beğen
Tepkiler: muratty
Şu aralar 4. dil öğreniyorum. Danca ne kadar güzel bir dilmiş resmen Almancanın basitleştirilmiş hali gibi geldi.

Son düzenleme:
Eskiden az çalisip cok kazanirdik. Hobilerim arasindan seçim yapardım. Zamanda boldu Çocuklugumdan beri sayilabilicek en bastaki hobim Motosiklet, Sonra Atıcılık ve Avcılık gelirdi.

Pandemiden sonra işler çok değişti, kazançlar azaldı işe ayrilan vakit artti. Hobiler tek tek gitti. Ne vakit ne maliyet kaldirir oldu. Bisiklet ile tanistim, iyikide tanismisim şu an calisma ve Ailemle gecirdigim zaman harici Bisiklet tek hobim olarak devam ediyor. Bisiklet dışında baska hobi ile ugrasamiyorum.

Bu kötü giden durum umarım Bisiklet hobimide elimden almaz. Zira Bisiklet hususunda bazı fiyatlar rahatsiz edici boyuta gelmeye basladi benim için. Piskolojik sınırımı aşmayacagini umuyorum daha fazla. Bisiklet gibi hala nispeten daha ucuz ve Sağlıklı hobiyi bırakmak istemiyorum çünkü.

Daha gençken basketbol oynardım her gün, üniversiteye başlayınca bıraktım sebepsizce. Üniversitedeyken otomobil sporları federasyonuna hakem olarak girdim, 15 sene oldu hala sende 4-5 yarışta görev alır giderim. Bi de bu sene ayrıca da koşmaya başladım, o da çok zevkli geldi bakalım hayırlısı.

Hobi fotoğrafçılığı 📷
Instagram: @negatiftenpozitife

• Beğen
Tepkiler: by0ne ve HexfeT
Şu aralar 4. dil öğreniyorum. Danca ne kadar güzel bir dilmiş resmen Almancanın basitleştirilmiş hali gibi geldi.
Hahaha hiçte güzel bir dil değil, ağızlarına sanki patates tıkamışsında konuşmaya çalışıyorlar gibi.. :koptum: :koptum:

Alan Wake 2’ yi bilgisayara yükledim .Oyun sorunsuzca açılıyor ama ekran kartım mesh shader denen yeni bir direct x teknolojisini desteklemediği için oyun 10 fps olarak kare kare donarak oynanıyor.Var mıdır bunun çözümünü bilen, yazılımsal olarak çözülebilir mi ? Eğer çözülemiyorsa tek çare yeni ekran kartı satın almak maalesef.

Hahaha hiçte güzel bir dil değil, ağızlarına sanki patates tıkamışsında konuşmaya çalışıyorlar gibi.. :koptum: :koptum:
Abi kaç kere Almanca öğrenmeye çalıştım her seferinde patlak verdi belirli olaylardan dolayı. Sonra bir Danca ya bakayım dedim bana basitleştirilmiş Almanca gibi geldi. 😁

Pandemi öncesi bazen koşu, bazen fitness, bazen de yürüyüş ile hareketli olmaya çalışıyordum. Pandemide ve pandemi sonrası alkol neredeyse tek hobim oldu :) böyle söyleyince olduğundan daha kötü gözüküyor.

2 çocuk büyütüyoruz, onlar sayesinde pek hobim kalmadı. Bu yüzden akşamları 1 bira yada bir duble içmek en büyük zevkim oldu.

Pandemi sürecinde hafif bel ve omuz sakatlıklarım da vardı. Bisiklet almamın sebebi de bu ufak tefek sakatlıklar oldu esasında. Omuzumu düzenli egzersiz ve açma hareketleri ile dengeye soktum gibi, ağır kaldırabiliyorum şu an. Beli de sıcak tuttuğum sürece idare ediyorum.

Son zamanlarda daha aktif olarak spor yapmaya başladım. Yazın fitnessa gittim, uzun zamandan sonra futbol ve basketbol oynadım ve depar attım :)

Bu yaştan sonra futbol, fitness, vs eklemlere fazla yük bindiriyor ve bazı limitleri aşmamak lazım.

• Beğen
Tepkiler: Mythshaman
Sırasıyla motora sardım, çektim bi 750'lik koca oğlan, geziyoruz beraber.
Motorda doyuma ulaştım, taşıma ruhsatına düştüm, baktım ki süreci hem çok uzun hem çok masraflı, geçen kendimi airsoft videoları izlerken yakaladım. Sanırım bu ara airsoftla ilgileniyorum.

Allah'ım aklıma mukayet ol, bütçem bir tane daha "malayani"yi kaldıracak durumda değil :/

Abi kaç kere Almanca öğrenmeye çalıştım her seferinde patlak verdi belirli olaylardan dolayı. Sonra bir Danca ya bakayım dedim bana basitleştirilmiş Almanca gibi geldi. 😁
Almanca bilenler, Norveç ve Danimarka dillerini kolay öğrenebiliyor orası kesin doğru birşey. Ama Danca kaba bir dil, iş yerinde Danimarkalı biri var bazen ne dediğini anlayamıyorum, Norveçli arkadaşa soruyorum ne diyor bu diye.. Salla bende anlamıyorum ki diyor. Düşün ne acaip bir konuşma şiveleri var. Hadi ben ve benim gibiler sonradan ülkeye gelme olduğu için %100 bu dili konuşmamız imkansız dolayısıyla anlamada zorluk çekmemiz normal, ama normalde bir Norveçlinin, bir Danimarkalı ile çok rahat anlaşabilmesi lazım, ama onlarda zorlanıyor anlamakta.

Alan Wake 2’ yi bilgisayara yükledim .Oyun sorunsuzca açılıyor ama ekran kartım mesh shader denen yeni bir direct x teknolojisini desteklemediği için oyun 10 fps olarak kare kare donarak oynanıyor.Var mıdır bunun çözümünü bilen, yazılımsal olarak çözülebilir mi ? Eğer çözülemiyorsa tek çare yeni ekran kartı satın almak maalesef.
Komple yeni bilgisayar almak. Sadece ekran kartı değil.

• Beğen
Tepkiler: MakRo
Geri