Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Peugeot T11 Kullanıcı Kulübü

T11 aldim bayilarak. Aslinda denedim de aldim ancak arkamda cocukla ayagimi atmakta zorlaniyorum ayaklarim yere degdiginde kadro borusu bana degiyor. Okudugum kadariyla 1 parmak bosluk oneriliyor. Bu sekilde risk olur mu ? T13-28 Acera / Altus Alloy Ile degistirmek istesem donanim olarak kiyaslayabilir misiniz. Malesef biri cok daha agir.
Eğer ki bisiklet tecrübeniz var ise, bisiklete hakimiyetiniz üst seviyedeyse, çocuk ile birlikte hareket ederken çocuğun ağırlığını ve denge dağılımını da ekleyip tehlike ve panik anında devrilmeden ayakta kalabileceğinizi düşünüyorsanız bence T11'i değiştirmek mantıklı olmaz. Kadro üst borusunun bacak boyunuzdan iki cm kadar düşük olması aslında daha güvenli, tehlike anında iki ayağınızla yere basmanızla birlikte hem ellerle gidonu sabit tutmak, hem de bacaklarınızda üst kadro borusundan bisikleti dik konumda tutabilmek mümkün. T11'in kadrosu bu anlattığım duruma daha elverişliyken, T13'ün kadro yapısı bence dezavantajlı. T11 ile T13 arasında fiyat farkı fazla olmamasına rağmen donanım farkı bulunmakta. T13, T12 ile eşdeğer bir bisiklet. Ben T11'i tercih ettim çünkü T12'deki amortisörlü maşa yalnızca gereksiz bir ağırlık. Arka aktarıcının da Deore olması bana daha cazip geldi.
Bu arada 1 yaşında ve 11 kg civarındaki çocuğumla yaklaşık 15-20 gün içerisinde ilk defa biz de T11+çocuk koltuğu ile keyifli vakit geçirmeyi planlıyoruz.

Scudo
Eğer ki bisiklet tecrübeniz var ise, bisiklete hakimiyetiniz üst seviyedeyse, çocuk ile birlikte hareket ederken çocuğun ağırlığını ve denge dağılımını da ekleyip tehlike ve panik anında devrilmeden ayakta kalabileceğinizi düşünüyorsanız bence T11'i değiştirmek mantıklı olmaz. Kadro üst borusunun bacak boyunuzdan iki cm kadar düşük olması aslında daha güvenli, tehlike anında iki ayağınızla yere basmanızla birlikte hem ellerle gidonu sabit tutmak, hem de bacaklarınızda üst kadro borusundan bisikleti dik konumda tutabilmek mümkün. T11'in kadrosu bu anlattığım duruma daha elverişliyken, T13'ün kadro yapısı bence dezavantajlı. T11 ile T13 arasında fiyat farkı fazla olmamasına rağmen donanım farkı bulunmakta. T13, T12 ile eşdeğer bir bisiklet. Ben T11'i tercih ettim çünkü T12'deki amortisörlü maşa yalnızca gereksiz bir ağırlık. Arka aktarıcının da Deore olması bana daha cazip geldi.
Bu arada 1 yaşında ve 11 kg civarındaki çocuğumla yaklaşık 15-20 gün içerisinde ilk defa biz de T11+çocuk koltuğu ile keyifli vakit geçirmeyi planlıyoruz.
Hocam arkadaşın bahsettiği t13 erkek modeli değil, bu seneki bayan modeli. T13 28 hd olarak geçiyor.
@Goksen ben sizin yerinizde olsam ayakta duramıyorsam kadroyu degistirme imkanım varsa değiştirirdim. Ayrıca T13 bayanların daha hoşuna gidebilecek daha renkli bir bisiklet. T11 i geçen sene ben de kullandım, hatta bu incelemeyi de ben yazmıştım. Güzel bisiklet ama siz hız yapmazsınız arkanızda çocuğunuzla. Ağırlık olarak da farkedecektir elbet ama önce güvenlik bence.
Ayrıca T13 un ağırlığının bir kısmı maşadan, bir kısmı lastiklerden geliyor. Her ikisi de arkada bebek koltuğu takılı iken sizin konforunuzu arttıracaktır. T11 de 700*30, T13 de 700*38 lastikler mevcut. T13 çok daha konforlu olacaktır..
Bir farkları daha var. T11 Fitness bisikleti tarzında yol bisikletine yakın bir duruş hissiyatı olan, hafif yattığınız bir kadroya sahip. Bu hızınızı korumanızı ve bisikleti performanslı kullanmanızı sağlıyor. T13 de ise daha yüksek bir gidon ve dik bir oturuş pozisyonunuz olacak. Ayrıca ayarlanabilir gidon boğazıyla açı değiştirme şansınız da olacak. Şehir içi kullanıma, gezmeye daha yatkın bir kadro. Seçim yaparken bunu da göz önüne alın.
Donanım olarak neredeyse hiç fark yok. Sadece birinde acera diğerinde deore arka aktarıcı var. Vites sayısı aynı. Vites geçiş hissiyatı çok az fark edecektir sadece.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: co2brix ve Hidiman
@co2brix ve @Mustaac tesekkur ediyorum. Evet T11 erkek modeli iken, T13-28 acera altus alloy kadin modeli, bir de T03-28 altus alloy (kadin) varmis. Bunu da kiyaslamaya dahil etmeniz mumkun mu acaba? Acikcasi ayakta durabiliyorum T11 Ile fakat hem iyi bir bisiklet kullanicisi olmamam ( cocukluk sonrasi ilk bisikletim) hem de T11 gidonunun ayarlari bisikletci yapmis olmasina karsin cok oynak gelmesi dengemi kaybettiriyor. Cocuk tasiyacagim icin endiselendim,belki alisilir birseydir. Once ters oturmam gerekiyor ayagimi cikarirken carpiyor. Bu saydiklarimin hicbiri iyi kullanicilar icin sorun degildir eminim. Bisikletci gidonun Cevik olmasi beklenir sikarsak bilyalar zarar gorur buna alisin,dogrusu bu dedi. Butun bunlar isiginda yorumunuzu nedir. Sizler de kullanici iseniz sizin gidon da ayni sekilde mi?

