Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Tayt veya şort önerileri

Scudo
Arkadaşlar Decathlon dan (link) tayt siparişi de verdim. ST500 (dağ bisikleti şortu) siparişi de vermiştim. Geldiklerinde hangisi kafama yatarsa diğerini geri iade edeceğim. İkisi arasında konfor açısından sizin yorumunuz ne olur?

Arkadaşlar Decathlon dan (link) tayt siparişi de verdim. ST500 (dağ bisikleti şortu) siparişi de vermiştim. Geldiklerinde hangisi kafama yatarsa diğerini geri iade edeceğim. İkisi arasında konfor açısından sizin yorumunuz ne olur?
Selam ,
Ben de ikisinden de sipariş verdim ikisini de kullanırım diye. Gördüğüm kadarıyla şortun içinde zaten o tayttan var. Bu arada tayt ve daha önce aldığım ST100 şortu L beden olmasına rağmen bu aldığım ST500 şortun L bedeni ufak geldi.
Bilginiz olsun istedim.

• Beğen
Tepkiler: ordi
Selam ,
Ben de ikisinden de sipariş verdim ikisini de kullanırım diye. Gördüğüm kadarıyla şortun içinde zaten o tayttan var. Bu arada tayt ve daha önce aldığım ST100 şortu L beden olmasına rağmen bu aldığım ST500 şortun L bedeni ufak geldi.
Bilginiz olsun istedim.
Teşekkür ederim. Her ikisininde XL beden sipariş verdim. İlk başta ST500 ü L beden aldım ancak küçük olduğu için değişime gönderdim.

Castelli aero race 4 siparişi verdim..ürünü kullandıktan sonra decathlon ürünleriyle aradaki farkı detaylı bir şekilde burada anlatmak isterim…profesyonel bir bakış olmasada, aradaki bu fiyat farkı bizim gibi amatör diyeceğimiz kullanıcılar için ne kadar değer görmüş oluruz…

arkadaşlar RC500 bisiklet taytı bugün geldi. 183 boy 84 kilo ile XL tam oldu. ancak daha önceden tayt deneyimim olmadığı için bana biraz rahatsız hissettirdi, özellikle ped kısmı. alta boxer gitsek çok mu saçma olur?

arkadaşlar RC500 bisiklet taytı bugün geldi. 183 boy 84 kilo ile XL tam oldu. ancak daha önceden tayt deneyimim olmadığı için bana biraz rahatsız hissettirdi, özellikle ped kısmı. alta boxer gitsek çok mu saçma olur?
Sakın;) pişik olursunuz.

Aliexpressten (link) sipariş vermeyi düşünüyorum. 183 boy 84 kilo L beden. Epey çok satmış bir ürün. Burada kullanan varmı
S10827-23463660.jpg

Daha önce burada yazmıştım Decathlon ürünleri kullanıyorum. Dünkü 109 km turumu da ST 900 ile yaptım. Son 10 km gözümden yaş geldi, sele ile temas eden kısımlar acıyordu. Epey tahriş olmuş toto kemiğimin etrafı. Sanırım daha profesyonel modellere kaymam gerekecek.

4 saate kadar gidiyor fakat 5. saatte canım yanmaya başlıyor.

Sora'nın ve Jordanred'in taytları ile ST 900'u karşılaştırabilecek olan var mıdır? İki şeyi merak ediyorum (1) uzun yolda rahatlık (2) beden (örneğin birinin L'si diğerinin L'sine denk mi?). Bilen var mı?

Bir de şöyle bir sorun var. Boy 185 ama bel 74cm (kilo 65). Buna göre Jordanred S/XS öneriyor, ama bu sefer bacaklarımı çok sıkar mı diye merak ediyorum. RC 900'de M kullanıyorum fakat bacaklarımı biraz fazla sıkıyor, iz yapıyor. Mail attım Jordanred'e, S/XS alın dediler fakat olacağından şüpheliyim.

Son düzenleme:
Merhaba,

Hala link paylaşamıyorum maalesef 🤦‍♂️ Decathlon'a ait ERKEK DAĞ BİSİKLETİ 7/8 TAYT - SİYAH - ST 500 ROCKRIDER kışlık taytı deneyen bilen birisi var mıdır? Gravel bisikletim ile 4-5 saate varan sürüşlerde kullanmayı planlıyorum. Termal bir içlik ile kullanıldığında kaç derecelere kadar sıcak tutuyor? İçliksiz kullandığımızda kaç derecelere kadar idare ediyor. Teri dışarı atma özelliği gibi konularda da tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz? Kış koşulları için farklı markalardan tayt önerilerinize de açığım tabii ki. 500-600 TL bandında bütçe ayırabilirim. Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

st-500-7-8-tayt.jpg

Merhaba,

Hala link paylaşamıyorum maalesef 🤦‍♂️ Decathlon'a ait ERKEK DAĞ BİSİKLETİ 7/8 TAYT - SİYAH - ST 500 ROCKRIDER kışlık taytı deneyen bilen birisi var mıdır? Gravel bisikletim ile 4-5 saate varan sürüşlerde kullanmayı planlıyorum. Termal bir içlik ile kullanıldığında kaç derecelere kadar sıcak tutuyor? İçliksiz kullandığımızda kaç derecelere kadar idare ediyor. Teri dışarı atma özelliği gibi konularda da tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz? Kış koşulları için farklı markalardan tayt önerilerinize de açığım tabii ki. 500-600 TL bandında bütçe ayırabilirim. Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