• Beğen
Tepkiler: co2brix
@Goksen eğer oynamaktan kastınız gidonu iki elinizle tuttugunuzda sabit kalmaması ise o normal değil. Bu bisikletle uzun inişlerde 75-76 km/h hızlara ulaştım, öyle bir problem ölümcül olabilirdi.
T03 hazır tur bisikleti olarak ayarlanmış bir model. Componentler giriş seviyesi. T11 ve T13 le aynı klasmanda değil o yüzden. Ekstra olarak dinamolu göbek, Arka bagaj vs var. Değmez diye düşünüyorum fiyatına göre..
T11 de yaşadığınız problemler sizin bayan, bisikletin erkek anatomisine göre üretilmiş olmasından kaynaklanıyor. T13 de bunu yaşamazsınız.
Benim seçimim eğer kadro değişimi imkanınız varsa T13 e yönelmeniz olurdu.

155 boyundayim t11 bana uygun olur mu? 455mm diyor bu 45lik kadroya mi tekabül ediyor, ki öyleyse de 17.9 inç oluyor,kadın bisikletlerine göre büyük olur gibi 👀 15 inch bana uygun oluyor. Fuji Absolute 1.7, giant escape 1 ve de Peugeot t11 ucu arasında kaldım

155 boyundayim t11 bana uygun olur mu? 455mm diyor bu 45lik kadroya mi tekabül ediyor, ki öyleyse de 17.9 inç oluyor,kadın bisikletlerine göre büyük olur gibi 👀 15 inch bana uygun oluyor. Fuji Absolute 1.7, giant escape 1 ve de Peugeot t11 ucu arasında kaldım
170 boyla, 455 mm lik kadroda anca rahat ettim. 155 boyla size uyacağını düşünmüyorum. T11 i silin listenizden. :)

170 boyla, 455 mm lik kadroda anca rahat ettim. 155 boyla size uyacağını düşünmüyorum. T11 i silin listenizden. :)
Peki fuji 1.7 sholette ve giant escape 1? Elenince 2ye düştü opsiyonlar

Melsa' nîn sitesinde pembe renkte bisiklet fuji-silhouette-kadin-1.7-disc

Melsa' nîn sitesinde pembe renkte bisiklet fuji-silhouette-kadin-1.7-disc
Ben ikisi arasındaki tercihimi tabi ki bundan yana kullanırdım bayan olsaydım. Erkek ve bayan anatomisi ve açıları farklı. İki bisikletin fiyatları ve özellikleri benzer. Fuji diyorum ben.

Hocam bir de trek fx 7.2 wsd yeşil var 🤭 ben performans yapmak istiyorum bir de bu gözle bakıp oyle karar verelim, hem Peugeot t11, giant escape 1, fuji sholette 1.7, trek fx7. 2 wsd 🤭

Selamlar,
Dün AnkaBike’dan arkadaşım ile beraber T11 aldık, bizim bisikletlerin kurulumu yapılırken ellerindeki son T11 de satıldı. Sonrasında da bir kişi T11 sordu. Anladığım kadarıyla sevilen bir model yA da bize denk geldi. 😀

• Beğen
Tepkiler: co2brix ve Hidiman
Selamlar,
Dün AnkaBike’dan arkadaşım ile beraber T11 aldık, bizim bisikletlerin kurulumu yapılırken ellerindeki son T11 de satıldı. Sonrasında da bir kişi T11 sordu. Anladığım kadarıyla sevilen bir model yA da bize denk geldi. 😀
Ben de bisiklet alma arefesindeyim. Model olarak benzer modeller arasında fiyat avantajına sahip olanı almak amacındayım. Fikir vermesi açısından, ne kadara aldınız, hocam?

• İnanılmaz
Tepkiler: metinoktay
Ben de bisiklet alma arefesindeyim. Model olarak benzer modeller arasında fiyat avantajına sahip olanı almak amacındayım. Fikir vermesi açısından, ne kadara aldınız, hocam?
Hocam 3090 TL fiyatı var, nakit ve iki tane alınca biraz indirim yaptılar, net rakam söylemeyeyim. Ancak T11 ellerinde kalmadı T10 geleceğini söylediler.
Hocam 3090 TL fiyatı var, nakit ve iki tane alınca biraz indirim yaptılar, net rakam söylemeyeyim. Ancak T11 ellerinde kalmadı T10 geleceğini söylediler.

@alisrc Anladım, hocam. Hayırlı olsun.

Merhaba,
Amatör sportif amaçlı kullanım için kendim ve arkasında çocuğumu taşıyabileceğim bir bisiklet satın almak için yaptığım araştırmalar sonucunda Peugeot T11 modelinde karar kıldım. 535mm kadro boyu benim için uygun olandı. Peugeot'nun resmi internet sitesinden İstanbul'da satış hizmeti veren hemen hemen her bayiyi arayıp, uygun ölçüyü aradım ve nakit fiyat istedim. Uzun uğraşlar sonucunda istediğim kadro boyunu Beylikdüzü Mehmet Bisiklet'te buldum. Liste fiyatı 3090TL olan T11'i 5 Mayıs'ta nakit 2800TL'ye satın aldım. Aynı kadro boyuna Doğubank'ta nakit 3000TL fiyat verdiler. Bursa'da ve Ankara'daki satıcılardan da 2800 TL nakit fiyatı almıştım kargo dahil. Başka hiçbir yerde istediğim kadro boyunu bulamadım. İl dışından yapılacak alışverişlerde kurulum ücretinin alıcıda olması ve kargo veya ambar ile nakliye sırasında yaşanabilecek hasarlar veya orijinal donanımdan uzak ürün gönderimi riski olduğunu duymuştum.
Şimdiye kadar sokağa çıkma yasağı olan günler hariç akşamları kullanıyorum. T11 modelinden gayet memnunum. Bu modelin donanım olarak aynı segmentte alınabilecek diğer alternatiflerden çok daha üstün olduğunu söyleyenlere hak verdim ve kesinlikle tavsiye ederim.
Bu arada TL'nin değer kaybetmesi ve yaz dönemine giriyor olmamız sebebiyle kısa süre içerisinde bisiklet fiyatlarının artması öngörülüyor. İnternette şimdiden 3090 TL olan fiyatların 3175 TL civarına yükseldiğini görebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Hidiman ve akyuzmk
Merhaba,
Amatör sportif amaçlı kullanım için kendim ve arkasında çocuğumu taşıyabileceğim bir bisiklet satın almak için yaptığım araştırmalar sonucunda Peugeot T11 modelinde karar kıldım. 535mm kadro boyu benim için uygun olandı. Peugeot'nun resmi internet sitesinden İstanbul'da satış hizmeti veren hemen hemen her bayiyi arayıp, uygun ölçüyü aradım ve nakit fiyat istedim. Uzun uğraşlar sonucunda istediğim kadro boyunu Beylikdüzü Mehmet Bisiklet'te buldum. Liste fiyatı 3090TL olan T11'i 5 Mayıs'ta nakit 2800TL'ye satın aldım. Aynı kadro boyuna Doğubank'ta nakit 3000TL fiyat verdiler. Bursa'da ve Ankara'daki satıcılardan da 2800 TL nakit fiyatı almıştım kargo dahil. Başka hiçbir yerde istediğim kadro boyunu bulamadım. İl dışından yapılacak alışverişlerde kurulum ücretinin alıcıda olması ve kargo veya ambar ile nakliye sırasında yaşanabilecek hasarlar veya orijinal donanımdan uzak ürün gönderimi riski olduğunu duymuştum.
Şimdiye kadar sokağa çıkma yasağı olan günler hariç akşamları kullanıyorum. T11 modelinden gayet memnunum. Bu modelin donanım olarak aynı segmentte alınabilecek diğer alternatiflerden çok daha üstün olduğunu söyleyenlere hak verdim ve kesinlikle tavsiye ederim.
Bu arada TL'nin değer kaybetmesi ve yaz dönemine giriyor olmamız sebebiyle kısa süre içerisinde bisiklet fiyatlarının artması öngörülüyor. İnternette şimdiden 3090 TL olan fiyatların 3175 TL civarına yükseldiğini görebilirsiniz.
Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: co2brix
Neredeyse tüm markaların bisikletleri liste fiyatlarından %15 ile %25 arasında indirimle nakit ödeme şartıyla satın alınabiliyor çoğu yerde.

Geri