273094 dosyayı görüntüle
Decathlon taytı hakkında bir şey diyemeyeceğim ancak Wiggle'da DHB termal taytta indirim var. Shipping ve vergisi ile beraber bütçenizi aşmayan bir tutara geliyor. Bunu değerlendirebilirsiniz.

(link)

• Beğen
Tepkiler: seko35.50 ve MakRo
Decathlon taytı hakkında bir şey diyemeyeceğim ancak Wiggle'da DHB termal taytta indirim var. Shipping ve vergisi ile beraber bütçenizi aşmayan bir tutara geliyor. Bunu değerlendirebilirsiniz.

Önerdiğiniz taytı daha önce kulladınız mı? Yorumların çoğunluğu iyi olmasına rağmen, özellikle bazı yorumlar sıcak tutmadığı ve pedinin yetersiz olduğu yönünde. Kullanıcı yorumlarınızı merak ediyorum. Teşekkürler.

Selam ,
Bilginiz olsun istedim.
Selam,
XL ile değiştirdiğim şort da bu sefer büyük geldi iade ettim.
L beden ST 500'de tayt tam şort dar gelmişti, XL bedende ise tayt bol oldu şort da büyük geldi.

Tayt konusunda bütçenizi yükseltip alabileceğiniz en iyi taytı almanızı tavsiye ederim..forma/eldiven/içlik bana göre bütçeye uygun alınıp tayt konusunda taviz verilmemeli.

Ürün(ERKEK DAĞ BİSİKLETİ ŞORTU - SİYAH - ST 500 ROCKRIDER), şort+pedli tayt ile birlikte geldi. Ben Gravel G2 ile kullanıyorum. Dün 40 Km'lik bir sürüş yaptım ve oldukça rahat ettim. 1,83 boy - 80 Kg ile L beden aldım ve cuk diye oturdu üzerime. Ürün şu anda indirimde. Düşünen varsa kaçırmasın derim.
Bu ürünü yaklaşık 3 haftadır kullanıyorum, 500 Km'den fazla yol yaptım. Pedli iç taytından memnunum. Şort da güzel. Fakat şunu farkettim ki; 4-5 saati bulan sürüşlerde kesinlikle sadece tayt giyilmesi gerekiyor. Bu tip pedli tayt içliği olan şortlar, uzun süreli sürüşlerde konforsuz oluyor. Belki 1-2 saatlik sürüşlerde önemsiz olabilir. Çok uzun olmayan sürüşlerde kullanmaya devam edeceğim ama uzun sürüşler için kesinlikle tayt bakmaya başladım bile. Özellikle soğuk havalarda kullanabileceğim tayt önerisi olan varsa, yönlendirmelerini bekliyorum. Teşekkürler.

Selamlar, amazon tr'de ‎SYYY12248BL-LYJXTR (link veremiyorum arama kısmına yazınca çıkıyor) parça numaralı tayt hakkındaki yorumlarınızı merak ettim. Fiyat olarak şu an 178 tl. Sizce alınabilir bir ürün mü kullanan var mı?

Selamlar. Taytın daha doğrusu pedinin ömrü nedir?

Aliexpressten bunu sipariş vermeyi düşünüyorum. 183 boy 84 kilo L beden. Epey çok satmış bir ürün. Burada kullanan varmı
272821 dosyayı görüntüle

Merhaba, aynı seti kullanıyorum, benim aldığım ürünü aliexpress'de 33036398369 diye ararsanız çıkıyor. Ürün açıklamasında ped için jel yazıyordu ama bence sünger gibi bir malzemesi var. 3 saate kadar olan sürüşlerde kullandım, 2 saatten sonra rahatsız olmaya başladım. Bu kişiye göre değişir elbette, ben bisiklet sürmeye yeni başladığımdan da daha erken rahatsız oluyor olabilirim. Genel olarak memnun olduğumu söyleyebilirim.

Tarihi şimdi gördüm, muhtemelen siz karar vermişsinizdir zaten. Daha sonra okuyacaklara referans olması için silmiyorum yazdıklarımı.

• Beğen
Tepkiler: ordi
Kullanım sıklığı ve kalitesine göre değişir,sünger pedliler zamanla çökme yapıp özelliğini yitiriyor, jelli olanlar daha uzun ömürlü.
Yani şöyle diyeyim haftada 2 sürüş ortalama 1.5 saat gibi😀
Tabii yıkama faktörleri de devreye giriyor.. Neyse 3.sezonda değiştiririm herhalde

• Beğen
Tepkiler: seko35.50
Geri